Şimdi Ara

Miras Paylaşım Hukuku Hakkında Bir Sorum Var ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi benim babamın halasının yeri var,öleli baya oldu 5 yeğeni dışında başka mirasçısı yok.Aslında yeri babama verecekti ona mütakıben eniştesine teslim vermişti tapuyu.Vasiyet olarak bu konuda bir belge yok sadece eniştenin şahitliği var bu sadece yerin babama direk geçmesini sağlar mı ?
    Eğer sağlamaz ise 5 yeğene ortak paylaşırsa biz ücreti dahilinde mirasçıları nasıl çıkarıcaz ?

Şimdiden teşekkür ederim.

• tapuyu teslim derken? eniştenizin üzerineyse zaten babanıza bir şekilde devredebilir. tapu hâlâ halanızın üzerine ise yeğenlere kalır. paylarını devretmek isteyenlerden bedelini ödeyerek devir alırsınız
  • üstad tapuyu fiziken vermiş anladığım kadarıyla. sözlü vasiyet diye bir usul var ama bu koşullar ona uygun değil. şu durumla sözlü olarak diğer mirasçılarla vicdani olarak işlem yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selvetarm

üstad tapuyu fiziken vermiş anladığım kadarıyla. sözlü vasiyet diye bir usul var ama bu koşullar ona uygun değil. şu durumla sözlü olarak diğer mirasçılarla vicdani olarak işlem yapabilirsiniz.

ben de öyle anladım da ihtimalleri değerlendireyim dedim :) vicdani baskı ile çözebilirse ne âlâ :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

quote:

Orijinalden alıntı: selvetarm

üstad tapuyu fiziken vermiş anladığım kadarıyla. sözlü vasiyet diye bir usul var ama bu koşullar ona uygun değil. şu durumla sözlü olarak diğer mirasçılarla vicdani olarak işlem yapabilirsiniz.

ben de öyle anladım da ihtimalleri değerlendireyim dedim :) vicdani baskı ile çözebilirse ne âlâ :)

İkinizede teşekkür ederim.Aynen fiziki olarak verdi yani tapu halanın üzerinde.Yani bu şekilde şahitlik olmaz diyorsunuz ?
    Zaten diğerlerini vicdani anlamda ikna olmaz para ile çözülür anca.
  • Yok hocam sözlü vasiyet çok istisnai bir durumdur. O yüzden onlar da ikna olup haklarından vazgeçmezler. Devir öncesi miras payından feragat sözleşmesi yaparak tek kişiye tapu devrini sağlayabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Yok hocam sözlü vasiyet çok istisnai bir durumdur. O yüzden onlar da ikna olup haklarından vazgeçmezler. Devir öncesi miras payından feragat sözleşmesi yaparak tek kişiye tapu devrini sağlayabilirsiniz

Eyvallah hocam çok makbüle geçti :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.