Şimdi Ara

Mini Fırın Tavsiyesi (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
691
Cevap
10
Favori
330.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Altus ve simfer modellerinda kek yapma konusunda sıkınti oluyormu ic yuksekligi yuksek kek kaliplari icin yeterlimidir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legend_84 kullanıcısına yanıt
    altusta yuvarlak kek kalıbında ısı ayarını düşük ayarlamak gerekiyor yüksek ısı yapınca kekin alt ve orta kısımlarında problem olabilir çünkü alt boşluğu fazla, düz ve yayvan kalıplarda sorun olmaz ... simferle ilgili böyle bir sorun okumadım ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Simfer 4004 ve 4502 modelleri arasındaki fark nedir, arada çok fiyat yok .
  • İyi günler arkadaşlar. Ben de mini fırın almayı düşünüyorum. Tercihim 200 TL civarı bir fırın ama bir iki fırın arasında kalırsam şayet kalite farkı bariz bir şekilde belli olacaksa 300-350 TL'ye kadar çıkmayı düşünüyorum. Arçeliğin 4000 kodlu fırınında memnuniyetsizlikler var denilmiş. Acaba ne gibi sorunlar olabilir? Ben genelde tavuk, somon veya patates yapmak için fırını kullanıyorum. Hangi marka ve model almak gerekir. Hamur işlerine hiç girmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 13 Mart 2018; 15:0:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

size son tavsiyemi de yapayım sonra yatayım, arçelik düşünürseniz suf 5000 meb modelini incelemenizi öneririm, ben suf 4000 aldım ama aklım suf 5000'de kalmıştı ... bayi fiyatı 449 lira ...

selamlar,

tavsiyeniz halen geçerli mi ?

alınabilecek ürünlerden üst sıralardaki midir ?
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    ürün iyi ancak fiyatı çok abartılı ... onun yarı fiyatına simferler var ...
    eyvallah ,

markaya para vereceğimize ürüne para verelim.

söylediğiniz markanın hangi modeli ,

marka - model numarası ,

ve mümkünse birde link verebilir misiniz .
  • K.chaLi kullanıcısına yanıt
    arçelik 4000'de tepsilerin altı kızarmıyor, alt rezistans ile tepsi rafı arasında mesafe fazla ...
    simfer 3500/4000/4500 serilerinden birine karar verebilirsiniz ... örnek; simfer 3503, 4004, 4246, 4502 ...
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    simfer 4004, 4002, 4246, 4502/4503, 4558 ...
    carrefour'da bulunanlar;https://www.carrefoursa.com/tr/mini-firin/c/2227?q=%3Arelevance%3AinStockFlag%3Atrue%3Abrand%3ABRN-2889&text=#
  • quote:

arçelik 4000'de tepsilerin altı kızarmıyor, alt rezistans ile tepsi rafı arasında mesafe fazla ...
    simfer 3500/4000/4500 serilerinden birine karar verebilirsiniz ... örnek; simfer 3503, 4004, 4246, 4502 ...

Teşekkür ederim hocam. Tavuk ve balık yapmaya kalksam sorun yaşamam heralde bu tavsiye ettiklerinizde. Arçelik Suf 4000 önerir misiniz yoksa değmez 350 TL vs. vermeye Simfer al mı dersiniz? Bir de fırında belirgin özellikler nedir. Mesela Arçelik SUF 4000 MEB var bir de MEI var sanırım. Neye göre farklı isim alıyor. Ben kaliteli olacak bir şey arıyorum. Bütçemi artırmayı göze aldım. Siz de sanırım Arçelik SUF 4000 almışsınız. Memnun musunuz?
    evet suf-4000 aldık ama pek memnun değiliz, börek-poğaça-keklerin altı tam kızarmıyor bir süre sonra böreği poğaçayı alt-üst etmek gerekiyor, yıllar sonra iyisi olsun dedik arçelik aldık, kalitesine diyecek yok ama önceki davul fırının performansı bundan iyiydi ...
    meb-meı arasında renk farkı var, biri beyaz diğeri inox ...
    bence 4000'lerde mühendislik hatası var ama suf-5000 alanlar memnun, para sorun değilse suf-5000 tercih edebilirsiniz ...
    yerinizde olsam yukarıda yazdığım ucuz simferlerden birini seçerim hatta davul fırın almak bile daha mantıklı ...
  • Hocam ben bu fırınlar arasındaki farkı anlamadım. Karşılaştırma yapıyorum hepsinin özelliği aynı. Mekanik saat vs. ne bileyim 6 fonksiyon. Bir buharlı temizleme diye bir özellik ne işe yarar bilmem o farklı çıkıyor. Mesela Arçelik SUF 5000 için 450 TL verirsem Simfer 4503'ten iyi yanı ne olur? 4503'ü 200 TL'ye buldum çünkü. Arada iyi fiyat farkı var.
    hocam hiç düşünme o simferi al arçelikle yaptıkları iş aynı, fazla para vermeye değecek bir fark yok ...
    Sağol hocam siprariş verdik bakalım. Hayırlısı. Çok fazla para çıkmamış oldu cebimizden. Evdeki de zaten 15-20 yıllık fırındı hem de küçük. Her türlü eskisinden daha iyi bir sonuç elde edeceğiz.
    hayırlı olsun şimdiden ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 24 Mart 2018; 21:8:29 >
  • quote:

evet suf-4000 aldık ama pek memnun değiliz, börek-poğaça-keklerin altı tam kızarmıyor bir süre sonra böreği poğaçayı alt-üst etmek gerekiyor, yıllar sonra iyisi olsun dedik arçelik aldık, kalitesine diyecek yok ama önceki davul fırının performansı bundan iyiydi ...
    meb-meı arasında renk farkı var, biri beyaz diğeri inox ...
    bence 4000'lerde mühendislik hatası var ama suf-5000 alanlar memnun, para sorun değilse suf-5000 tercih edebilirsiniz ...
    yerinizde olsam yukarıda yazdığım ucuz simferlerden birini seçerim hatta davul fırın almak bile daha mantıklı ...

Hocam merhaba. Arçelik bayisine Rondo almaya gitmiştim hazır bir de midi fırınlara bakayım dedim benim fırınımın üstüne neler çıkmış diye.

Biz tam 4 sene önce MF44KEİ almıştık 350₺ ye.

Sizin kullandığınız fırına da baktım maalesef çok kötü bir fırın yapmışlar.

Benim fırının fanı tam boy fırınlar gibi arkada büyük çift camlı.

Ama sizin fırının içine bakayım derken tepsilerini çekiyorum gelmiyor sürtünüyor bu sürtüşmesi 2-3 yıla kalmaz yan saçlarının boyasını çıkarır paslandırır.

Fanı yanda bu tam bir saçmalık yemeğin sağı fazla kızarır solu iyi pişmez saçma yapmışlar en azından iki yana da fan koysalarmış daha iyi olurmuş.

Alt rezistansı açık bu da fırının altının komple ısınması demek tezgah ısıya dayanıklı değilse tezgahı bile yakabilir aman Allah korusun.

Fırının yüksekliği çok az bu da fırındaki tepsiyle pişen yemeğe üst ve alt rezistansının çok fazla yakın olup yemeğin dışının yanması içinin çiğ pişmesi demek.

Ürünün güç etiketinde 1400 wat yazıyor bu de yetersiz en az 2000 wat olması lazım fırının çabuk ısınması için.

Arçelik anneler gününde 240₺ ye satıyordu bu fırını ama malzemeden çalmışlar.

Fırının mühendisliği de hani evlere Petek döşerler ama pencere mermeri ile Petek arasında milim boşluk bırakmadan döşerler ya sizin fırının da mühendisliği aynı öyle olmuş.

Dilerim ki inşallah fırınınız daha fazla sorun çıkarmaz.
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    selam,
    aynen dediğiniz gibi asıl sorun mühendislik meselesi ...
    alt rezistans açıkta ama rezistans ile tepsi arasında fazla boşluk olduğundan tepsilerin altı kızarmıyor ...
    bizimkinde tepsiler sürtünmüyor o konuda sorun çıkmadı ...
    ısınması biraz uzun sürüyor ama ısınınca yeterli olduğunu düşünüyorum ...
    fırının dış boyutları iç hacmine (35 lt.) nazaran çok büyük, bu gerçekten anlamsız, nerdeyse ankastre fırınlar kadar yer kaplıyor, bu hususta simferler daha orantılı ...
    performans notunu bizden düşük aldı ama dileğimiz inşallah arıza çıkarmaz ...
    anneler gününde 249'a almıştık bir süre sonra da ütü aldık aynı mağazadan, bir de 55" grundig tv alacaktık fiyatta anlaşamadık ... geçenlerde uğrayayım dedim belki ilgimi çeken bir şeyler vardır diye ama koca arçelik mağazası kapanmış ...
  • quote:

selam,
    aynen dediğiniz gibi asıl sorun mühendislik meselesi ...
    alt rezistans açıkta ama rezistans ile tepsi arasında fazla boşluk olduğundan tepsilerin altı kızarmıyor ...
    bizimkinde tepsiler sürtünmüyor o konuda sorun çıkmadı ...
    ısınması biraz uzun sürüyor ama ısınınca yeterli olduğunu düşünüyorum ...
    fırının dış boyutları iç hacmine (35 lt.) nazaran çok büyük, bu gerçekten anlamsız, nerdeyse ankastre fırınlar kadar yer kaplıyor, bu hususta simferler daha orantılı ...
    performans notunu bizden düşük aldı ama dileğimiz inşallah arıza çıkarmaz ...
    anneler gününde 249'a almıştık bir süre sonra da ütü aldık aynı mağazadan, bir de 55" grundig tv alacaktık fiyatta anlaşamadık ... geçenlerde uğrayayım dedim belki ilgimi çeken bir şeyler vardır diye ama koca arçelik mağazası kapanmış ...

İnşallah uzun seneler kullanırsınız çıkaracağım düşünmüyorum. Benim fırınımın performansı çok iyi 20 dk da yumuşak revani pişiriyor. Turbo kullanıyordum daha önce her şeye en son keklerin dışı yanınca içi pişmeyince turboyu bıraktım . Turbo çok hızlı pişiriyor tam sulu yemekler et yemekleri için ideal . Geçenlerde ayıptır söylemesi makarna böreği yaptım fırının kapağını hiç açmadım 2 saat sonra ne de olsa soğumuştur eldiven takmadan alayım derken elimi yaktım . Nasıl bir ısı yalıtımı varsa artık aynı ısı yalıtımını eve yapsak yemin ederim Sibirya soğuklarında bile ev hamam gibi olur
  • Güncel tavsiyelerinizi bekliyorum. 40 lt ve üstü 300 TL'ye kadar fırın lazım. Altus AL-4000(265TL) ve Simfer 4552(249TL) arasında kaldım. Başka tavsiyelere de açığım. Simfer'in bir sürü fırını var, fotoğraflar ayrıntısız, kağıt üzerinde neredeyse bütün özellikleri aynı. Neye göre seçeceğiz anlamadım; ama 4552 modeli anladığım kadarıyla gizli rezistanslı ve kullanıcı yorumları iyi görünüyor.

Düzenleme: Vestel MF 45 EB 45 Lt(299TL). Bunu da gündeme aldım. Kullanan varsa yorumlarını rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElrondPeredhil -- 19 Mayıs 2018; 17:0:16 >
  • ElrondPeredhil kullanıcısına yanıt
    altus al-4000 tavsiye edemem çünkü evdeki arçelikle aynı, biz açıkçası pişmanız, bu modelin tasarımında hata olduğunu düşünüyorum hatta geçenlerde bir arçelik bayiinde konuyu açtım dikkatle dinlediler, dinlerken "hımmm" sesleri eksik olmadı, sanırım meseleyi iyi anladılar yüz ifadeleri de öyleydi ...
    bence simfer 4552 iyi seçim ...
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.