Şimdi Ara

MILLENICOM gpon altyapıda 100 mbps hızı düzgün alabilen varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • başlıkta yazdığım gibi MILLENICOM 100 mbps fiber paketi alıp hızını düzgün şekilde kullanabilen varmı forumda Telekom fiber altyapısı gelicek yakın zamanda MILLENICOM 100 mbps yada tt 50 mbps arasında kaldım

• Ben 6-7 ay kullandığım süre boyunca hep tam hız aldım. Bunlar da farklı zamanlarda farklı ülkelerden yaptığım testler:

• 1 yıldan fazladır SoL FTTH altyapısında kullanıyorum, şu ana kadar hız konusunda bir sorun yaşamadım ama TT FTTx altyapısında durumlar nasıldır birşey diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 2 Mayıs 2020; 21:31:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizin ftth değil galiba forumda bikaç mesajınıza baktım fttb gibi duruyor. Sizin daireye kadar sarı kablomu geliyor ordan çeviriciden modeme
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    sağolun bilgi için vodafone fiber telekom ftth altyapısı kullanabiliyormu forumdaki vodafone konusunda 2016 daki mesajlarda kullanıyo yazmışlar ama ozaman adı felan farklı vodafone fiberin
  • Aylardır sizin taahhüt ettiğiniz ama benim alamadığım, yanına dahi yaklaşamadığım hız nedeniyle aylık 100 TL ödüyorum. Bu sebeple paketimin 79.90 TL. lik olana geçirilmesi için tam 2 aydır mesaj atıyorum ama saçma sapan cevaplar vererek beni oyaliyorsunuz. Cevaplarınızı burada paylaşmak da istemiyorum, gülerler diye!!
    2 ay oldu bir paket düşümü yapamadınız. Hadi corona dedik, personel yoktur dedik ama 2 ay oldu 2 ay!!

• Evet FTTB altyapı, daireye kadar değil binaya kadar fiber geliyor, daireye de ethernet kablosu geliyor.
  • benim daireye kadar fiber geldi forumdada çok sorun yaşayan var daireye kadar fiberde ondan sordum
  • Ben de sıfırdan başvurmayı düşünüyorum.Millenicom FTTH kullananlar bilgi verebilirmi ?
  • TT FTTx bilgim yok ama SoL FTTx' de kullanılabiliyor.

Hem Milleni hem VDF, her ikisini de kullanıyorum SoL FTTH altyapısında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 2 Mayıs 2020; 23:54:29 >
    Benim altyapi sol degil ama turk telekom onun hakkinda bi bilginiz varmi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgim yok maalesef.
    Statik ip kullanmam gerekiyo turk telekomda 25 tl vodafoneda 9tl vodafone kullanabilirsem cok iyi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vodafone FTTx konusunda bir sor istersen.
    TT FTTx altyapısında hizmet veriyor mu net olarak bir bilgim yok maalesef.
  • Bölgeden bölgeye değişiyor. Örneğin Konya'da ikamet ediyorum. CGN yok burada. Özellikle CGN girmek istedim ama almadılar Hep dinamik IP aldım. Hiç sorun da yaşamadım. FTTH ve VDSL kullanan arkadaşlarım da var keza şu an bulunduğum yerde VDSL kullanıyorum. Herhangi bir problem, hız düşmesi, ping dalgalanması olmadı henüz. İlk başlarda akşamları hız düşmesi yaşadım sadece. Zamanla önce 50Mbps'lere, sonra da 20Mbps'lere kadar düştü akşam 9-11 arası. Şikayetlerim sonucu 1 aylık süreç içerisinde çözüldü. Ping dalgalanması olmadığı için hız düşmesi pek rahatsız etmedi bu süreçte.

Yaşadığım deneyimler bu şekilde. Şimdi ise FTTB altyapıda Türk Telekom kullanıyorum, virüs sürecinde memlekete geldim burada ise Millenicom 35Mbps kullanıyorum. Bölgenize bağlı sağlayıcının kalitesi. Türk Telekom'a çok para vermek istemiyorsanız Fixnet de düşünebilirsiniz.

• Merhaba ben 4 gün önce tt fiber fthh altyapısından millenicom fibere geçiş yaptım 52 saatte geçiş tamamlandı verimli kullandığım söylenemez hep dalgalı internet hız problemi mevcut tt-de aynı yerde 4 yıl kullandım bir gün ne hızım düştü ne internetim gitti gel görki millenicoma geçtikten sonra hızda hep problem yaşadım şuan giremiyorum bile hız testini güncel olanı atıyorum arıza kaydı açtım haber bekliyorum takdir sizin.

100 mbs prestij pakete geçiş yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihat3444 -- 3 Mayıs 2020; 1:16:53 >

• Nihat3444 N kullanıcısına yanıt
    Nerede oturuyosunuz ?
  • İstanbul kayaşehir

• Ben tt ftth altyapıda kullanıyordum sıkıntı yoktu ama kablosuz da max 50mbps alabiliyorum verdikleri modem baya eskiydi daha yüksek desteklemiyor du büyük ihtimalle değiştirmelerini istedim elimizde yok dediler kendi modemimi de kullanmama izin vermiyorlar biraz saçma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.