Şimdi Ara

Mindhunter | David Fincher | Netflix (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
11
Favori
17.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1- Eşimle izleyebilir miyim?

2- Açık sahneler var mı, zira eşim filmde açık sahne görünce sanki ben oynuyorumuşum gibi tip tip yüzüme bakıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sufistike

Beyler size iki sorum var:

2- Açık sahneler var mı, zira eşim filmde açık sahne görünce sanki ben oynuyorumuşum gibi tip tip yüzüme bakıyor?

var ve bolca da küfür var
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

quote:

Beyler size iki sorum var:

var ve bolca da küfür var

Küfür önemli değilde hocam diğeri elzem
  • sufistike kullanıcısına yanıt
    Senin yerinde olsa eşimi bırakır diziyi izlerdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lionel Fusco

İzleyeceğim hocam o derece diyorsunuz yani true detective havası var mı?
  • quote:

quote:

True Detective ile çok bir benzerlik yok bence. 7 bölüm izledim daha bitiremedim ama izlediğim kadarıyla standart polisiye formatında değil. Arka sokaklarından, True Detective-Sherlock'a kadar genelde olaylar dedektif ve olay üzerinden ilerler bu dizide de suç çözme var ama onun yanında suçlu psikolojisine de odaklanılıyor. Dizi güzel kendini izletiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

quote:

quote:

True Detective ile çok bir benzerlik yok bence. 7 bölüm izledim daha bitiremedim ama izlediğim kadarıyla standart polisiye formatında değil. Arka sokaklarından, True Detective-Sherlock'a kadar genelde olaylar dedektif ve olay üzerinden ilerler bu dizide de suç çözme var ama onun yanında suçlu psikolojisine de odaklanılıyor. Dizi güzel kendini izletiyor

hocam o ağırlık güzel işleyiş ortam olarak diyorum birde ana bi tema var mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ana tema suçluların psikolojini incelemek. Mantıklı suçlular olduğunda "bak şundan dolayı yapmış" deniyor genelde dizilerde ama ya suçlu farklı düşünüyorsa veya mantıklı biri değilse sorusuna cevap oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sinematografi ve hava şartları olarak benzerler, onun dışında çok benzerlik yok lakin yine de çok beğendim.

• 1x2 'yi izledim dizi gerçekten çok güzel , diyaloglar çok sağlam

ayrıca 2.bölümde ki ed kemper adlı seri katili gerçekte ki haline baya baya benzetmişler.Adam şaka maka gerçekte 136 iq'lu bir herifmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 24 Ekim 2017; 21:47:25 >

• gerçekten çok kaliteli bir dizi.çok beğendim.ama şunu söyliyim çoğu kişi beğenmeyebilir.genelde dialog üzerine kurulu.herkes gibi bende kempera bayıldım.çok iyiydi.
  • ilk günler günde 1 bölüm izleyerek gittim ama 7.bölümden sonra öyle bir bağlandım ki bugün 3 bölüm izleyerek sezonu bitirdim.

Muhteşem bir dizi olmuş.Diyaloglar,replikler harika.İlk başta holden karakterine pek ısınmamıştım ama sonlara doğru çok sevdim.1 sezonda bu hale gelen adam 5.sezonda hangi seviyede olur çok merak ediyorum(david fincher 5 sezon istiyormuş)

1x10

özellikle debbie'nin neler düşündüğünü söylerek daha kız buna ayrılalım demeden olayı kendi çözüp ayrılması harikaydı , ben böyle bir şey görmedim.Eşyaları alıp giderim dedi ya la

ikinci sezon bölüm başlarında gördüğümüz btk killer diye de bilinen dennis rader'i izleyecekmişiz, o da çok güzel olacak.

merakla bekliyorum 2.sezonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 1 Kasım 2017; 23:1:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagari Hasan Çelebi

bu dizinin başında gösterilen karakter kim?Benim tahminime göre ajan holden'ın yaşlanmış hali ,kırılma noktasına gelip belki de seri katil olmuş olabilir.Var mı bilginiz?

dennis rader'miş nam-ı diğer "btk killer"

2.sezon konusu bu adam üzerine
  • David Fincher ve seri katil ikilisi bir olunca yeni bir Se7en tadı alırım dedim ama hayal kırıklığı. İyi çekilmiş ve iyi yazılmış bir dizi ama onun dışında seyirciye vaat ettiği pek bir şey yok. Bir de lop lop tam mature kıvamına gelmiş Anna Torv dışında onun olduğu sahneler uyumamama sebep oldu.
  • Dizi son derece güzel, keşke Fincher bi kaç bölüm kendi yönetip ardından diğer adamlara bırakmasa işi, sadece kendi yönetse.

Kitaptan uyarlama olduğunu bilseydim başlamazsdım ayrıca.
  • 3 günde izledim, Hannibal tarzı bir akış bekliyordum ve hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Dönem atmosferini iyi yansıtmışlar o konuda haklarını yemeyeyim ki tek olumlu yönü de bu sanırım.

Bir kere hikaye Holden üstünden yürüyor ve onun her görüşme sonrasında biraz daha değişip evrilmesini temele almışlar.

Fakat katillerle görüşmelerinin odağı her seferinde anneleriyle olan ilişkileri ve onaylanma ihtiyacına bağlanmış ve süper klişe bir durum bu.

Ayrıca profillemeyi de da etkili bir biçimde kullandıkları bir olay da göremedik 2 tane dandik yan case ile geçiştirdiler ve bağlayamadıkları ucu açık olaylar da kaldı.

Yoklukta izlenebilir, fakat Hannibal izlemiş bir izleyici için amatörü eğlendirir.

İyi seyirler dilerim :)

Edit: Puan da vermek gerekirse 7/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkuncand -- 7 Kasım 2017; 1:52:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 günde tüm sezonu bitirdim. Dizi tamamen diyaloglardan oluşmasına rağmen hiç sıkmadan izletiyor kendini. Dedektiflik dizilerine yeni bir soluk kazandırmış.

Pedofili olduğunu düşündükleri okul müdürünün masum olması ve karısının gelip Holden'ı utandırdığı sahne çok iyiydi. Günümüzde iyice yaygınlaşan linç kültürüne bir örnekti. Direk aklıma Jagten adlı film geldi. Öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokratik Adam -- 22 Kasım 2017; 23:2:48 >
  • ikinci sezonu onaylandı
    quote:

Fincher 2. sezonun 1979-1981 yılları arasında geçeceğini, Atlanta’da çekileceğini açıkladı. 2. sezonda bu üç yıl arasında işlenen çocuk cinayetleri anlatılacak. ’79-’81 yılları arasında Atlanta’da 28 Afrikalı-Amerikalı çocuk, ergen ve yetişkin öldürülmüştü. Katili -adı Wayne Williams– Mindhunter kitabının yazarı ajan Douglas yakalamıştı. Fincher dizide Afrika’ya dair pek çok müziğin 2. sezonda kullanılacağını açıkladı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • WISDOM kullanıcısına yanıt
    BTK Killer'dan devam eder diyorduk ama yine ufak ufak gösterecekler herhalde.
  • Kaliteli bir dizi bu kadar az yorum gelmesine şaşırdım.

Şuanda popüler olan çoğu diziden daha güzeldi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.