Şimdi Ara

Mindhunter | David Fincher | Netflix (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
11
Favori
17.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5. bölümü de bitirdim. Harika ilerliyor. Acayip sevdim diziyi. Kesinlikle Netflix'in en iyi işlerinden birisi olmuş. Başlamayı düşünen hemen girişsin diziye. Anna Torv için listeye alanlar için de 3. bölümden itibaren diziye katılıyor ve rolü de gayet yeterli.
  • Diziye söylenecek bişey yok benim merak ettiğim yan karakterleri nereden seçmişler anlamak zor , bizim ülkede asıl karakterler bile rol yapamazken adamlarda yan roller bile döktürüyor.
    İzleyin izlettirin.
  • İlk sezonu bugün bitirdim. On numaraydı ama efsane diyebileceğim statüye ulaşamadı. Büyük ihtimalle ikinci sezonda çok daha sağlam olacak. Bu giriş sezonu gibiydi. Tabii böyle dediğime bakmayın Bojack Horseman'ın dördüncü sezonuyla bu sene yayınlanan en kaliteli işti izlediğim.

İkinci sezon büyük ihtimalle BTK Killer üzerinden gidecek. Merakla bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 16 Ekim 2017; 17:15:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

David Fincher’ın yapımcılığını üstlenip dört bölümünü yönettiği, seri katilleri konu alıp gerçeklerden uyarlanan Netflix dizisi Mindhunter geçtiğimiz günlerde başladı. İlk sezonda FBI ajanı John Douglas’ı temsil eden Holden (Jonathan Groff) karakterinin FBI ajanı Bill’le birlikte seri katillerle görüşmesi, beri yandan bazı cinayetlerin faillerini bulmaları anlatıldı. İkinci sezonun konusu da bugün belli oldu. Fincher 2. sezonun 1979-1981 yılları arasında geçeceğini, Atlanta’da çekileceğini açıkladı. 2. sezonda bu üç yıl arasında işlenen çocuk cinayetleri anlatılacak. ’79-’81 yılları arasında Atlanta’da 28 Afrikalı-Amerikalı çocuk, ergen ve yetişkin öldürülmüştü. Katili -adı Wayne Williams– Mindhunter kitabının yazarı ajan Douglas yakalamıştı. Fincher dizide Afrika’ya dair pek çok müziğin 2. sezonda kullanılacağını açıkladı.

Peki 2. sezon ne zaman çekilecek? Henüz bununla ilgili bir açıklama yapılmadı. Fincher’ın House of Cards‘ta olduğu gibi yönetmenliği başkalarına mı bırakıp bırakmayacağı da netleşmedi. Yönetmen 2018’de Brad Pitt’li zombi filmi World War Z 2‘yu yöneteceği için Mindhunter‘la ilgilenemeyebilir. Zira iki yapımın da aynı zamanlarda çekilebileceği söyleniyor.

http://www.bakiniz.com/mindhunterin-2-sezonunun-konusu-aciklandi/amp/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu dizinin başında gösterilen karakter kim?Benim tahminime göre ajan holden'ın yaşlanmış hali ,kırılma noktasına gelip belki de seri katil olmuş olabilir.Var mı bilginiz?
  • MÜKEMMEL !

Hayatımda o kadar dizi izledim ama son zamanlarda çıkan EN İYİ dizi. Nefesimi tutarak izlediğim çok nadir dizilerden. Böyle bir şey yok ya. Her detay mı mükemmel olur ? Arkada çalan şarkısına kadar her şey mükemmel.

Abi nolur 1 sene bekletmeyin 2.sezonu sızdırın bir şeyler yapın. EFSANE DİZİ EFSANE !
  • tom.waits T kullanıcısına yanıt
    hay allah seni bildiği gibi yapsın,spoiler butonu nerede kardeşim niye böyle yapıyorsunuz ya
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Spoiler butonu çalışmıyor bende. Defalarca yazarak eklememe rağmen bu şekilde gözüküyor. Yazırken ki hali;https://i.hizliresim.com/Mao5Ea.png

Zaten öyle büyük spoiler değil. Son bölümdeki olayı görmeyen ne kastettiğimi anlamaz.

• tom.waits T kullanıcısına yanıt

[/spoiler.]
    Şu şekilde olması lazım hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

Spoiler butonu çalışmıyor bende. Defalarca yazarak eklememe rağmen bu şekilde gözüküyor. Yazırken ki hali;https://i.hizliresim.com/Mao5Ea.png

Zaten öyle büyük spoiler değil. Son bölümdeki olayı görmeyen ne kastettiğimi anlamaz.

Kardeşim böyle spoiler butonu kullanmak mı olur?!

• quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

Hocam spoiler yazdıktan sonra = koyup bir sayı sallamanız gerekiyor. Hiç uğraşmasanız tamam derim de uğraşıyorsunuz kimse spoiler yemesin diye o zaman da bilgilendirmek görevim sayılır.
    Hatta bir trick vereyim bir mesajda birden çok kez aynı spoiler kodu ile yazarsanız herhangi bir "spoiler'ı göster" butonuna basılınca hepsi açılıyordu

[spoiler=7254433844][/spoiler]

• ilk 2 bölümü izledim güzeldi, dizi şimdi başlıyor sanırım. olivia dunham'da varmış kısa sürede bitiririm.
  • İlk beş bölümünü izledim. Gayet başarılı bir yapım, diziyi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum bile. 1-2 güne kalmaz bitiririm sezonu.

• bitirdim, keyifliydi.

bölüm başlarında gördüğümüz karakter holden sanırım, yukarda yazıldığı gibi bir seri katile dönüştüğünü düşünüyorum bende, 2. sezon görürüz heralde.
    biraz amaçsız kaldı dizi ama.
  • İlk sezonu bitirdim ben de. Daha önce de yazdığım gibi oldukça başarılı bir yapım, ben izlerken keyif aldım.

Son bölümde Holden'in hastaneye gelip Ed'i ziyaret ettiği sahne oldukça gerilimliydi. Bir ara Ed'in Holden'a bir şeyler yapabileceği aklımdan geçmedi değil, keza Ed de bu belli etti ama daha sonra Holden'a sarılmayı tercih etti.

@b0Ni @Lagari Hasan Çelebi

Sezon boyunca kısa aralıklarla gördüğümüz gözlüklü ve bıyıklı isim Holden'ın yaşlılığı değil. Ben de bu kişiyi merak ettim ve karşıma yabancı sitelerde bu kişinin Dennis Rader olabileceği çıktı. Dennis Rader da bir seri katil ve "BTK Killer" olarak tanınıyormuş. (BTK'nın açılımı da Bind, Torture, Kill'miş; yani Bağla, İşkence et ve Öldür) Dizide onu cinayet işlememiş olarak görmememizin nedeni de o yıllarda henüz cinayet işlemeye başlamamasıymış. İlerleyen yıllarda bir seri katile dönüşecek ve polis onu uzun yıllar sonra yakalayabilmiş.

https://onedio.com/haber/bagla-iskence-et-ve-oldur-bir-katil-in-psikolojisi-522909
    http://criminalminds.wikia.com/wiki/Dennis_Rader
    https://www.popsugar.com/entertainment/Who-ADT-Guy-Mindhunter-44145236

Bu linklerden Dennis Rader ile ilgili biraz bilgi edinebilirsiniz.

Düzeltme: Dizinin geçtiği yıla baktığımızda Dennis Rader'ın henüz cinayet işlemediğini yazmıştım fakat bu doğru değil. Dennis Rader ilk cinayetini 1974 yılında işlemiş, ilk sezon ise 1977 yılında geçiyor. Dizinin ikinci sezonunda büyük ihtimalle BTK Killer'ı duymaya başlarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 20 Ekim 2017; 14:51:23 >

• Çok iyi be.. Şüphesi olan varsa hemen başlasın, ilk bölümü de dikkate almayın her şey 2den sonra başlıyor.
  • Kitabin Turkcesi yok mu ya Dizi ye bayildim, kitabi da okumak isterdim.
  • mükemmeldi

kemper'ı oynayan abimiz döktürmüş resmen. role bu kadar iyi girilir mi yav. hele finaldeki gerilim..
    sonu olmaması üzdü, bir yere bağlanır dedim bir şey açığa çıkar dedim olmadı dümdüz bitti.
    bölüm başlarındaki sahneleri de anlatmadılar, biraz bakındım üstteki arkadaşın yorumunu yapmış herkes.
    ikinci sezonu iple çekiyorum

yalnız diziye başlarken hafif bilim kurgu sanıyordum ben. seri katillerin beyinleriyle deneyler vs. yapılacak diye düşünmüştüm çok farklı geldi

• Sahne değişikliği az ve sahnelerdeki renk çeşitliliği sayısı sabitse boyutu düşük olması olası.
    Bu çıkarımı şu örneğe dayandırıyorum "Penny Dreadful - 3x04 - A Blade of Grass" bölümü tek odada geçmekte ve bölüm süresi 56 dk.
    Sahne değişimi ve renk çeşitliliği az olduğundan dolayı Bit rate si düşük oluyor buda boyutu etkiliyor.

1080p.WEBRip.x264-SERIOUSLY sürümü farklı ayarlarla tekrar encode edilmiş bu yüzden boyutu düşük. (Ort. Bit rate 3000)

Mindhunter.S01.1080p.NF.WEBRip.DD5.1.x264-NTb sürümünü indirirseniz 1080p si ortalama 2.07gb'a tekabül etmekte. (Ort. Bit rate 6000)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.