Şimdi Ara

Mini cooper alınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
130.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaşlar kısmet olursa 2.aracımı almak üzereyim ve yaklaşık 2-3 gündür bu mini'lere merak sarmış durumdayım 2003-2006 modeller arası piyasası 30 - 35 bin arası sanırsam sahibinden.com da hep bu aralıklarda görüyorum. sizce bu araba alınırmı artıları eksileri nelerdir aramızda bu aracı kullanmış olanlar bilir illaki değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar bende 2 ay önce otomatik vites 2008 model COOPER Clubman S aldım. 2 aydır kullanıyorum. Çok memnunum yakıtıda kullanıma göre 100 kmde 9-10 lt gibi.

Kaputun altındaki 175 beygir araç çalışmaya başladığı andan itibaren sana hadi gidelim edasıyla çalışır ve performans olarak mükemmeldir. Hele o vitesi sola doğru yatırdınmı ve S düğmesine bastınmı diğer arabalardan farkını ozaman çok daha iyi anlıyosunuz. Yani Clio 2 falan çok komik geldi ve karşılaştırılmasına çok şaşırdım.

Cooper Tarz arabadır yeri farklıdır. 2. eli düşüktür herkese hitap etmez. Ya miniye aşıksındır alırsın yada almazsın kötülemeye çalışırsın.

Benim aldığım CLUBMAN modeli beyaz kasa tavanı siyah 2 numara cam filmi ile ön cam hariç tüm camlarda siyah, benekli tabir edilen modeli. Bana göre Cooperlar arasındaki en güzel modeli (Tabi karga yavrusunu kartal zannedermiş) 4 kişi çok rahat seyahat edersin ve arkadaki arkadaşlar bağdaş kurmaz. Bagaj piyasadaki çoğu B segmenti aracın bagajından daha geniş. Araç çok portatif ve kullanıma yönelik ince detaylar var araçta.

Bakım yaptırmadığım için şuan bu konu hakkında bi yorum yapamıcam. Fakat malzeme kalitesi gerçekten çok üst düzeyde bu arabayı eskitmek gerçekten büyük başarı.

Fakat Direksiyonu sıkı tutmanız gerek kalkışlarda sağa sola yalpaladığı pati çektiği olur. Gaza basar basmaz çok hızlı bi tepki verir koltuğa yapıştırırır ve Fırlar gider.

Bence kıyaslamasının olmıcağı bi araçtır. Fiyatı pahalıdır ve buna veraceğiniz parayla piyasada sürüyle araba vardır. Tarz bi araçtır. Aşıksan alırsın Değilsen hakaret edersin. Ger.ekten Clio 2 hiç olmadı. Mini yerine 75 beygirlik plastikten üretilen bi araç tavsiye edilmesi Miniye çok büyük bi hakarettir.
    Arabanın içinde dahi oturmamış kişiler burda saçma sapan yorumlar yapmışlar. Ben 2008 Mini Cooper S manuel sahibiyim. Düz vitesle aran iyiyse mutlaka düz vites al zaten çok trafik olan bir yerde yaşamıyorsun.

Aracım trafiğede girmeme rağmen 100 km de 8.7-9 lt arası yakıyor buda 175 hp bir araç için bence süper bir değer. Düz vitesi ile otomatiği arasın 1.5-2 litre yakıt farkı olabilir. İkinci eli 0 alırsan biraz kaybettirir ama 3-4 yaşında temiz bulursan bir daha sana para kaybettirmez. Bakımları özel servislerde yaptırırsan normaal markalardan hiçbir farkı yok (vw, opel, ford) mesala yıllık bakımım 350 tl tuttu işcilik dahil (yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi,) parçaları kendin alıp sadece işçilik yaptırsan çok daha ucuza halledersin. Neymiş bakımdada çok korkacak birşey yok.

Segmentinde kıyaslacak bir tane bile araba yok çünki o bir RETRO. Mini coopera aşık olacaksın öyle alacaksın ve ilgi altında olmayı seveceksin
  • Güncel
  • Motor mükemmel, iç tasarım fantastik, dis tasarım olağanüstü. Ancak,
    - çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde
    - halk arabası değil. Daha çok Nişantaşı halkına hitap ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geogenior

Motor mükemmel, iç tasarım fantastik, dis tasarım olağanüstü. Ancak,
    - çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

Ayrıca,
    - parçası çok pahalı ve yurt disından ettiriliyor
    - bakimi el yakar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyin Kemiren Bilge

quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

Ayrıca,
    - bakimi el yakar

Alıntıları Göster
    Alacaksan 0 al, 2 sene sonrada sat garantisi bitince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kim Jong Un

Alacaksan 0 al, 2 sene sonrada sat garantisi bitince.

Alıntıları Göster
    Malzeme kalitesi, performansı ve sürüş zevki çok iyi olan bir araç.

Büyük bagaj, arkada iyi diz mesafesi gibi beklentileriniz yoksa kesinlikle alınır.
  • quote:

quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

Ayrıca,
    - bakimi el yakar

Bende bunlardan korkuyordum gerçi çok yakacağını az çok tahmin etmiştim ve şu parça sorunu bakımıydı vergisiydi falan bunlar gözümü korkutuyor açıkcası. Ayrıca bagaj diz mesafesi vs. beklentilerim yok ikinci eli ucuz ve gösterişli araba olduğu için vuruldum arabaya.
  • quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

ikinci eli bana yüksek geldi, bir ara ben de bilendim.
    o fiyata daha başka alırım diye düşündüm. sonra vazgeçtim. ama çok tarz araba. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

o fiyata daha başka alırım diye düşündüm. sonra vazgeçtim. ama çok tarz araba. :)

Aynen bende ona vuruldum ya... :))
  • quote:

quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

İkinci eli pahalı, çünkü sıfırı da pahalı. Ancak satışı baya zor.
  • quote:

quote:

quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

2003-2006 modeller arası çok pahalı değil. 2010 2011 ve üstü ateş pahası sıfırıda öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fleleo

quote:

quote:

quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

2003-2006 modeller arası çok pahalı değil. 2010 2011 ve üstü ateş pahası sıfırıda öyle.

Alıntıları Göster
    güncel [:) başka yorumu olan yokmu ?
  • quote:

güncel [:) başka yorumu olan yokmu ?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar şöyle bi mini buldum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-efece-car-mini-cooper-cooper-111828860/detay bu ilandaki araca ne dersiniz ?
  • quote:

arkadaşlar şöyle bi mini buldum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-efece-car-mini-cooper-cooper-111828860/detay bu ilandaki araca ne dersiniz ?

Alıntıları Göster
    Kime göre alınır? Neye göre alınır? Maddi durumunuz ve kullanacağınız yer hakkında bir fikrim yok. Hali ile bir şey söyleyemiyorum. Kendi adıma konuşayım, paramı bu araca yatırmazdım. Belki emeklilikte falan... o da 58 yaş mıydı neydi? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalavun

Kime göre alınır? Neye göre alınır? Maddi durumunuz ve kullanacağınız yer hakkında bir fikrim yok. Hali ile bir şey söyleyemiyorum. Kendi adıma konuşayım, paramı bu araca yatırmazdım. Belki emeklilikte falan... o da 58 yaş mıydı neydi? :)

Cevap için sağolun muğlada oturuyorum aylık 3000 lira gelirim var. aslında mini'ler çok tercih edilen bir araç değil fakat benim çok hoşuma gidiyor. o yüzden almak istiyorum bu maddi gelirim aracın yakıtını,bakım masraflarını vs karşılayabilirmi?
  • quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

Kesinlikle katiliyorum.
  • quote:

Alırsınız ama usanınca nasıl elinizden çıkartırsınız onu bilemiyorum :) Aracı yürütmek ise ayrı bir problem olacak çünkü yetkili servise(kim bakıyor bu oyuncağa?) mahkum olacaksınız. En ufak sorunda parça bekliyeceksiniz vs vs... Maceraya gerek yok. Bu aralar Clio 4 çok popüler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

Kesinlikle katiliyorum.

Bende katılıyorum dış tasarımı çekici iç tasarım güzel tercih edilen bir araç değil o aracın yerine focus alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Super159

quote:

- çok yakar
    - içeri ses alır
    - ikinci eli yerlerde

Kesinlikle katiliyorum.

Alıntıları Göster
    0km'sinin asla o kadar para etmeyeceği kanaatindeyim. Ayrıca elinizdeki paraya 5-10bin TL daha koyabilirseniz Honda ep3 Type-r alabilirsiniz. Bana göre görünüşü de performansı da mini'ye göre iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalavun

quote:

Alırsınız ama usanınca nasıl elinizden çıkartırsınız onu bilemiyorum :) Aracı yürütmek ise ayrı bir problem olacak çünkü yetkili servise(kim bakıyor bu oyuncağa?) mahkum olacaksınız. En ufak sorunda parça bekliyeceksiniz vs vs... Maceraya gerek yok. Bu aralar Clio 4 çok popüler

Alıntıları Göster
    Evet bencede clio 2 ye bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyrantepe83 -- 17 Ocak 2013; 18:50:19 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.