Şimdi Ara

Mini Fırın Tavsiyesi (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
690
Cevap
10
Favori
330.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufclp

Pazartesi gidip Arçelik bayiinde modelleri inceleyip SUF 5000 MEB (Beyaz) modelini aldım.(430/4 taksit) Bugün de servis eve getirdi.

Temizleyip 40 dk en üst sıcaklık ayarında çalıştırdım. Soğuduktan sonra da yuvarlak tepsisinde ekmek pişirerek denedim. Sonuç gayet memnun edici.

Öncelikle fırın eski Luxell börekçiden biraz büyük. Pişirme performansı diğer fırından sonra çok çok iyi gibi geldi.

Luxell'de 45-50 dakikada pişen ekmeği 30-35 dakikada pişirdi. 0 dan 200 dereceye 10-12 dakikada çıktı ilk çalıştırmada. Bu süre düşebilir de.

Yine eski fırınımla karşılaştırırsam eski fırınım 200 dereceyi bulamıyordu. Bu geçiyor.

Malzeme kalitesi tatmin edici. İçinden 1 yuvarlak tepsi 1 dikdörtgen tepsi 1 de ızgara teli çıkıyor.

İç kaplaması emaye. Alt rezistansı gizli, üst rezistansı açık.

Şimdilik gözlemlerim bu kadar. Sorusu olan olursa cevaplarım. Bu modeli seçerken marka ve modelle ilgili bilgi paylaşan arkadaşlara da teşekkürler.

Merhaba bende basipse şubatta evleneceğim, Arçelikten beyaz eşyaları almaya karar verdik. Mini fırın alacağız. Bu aldığınız modelden memnunmusunuz, önerirmisiniz

• Opinion kullanıcısına yanıt
    Ben daha yeni aldım. 1 kez kullandım. Çok araştırarak buna karar verdim. Şimdilik memnununm. Kardeşimde bir önceki modeli var bu fırının. Tüm özellikleri aynı. Model numarası farklı sadece . Memnun olduğunu söyledi. İç hacmi geniş olduğundan tercih ettim.

Genel olarak arçelik midi fırın kullanan ve memnun olmayan yok. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufclp -- 15 Aralık 2017; 19:4:25 >
  • Teşekkür ederim

• Öğrenci evi ve bütçesine uygun bir fırın tavsiye edebilir misiniz acaba?
  • Ayssu kullanıcısına yanıt
    cuma günü bim'e luxell fırın geliyor kaçırmayın ...

@Ayssu
  • 40 lt Turbo Inox Fırın bundan bahsediyorsunuz sanırım 180 lira fazla değil mi? f/p oranı iyi midir ?
    bence fiyat makul ama daha düşük fiyata luxell 3582 var 159 lira ...https://www.carrefoursa.com/tr/luxell-lx-3582-a-borekci-firin-p-30146471
    daha uygun olarak yuvarlak davul fırın alınabilir ...
    şunları da inceleyin ...
    Simfer 4004 150 lira ...https://www.carrefoursa.com/tr/simfer-4004-beyaz-turbo-firin-40-lt-p-30167936
    Luxell LX-3570 120 lira ...https://www.carrefoursa.com/tr/luxell-lx-3570-a-borekci-firin-p-30146472

• Merhaba Üstatlar,
    Buradaki yorum ve tavsiyelere uyarak aldığım hiç bir üründen pişman olmadım.
    Yıllardır kullandığımız davul fırına veda etme zamanı geldi. İlk başta Simfer düşünerek baktım ama yorumlar sanki çok olumlu değil. birde o kadar çok modeli var ki insan o mu? bu mu? karar vermekte zorluk çekiyor. 42-45 lt aralığında inox bir model düşünüyoruz.
    Arçelik SUF 5000 MGSI Fırın almak isterim ama fiyat çok geldi. (473.00-TL ye buldum)
    Arçelik SUF 4000 MEI Mini Fırın da küçücük kutu gibi geldi.
    Bu iki model dışında Simferin aşağıdakilerden hangi modeli tavsiye edersiniz. Midi, Mini aynı mıdır?
    Saygılar.

Simfer M4507, M4203, M4503, M4552
  • tozdemir05 T kullanıcısına yanıt
    bizde arçelik suf 4000 var, öyle küçücük kutu gibi değil ...https://forum.donanimhaber.com/arcelik-suf4000meb-mini-firin-incelemesi--116794536#116794536
  • Sn.Bayberty, Arkadaşlar,
    SUF 4000 den pek memnun olmadığınızı anladım. Simferin kapı aralığından ısı kaybı, fiziksel materyal kalitesinin çok iyi olmadığı, pişirme sürelerinin daha uzun olduğu söyleniyor. Ürün kalitesi olarak belki 3-4 sene kullanım sonunda çöpe çıkabilir. Bunu kabul edebilirim. Lakin alt-üst pişirme, sürenin çok uzun olması bu tür kullanım sorunları olursa almamak en iyisi diye düşünüyorum. Memnun kalabileceğimiz 250-300 TL civarında Marka model öneriniz var mıdır?
    Tavsiyeniz yoksa Arçelik SUF 5000 MGSI Fırını 450-TL ye almak isterim.Bu ürünü kullanan var mıdır?
    Saygılar.
  • tozdemir05 T kullanıcısına yanıt
    yusufclp Y kullanıcısına yanıt
    önceki sayfada yusufclp isimli arkadaş suf5000 aldı memnun olduğunu yazmıştı, bendeki 4000'in tepsi kademeleriyle ilgili bir tasarım hatası olduğunu düşünüyorum ancak bu sorun 5000 modelinde yok gibi anlaşılıyor ... kendisine de danışabilirsiniz kullandıkça daha fazla tecrübesi olmuştur ...

@tozdemir05 @yusufclp
  • Ben Suf 5000 Meb (Beyaz) fırından oldukça memnunum. Pişirmesi çok iyi. Pişirme süresi eski fırınıma göre yarısı. Ayrıca hızlı ısınıyor. Bu da yarı yarıya elektrik tasarrufu demek. Biraz pahalı tabi alırken. Uzun vadede düşünüldüğünde karlı bence. Biz 7 yıldır 45-50 dakikada kek pişirmeye alışmışız. 25 dakikada pişmesine şaşırıyoruz. İhtiyacı olana tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufclp -- 29 Aralık 2017; 1:27:2 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    SUF 4000 aslında kaba olmayan gayet kibar bir model, dediğiniz gibi kek için yüksekliğinin yeterli olmaması çok büyük bir eksi, gördüğüm kadarıyla 2 kanallı tepsi ayarı var. Hesaplama yanlış olmuş diyeceğim ama, bu kadar büyük bir markanın bu hatayı yapmasını da anlamış değilim.
    Küçük ev aletleri gri,inox hanım beyaz istemiyor. SUF 5000 MGSI Fırını 427+25 kargo : 452 TL ye alacaktım. stok 1 tane idi bitivermiş.

İlginize Teşekkür ederim.
    Saygılar.

@Bayberty @yusufclp
  • quote:

Orijinalden alıntı: tozdemir05

Merhaba arkadaşlar,
    SUF 4000 aslında kaba olmayan gayet kibar bir model, dediğiniz gibi kek için yüksekliğinin yeterli olmaması çok büyük bir eksi, gördüğüm kadarıyla 2 kanallı tepsi ayarı var. Hesaplama yanlış olmuş diyeceğim ama, bu kadar büyük bir markanın bu hatayı yapmasını da anlamış değilim.
    Küçük ev aletleri gri,inox hanım beyaz istemiyor. SUF 5000 MGSI Fırını 427+25 kargo : 452 TL ye alacaktım. stok 1 tane idi bitivermiş.

İlginize Teşekkür ederim.
    Saygılar.

@Bayberty @yusufclp

Fiyat iyiymiş. Ben beyazını 430 TL ye almıştım bayiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufclp -- 30 Aralık 2017; 17:23:28 >
  • bende Arçelik SUF 5000 meb(380tl )almış bulundum burdaki tavsiyelerle, umarım istediğim gibidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: roniwar

bende Arçelik SUF 5000 meb(380tl )almış bulundum burdaki tavsiyelerle, umarım istediğim gibidir..

hayırlı olsun fiyat gerçekten iyiymiş ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim evet fiyatı uygun bulunca hemen aldık umarım istediğimiz gibi çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roniwar -- 6 Ocak 2018; 17:29:16 >
  • Maksimum 250 lira bütçemiz var. Genel olarak hamur işi için kullanacağız. Ama tavuk da pişiririz arada bir.

Sorunsuz, malzeme kalitesi iyi olan bir fırın arıyoruz.

Önerileriniz nelerdir?

Hocam iş yine size düştü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohol Oula -- 28 Ocak 2018; 17:29:9 >
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.