Şimdi Ara

Migros Güncel Ürün Listesi (excel formatında)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
9.253
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Bildiğiniz gibi migros sanal market sitesindeki ürünler ucuzdan pahalıya doğru fiyatlandırma yapabiliyoruz. Fakat hangi ürün kg veya litre ya da adet bazında kaça geliyor, hangisi daha ucuz, hesaplı olduğunu elimize hesap makinasını alıp tek tek ürünleri hesaplamamız gerekiyor.

Market sektöründe genelde paket içeriği ne kadar büyük ise o kadar ucuza geliyor. Fakat bazen indirimli ürünler paket içeriği küçük olsada pahalı olması gerekirken en ucuz olarak dahi satışa sunulmuş oluyor. Bende migrosdaki ilk aşamada herkesin evine lazım olabilecek ürün yelpazesini kategori halinde;

1. ürünler kg veya litre bazında ise 1 kg ve 1 lt fiyatı hesaplanacak şekilde
    2. ürünler çoklu ürün ise adet bazında hesaplanacak şekilde

en ucuzdan en pahalıya excel formatında hazırladım. Bazı ürünler fiyatı hesaplanmamış olarak listenin en altında görebilirsiniz. Bazı ürünlerde de hatalı hesaplamalar yapmış olabilirim. Ama yanlış değilsem ortalama 3500 adet ürün içerisinde % 90'ı doğru olarak hesaplanmış ve yazılmıştır. % 2 yanlış arada kaynamalar olabilir. %8 de hesaplanmadan sadece fiyatı yazılı olarak listelerin en sonunda bulunur.

İlgilenenler bakıp hatalar fazla ise tekrar inceleyip düzeltmeye çalışabilirim.

Sıcak fırsatlara uygun görmemin sebebi de illa ki listelerin kimilerinde ilginç şekilde ucuz ürünler çıkabiliyor, ben birkaç kez sipariş verdiğimde dahi hesaplı olduğundan dolayı "ürün stokta yeteri kadar yok" deyip göndermediler. Tabii hediye çeki de kullandığımız için göndermemeleri normal :)

NOT: LİNK KISALTMA YAYINLAMAK YASAK OLDUĞUNDAN KONU SİLİNDİ. BENDE BLOG AÇTIM ORDA YAYINLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM. İNŞALLAH BU DA YASAK DEĞİLDİR :)

08 Ekim 2017 Listeler paylaşıldı.

http://cansikintisinabirebir.blogspot.com.tr/2016/01/migros-guncel-liste.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonulbas -- 8 Ekim 2017; 9:39:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gonulbas

Selam arkadaşlar. Bildiğiniz gibi migros sanal market sitesindeki ürünler ucuzdan pahalıya doğru fiyatlandırma yapabiliyoruz. Fakat hangi ürün kg veya litre ya da adet bazında kaça geliyor, hangisi daha ucuz, hesaplı olduğunu elimize hesap makinasını alıp tek tek ürünleri hesaplamamız gerekiyor.

Market sektöründe genelde paket içeriği ne kadar büyük ise o kadar ucuza geliyor. Fakat bazen indirimli ürünler paket içeriği küçük olsada pahalı olması gerekirken en ucuz olarak dahi satışa sunulmuş oluyor. Bende migrosdaki ilk aşamada herkesin evine lazım olabilecek ürün yelpazesini kategori halinde;

1. ürünler kg veya litre bazında ise 1 kg ve 1 lt fiyatı hesaplanacak şekilde
    2. ürünler çoklu ürün ise adet bazında hesaplanacak şekilde

en ucuzdan en pahalıya excel formatında hazırladım. Bazı ürünler fiyatı hesaplanmamış olarak listenin en altında görebilirsiniz. Bazı ürünlerde de hatalı hesaplamalar yapmış olabilirim. Ama yanlış değilsem ortalama 3500 adet ürün içerisinde % 90'ı doğru olarak hesaplanmış ve yazılmıştır. % 2 yanlış arada kaynamalar olabilir. %8 de hesaplanmadan sadece fiyatı yazılı olarak listelerin en sonunda bulunur.

İlgilenenler bakıp hatalar fazla ise tekrar inceleyip düzeltmeye çalışabilirim.

Sıcak fırsatlara uygun görmemin sebebi de illa ki listelerin kimilerinde ilginç şekilde ucuz ürünler çıkabiliyor, ben birkaç kez sipariş verdiğimde dahi hesaplı olduğundan dolayı "ürün stokta yeteri kadar yok" deyip göndermediler. Tabii hediye çeki de kullandığımız için göndermemeleri normal :)

NOT: LİNK KISALTMA YAYINLAMAK YANLIŞ OLDUĞUNDAN KONU SİLİNDİ. BENDE BLOG AÇTIM ORDA YAYINLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM. İNŞALLAH BU DA YASAK DEĞİLDİR :)

Ürün Listeleri

TŞKLER emeğinize sağlık

• 26 Ocak 2016 Tüm listeler tek dosya olarak winrar'lı paylaşıldı.

Ürünleri istediğiniz sütuna göre sıralayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki resimdeki gibi tüm ürünleri seçip ilgili butonlara tıklamanız yeterlidir.

Migros Güncel Ürün Listesi (excel formatında)

• Hocam elinize sağlık epey uğraşmışsınız
  • 01 ŞUBAT 2016 Pazartesi eklendi.
  • Hocam elinize sağlık, büyük emek harcamışsınızdır. Yalnız bende blog daki linkler çalışmıyor. Daha doğrusu link yok görünüyor. Tıklanmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dguoguz

Hocam elinize sağlık, büyük emek harcamışsınızdır. Yalnız bende blog daki linkler çalışmıyor. Daha doğrusu link yok görünüyor. Tıklanmıyor...

linkler var fakat tıklanmıyor. kopyala / yapıştır olarak adres çubuğuna ekleyip açabilirsiniz. Bundan sonrakileri tıklanabilir şeklinde yapayım.
  • Konuyu hortlatım ama ürün listesi açılmıyor varmı güncelleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Listeyi güncelledim.

konuda anlatıldığı gibi sıralamayı yaparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonulbas

Listeyi güncelledim.

konuda anlatıldığı gibi sıralamayı yaparsınız.

Emeğinize sağlık, hocam peki bunların barkod numaralarını da ekleme şansınız var mı?
  • barkod olayını sürekli soruyorlar. bunu ne için kullanacaksınız. ayrıca ürünlerin barkodu websitede (www.sanalmarket.com) yazıyorsa bir şeyler yapmaya çalışırım fakat ben göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonulbas -- 13 Ekim 2017; 10:15:2 >
  • gonulbas kullanıcısına yanıt
    bu ürünleri kendi sitemizde kullanabilemek için, ayrıca siz fiyat bilgilerini nasıl alıyorsunuz? php ile mi?
  • C#

• emeğine sağlık , şarküteri gurubu yok sanırım sucuktu salamdı falan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.