Şimdi Ara

Mini cooper s kadrandaki uyarılar ss’li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
1
Favori
12.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mini cooper s kadrandaki uyarılar ss’liMini cooper s kadrandaki uyarılar ss’li

Arkadaşlar bu uyarıları bugün aldım bilenler yardımcı olabilir mi neye işaret bu uyarılar.

• Kitapçık yok mu? orada açıklar ne anlama geldiklerini.
  • Tam emin olmamak ile birlikte sanırım fren balatası ile ilgili.
  • Geçen konu açmıştınız söylemiştim mininin elektroniği üzer diye bak yavaş yavaş başlamış daha başlangıç arkadaşta vardı illallah etti sattı kurtuldu ama sizin hoşuna gitmiş almışsıbız güle güle kullanın
  • Hocam startını stop varsa onun arizasi olabilir
  • Bana start-stop gibi geldi. Çember şeklinde ok işareti VW grubunda start-stop demek oluyor.
  • Fren sisteminde sorun olabilir. Sert frenleme yaptıysanız sensörlerde arıza meydana gelmiş olabilir. Yetkili servise bi gösterin.
  • " ALINTI "

Kontrol Sistemleri Hatası! Dikkatli kullanın.

Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının.En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

" ALINTI "

Kaynak :http://www.otomolservis.com/bmw-ariza-ikaz-lambalari/

Araba almışsınız da okumuyor musunuz kullanım klavuzunu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hlksnrr -- 2 Aralık 2017; 20:48:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

" ALINTI "

Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının.En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

" ALINTI "

Okuyoruz tabiki ikisi aynı anda yanınca farklı anlamı var.

Bugün ustaya gösterdim aracı esp ile alakalı sorun olduğunu söyledi direksiyon arkasındaki silecek kolları sinyal kısımlarının olduğu yerin değişmesi gerektiğini söyledi. Direksiyon kumanda sistemi değişecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başay -- 4 Aralık 2017; 16:42:03 >

• Başay B kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle şeyler önemli dikkat edin, bu durumlarda arabayı kullanmak sorunu büyütebilir.

Bence başka bir ustaya daha gösterin, ya da Borusan'da arıza tespiti yaptırıp sorunu tam anlamıyla tespit edip dışarda yaptırırsınız.
  • hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Arada yakıyor sürekli yanan bir şey değil hocam yanınca sizlere sormak istedim bugünde ustaya sordum böyle söyledi. Esp çalışmıyormuş o ışıkları yakınca.
  • Start stop ifadesine çok benziyor ama değil,motor yönetim arızası ya da denetleyici genel arızası ışığıdır bu.Denetleyiciden kasıt,bu Abs,esp,edc,msr,asr vs gibi birinde sorun olduğunda bu ışığı yakması.Bir bilgisayara bağlattığınızda muhtemelen sorunun hangi sensörde olduğunu göreceksiniz.Fazla ihmal etmemenizde fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Başay

Arada yakıyor sürekli yanan bir şey değil hocam yanınca sizlere sormak istedim bugünde ustaya sordum böyle söyledi. Esp çalışmıyormuş o ışıkları yakınca.

ABS-ESP sistemleriyle ilgili hata kodları diye düşünüyorum. OBD kontrolüyle tam emin olunabilir. ABS sensörlerinden biri arızalanmış olabilir veya balata fişlerinden biri arızalanmış olabilir.
  • Başay B kullanıcısına yanıt
    Hocam peki araçta dsc on / off butonu var mı ? o buton kullanılınca aynı şeyi yapıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Başay

quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

" ALINTI "

" ALINTI "

Okuyoruz tabiki ikisi aynı anda yanınca farklı anlamı var.

Bugün ustaya gösterdim aracı esp ile alakalı sorun olduğunu söyledi direksiyon arkasındaki silecek kolları sinyal kısımlarının olduğu yerin değişmesi gerektiğini söyledi. Direksiyon kumanda sistemi değişecekmiş.

Silecek kolları ile alakası ne peki hocam ? biri el freni diğeri fren sistemleri ile alakalı aracı zorladığımda yanardı bendede ?

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Geçen konu açmıştınız söylemiştim mininin elektroniği üzer diye bak yavaş yavaş başlamış daha başlangıç arkadaşta vardı illallah etti sattı kurtuldu ama sizin hoşuna gitmiş almışsıbız güle güle kullanın

Komik adam seni
  • ESP'den yandığını ve direksiyonun oranın degısmesı gerektıgını soylemıs ustanız.Sanırım direksiyon açı sensörünüz arızalı.Bilgisayardan kalibrasyon yapıp sildirmeyi denedi mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: savascoker

quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Geçen konu açmıştınız söylemiştim mininin elektroniği üzer diye bak yavaş yavaş başlamış daha başlangıç arkadaşta vardı illallah etti sattı kurtuldu ama sizin hoşuna gitmiş almışsıbız güle güle kullanın

Komik adam seni

Kendini mi tarif ediyorsun sensin komik uza naşşşşş

• Benim araçta da benzer ışık yanmıştı, Esp devre dışı kalmış.

Nedeni ise balatalar ömrünü doldurmuş.

Balatalari değiştirdim, ışık söndü

Bilginize

Bu arada benim araç mini değil.
  • ESP arızası.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.