Şimdi Ara

Milli Savunma Sistemleri Projelerimiz 'Milli Piyade Tüfeği, NEB, Cirit, Uydu Fırlatma, SAMUR' Bölüm:2 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
6.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • japonya yapmıyor değil yapamıyor 2. dünya savaşından sonra.

bu video serisi süper olmuş. @mesut çeviki tebrik ediyorum. forumdaki tırı vırı biz ne zaman şunu yapacaz gibi msj atanlar iyi cevap olacak bu video serileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Arkadaşlar Merhaba,

Allah'tan sayıları az ama hala daha Amerika'da şu var, bize şunu yapar, böyle uçar kaçar gibilerinden elin adamını yücelten bizdeki çalışmaları ise küçümseyen kişiler var. Bu zihniyetle yola çıkarsak Türk bayrağını indirip Amerikan bayrağı çekelim olsun bitsin ne de olsa ağabeyiniz her işin en iyisini bilir :)

Videoyu şöyle göz ucuyla bile izleseniz Cirit'in Almanya'ya ihraç edilmeye başlandığını MPT-76'nın da dünyanın en dayanıklı tüfeklerinden biri olduğunu görürsünüz. Belki yakında MPT-76 için de ihracat yolu açılacak.

Tamam siz hiç bir şey yapmamaktan yana olup klavye başında aslan kesilebilirsiniz de lütfen çalışana gölge yapmayın, bu gereksiz yorumlarınızı kendinize saklayın.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

helalin var. 90 yıldır yaftalarla yerimizde saydıranlar şimdi bize vatansever ilerici kesiliyorlar. çalışana destek vereceklerine adamların şevklerini kırmak için 1000 takla atıyorlar. gölge etmesinler o yeter.

• ATAK , ANKA , MİLGEM , GÖKTÜRK 2 , ALTAY - Bölüm 1
    Milli Piyade Tüfeği, NEB, Cirit, Uydu Fırlatma Sistemi - Bölüm 2

Artık yavaştan yavaştan makro ölçekten mikro ölçeğe inmeye başlamalısınız. Daha çok başlık var ama orası ayrı. İstek alıyorsunuz herhalde...

ÇAFRAD , GÖKTÜRK 1 , GÖKTÜRK III (SAR) , T-X/F-X Milli Savaş Ve Jet Eğitim Uçağı Projesi , HÜRKUŞ , Milli OİHSFS ve AİHSFS projeleri , TF-2000 Hava Savunma Fırkateyn projesi , LHD projesi , SOM ve türevler ve diğer ölçekteki füze sistemleri (UMTAS ve türevleri , OMTAS , KMTAS vb.) , AVCI kask vb..

Mikro ölçekte:

-0,25µm SiGec BİCMOS Teknolojisi için Standart Hücre Kütüphanesinin Hazırlanması Projesi ,
    -SiC Alttaş Üzerine GaN Tabanlı RF Güç Transistör Geliştirilmesi Projesi ve SiC Tabanlı GaN Anahtar Tümleşik Devre Geliştirilmesi Projesi ,

Bu ikisi Türkiye için önemli. Vallahi ben memnum olurum incelemeler gelirse.

Bu arada şu konu da kaynak olabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_87785275/tm.htm

• quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Allah'tan sayıları az ama hala daha Amerika'da şu var, bize şunu yapar, böyle uçar kaçar gibilerinden elin adamını yücelten bizdeki çalışmaları ise küçümseyen kişiler var. Bu zihniyetle yola çıkarsak Türk bayrağını indirip Amerikan bayrağı çekelim olsun bitsin ne de olsa ağabeyiniz her işin en iyisini bilir :)

Videoyu şöyle göz ucuyla bile izleseniz Cirit'in Almanya'ya ihraç edilmeye başlandığını MPT-76'nın da dünyanın en dayanıklı tüfeklerinden biri olduğunu görürsünüz. Belki yakında MPT-76 için de ihracat yolu açılacak.

Tamam siz hiç bir şey yapmamaktan yana olup klavye başında aslan kesilebilirsiniz de lütfen çalışana gölge yapmayın, bu gereksiz yorumlarınızı kendinize saklayın.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut bey bu konuları dile getirmeniz bizi haberdar etmeniz çok güzel. Ülkede yapılanlardan bihaber bir sürü vatandaşımız var. Gerçi bu ülkede ne yapılırsa yapılsın bir kesimi beğendirmek mümkün değil. Sıkıntı su anki hukumetin başarısı olması. Eleştirenler beğenmeyenlerin tek derdi malesef bu. Kardeş payı dizisinde konusu geçmişti. Vecihi Hürkuşa o gün sahip çıkılsaydı belki Türkiye şu an bambaşka bir yerdeydi. Keza otomobil fabrikası kapatılmasaydı sanayimiz çok farklı durumda olabilirdi. O gun bunları yapan zihniyet malesef bugunde halen var. Sonra bu kesim bana Türklükten Atatürkçülükten bahsediyorya en acısıda bu. Olimpiyatlar türkiyede yapılmadı diye sevinen insanlarımız vardı daha ne diyeyim. Gerek yok bunlara ya nasıl olsa Bir türk dünyaya bedel. Yıllardır bize tek verilen şey gaz başka bişey değil. Konuyu siyasete bağlamak istemezdim herkesin gorusune saygımız var ama bu konu siyasetin başarısıdır. Boş konuşanlarla icraat yapanlara halk zaten sandıkda cevabını defalarca verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalçın Ç. -- 28 Kasım 2014; 13:41:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

quote:

Orijinalden alıntı: Hamza Tzortzis

quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

her şey iyi güzelde, benım insanımın verdiği oy askerimi öldürüyorsa, aselsal roketsan bişeler yapmış bana mı fayda

kafanızı yaşamak istemezdim. olayı nerden nereye alakasız biryere bağlamışsınız. böyle konuşarak bile yazık ediyorsunuz bu ülkenin insanlarına.

yazık eden benmiyim onlar mı acaba adamlar oy verir bize sgk boç kitlerler oy verirler itleri başımız getirirler. yalansa yalan de

Lan oyunuzada sizede!
    Bu ülkeyi geriye çeken SİZİN ZİHNİYETİNİZ!
    Adamlara icraat yapmıyorsun deyip yapılan icraatin önüne geçmek gibi bir zihniyetiniz var!
    Sgk borç kitlermiş! Ulan 2 sene önce aylık 83 lira Gss ödedim ben.günü günü gss yi ödedim, hastaneyede gittim, ilacımıda aldım körmü ödeseydin! Ödeyemiyorsan gelir testi yaptırsaydın aklınmı yok! Ha şunuda unutma Devlette kimsenin parası kalmaz. Geciktirip faiz bindireceğine günü gününe ödeseydin! Dünyadaki ucuz sağlık hizmetlerinden birininin Türkiyede olduğunu unutma! Bilmiyorsan Sus!

İT dediğiniz suriyeliler KONU DIŞI İLE(ki, artık tc kimlik numarası ile kayıt sistemi getirilsede kurtulsak şunlardan) ALAKASI OLMAYAN bir millettir gözünü aç ASOSYAL BEYEFENDİ, Bırak o klavyeyide dışarı çık,buradaki gördüğün duyduğunun gerçekle alakası olmadığını görmek için mantığını kullan,git bak bakalım öylemi.Ben çok iyisini gördüm suriyelinin,en ufak bir insanlık namına birşey kalmışsa sende,çaresizlikten ağlayan insanları görünce bu dediğin laflardan ötürü nasıl bir vebalin altına girdiğini anlardın .. ama yok!!!
    Bizim ateist sosyal(!) gençliğimiz EN İYİSİNİ bilir(!!) tabi...

YAZIKLAR OLSUN! Aldığınız nefes bu ülkeye zarar!

Allah inşallah sırf diğerinin ırkından,çaresizliğinden dolayı kendisini yüksek gören insanlarıda aynı duruma düşürsün.Bende Türküm senden daha milliyetçiyim,ama insanım! Lanet olsun insanlığınıza!

+1

• ZEUS__ kullanıcısına yanıt
    Yapamıyor değil, abd nükleer bomba kullandığında dünya kamuoyunun nefretini üzerine çekti. Sonradan anladı insanlık suçu işlediğini gidip Japonya'dan Özür niyetine sen ordu bulundurma, seni ben koruyayim sen de o parayı başka şeylere yatır dedi. Zaten Pakistan'in işgaline kadar abd ile Rusya arasında nükleer silah kullanmayı yasaklayan antlaşma yapılmıştı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok iyi niyetli gördüm seni, ne özrü. 2. dünya savaşından sonra antlaşmalar yüzünden japonya yalnızca savunma sistemi geliştirebilir, taarruz adına bi şey yapamaz. antlaşmalar yüzünden yapamıyor
  • Milletimizin bilinçlenmesi için bu serinizi oldukça beğendim ve teşekkür etmek isterim. fakat Firmalara giderek ürünler hakkında röportajlar yapsanız çok daha güzel olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

çok iyi niyetli gördüm seni, ne özrü. 2. dünya savaşından sonra antlaşmalar yüzünden japonya yalnızca savunma sistemi geliştirebilir, taarruz adına bi şey yapamaz. antlaşmalar yüzünden yapamıyor

Savaş sonrası alınan kararları bilmiyorum fakat benim dediğim olay daha sonra gerçekleşti.

http://www.academia.edu/1095982/ABD-Japonya_G%C3%BCvenlik_Antla%C5%9Fmalar%C4%B1_Olu%C5%9Fumu_Evrimi_ve_Sonu%C3%A7lar%C4%B1

Özetle: Üzgünüm, fakat yanlış biliyorsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

çok iyi niyetli gördüm seni, ne özrü. 2. dünya savaşından sonra antlaşmalar yüzünden japonya yalnızca savunma sistemi geliştirebilir, taarruz adına bi şey yapamaz. antlaşmalar yüzünden yapamıyor

Savaş sonrası alınan kararları bilmiyorum fakat benim dediğim olay daha sonra gerçekleşti.

http://www.academia.edu/1095982/ABD-Japonya_G%C3%BCvenlik_Antla%C5%9Fmalar%C4%B1_Olu%C5%9Fumu_Evrimi_ve_Sonu%C3%A7lar%C4%B1

verdiğin linkte 119. sayfasında zaten dediğim şey var, neyi yanlışmış anlamadım. yanlış doğru önemli değil de dediğim gibi japonya yalnızca savunmaya yönelik adımlar atabilir. abd özür diledi mi japonyadan nükleer için ki özür mahiyetine demokrasi getirdi. abd kendine uydu, asker caydırıcılığı sıfır bi ülke inşaa etti olan bu.

• videoların devamını ve röportajları bekliyoruz.
    teşekkürler dh

• Teşekkürler Mesut Çevik !

• quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Abi helal olsun iyi demişsiniz.

• Mesut abiye tamamen katılıyorum insarda şöyle birşey var yok şu ülke ses hızında giden bilmem ne yaptı yok şu şöyle yaptı biz daha yeni yapıyoruz diyorlar hayır ben sizi harbi anlamıyorum ne olsun istiyorsunuz direk uzay mekiği mi yapalım ha bunda yapılır yapılmaz değil ama sen daha okulda dersinden geçemiyon geliyon buraya gördüklerinden istiyon kolaymı onları yapmak sanıyorsun. birim öğrenciler siyaset yapmaktan iyi bir eğitim alıp kendini geliştirmiyor sonra bilgisiz mühendisler oluyor veya başka birşey... saygılar

• güzel gelişmeler harbiden özellikle ihracat konusunda.. inşallah devlet böyle girişimlere daha çok destek verirse daha nice şeyler çıkacağına eminim. ne projeler ne adamlar harcanıyor.

buda hiç aklımdan cıkmaz :D

• Yürü be Türkiye...

• quote:

quote:

quote:

verdiğin linkte 119. sayfasında zaten dediğim şey var, neyi yanlışmış anlamadım. yanlış doğru önemli değil de dediğim gibi japonya yalnızca savunmaya yönelik adımlar atabilir. abd özür diledi mi japonyadan nükleer için ki özür mahiyetine demokrasi getirdi. abd kendine uydu, asker caydırıcılığı sıfır bi ülke inşaa etti olan bu.

Ben senin dediğin yok demedim ki, sadece en başlarda vardı dedim. Makalenin tümünü okursan ne demek istediğimi anlayabilirsin.

• Yok mu u islere atilabilecek bi babayigit her seyle aselsan ilgilenemez kesinlikle ozel sektorde bu islere girebilmeli burada zengin is adamlarina sorumluluk dusuyor

• Bu ürünleri devlet üretiyor bunu unutmayalım yeter. Göğsümüzün kabarması için bu yeter. Teknolojimiz emekleme aşamasında ama doğmadan büyünmez. Türkler yavaş harekete geçerler ama doruk noktasına ulaştık mı elimiz ağırdır :))

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben senin dediğin yok demedim ki, sadece en başlarda vardı dedim. Makalenin tümünü okursan ne demek istediğimi anlayabilirsin.

madem düşünen birisin, kavramları karıştırma o zaman. üzgünüm yanlış biliyosun demekle, durumu izah ettikten sonra senin dediğin yok demedim arasında fark var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.