Şimdi Ara

Mini PC (Ana konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
99
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son yıllarda hızla artan mini bilgisayarlar oldukça revaçta.

Boyutlarına göre bazıları güçlü donanıma sahipler.

Bu konu,mini pc tavsiye,muhtemel sorunlar ve bilgi paylaşımı amaçlı açılmıştır.

Tanıtacağım ilk model Acemagic S1 - Chatreey S1

İntel'in N95 (3.4ghz 6mb) işlemcisine sahip,tek slot max 16gb ddr4 3200mhz ram desteği (32gb bazı ramleri de destekliyor)

1 adet m.2 pcie 3.0x2 (max 2000mb/sn okuma)

1 adet m.2 ngff sata slotu

2x usb 2.0

2x usb 3.0

2x gigabit LAN

2x hdmi 2.0

16gb ram ve 1tb hard diskli modelde wifi 6 + bt 5.2 bulunuyor,diğer modellerinde wifi 5 + bt 4.0 var

ve en önemlisi ön tarafında 1.9" lik 170x320 piksel TFT bir ekrana sahip,bu ekranda tarih saat,ve sistem göstergeleri mevcut,fan hızı cpu sıcaklığı vs gibi,bu ekran kendi programı sayesinde özelleştirilebiliyor.yan kapak ve alt tutucu tabla mıknatıslı.

Ofis işlerini fazlasıyla görüyor,4k video oynatmada herhangi bir takılma olmuyor,windows 11 ile birkaç uygulama kurarak android apk kullanılabiliyor,böylece tv nin altında hepsi bir arada bir medya oynatıcıya sahip oluyorsunuz,güç tüketimi max 2 amper cıvarında

Eksi yönü : type-c portu yok

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)
    Mini PC (Ana konu)acemagıc-de
    Acemagic S1 Intel 12th Alder Lake N95 Mini PC | Powerful PC
    https://acemagic.de/en/products/acemagic-s1-12th-alder-laker-n95-mini-pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 5 Haziran 2024; 14:19:41 >

• Nipogi AM02 Pro - Kamrui AM02 Pro

AMD Ryzen 7 5700u işlemci + Radeon RX Vega 8 graphic

Wifi 6 + BT 5.2

2 x ddr4 3200mhz ram slot - max 64gb

1x m.2 pcie 3.0 x 4 max 3500mb/sn

1x type -c portu (sadece data)

1x hdmi 2.0

1x Display port

3x usb 3.0

1x usb 2.0

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 5 Haziran 2024; 14:44:3 >

• Texhoo QN10 SE

• Selamlar,

Ben de 4 ay kadar önce aldığım yeni mini pc için forumda bir başlık açmıştım. Madem ana konu açmışsınız, buraya da yazayım.

20 yıldan uzun süredir foruma üyeyim. Şu an 44 yaşındayım. 20'li yaşlardayken donanım işleriyle bayağı ilgili ve forumda aktiftim. İyi donanımlı, modifiyeli pcler topluyor, o/c yapıyor, soğutma sistemleriyle falan ilgileniyordum. Son 15 yıldır; hayat, çoluk çocuk, iş güç vs derken bu işlerden uzak ve forumda da pasif kaldım. Hatta 2020 yılına kadar son 10 sene boyunca herhangi bir pc bile kullanmadım. 2020 yılında evin bir odasını kendime ayırıp çalışma masası koydum ve bir pc arayışına girdim. Ancak kocaman bir kasa içinde kasırgalar estiren gürültülü fanlar olan bir desktop pc almak istemiyordum ama laptop da kullanmak istemiyordum. Oyun falan da oynamadığımdan, günlük masaüstü kullanım için çok da performanslı bir pc'ye ihtiyaç duymadığımdan dolayı, giriş seviyesi performansa sahip bir mini pc almaya karar vermiştim. Araştırmalarım sonucunda düşük de bir bütçeyle Asus Pn40 model, avuç içi kadar boyutu olan, tamamen fansız tasarıma sahip, çift çekirdekli 4mb cache celeron işlemcili, intel uhd 600 onboard grafik yongası, 4gb ddr4 ram ve 64gb m.2 ssd disk ve win10 64bit işletim sistemiyle gelen başlangıç seviyesi bir mini pc ve büyük bir Samsung monitör alıp kullanmaya başladım. Performans beklentim olmamasına karşın bu Asus mini pc günlük kullanım için bile biraz yavaş kalıyordu. Ben de eskiden bu işlerle uğraşmış biri olarak rahat durur muyum hiç Mini PC (Ana konu)  4gb daha ddr4 ram alıp hafızayı 8gb'a yükselttim ve 1tb da ssd disk alıp depolama alanını genişlettim. Birkaç sene bu şekilde kullandıktan sonra ücretsiz win11 güncellemesi geldi ve güncelleyerek işletim sistemini de win11 yaptım. Win11'den sonra pc artık daha da yavaşlamıştı ve 2024 yılının ilk aylarında artık yeni ve performanslı bir pc almaya karar verdim. Yer problemim de olduğu ve mini pc kullanmaya da alışmam sebebiyle mini pc'leri araştırmaya başladım. Bugüne kadar hep intel işlemcili pc'ler kullandığımdan, amd işlemcili cihazlara hiç bakmadım bile. Öncelikle Asus, Dell, Lenovo vs gibi Dünya markası cihazları araştırdığımda, intel işlemciyle gelen cihazlarda en fazla i7 işlemci mevcuttu ve fiyatları da bayağı bir yüksekti. Sonrasında Techstorm iceberg isimli bir mini pc buldum. i9 11th gen işlemcili, 11th gen yeni nesil güçlü uhd onboard grafik yongası, 32gb ddr4 ram, 1tb m.2 ssd disk, wifi6, 2.5g lan gibi donanımlara sahip win11 pro işletim sistemiyle gelen bu mini pc, aslında oem bir ürün ve yerli Techstorm firmasının getirip, toplayıp, garantisini verdiği bir ürün ve Dünya markası en fazla i7 işlemciyle gelen mini pc'lerin yarı fiyatına satılan bu mini pc'yi aldım. Geçmiş yıllarda hep yüksek performanslı pc'ler kullanmaya alışkın olduğumdan, son kullandığım giriş seviyesi Asus mini pc'den sonra bu yeni mini pc'yi kullanmaya başladıktan sonra kendimi çağ atlamış gibi hissettim Mini PC (Ana konu)  Gerçekten yüksek performanslı bir mini pc ve çok hızlı açılıyor, çalışıyor. Ayrıca 1000 megabit gigafiber hizmeti alıyorum ve önceki Asus mini pc ile ethernet üzerinden max 600 megabit, wifi üzerinden de 350-400 megabit hız alabiliyorken, bu yeni pc'nin wifi6 ve 2.5g lan donanımı ile hem upload'ta hem de download'ta 930+mbps hız alabiliyorum. Bu iceberg mini pc, oyun oynamayan, ancak performanslı bir pc kullanmak isteyen, hem de yer kaplamasın diyen, laptop kullanmayı da sevmeyen, benim gibi kullanıcılar için çok iyi bir alternatif ve tam bir fiyat performans ürünü.

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

Mini PC (Ana konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 27 Temmuz 2024; 10:55:44 >

• Bu da cinebench ile yaptığım performans testi. Nedense işletim sistemi Cinebench' te win10 olarak görünüyor ama win11

Mini PC (Ana konu)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.