Şimdi Ara

Milletin partisi diye geçinin AKP UKOME'de taksi kiralama teklfini reddetti. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
1
Favori
18.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
478 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesajların hepsini okuyamadım. Taksi olayını destekleyen akp li cesur yürek forumdaş var mı?
  • xweser X kullanıcısına yanıt
    Teker teker blok koydum hepsine. İstanbulda yaşayan zaten kimin ne olduğunu biliyor o yüzden sıkıntı yok.
  • Bugün İstanbul’da trafiğin bitmesi için önce tamamen planlama ve tüm toplu taşımanın belediyeye geçmesi lazım. Sizce belediye nasıl kalkacak bunun altından.
  • abdullahors84 kullanıcısına yanıt

aynen öyle..sorun taksicilerin işsiz güçsüz takımından olması..bunun çözümü basit..çıkarırsın bir sertifaka.alırsın 1 2 ay eğitime..kuralları belirlersin..uymayanın sertifikasını iptal edersin olur biter..hele birde belli bir süre trafikten men ver bak bakalım bir daha yaparmı..aynı şeyi esenyurt belediyesi yaptı..olan taksi durağına kendi yandaşlarının olduğu yeni bir taksi durağı ekledi bir kaç ay sonra silahlı çatıştılar..herşey rant uğruna..trafik zaten berbat..taksiciler zaten pandemi dolayısı ile aylardır zorda..plaka sahiplaer zaten paralı..olan çalışanlara oluyor..ve 6000 taksiden sonra evlerine ekmek götüremezler...yazık

• mgora kullanıcısına yanıt

vah zavallım..nasıl açık ihale ise 30 kuruşluk maske 3 liraya alınıyor oda ne tesadüf ise chp ilçe teşkilatından ekrem beyin aile dostunun yeni kurduğu şirkete gidiyor...yada ne hikmetse beylikdüzünün ilçe başkanının kardeşinin yeni şirketine giriyor..youtube birde bunlar için araştırın..neler var neler..5.8 deprem bahane edilip afet kanunu ile otokoç dan kiralanan trilyonlarca liralık araçlar mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: gececi4337

aynen öyle..sorun taksicilerin işsiz güçsüz takımından olması..bunun çözümü basit..çıkarırsın bir sertifaka.alırsın 1 2 ay eğitime..kuralları belirlersin..uymayanın sertifikasını iptal edersin olur biter..hele birde belli bir süre trafikten men ver bak bakalım bir daha yaparmı..aynı şeyi esenyurt belediyesi yaptı..olan taksi durağına kendi yandaşlarının olduğu yeni bir taksi durağı ekledi bir kaç ay sonra silahlı çatıştılar..herşey rant uğruna..trafik zaten berbat..taksiciler zaten pandemi dolayısı ile aylardır zorda..plaka sahiplaer zaten paralı..olan çalışanlara oluyor..ve 6000 taksiden sonra evlerine ekmek götüremezler...yazık

Peki akp hem belediyede hem hükümette yer alırken neden dediğinizi yapmadı? Neden sorunu net bir şekilde çözmedi? Halk yine destek verirdi. Neden yapılmadı da şimdi başkalarına akıl veriliyor?

Açıklayın biz de bilelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gececi4337 G kullanıcısına yanıt

O maske 12 saatlik nem tutmayan geniş yüzeyli maske. Şu anda bile fiyatı 3.5 TL.

Bak bakalım normal maske mi?

Milletin partisi diye geçinin AKP UKOME'de taksi kiralama teklfini reddetti.

O sırada o fiyata almak mucize gibiydi. Zaten davet edilen hiçbir firma o fiyatı kabul etmemişti.

O araçları ise iett kiraladı. Otokoç doğru zira 3 aylık acil kiralama için o kadar araç verebilecek başka firma yok. 1 milyon TL'lik ihaleydi. Koca koç firmasına 1 milyon TL ile bedel mi ödemiş Milletin partisi diye geçinin AKP UKOME'de taksi kiralama teklfini reddetti. 

• Taksiciler gitti galiba tehdit eden kalmadı.

Bu arada bizi tehdit eden but tiplerden hizmet almamak en doğrusu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası, İstanbul 3. İdare Mahkemesi’ne başvurarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) kararı ile düzenlenen Toplu Ulaşım Hizmet Kalitesi Değerlendirme Sistemi’nde (TUDES) yer alan bazı maddelerin iptalini ve yürütmesinin durdurulmasını istedi.

İptali istenen maddeler arasında tecavüz ve benzeri toplumda infial yaratabilecek yüz kızartıcı eylem veya davranışlarda bulunulması halinde suçu işleyene TCK kapsamında verilecek cezaların haricinde suçu işlememiş olan tarafa da ceza uygulanmasına ilişkin 9’uncu maddenin yer alması dikkat çekti.

Haksız kazanç sağlanması, yolcunun dolandırılması halinde, eylemi gerçekleştiren sürücünün araç kartını süresiz iptal eden ve ek olarak aracın 7 gün izin belgesinin askıya alınmasını içeren 17. maddenin de iptali istendi.

Yolcuya, denetim görevlilerine, diğer sürücülere veya üçüncü şahıslara fiili saldırıda bulunulması, kavgaya karışılması, kişilerin darp edilmesi durumunda taşımacı ve şoförlere ayrı ayrı ceza uygulanmasına ilişkin maddenin de iptali talep edildi.

İBB sözcüsü Murat Ongun, karara, “Açılan bu dava tecavüz, cinsel taciz, yolcuya sahte para verme, darp etme, dolandırma gibi suçları işleyenlere İBB olarak verilen cezayı kaldırtmak maksatlıdır. Takdiri İstanbullulara bırakıyoruz” sözleriyle tepki gösterdi.

Haber temmuz ayına ait. Adamların iptalini istediği maddelere bak. Bu zihniyettekilerle hangi sistemi iyileştireceksiniz?

bu istekleri hiç bir mahkeme kabu etmez..diyelim ki ettiler yine benzer maddeler eklenir.zaten bu tür bir durumda herkes tepkisini gösterir..ancak şu anki konunun bunla alakası yok.ben şu andaki 16000 taksinin bile fazla olduğunu düşünüyorum..6000 aracın daha trafiğe girmesini istemiyorum.yapılması gereken şey taksiyi kullanan kişilerin eğitimden geçirilmesi.telefonlara yüklenecek bir program ile şikayet etmenin kolaylaştırılı caydırıcı cezaların verilmesi.....hem millet aç aç aç deyip taksi yetmiyor demenin anlamı ne ola ki

• quote:

Orijinalden alıntı: gececi4337

vah zavallım..nasıl açık ihale ise 30 kuruşluk maske 3 liraya alınıyor oda ne tesadüf ise chp ilçe teşkilatından ekrem beyin aile dostunun yeni kurduğu şirkete gidiyor...yada ne hikmetse beylikdüzünün ilçe başkanının kardeşinin yeni şirketine giriyor..youtube birde bunlar için araştırın..neler var neler..5.8 deprem bahane edilip afet kanunu ile otokoç dan kiralanan trilyonlarca liralık araçlar mesela

Neden İmamoğlu konusunda seçim öncesi yazmıştım denetlenecek diye.Denetleniyorda daha buşonlara geldiniz.

Maskenin açıklaması netti ama çamur atmak amacınız doğal.

Yoksa zaten tutar yeri olsa 50 kere dava açılmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

O maske 12 saatlik nem tutmayan geniş yüzeyli maske. Şu anda bile fiyatı 3.5 TL.

Bak bakalım normal maske mi?

O sırada o fiyata almak mucize gibiydi. Zaten davet edilen hiçbir firma o fiyatı kabul etmemişti.

O araçları ise iett kiraladı. Otokoç doğru zira 3 aylık acil kiralama için o kadar araç verebilecek başka firma yok. 1 milyon TL'lik ihaleydi. Koca koç firmasına 1 milyon TL ile bedel mi ödemiş  

ya çok güldüm biliyormusun...işte biz buna çok şey diyoruzda demiyelim..merak etme bizde murat beyden şu maskeleri bir görelim dedik ama çıt çıkmadı.sonra belediye şöförleri tek tek attılar resimleri gördük o maskeleri...)))))..diyorum ya tesadüf..o fiyatı veren bayanda chp çekmece ilçesinin cengaver bir üyesi ve ailecek fotoğraflar var..tesadüf ))))...araç konusuna gelince..afet mi yaşadıkda yangından mal kaçırır gibi o kanuna uyarak işlemler yapıldı..o kiralama işlemi 16 küsür trilyonluk..bende ihale resimleride var ..insan seçim zamanında koç un uçağı ile dolaşanlardan daha dikkatli olmasını bekliyor haliyle.....sahi birde hani şu chp li 11 belediye ile 350 milyarlık organizasyon işi vardı..hani şu içki şisesi açmak için bie binlerce lira ödenen onuda yemekten sonra kurula bir firma organize etmişti..o nasıl olmuştu..onuda açıklasana

• konuyu trolleyen plaka sahipleri yada akrabalarına inanmayın

olmadı konuda pkklılara verecekler diye algı yapmaya çalışıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Peki akp hem belediyede hem hükümette yer alırken neden dediğinizi yapmadı? Neden sorunu net bir şekilde çözmedi? Halk yine destek verirdi. Neden yapılmadı da şimdi başkalarına akıl veriliyor?

Açıklayın biz de bilelim.

Alıntıları Göster

ben akp li değilim..bir yerde de çalışmıyorum parti ile alakalı..yanlız şunu biliyorum.bir çok kez eğitim verildi.kılık kıyafet,araç iyileştirmeleri yapıldı.yine şöfmrlük yapacaklarda psikoteknik tarzı evraklar istendi..ihlallerde verilen belge ihlali ve trafikten men falan cezaları getirildi..yani bir şeyler yapıldı..ama taksicilerin çoğunlukla işsiz güçsüz eğitimsiz kişilerin işi olması sıkıntılı..arada taksi kullanıyorum..mesela 1 sabah otogardan kimse almadı bahçelievlere düşünün artık..ama çoğu kez de bindiğim takside esnaflık yapan kişilerinde o tarz insalardan şikayetçi olduğunu gördüm..şikayet etmemizi istiyorlar...kötüler yüzünden sistemi daha içinden çıkılmaz hale getirmenin,trafiğin içine etmenin,sokak kavgalarına mahal vermenin ne anlamı var..mesela sanırım çatalca tarafının kırmızı taksileride sarıya boyanıp şehir içine izin verilecekmiş.birinin makiyeti 200 300 bin diğeri sanırım 2 trilyona yakın..hiç adil değil böyle şeyler..çözüm değil kaos getirir

• gececi4337 G kullanıcısına yanıt

Fotoğrafı ben koydum, burada. Zaten 2 haftada biter o maskeler. Haber olduğunda maske kalmamıştıki.

İşim bu tıbbi malzeme tıp elektroniği , o sırada o maskeler için fiyat çok iyiydi.

O kiralama ise 1.5 milyonluk tahmini bedel verilmiş. 1.150 bin TL'ye alınmış. Çok iyi fiyat. 3 aylık 140 araç için. Kiralamayı yapan ise iett. kaynakta sizin gazeteler buyur.

https://www.haber.com/ibb-koc-holdinge-bagli-otokoctan-140-arac-kiraladi-104956//

Söylediğiniz her şey dümdüz yalan. İçişleri bakanlığı sizin elinizde. Hepsini soruşturdulae tamamı temiz çıktı.

Sizde yalan söylüyorsunuz. Acıyarak bakıyoruz artık akp'lilere.

A şimdi baktım birde taksi rantı yiyen akp'lisiniz.

Midrm bulandı blokluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 28 Kasım 2020; 13:59:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Neden İmamoğlu konusunda seçim öncesi yazmıştım denetlenecek diye.Denetleniyorda daha buşonlara geldiniz.

Maskenin açıklaması netti ama çamur atmak amacınız doğal.

Yoksa zaten tutar yeri olsa 50 kere dava açılmıştı.

Alıntıları Göster

valla kardeşim bunlar konu bile değil..hepsi görülüyordur toplanıyordur..menemen yalova ortada..zamanı gelince her şey yolunu bulur.mesela ekrem beyin beylikdüzünde yaptığı beykonaklarına belediye arazisin yeşil alan diye kattığını bu yüzden mahkemelik olduğunu biliyormusun..bu mahkemeler falan biter bir gün

• quote:

Orijinalden alıntı: mcanka

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

güzel kardeşim..keşke o kadar basit olsa..mesela internette yaz beylikdüzünde bir vakıfla yapılan deniz kazıları ıfalan var.ilişki öyle basit değil..araştırırsan görürsün..ama kiralama densede tahsis de olabilir..milletten kuruş kuruş topla jet ile ist dan trabzona ankaraya ordan bodruma falan...neyse...bu arada youtube da beylikdüzünden başlayarak buradada neler yapıldığına dair videolar var...bu arada iyi niyetine dayanarak şunu diyeyim...ben daha temzi siyasetçi görmedim...hepsi aynı..kimseyide bu akçeli konularda savunmuyorum..imamoğlunu sevmememin sebebi mesela tasarruf,soygun,israf diyerek gelip alasını rahatça yapması..son 3 araç ihalesi vardı..gördünmü bilmiyorum..ayıp tır ya..birde en en önemlisi kadrosu ve dış ilişkileri..bununla ilgili de emre erciş e tweeter da göz gezdir yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

konuyu trolleyen plaka sahipleri yada akrabalarına inanmayın

olmadı konuda pkklılara verecekler diye algı yapmaya çalışıyorlar

şişli belediye başkanı neler vermiş oku istersen..yada esenyurtta taksiciler arasında neler oluyor onu oku istersen..diyet ödemek kolay değildir..bu sene kurban işini de diyet olarak saadet lilere verdiler bir araştır bakalım millet neler çekti ibb den....birde şimdi 7 kocallı pardon ortaklı muhalefet var..yarın iktidar olduklarında görün gümbürtüyü ))))))

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.