Şimdi Ara

Mini Fırın Tavsiyesi (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
690
Cevap
10
Favori
330.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    işin teknik kısmını candoğan yazmış ben tecrübeleri yazayım ...
    bizim suf-4000'in performansından aldığımızdan beri fazla memnun değiliz, hanım çok hevesle aldırdı ama o da pek beğenmedi ...
    bu fırının tavan-taban arası 18 cm. yani arada fazla boşluk var, 15-16 cm. yeterli olurdu ... kademe ayarları da yanlış düşünülmüş özellikle en alt tepsi kademesinin altında gereksiz boşluk var ...
    tepsiyi en alt kademeye bile koysak poğaça-böreklerin üstü yanıyor ama aradaki mesafe fazlalığından altı kızarmıyor ...
    ayrıca ürünün dış boyutları da gereksiz büyük, mini fırın diye aldık ama ebatları ankastre kadar ... aynı iç hacme sahip simfer fırınlar daha derli toplu ...
    bizimki biraz eşimin "arçelik-beko" kalitelidir onu alalım demesinden oldu, kalitesine diyecek yok ama performans zayıf ... yeni fırın alacak olsam tercih etmem, açıkçası tavsiye de etmem ...

@CooLStyLe

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Ozaman gözünüzü seveyim artık bana nokta atışı bir fırın tavsiye edin. Herşeyi full olan ebatları 40 45 arası performansı güzel temizliği rahat full+full bir cihaz yok mu acaba. Tek ricam sizin ihtiyacınız önemli falan yazmamanız bana full+full bir fırın önermeniz. Sizin yazılarınızı okuyup arçelik suf5000 almak üzereydim yine sizin lafınız ile vazgeçiyorum. Lütfen bana nokta atışı bir tavsiye verin fiyat hiç önemli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CooLStyLe kullanıcısına yanıt
    arçelik almadan önce çok model baktık inceledik ben simfer alacaktım ama hanım arçelik kampanyasına kapıldı ...
    geçen zamanda simferin yeni modellerini takip etmedim o nedenle nokta atışı bir model tavsiyesi yapamam ...
    en iyisi mağazalarda ürünleri inceleyip beğendiğinizi almanızdır, internetten ürünlerle ilgili kullanıcı yorumlarını okumanın da yararı olabilir ...
    benim fırınla ilgili konuya da göz atabilirsiniz az önce değerlendirme ekledim ...https://forum.donanimhaber.com/arcelik-suf4000meb-mini-firin-incelemesi--116794536

@CooLStyLe
    Konunuzu dibine kadar inceleyip her detayı okudum. Suf5000 modelinin inoks sıfır olanını da 300 tl ye buldum şimdi alıp almamak arası kararsız kaldım. Sinfer e mi yogunlasmaliyim acaba. Kocaeli de yaşadığım için fırın standı geniş bir mağaza yok ve kararsız durumdayım.

• Suf 4000 ile 5000in ölçüleri aynı değil sanırım. Bu durumda tepsi aralıkları da farklı değil midir?

edit: evet değilmiş. suf4000 40 lt, suf 5000 ise 50 lt.

bu durumda tepsi aralıkları farklı olacaktır. yani 4000de arkadaşın karşılaştığı sorun, 5000de olmaya da bilir.

4000in yüksekliği, 5000den baya az. iç bölmesinde de alt-üst mesafesi 5000de daha fazladır. tepsi aralıklarına bakmak lazım her 2 fırın için.

bu arada 300 TL'ye nerde buldunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 28 Kasım 2017; 21:7:33 >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    5000'lerin iç hacmi daha büyük olduğuna göre sorun bizimkinden daha fazla olabilir ...

@emrahsnr
    alt tepsi aralığı, alt ızgaraya daha yakın ise, böyle bir sorun olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 28 Kasım 2017; 21:11:57 >
    umarım öyledir ama iç hacmi daha büyük olduğundan alt-üst mesafe daha fazla olabilir yine sorun ihtimali var, mağazaya gidip görmeden bir şey demek zor ...

@emrahsnr
    Bir kafe almış hiç kullanmamış kutusunda. Bu arada alternatif önermediniz

• CooLStyLe kullanıcısına yanıt
    Hocam 300 liralık şeyin nesini soruyosun :). Bn o fiyatı bulsam düşünmezdim hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 29 Kasım 2017; 10:36:44 >
    Yok konu para yada miktarı değil konu daha iyisi var mı sorusunun cevabı. Suf5000 ı o fiyata buldun ve daha iyisi yok diyorsanız onu alıyım ozaman. Doğru mudur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CooLStyLe

Konunuzu dibine kadar inceleyip her detayı okudum. Suf5000 modelinin inoks sıfır olanını da 300 tl ye buldum şimdi alıp almamak arası kararsız kaldım. Sinfer e mi yogunlasmaliyim acaba. Kocaeli de yaşadığım için fırın standı geniş bir mağaza yok ve kararsız durumdayım.

Fiyat çok iyi, gerçekten kullanamışsa direkt alın.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    yok kullanılmamış inoks ve daha kutusunda 12 gün önce alınmış. alıyorum ozaman emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLStyLe

yok kullanılmamış inoks ve daha kutusunda 12 gün önce alınmış. alıyorum ozaman emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

artık bir inceleme konusu açarsınız. özellikle pişirmesi konusunda. malzeme kalitesi zaten çok iyi.
  • Herkese selamlar. Konuyu baştan sona okudum.

Geçenlerde Luxel Börekçi fırınımız 7. Yılında bozuldu. Kendini zor ısıtıyordu. Arçelik Suf 4000 modelinin iç yüksekliğinin az olmasından çokça bahsedilmiş. Suf 5000 Meb almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Arçelik internet sitesinde 449 TL. Bayilerden biraz daha uygun fiyata alınabilir mi. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

• yusufclp Y kullanıcısına yanıt
    "Arçelik Suf 4000 modelinin iç yüksekliğinin az olmasından çokça bahsedilmiş."

yanlış okumuşsunuz, iç yüksekliğin az olmasından değil "fazla" olmasından bahsettim, bu nedenle üst taraf iyi kızarıyor alt taraf kızarmıyor, kontrol etmek ve üst rezistansı kapatmak gerekiyor ... bu durumda suf5000'in iç hacmi daha büyük olduğundan benzer sorun ihtimali var ...
    bence alt-üst aralığı fazla olmayan bir mini fırın idealdir, simfer veya luxell modellerinden araştırılabilir ...
    Cevap ıçin teşekkürler. Anladığım kadarıyla 4000 modelinde üst rezistansın tepsiye yakın olması pişen yemek için avantaj. Alt ya da üst rezistansı aç kapa derdinden kurtulmak için 5000 modeli daha iyi değilmidir? Luxel ve simfer düşünmüyorum.

5000 modelini kullanan birinin cevap yazması lazım, benim fikrim 4000'den farklı olmayacaktır ...
    bence fırının içi enlemesine geniş ama yüksekliği az olmalı, mağazalara gidip bu tarife uyan fırınları incelemek gerek ...
  • Pazartesi gidip Arçelik bayiinde modelleri inceleyip SUF 5000 MEB (Beyaz) modelini aldım.(430/4 taksit) Bugün de servis eve getirdi.

Temizleyip 40 dk en üst sıcaklık ayarında çalıştırdım. Soğuduktan sonra da yuvarlak tepsisinde ekmek pişirerek denedim. Sonuç gayet memnun edici.

Öncelikle fırın eski Luxell börekçiden biraz büyük. Pişirme performansı diğer fırından sonra çok çok iyi gibi geldi.

Luxell'de 45-50 dakikada pişen ekmeği 30-35 dakikada pişirdi. 0 dan 200 dereceye 10-12 dakikada çıktı ilk çalıştırmada. Bu süre düşebilir de.

Yine eski fırınımla karşılaştırırsam eski fırınım 200 dereceyi bulamıyordu. Bu geçiyor.

Malzeme kalitesi tatmin edici. İçinden 1 yuvarlak tepsi 1 dikdörtgen tepsi 1 de ızgara teli çıkıyor.

İç kaplaması emaye. Alt rezistansı gizli, üst rezistansı açık.

Şimdilik gözlemlerim bu kadar. Sorusu olan olursa cevaplarım. Bu modeli seçerken marka ve modelle ilgili bilgi paylaşan arkadaşlara da teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufclp -- 12 Aralık 2017; 23:17:36 >

hayırlı olsun, güle güle kullanın ...

@yusufclp
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.