Şimdi Ara

Milletin partisi diye geçinin AKP UKOME'de taksi kiralama teklfini reddetti. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
1
Favori
18.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
478 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İmam böyle rantçıların karşısına dikilir ve halkın yanında yer alırsa Mansurla birlikte oyları aşırı arttırır.
    Bu başganlar çalmadan çalıştıkça, malumlar ne yapacaklarını şaşırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletin partisi değil arkadaşlarımız , belli bir kitlenin partisidir.Milletin partisi diye geçinin AKP UKOME'de taksi kiralama teklfini reddetti. 

• quote:

Orijinalden alıntı: gececi4337

valla kardeşim bunlar konu bile değil..hepsi görülüyordur toplanıyordur..menemen yalova ortada..zamanı gelince her şey yolunu bulur.mesela ekrem beyin beylikdüzünde yaptığı beykonaklarına belediye arazisin yeşil alan diye kattığını bu yüzden mahkemelik olduğunu biliyormusun..bu mahkemeler falan biter bir gün

Alıntıları Göster

Hocam zerre ihtimal olsa senin çakalllar üşüşürdü masal anlatma bize.

Akbil davası gördü bu ülke , man adası aklandı.

Melih ve Ankapark var.

Halk iyiliğini kimler istemiyor görüyor.

Ekonomiyi borçları eksi rezervi görüyor.

150 plakası olan var deniyor süreç başladı...

• mgora kullanıcısına yanıt
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt

maalesef fanatikler hayata öyle bir gözle bakıyor ki bunu bile savunurlar. emin olun birazdan ya ama işte daha ne ya aşıyı da grip aşısı gibi herkese vermeselerdi daha mı iyi olurdu derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Peki akp hem belediyede hem hükümette yer alırken neden dediğinizi yapmadı? Neden sorunu net bir şekilde çözmedi? Halk yine destek verirdi. Neden yapılmadı da şimdi başkalarına akıl veriliyor?

Açıklayın biz de bilelim.

Alıntıları Göster

Sizin dediğinizde doğru kesinlikle ama bu belediye yönetmeliğini değiştirmekle olur yani eskiden beri olagelen durumu ne akp neden chp değiştirmiyor veya değiştirmeye yanaşmıyor. Mesela Minibüsçü hatta satamamalı. Hattı belediye ben satarım geri ben alırım. sen kiraya veremezsin işletemezsin demeli. Yani bu iş kökten değişmeli konunun getirildiği nokta kesinlikle yanlış. İmamoğlu yapacakmış akp izin vermemiş veya tam tersi olmuş hiç fark etmez bunlar yüzeysel çözümler ki çözüm olduğuda kesin değil. İstanbulda böyle trafik varken, trafiğe saygı duymayan taksicileri çoğaltmanın alemi yok. Bu durum iki tarafında birbiri ile inatlaşmaması ile olacak bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

Klasik siyasal islamcı haraketi. Eşin dostun tanıdığın çıkarı, milyonlarca kişinin çıkarından daha önemli.

100 liralık trafik cezasının ödeme tarihini 1 gün geçirsek faizi direk döşüyorlar. Yandaşa gelince bilmemkaç milyarlık vergiyi cezayı tek kalemde siliyorlar.

Bu tavır çözüm olmaz kardeşim. Sen bugün klasik siyasal islamcı dersin karşıdakide çok rahat Chpkk der. İkiside yanlış. Zira siz şuanda demokratiklik düşüncesi ile aynı şeyi yapıyorsunuz. Doğru yalnız sizin doğrunuz gibi olmalı düşüncesi çözüme götürmez. Kaldıki karşı tarafta ağzı alınmayacak sözleri çok rahat söylüyor ve emin olun bu çözümsüzlük ile ki belediyelerinde hataları var bir sonraki seçim imamoğluda gider. Sonra olan yine halka olur. Önce şu ağzınızı değiştirin hocam. Yanlış sözler bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gececi4337

ben akp li değilim..bir yerde de çalışmıyorum parti ile alakalı..yanlız şunu biliyorum.bir çok kez eğitim verildi.kılık kıyafet,araç iyileştirmeleri yapıldı.yine şöfmrlük yapacaklarda psikoteknik tarzı evraklar istendi..ihlallerde verilen belge ihlali ve trafikten men falan cezaları getirildi..yani bir şeyler yapıldı..ama taksicilerin çoğunlukla işsiz güçsüz eğitimsiz kişilerin işi olması sıkıntılı..arada taksi kullanıyorum..mesela 1 sabah otogardan kimse almadı bahçelievlere düşünün artık..ama çoğu kez de bindiğim takside esnaflık yapan kişilerinde o tarz insalardan şikayetçi olduğunu gördüm..şikayet etmemizi istiyorlar...kötüler yüzünden sistemi daha içinden çıkılmaz hale getirmenin,trafiğin içine etmenin,sokak kavgalarına mahal vermenin ne anlamı var..mesela sanırım çatalca tarafının kırmızı taksileride sarıya boyanıp şehir içine izin verilecekmiş.birinin makiyeti 200 300 bin diğeri sanırım 2 trilyona yakın..hiç adil değil böyle şeyler..çözüm değil kaos getirir

Alıntıları Göster
    Milletin partisi diye geçinin AKP UKOME'de taksi kiralama teklfini reddetti.

akpli olduğunuzu kabul etseniz ne olur yani. bakıyorum da yorumlarınızda hep akpi savunuyorsunuz yanlışlarına evet yanlış yaptılar demiyorsunuz. über varken taksiciler bir anda değişmiş tatlı dilli olmaya başlamışlardı über bitince eskiye hemen de geri döndüler o 6000 taksi ile rekabet oluşturulabilirdi. taksi sorunu yıllardır var ve hükümet taksici oyları için hiçbir şey yapmadı. akpnin amacı imamoğlu ile inatlaşmak. şimdi rant diyenler herhalde geçmişte de aynı rantın sağlandığını düşünüyordur size göre de bu rant hep var mıydı. eskiden başkan da aynı renkten olunca rantı elde etmek daha mı kolaydı? şimdi belediye başkanı aynı rantı elde etmesin diye mi karşı çıkılıyor? istanbul seçimlerini kaybetmenin verdiği acının nedeni bizim bilmediğimiz rantların olması mı? keşke über serbest olsaydı da 6000 plakaya ihtiyaç duymasaydık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 28 Kasım 2020; 16:12:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufd84

akpli olduğunuzu kabul etseniz ne olur yani. bakıyorum da yorumlarınızda hep akpi savunuyorsunuz yanlışlarına evet yanlış yaptılar demiyorsunuz. über varken taksiciler bir anda değişmiş tatlı dilli olmaya başlamışlardı über bitince eskiye hemen de geri döndüler o 6000 taksi ile rekabet oluşturulabilirdi. taksi sorunu yıllardır var ve hükümet taksici oyları için hiçbir şey yapmadı. akpnin amacı imamoğlu ile inatlaşmak. şimdi rant diyenler herhalde geçmişte de aynı rantın sağlandığını düşünüyordur size göre de bu rant hep var mıydı. eskiden başkan da aynı renkten olunca rantı elde etmek daha mı kolaydı? şimdi belediye başkanı aynı rantı elde etmesin diye mi karşı çıkılıyor? istanbul seçimlerini kaybetmenin verdiği acının nedeni bizim bilmediğimiz rantların olması mı? keşke über serbest olsaydı da 6000 plakaya ihtiyaç duymasaydık.

Alıntıları Göster

Kesnlikle doğru tesbit; evet Taksi bence de lazım değil ancak Uberin olması doğal yoldan çözmüştü olayı. Bunu kaldırmak ile hata yaptılar. Ayrıca Yukarıdaki mesajlarda yine dedim. Taksiye evet demek yerine köklü çözümlemelere gidilmeli. Mesela En önemlisi Hatın asıl hakkı belediyede olmalı kişiler alıp satamamalı. Bırakacaksa belediye alacak işi yapacak olana verecek. Sistem kökten değişmeliki birşeyler olsun. Yalan demeyeyim hocam İmamoğlunun samimi olduğuna inanmıyorum ama çözmek istese bile bu sorunları çözdürmeyecekler, adamın önüne birçok engel gelecek. Yani Bir tarafı samimi görmezken çuvaldızıda kendine batırması lazım insaın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 28 Kasım 2020; 16:15:46 >

• abdullahors84 kullanıcısına yanıt

onların tepişmesi yüzünden olan bize oluyor. iki siyasetçinin hatalarını bile savunmalarını anlarım, çünkü işleri o ama niye bizler körü körüne savunuyoruz ki?

istanbul koca bir ülke ve taksiler için bölgelere ayrım olsa anadolu’dan avrupaya gidiş geliş tarifesi farklı olsa o zaman çoğu sorun biter. taksicilerin en kötüsü bile sistemden dolayı öyleler. bugüne kadar bu plaka bana ait diyen taksici denk gelmedi ve geçici olarak taksicilik yapmışlarla konuştuğumda sistem sorunun ortada olduğunu farketmiştim. taksici kirayı veriyor tüm giderler kendinde ve o gün arabaya geçtiğinde eksi ile başlıyor. patronları kötü olunca şartlar da ağırlaşınca etik ahlak (moral) umurlarında olmuyor.

über zamanı plaka sahipleri baskıyı azaltınca taksiciler eksi ile işe başlamayınca tabii ki davranışları da değişti.

imamoğlu bunun hep reddedileceğini en başından beri biliyor ama bu şekilde elbette davranacak.

taksi sorunu hep vardı akp düzeltmek için hiçbirşey yapmadı. über bu sorunu kendi kendine çözmüştü. bugüne kadar kazıklanmadığım bir tane bile taksi yolculuğum olmamıştır über ile herşey belliydi. taksiciyle uğraşmak yerine metroyu tercih ederim.

ayrıca akpli değilim chp’li değilim diye yazanlardan da gına geldi. değilim deyip körü körüne savunmaları da cabası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 28 Kasım 2020; 16:31:36 >

• Gunes batidan dogdugu vakit erk ve avanesi millet ve insanlik hayrı, yararina bir aksiyonda bulunur.

• görün millet 20dolara ne yiyo bizler ne yapıoz.

ha dersiniz pizza falan var belli paraya sınırsız. tamam da çeşitlere bak kardeş. hayatımızda suşi yemedik Milletin partisi diye geçinin AKP UKOME'de taksi kiralama teklfini reddetti. 

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

Sizin dediğinizde doğru kesinlikle ama bu belediye yönetmeliğini değiştirmekle olur yani eskiden beri olagelen durumu ne akp neden chp değiştirmiyor veya değiştirmeye yanaşmıyor. Mesela Minibüsçü hatta satamamalı. Hattı belediye ben satarım geri ben alırım. sen kiraya veremezsin işletemezsin demeli. Yani bu iş kökten değişmeli konunun getirildiği nokta kesinlikle yanlış. İmamoğlu yapacakmış akp izin vermemiş veya tam tersi olmuş hiç fark etmez bunlar yüzeysel çözümler ki çözüm olduğuda kesin değil. İstanbulda böyle trafik varken, trafiğe saygı duymayan taksicileri çoğaltmanın alemi yok. Bu durum iki tarafında birbiri ile inatlaşmaması ile olacak bir durum.

Alıntıları Göster

Bence ortada şöyle bir sorun var. Birileri yeni şoförlerin şimdikilerden farklı olmayacağını düşünüyor. Kural tanımayan, kısa mesafe almayan, yolcuya saygısı olmayan vs. şeklinde. Belediye de bunun böyle olmayacağını şoförlerin haklarının korunarak daha kaliteli hizmet vereceklerini ortaya koyuyorlar.

Belediye bu kaliteyi arttırabiliyordu da bunu neden mevcut taksi ve şoförlerle yapmıyor diye soruluyor. Bu noktada benim sorum var işte. Madem yapılabiliyordu da daha önce neden yapılmadı? Demekki sizin dediğiniz çözüm önerileri bozuk olanı düzeltmeye yaramıyor.

İbb daha farklı bir çözüm getirip en iyisini inşa edeceğini ve muhtemelen mevcut taksilerin de ibbnin yarattığı kaliteyi yakalamak için çalışacaklarını düşünüyor. Yani ibb de çözümden yana ama bu zamana kadar denenmiş ve çözüm getirmeyen yöntemi değil farklı bir yöntem peşinde.

• Benim tanıdığım Ekrem imamoğlu, vatandaşı düşünmeyen ne işe yaradığı belli olmayan aqplileri köyüne yollar o plaka mafyalarını da üzer. Bunlar Ekrem İmamoğlunu halkın gözünden güçlendiren hareketler. Önüne koydukları engelleri kendine basamak yapıp çıkıyor ekrem başkan

• Çakal çukela galericiler paraları hoppala yapacak diye reddediyorlar ne kadar rezalet bir haldeyiz.

• Her konuda barbarlığı savunanlar elbet yenilecekler. Bu taksi olayı burada bitmeyecek. Gelecek! Peşkeş çekilen taksi sistemi barbarlıktan arındırılacak!

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.