Şimdi Ara

MİELE S8310 2200W BORDO elektrikli süpürge incelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
22
Favori
27.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

5 yıl garanti için adım adım ne yapmamız gerektiğini yazabilirmisiniz

5 yıl garanti için ya 4 kutu torba aldıktan sonra mieleye bildireceksiniz garantiyi uzatacaklar Yada mediamarkt tan alırken ek ücret ödemeniz lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    4 kutu torbayı illa ki media marktanmı alacağız ve de fatura istiyorlarmı torbalar için?

• quote:

4 kutu torbayı illa ki media marktanmı alacağız ve de fatura istiyorlarmı torbalar için?

4 kutu torbayı her hangi bir yerden almanız yeterli ama orjinal miele torbası olması lazım. Biz Garantiyi torba alarak uzatmadık. O yüzden bilmiyorum nasıl oluyor ama büyük ihtimal faturayı isterler. Bu konunun 2. Sayfasında legolas192 nickli kullanıcının mesajı var. O garantiyi torba alarak uzatmış bu konuda benden daha çok yardımı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Nisan 2014; 21:59:25 >
  • hocam cevap gecikti kusura bakma,

ben medimarkttan aldım toz torbalarını hem fiyatı daha uyguna geliyordu hem de taksit yaptırmam gerekiyordu o sebeple.

mediamarkttan 4 kutu GN-Hyclean toz torbasını aldık.

info@miele-tr.com adresine cihazın ve toz torbalarının faturalarını garanti uzatmak istiyorum diye mail olarak gönderdim. gün içerisinde mh'den dönüş geldi zaten. bir form gönderiyorlar onu dolduruyorsunuz bu kadar. sonrasında bu hafta içerisinde sertifikanız elinize ulaşır dediler. 3 gün sonra da elime geçmiş bulunuyordu.

miele servisinde ne kadara satıyorlardır bilmiyorum ama mh'yi aradığımda GN HyClean set [4 kutu toz torbası içeren bir paket) var onu almanız lazım dediler. o da mieleshopta 134 tl. tek kutu alsan 31 tl.

ben ankara'dan aldım her mediamarkt mağazasında farklı fiyat torbalar, kentparkta 35,9'du yanlış hatırlamıyorsam, optiumumda 29'du. mediamarktan 4 kutu ayrı ayrı alıp yaptırdım hocam. dediğim gibi taksit yaptırmam gerekiyordu o yüzden mieleshop 2 taksit yapıyordu sadece yanılmıyorsam.

Bu süpürgeyi yeni aldık çalıştırdık hep turuncu renk yanıyor boşken doğrumu ?
    Dolunca renk olarak tam kırmızı mı yanıyor?
  • quote:

Bu süpürgeyi yeni aldık çalıştırdık hep turuncu renk yanıyor boşken doğrumu ?
    Dolunca renk olarak tam kırmızı mı yanıyor?

Hayır torba boşken gösterge siyah. Dolmaya başladıkça yavaş yavaş tam kırmızı olcak

• Kırmızı rengi turuncu görüyorum sanırım.
    Şöyle en düşük modda renk simsiyah kademe kademe arttırınca kırmızılaşmaya başlıyor 3 kademeden sonra tamamen kırmızı yanıyor sizden ricam kontrol edebilirmisiniz sizdede böylemi.
    Daha kutuyu yeni açtım 2 oda aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinPeAcE -- 25 Nisan 2014; 19:21:53 >
  • quote:

Kırmızı rengi turuncu görüyorum sanırım.
    Şöyle en düşük modda renk simsiyah kademe kademe arttırınca kırmızılaşmaya başlıyor 3 kademeden sonra tamamen kırmızı yanıyor sizden ricam kontrol edebilirmisiniz sizdede böylemi.
    Daha kutuyu yeni açtım 2 oda aldım.

Durumun böyle olması gayet normal, torba dolunca torba haznesindeki basınç düşer düşen basınç yayı sıkıştırır göstergedeki kırmızı perdeyi göstergenin önüne getirir. Göstergenin çalışma mantığı bu. Süpürge çalışırken başlık bir yere yapıştığındada hazne içindeki basınç düştüğü için gösterge kırmızıya döner bu gayet normaldir. Gerçek kontrol için süpürgenizin sapını borudan ayırın ve o halde max güçte çalıştırın. Bu durumdada 1/4 oranında kırmızı perde görülebilir Buda normal fakat sap boştayken tam kırmızı olursa torba dolu demektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 25 Nisan 2014; 19:23:27 >

Teşekkürler ilginiz için. Boruyu çıkarıp denedim.
    Kulak modundan öncekilerde tam siyah.
    Kulak modunda 1 parça kırmızı. Ondan sonraki modda 2 parça kırmızı. Max.modda yarı siyah yarı kırmızı.
    Herşey normalmidir? Bozuk ürün olmasında.
  • quote:

Teşekkürler ilginiz için. Boruyu çıkarıp denedim.
    Kulak modundan öncekilerde tam siyah.
    Kulak modunda 1 parça kırmızı. Ondan sonraki modda 2 parça kırmızı. Max.modda yarı siyah yarı kırmızı.
    Herşey normalmidir? Bozuk ürün olmasında.

Bu normal içiniz rahat etmediyse birde hortumu makineden çıkarıp deneyin. Eğer torba boşsa tam siyah olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 25 Nisan 2014; 19:28:46 >
    Yok siz deneyimlisiniz normalse içim rahat eder dediğim gibi 2 oda bu odalar 4 odaya bedel süpürdüm biraz dolmuş olabilir. İlk temizliğe başlamadan bakmadım neyse artık.
    Bu arada baktım hortumu çıkarıp max modda bile simsiyah sanırım böyle kontrol etmek gerekiyor.
  • quote:

Yok siz deneyimlisiniz normalse içim rahat eder dediğim gibi 2 oda bu odalar 4 odaya bedel süpürdüm biraz dolmuş olabilir. İlk temizliğe başlamadan bakmadım neyse artık.

Bizim cihazdada böyle. Hortumun içindede bir hava sürtünmesi olduğu için başlık yere yapışmasa bile bir miktar kırmızı gözüküyor o gösterge.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 25 Nisan 2014; 19:33:54 >
  • quote:

Bu arada baktım hortumu çıkarıp max modda bile simsiyah sanırım böyle kontrol etmek gerekiyor.

Evet böyle kontrol etmek, daha doğru sonuç verecektir

• KENAN hocamın dediği gibi tam dolduğunda kırmızı- turuncu ne derseniz o şekilde olacak. 6-7 defa kullandık makineyi daha yarıya gelmedi hocam merak etme, tam dolduğunda zaten gerekli uyarıyı anlarsın, boşta da tutsan halıya da yapıştırsan kırmızı olur o her türlü. tam denklemi ben de çözemedim ama boştayken veya halıya-parkeye yapıştırdığında tam dolu veya hiç dolmamış gibi göstermesini
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolas192

KENAN hocamın dediği gibi tam dolduğunda kırmızı- turuncu ne derseniz o şekilde olacak. 6-7 defa kullandık makineyi daha yarıya gelmedi hocam merak etme, tam dolduğunda zaten gerekli uyarıyı anlarsın, boşta da tutsan halıya da yapıştırsan kırmızı olur o her türlü. tam denklemi ben de çözemedim ama boştayken veya halıya-parkeye yapıştırdığında tam dolu veya hiç dolmamış gibi göstermesini

Legolas192 hocam. Göstergeyi sihayken incelerseniz içinde bir yay var eğer süpürge bir nedenden dolayı tam hava çekemezse torba haznesindeki iç basınç düşer dış basınç daha yüksek olduğu için o göstergedeki yay sıkışır ve kırmızı perde göstergenin önünde gözükür. Torba hazne kapağını açıp kapağın alt tarafında göstergenin denk geldiği yere bakın göstergenin altında hava çekilip yay sıkışmasını sağlayan bir delik var. Torba dolduğunda veya başlık yere yapıştığında hazne içindeki basınç düşer bu delikten göstergenin içindeki basınçta düşer ve gösterge kırmızı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 28 Nisan 2014; 13:04:44 >

• hocam eyvallah gerekli bilimsel açyklamayy yapmyssyn tesekkür ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legolas192 -- 28 Nisan 2014; 15:26:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolas192

hocam eyvallah gerekli bilimsel açyklamayy yapmyssyn tesekkür ederiz.

Ne demek hocam bu konuda merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz

• 1 aydir kullaniyorum mediamarktan 399 tl ye aldim. Kesinlikle cok memnunum. Herseyi ile cok guzel bir supurge. Alacak olanlara tavsiye ederim.
  • Benim sorunum çözüldü arkadaşlar,en yakın servis ankara da idi kargo ile yolladım kırık olan parça garanti kapsamında değişti.Kargo ucuz olsa ufak işler için servisin aynı ilde olmaması sorun olmazmış.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.