Şimdi Ara

Miele Nilfisk Electrolux Usorigindb Philips 9194 Elektrikli Süpürge Testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
54
Favori
145.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektrik süpürgesi seçeyim derken grip olup eve kapandım; bu liste çıktı. İlgilenenlere....

Edit: Philips FC9194/01 eklendi

Edit2: Video eklendi:

https://youtu.be/icJ6tsRjavA

Edit 3: son güncel Miele Türkiye süpürge çeşitleri:

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 21 Mart 2018; 23:48:41 >

• 15 Nisan 2020 tarihli "Ucuzdan pahalıya süpürge tavsiyesi":

Belki her eve lazım; çok ucuz, kalitesiz, çok basit, kablolu dikey süpürge:
    0- 137 TL, Pratik Dikey süpürge-Kablolu, Fantom P 1200 -Satış Linki 0-
    Her eve yedek süpürge olarak alınabilir bu dandik ama çok ucuz şey. Ben mutfakta tutuyorum. Pil derdi de yok. Kalite de yok.

TORBALILAR:

1- 499 TL, Toz torbalı süpürge, Electrolux EPF61RRT 800W - Satış Linki 1-
    Ortalama malzeme kalitesi (belki biraz altı). Çok hesaplı. 800 W; Gücü iyi ama sesli. Turbo başlığı ayrıca almak gerekiyor. Orijinal electrolux turbo başlıklar "dörtgen" şekilli girişi nedeni ile bunun "silindir" şeklindki borusuna uymuyor. Çin malı universal turbo başlık kullanmak gerekiyor.
    Universal turbo başlık: 70 TL - link Universal-
    Toplamda en az 570 -600 TL maliyet

2- 620 TL, Toz torbalı süpürge, Nilfisk One DBB10P05A 750W -Satış Linki 2-
    Hesaplı. 750 W; gücü iyi. Ortalama malzeme kalitesi. Filtresi Epa10; çok zayıf. Turbo başlığı ve filtreyi ayrıca almak gerekiyor.
    Nilfisk turbo başlığı: 200 TL - link Nilfisk Turbo-
    Nilfisk Hepa 13 One Filtre: 50 TL - link Nilfisk H13 One filtre-
    620+200+50= 870 TL, yaklaşık 900 TL bütçe gerektiriyor.

3- 1.153 TL, Toz torbalı süpürge, Electrolux EUS8ANIMAT Ultra Silencer Zen 650 W -Satış Linki 3-
    Çok sessiz. En büyük önceliği sessiz süpürge olanların tercihi bu olmalı 58 dB.
    Gücü iyi. Ortalama malzeme kalitesi. Turbo başlığı ayrıca almak gerekiyor.
    Electrolux ZE119 Turbo başlık: 259 TL. - link Ze119 Turbo başlık-
    Toplamda; 1.153 + 259 = 1.412 TL

4- 1.450 TL TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli Electrolux Pure D9 PD91-ANIMT 550 W - Satış Linki 4-
    Ortalama üzeri malzeme kalitesi. Sesi iyi düzeyde. Gücü yeterli. (Yeterli demek az demek değil ! ). Güç sıkıntısı yaşatmaz. Kablo mekanizması sorun çıkarabilir. Dikkatli kullanmak lazım.

5- 2.220 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli süpürge, Miele C3 Cat&Dog 890W SGEF3 -Satış Linki 5-
    Güçlü bir motoru var; 890 W. Başlıkta 350 AW çekiş. En iyi malzeme kalitesi. Ek turbo başlıklı. En iyi torbalı süpürge. Almanya üretimi

TORBASIZLAR:

1- 624 TL, Toz torbasız Turbo başlık ekli süpürge, Philips PowerPro City FC9332/07 -Satış Linki 1-
    650W-750W-900W ?? (Philips kendi sitesi dahil her yere farklı bilgi vermiş)
    Çok hesaplı, gücü iyi. Ortalama üzeri malzeme kalitesi. Set içindeki philips turbo başlık diğer modellerde yok ve gerçeğini görmedim ama fotoğraflarda diğer turbo başlıklardan daha şık görünüyor. Hazne 1.5 litre olduğundan asla tam doldurulmadan özenle ve sık sık boşaltılmalı. Tam dolarsa giriş filtresi ve çekiş sorunlu hale gelebilir. Her torbasız için bu risk var ama hazne çok büyük olmayınca risk artabilir.

2- 1.238 TL, Toz torbasız Turbo başlık ekli Philips FC9751/07 PowerPro Max 900 W ? -Satış Linki 2-
    Güçlü. Ortalamanın biraz üstü malzeme kalitesi.
    Philips FC9751/07 ile Philips FC9750/07; Turbo başlık haricinde bire bir aynı ürün. Dolayısı ile Philips PowerPro Max FC9750/07 üzerine philips tubo başlık alınca; aynı ürüne bir kaç lira daha ucuza sahip olabilirsiniz:

Philips FC9750/07 : 1.083 TL -link FC9750/07-
    +
    Philips Turbo Başlık : 85 TL -link Philips Turbo-
    Toplam: 1.083 + 85 = 1.168 TL (DH farkıyla ! :)

3- 1.400 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Nilfisk Meteor Deluxe EU 800 W -Satış Linki 3-
    Kağıt üzerinde dört dörtlük bir ürün gibi duruyor. 350 AW çekiş. Büyük turbo başlık. Parke başlığı. Küçük turbo başlık. Fiyetı makul.
    Ama üretim yeri Çin. Yurt dışındaki kaynaklardaki yorum ortalamaları çok iç açıcı değil. İyi çıkmazsa listeden kaldıracağım. Sadece bu kısma güvenip almayın.

4- 2.900 TL, Toz torbasız, Ömür boyu Hepa filtreli Turbo başlık ekli süpürge, Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W Kırmızı SKCF3 -Satış Linki 4-
    Güçlü bir motoru var; 890 W. Başlıkta 350 AW çekiş. En iyi malzeme kalitesi. Ek turbo başlıklı. Kendini temizleyebilen ömür boyu hepa filtreli. En iyi torbasız süpürge. Almanya üretimi.

---------------------------------------------------------------------
    Süpürge araştırmak için şu an en çok araca sahip Türk site bu (Sol taraftaki seçim menüsü çok zengin ama teknik bilgilerde bazen -ben çok buluyorum- hata olabiliyor. Bunu da unutmayın:
    https://www.epey.com/supurge/
    ---------------------------------------------------------------------

Korona önlemleri yüzünden epeydir evden çıkmadım. Yeni modellerin çoğunu görerek inceleyemedim. Aksi bilgiler gelirse içeriği değiştirebiliriz.
    miele başlığının halıda max. güçte rahat kaydığına dair görüşüm;
    3 yıl önce media mark ankarada yaptığım test sonucudur ve bu video da 3 yıldır youtube dadır:
    https://youtu.be/icJ6tsRjavA

Burada zemine yapışık duvardan duvara halıda miele çok rahat kaymaktadır max. güçte.

Ve bu sırada Nilfisk, Electrolux ve philips ise dirençle kaydırılabilmektedir.

Bizdeki duvardan duvara halılar da ince ve yapışık olduğundan aynı durum evde de oldu 2,200 W lık S8310 da.

Kalın tüylü ve ağır olan halılarda veya ince yolluklarda ise eşim 1-2 kademe aşağıda kullanıyor.

Kaldı ki bu halılarda genelde turbo başlık kullanılıyor ve daha önce ifade ettiğim gibi max. güçte turbo başlıkta bir tutunmaya rastlamadım.

Ve yine dün belirttiğim gibi; yeni 305 başlıklar, ince halıda tutunma olursa diye bir hava deliği ile geliyormuş.

Yeni c3 makinayı ise herkes gibi bende internetten seçip yolladım ve annem bana sadece burda sizinle paylaştıklarımı söyledi.

sonraki günlerde kullanıcı arkadaşlardan gelen yorumları da yine ayrıntısı ile paylaşıp;

C3 süpürge ile gelen standart başlığın en üst kademede tutunma yaptığını yazdım.

Filtre tutucuya gelince;
    eski süpürgelerde ve özellikle en ucuz baz modellerde bu içine bez filtre konan tutucu standarttı.
    Yeni c3 te parayla satılan filtrelere geçmişler. bunu da satın alıp anneme yolladığımda bilmiyordum, annem de anlamaz zaten böyle şeylerden.

Taa ki bir arkadaş içinin fotoğrafının paylaşıncaya kadar.

Farkedip çözümünü bulan yine benim,

bir başkası bulup da keşfetmedi filtre tutucu çözümünü.

ayrıca mile ile görüşerek internetten satışını da sağladık.

Hatta depolardaki son; eski 8310 lar için olan ve c3 e tam olan filtre tutucuyu bir kaç arkadaş satın aldı.

Yoksa miele yeni stratejisi olarak c3 müşterilerine en az 80 tl lik filtre satarak yoluna devam edecek bundan sonra.

Bedava filtreyi kullanabilmeniz için ben çabaladım, araştırdım, paylaştım...

Doğrusu daha fazla uğraşmak ta istemiyorum şu süpürge konusuyla.

Zaten aşırı derecede bilgi doldu burası.

fazlası polemik olur.

Hatta ettiysek özür dilerim.

Benden bu kadar.

Saygılarımla

.
    Konunun en başındaki tabloda S8310 için;
    Başlıktaki Çekiş: 450 AW
    Başlıktaki Basınç: 34 kPa
    yazıyor.

Googledan baktım ve iyi bir site buldum:
    https://www.expertreviews.co.uk/home-appliances/vacuum-cleaners/53254/miele-s8310-power-plus-review

adresinde;
    "Rated at a massive 2,200W, the S8310's motor should be among the most powerful that we've tested, and with an actual suction figure of 32kPa it didn't disappoint. This barely dropped until we completely filled the bag, where it finally reached 31.5kPa. "

yazıyor. Yani testin başında 32 kPa basınç ölçmüşler, Sanırım ferhat beyin yazdığı da doğru. Kağıt üzerinde veri 34 kPa iken gerçek testte 32 kPa çıkması şaşırtmaz. O halde 450 AW değeri de 3 aşağı 5 yukarı doğru olabilir.

Torba dolunca 31.5 kPa ölçülmüş. Sizin deneyiminizdeki kadar düşmemiş. Enteresan.

Daha güzeli aynı sitede AB içerisinde satılmayan 1200 W lık C3 için de test var :
    https://www.expertreviews.co.uk/home-appliances/vacuum-cleaners/1404586/miele-complete-c3-comfort-boost-ecoline-review-bagged

"Using our suction meter the Ecoline acquitted itself respectably. When the bag was empty it provided 21kPa (Kilopascals) of suction power on its standard maximum setting, though you can go to Boost mode to push this up to 24kPa. However, that draws 1200W destroying both its low-noise and low-power credentials. It didn’t lose much suction when the bag was half-full or full (there’s an indicator on the device to tell you how full it is), losing around 1kPa across the board."

yazıyor. Yani 1200 W motorlu C3 21 kPa basınç veriyormuş başlıkta. Torba dolunca da 1 kPa basınç düşüşü oluyormuş. Bence yine çok az.

Korelasyon yaparsak:
    Baştaki tabloda 2200 watt motora 34 kPa , 450 AW yazılmıştı.
    İngiliz site 32 kPa ölçtüyse; (450*32/34 =) 424 AW olur.

1200 W C3 motor 21 kPa ölçülmüşse; (450*21/34 =) 278 AW gibi bir çekiş ölçmüş demektir.

Sanırım yine ferhat bey 1200 W yerine 890w motorların çıkarıldığını ve yakın performans sunduğunu söylemişti.

Böyle olmasa bile,
    1200 watt, 21 kPa ve 278 AW veriyorsa;
    890 watt, (21*890/1200=) 16 kPa ve (278*890/1200=) 206 AW vermeli en azından.

Yani sizin S8310 lar 424 AW ile 450 AW arasında bir çekiş sunarken
    890 W lık yeni C3 ler 206 AW ile 278 AW arasında bir çekiş veriyor olmalı.

Bence Yeni 890 watt C3 ler eski 2200 watt 8310 ların yarısı gücünde.
    Burada sayfalarca cevabı olan sorular. Mecburen çok özet geçeceğim:

Ali bey bu c3 complete alergy nin cat dogdan farkı ne ?
    * Ek Turbo başlığı yok ama aynı para. 700 TL kazık yersiniz. (alergy modelnin tek üstün yanı olan Hepa filtreyi ayrıca 175 TL ye mieleden alıp siz de takabilirsiniz bir sene sonra. -Cat&Dog üzerindeki B sınıfı filtre 1 yıl gider.- Hala kazık fark var gereksiz yere)

Yeni Miele C3 kasalarda; toz torbası kutusundan çıkan B sınıfı eski tip beleş filtreleri kullanmanın yolu
    (Bir kereye mahsus Miele Tr'den 35 TL ye filtre tutucu kap alınarak, 0 TL filtre kullanma maliyeti):

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131310081

Bir de sitelerinde en uygun c1 clasic var kırmızı.
    *Cat&Dog un yanına bile yaklaşamayan giriş sınıfı kaliteli ama vasat miele. Paranız varsa düşünmeyin bile.

Kahve renkli de c3 complete powerline var.
    * Ek Turbo başlığı yok (turbo başlığı olmayan model! ise;) ama aynı para. 700 TL kazık yersiniz. (Aynı yöntem; Cat&Dog dışında miele alınmaz şu miele ürün gamında)

* Bir de gg de 1600 watt motorlu ve STB 205-5 tipi giriş serisi turbo başlıklı olan modeli var. 900 watt üstü motorlu modeller Almanya'da veya AB sınırları içinde üretilmiyor. (Muhtemelen Asyada üretiliyor 900 watt üstü motorlu modeller veya çok zayıf bir ihtimal;weski Almanya üretimi stok olabilir)
    Miele Türkiye kendisi getirmiyordur diye düşünüyorum. Sanırım ithalatçılar getiriyor ve Miele Tr garantisi değil ithalatçı firma garantisi ile satılıyor. Altında "Made in Germany" yazmıyorsa uzak durun. Zaten şu sıralar çoktan bittiler sanırım.

Çok mu büyük farkları vardır?
    * Hem de nasıl! STB 305-5 serisi Turbo başlık halıyı standart başlığın asla yapamayacağı düzeyde temizler.

Bir de Abc sınıflarınıa takılmamalıyız mı süpürgelerde?
    * Hem evet hem de hayır. Üreticiler çakallık edip teste göre başlıklar üretip halıya vantuz gibi yapışan standart başlıklar ürettiğinden bir yerde anlamını yitirebiliyor. @ezgin_kral gibi işi bilen forum üyelerinin değerlendirmeleri olmasa kafa karışıklığı çok olası.

Elektrik tüketiminde A ile B farkı yılda 2 TL ediyor. Sadece 2 TL: Geç!

Hava emisyonu: Bakınız burası önemli :) Ama normal kullanıcı açısından A ile B farkını anlamak çok zor olur. Astım ve alerji için ise A bile kesmeyebilir; direkt A nın giriş toz tutma seviyesinin üstünde bir seviye olan HEPA filtre gerekir.
    (Her Hepa filtre A sınıfı hava verir ama her A sınıfı filtre Hepa değildir;
    Hepa toz tutma seviyesi > A sınıfı filtre giriş toz tutma seviyesi)

Sert zemin: Zaten hemen herkes standart başlıkla A alabiliyordu burada: Geç !

Halı: Filmin koptuğu yer burası. Standart başlıkla A alan süpürgeyi tam güçte ittirmek için ciddi bir iman gücü gerekir.
    Ancak turbo başlık ek olarak olursa hem kolay ittirilir hem de fırçaların halıyı dövmesi ile çok çok daha iyi temizlenir.
    Turbo başlıklar ek başlık olduklarından AB etiket testlerinde yer almaz. O nedenle Cat&Dog halıda (Standart başlıkla) C çıkar.
    Halılar Turbo başlıkla diğer süpürgelerin yapamayacağı düzeyde temizlenir. Teste alınsaydı turbo başlık halıda A+ falan alırdı bence...

Zaten 2018 sonundaki Dyson davası ile AB etiket sistemi süpürgede çöktü ve kaldırıldı. Yani yalan dünya.... Kim benim süpürgem 4A diyorsa işkembeden sallıyor. Ortaya çıktı ki pek çok bilinen üretici de 4A diye sallıyor. Ortada etiket yok. 2019 da etiket süpürgelerde kalktı ve geriye doğru da iptal edildi. Verilen etiketler de geçersiz oldu. AB de süpürgeye eski model de olsa etiket koymak yasak şu an. Bizim Türk tüketiciyi keriz yerine koyuyorlar. 1 yılı aşkın süredir durum bu. AB ETİKET SİSTEMİ ve TESTLERİ; DYSON'IN AÇTII DAVA İLE SÜPÜRGELERDE HATALI BULUNDUĞUNDAN 2019 ocak ayında KALDIRILDI.

Electrolux animat var 1000 civarı.toz torbalı. Onunla da mukayese eder misiniz?
    * Severim o modeli; iyidir, güzeldir. Üzmez. iyi çalışır. Parasının hakkını verir. Tavsiye ederim.
    Ama Cat&Dog ile aynı sınıfta değil. Ne gücü, ne malzeme kalitesi ne de fonksiyonelliği yanına bile yaklaşamaz.
    Miele süpürgelerini 20 yıllık kullanıma göre dizayn edip test ediyor.

EK BİLGİ:

Filtreler hakkında:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131272984

Miele modelleri hakkında:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136491996

Yeni ?! Miele Torbalı 4A !! SGSH4 hakkında:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137457215

Miele beleş filtre kullanımı için filtre tutucu satılması hakkında:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137470500

ve
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137470671

Miele Allergy hakkında:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137499817

Turbo başlık hakkında:

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137502746

*** SÜPÜRGE TAVSİYELERİ: ***

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137736782

benim 890w C3 aydır çok yoğun kullanımda. Özellikle perfromansını görmek için her şeyi çektim. Şu an kırmızı doluluk ibresi %70 lerde. Hala standart başlıkta ve maksimum güçte ince tüylü halıyı tutup havaya kaldırıyor. Ben bir performans düşümü gözlemleyemedim. İlla ki boştakine göre vardır belki ama benim hissettiğim bir durum yok.
  • Alacaklar için güzel bir tablo olmuş. Elinize sağlık.
    Miele S8310 ve S8320'ye isterseniz HEPA 13 takabiliyorsunuz sonradan.
    Miele başlıktaki çekiş gücünün 450Watt olduğunu nerden buldunuz acaba? Ben 379-380Watt gibi değerler görmüştüm yabancı forumlarda.
    Ayrıca Miele'de 135 liraya 4 kutuluk toz torbası setini alırsanız garanti 5 yıla çıkıyor.(16 toz torbası ve 4'er adet motor koruma ile normal hava çıkış filtresi)
  • Garanti uzatma, filtre model yükseltme opsiyonu v.s. diğer bazı modeller için de mevcuttu.
    Satır sayısı daha da artmasın diye yazmadım.
    Mielelerin 450 W olduğu bilgisini mediamarkt'tan aldım.
    Ben asıl vakum (kpa) bilgilerini bulmakta çok zorlandım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 21 Nisan 2015; 16:50:00 >
  • Elinize sağlık yararlı bir tablo olmuş.
  • Bu arada verilerine ulaşılması en güç firma miele.
    Performans verileri devlet sırrı sanki.
    Yurtdışı resmi sitelerde 34 kpa vakum yazarken,
    bir test sitesi torba boşken 31 kpa, doluyken 30,5 kpa diye yazıyordu.
    Sanırım test siteleri, milenin bazı ülkelerde verip çoğu ülkede vermediği performans değerlerini göremiyorlar. İlginç.

Ayrıca listeden görüleceği üzere adamlar aynı makineyi (8330 lar ve pure air) çok ufak tefek farklarla 3 ayrı model ve fiyatta satıyorlar :)
    Yine de kalitesine diyecek bir şey yok. Bütün test siteleri kalitesine çok övgüde bulunuyor.

Nilfisk ise 2000w motorların altına inmenin sıkıntısını yaşıyor bence.
    Eski modellerinin gücü müthişmiş.
    Hala çok iyi olmasına rağmen, Avrupa normları makinelerinin performansını sınırlamış görünüyor.
    Dış görünüşü, verdiği aksesuarlar, hepa seviyesi hep mielenin önünde ancak güvenilirlik bakımından mielenin 1 tık gerisinde diye düşünüyorum.
    Nilfisk Türkiye bu anlamda ürünlerinin daha çok arkasında durmalı. Şikayet forumlarında az sayıdaki miele şikayeti çoğu kez halledilirken,
    Nilfisk neredeyse hiç birini halletmemiş.

Kagoo sitesinde milenin test verilerine bakarken (http://uk.kagoo.com/Appliances/Vacuum-Cleaners/2286500/Miele-S8.html) altta bi yerde aynı performansa daha ucuz bir model var deyip:(http://uk.kagoo.com/Appliances/Vacuum-Cleaners/1526867/Philips-FC917.html) yeni seri philips 9170'e dikkatimi çektiler.Ordan da FC9194 modelini gördüm. Benim için çalışmanın sürprizi bu oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 21 Nisan 2015; 19:12:20 >

• Aynen ben de çok zorlandım Miele verilerine ulaşırken.
    34 kpa 51lt/sn kesin veriler ancak emiş gücü muamma. Mağazalardaki satış elemanları(en azından benim karşılaştıklarım) firma tarafından verilen emiş gücü değerinin daha motor ağzındaki mi yoksa boru ucundaki mi olduğunu bilmediğinden, onların söylediklerine pek güvenmemek gerek. Yabancı bir forumda 380Watt yazmıştı birisi. Ardından bir test sitesinde de 379Watt değerini bulunca, emiş gücünün bu civarda olduğu kanısına vardım şahsen.
    http://www.kuluttaja.fi/tuote/tiedot.aspx?id=7ade6a91-f0f8-4ef8-8e9b-bfa2e9074446&code=IC09022-0467-00

Bence de Miele Nilfisk'ten 1 tık önde. En başta sağlamlığı, toz torbasının daha büyük hacimde olması ve orjinal torbasının nerdeyse HEPA 10 seviyesinde filtreleme yaparak diğer filtrelerin yükünü azaltması, daha hafif oluşu. Hepa 14 seçmekten daha önemli bunlar bence. Nilfisk başlıklarının birazcık daha rahat kaydığını duydum sadece.
    Şu sitede en yüksek puanı almış S8 serisi.
    http://www.productreview.com.au/p/miele-s-8-series.html

Philips modellerini almayı düşünüyorsanız önce 500Watt emiş gücü değerinin boru ucuna mı yoksa motor ağzına mı ait olduğunu öğrenin. Sanmıyorum boru ucunda 500Watt emiş gücüne sahip olsun.
    USORIGINDB de güzel süpürge. Miele'de Hepa13+orjinal torbaları bütçeye fazla gelecekse Electrolux daha mantıklı seçim olur. Daha sessiz, kablosu 1m daha uzun, emiş gücü aynı sayılır. Başlığı yere birazcık daha fazla yapışıyor ve servisi de sıkıntılı. Ancak beni tek düşündüren malzeme kalitesinin pek güven vermemesi oldu. Belki teşhirdeki ürün sıkıntılıydı bilmiyorum ancak kablo sarma mekanizması ve güç ayar tuşu çok kolay sorun çıkaracak gibi görünüyordu.

Geçen ay 50TL Mediamarkt anında indirim, 50TL de karttan iade denk gelince hemen verdim siparişi 499TL'den. 10 gün önce geçti elimize, fazla deneme şansı bulamasak da memnunuz. 1-2 ay içinde toz torba setini de alıp garantiyi 5 yıla uzattırıcam. Şu an için Hepa filtre takmayı da düşünmediğimiz için, bu torba-filtre seti tahminim 4-5 sene götürür bizi.
    Miele'de S8 serisindeki tüm süpürgeler(1200Wattlık model hariç) aynıyken, başlık-filtre vb. farklılıklarına göre farklı fiyat ve isimlerle satılıyorlar. En iyisi 599TL'ye S8310 alıp ihtiyaç duyulan akseuarı sonradan almak. Hem bu şekilde daha ucuza mal oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 21 Nisan 2015; 21:01:38 >

• Philips'e hiç bakmıyordum ben de. Ama ingiliz kagoo sitesi ciddi ciddi 100 üzerinden 99 puan verip vakumu 34 kpa dır deyince dikkatimi çekti. Türkiye de güçlü firmaların yerele özgü kataloglarına pek güvenemiyorum zaten; çünkü teknikten çok asparagas sunum tarzını benimsiyorlar genelde. Ama dışarda da böyle değerlendirilince ilginç geldi...

Philips' in bu son serileri (FC 9194) hakikaten başlıkta 36 kpa vakum ve 51 lt/s hava akışı verebiliyorlarsa, bu fiyata oyunu değiştirebilirler diyorum.
    Philips 9194 sahibi forum üyeleri bilgilendirse çok iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 2 Eylül 2015; 23:11:49 >
  • Arkadaşlar 565 TL Nilfisk Power P Animal
    470 TL Philips 9194

Hangisini tavsiye edersiniz? Acil :D
  • Hepsini test ettim; verdiğiniz seçeneklere gör göze hitap etsin diyorsan Nilfisk, çekiş diyorsan Philips...
    Philips ile Miele ile finale kaldı benim uygulama testinde, bir ara videolarını da atarım.

Edit;imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 15 Kasım 2015; 13:15:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizde bakıyoruz ve torbasızlar pek mantıklı gelmiyor temizlik yüzünden

fc9194 aklımdaki model aslında

yalnız biraz fazla gürültülü gibi 78 db
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

bizde bakıyoruz ve torbasızlar pek mantıklı gelmiyor temizlik yüzünden

Nilfisk tedariğinde sorun yaşandığı için siparişimi iptal edip, Philips 9194 sipariş ettim. Mağazada baktığımda sesi yüksekti ama sessizlik vaad etmeyen tüm makinaların aynı gibi geliyo bana.

71 db lik nilfisk ile 78 db lik philipsin ses şiddeti aynı geldi. Sadece ses tonları farklıydı. Nilfisk daha tok, philips daha tiz bi ses çıkarıyodu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarick06

quote:

Nilfisk tedariğinde sorun yaşandığı için siparişimi iptal edip, Philips 9194 sipariş ettim. Mağazada baktığımda sesi yüksekti ama sessizlik vaad etmeyen tüm makinaların aynı gibi geliyo bana.

71 db lik nilfisk ile 78 db lik philipsin ses şiddeti aynı geldi. Sadece ses tonları farklıydı. Nilfisk daha tok, philips daha tiz bi ses çıkarıyodu :D

hayırlı olsun

bende rowenta ro5921 ile arasında kaldım şuan

tek sıkıntı ses açıkçası

rowenta sessiz makineymiş ve yorumlarıda fena değil çaıkçası

• quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun

tek sıkıntı ses açıkçası

Ben rowenta da denemiştim ama başlığı çok zor hareket ediyodu yerde, tıpkı electrolux ultrasilencer gibi. Üstelik sessiz modellerin ses şiddetini azaltmak için ekstra yalıtımlar yapıldığı ,bunun da motor ömrünü kısalttığı duyumlarını aldım hem mağazadaki görevliden hem de makine mühendisi arkadaşımdan. O yüzden miele, nilfisk gibi köklü ve kimi sadece süpürge işinde yoğunlaşmış markalarda sesi azaltma takıntısı yokmuş.

Bunları düşününce de fiyat ve (beklenen) performans açısından en iyisi Philips 9194 geldi bana. Başlığı ergonomik, vakum gücü yüksek, turbo başlığı var, yedek parçası nispeten daha ucuz, sarf malzeme fiyatları oldukça uygun ve makinesi şirin Şikayetvar'da philips süpürgelerin başlıklarıyla ilgili bi kaç şikayet okudum sağlamlık açısından ama bu şikayetler nilfisk dışında çoğu markada var. Hepsi sert plastikten yapıyor artık, eskisi gibi metal tabanlı başlıklar yok. Umarım kırılmadan bozulmadan sıkıntısız kullanırız. Kullandıktan sonra yorum yapayım dicem ama düğünüm Ağustos'ta. O vakite kadar siz 1 torba bile değiştirirsiniz belki

• Bence piyasada sadece 2 makina var; miele ve philips 9194.

İkisinin de çekişi diğer tüm torbalılardan bariz üstündü.

Kendi aralarındaki tenis topu testinde berabere kaldılar. (Tenis topu götürdüm yanımda)

Philips maliyet açısından çok çok avantajlı ama hanımın psikolojisini düşünüp miele aldım. En azından bi süre keyifle süpürür :)

Bu arada 4X4 lü toz paketi seti (içinde 4'er tane de motor öncesi filtre ve actif clean filtre-bildiğin ince filtre bezleri- var) (133 TL) ile garantiyi 5 yıla çıkarttım,
    actif clean filtreyi değiştirmek için hepa filtre (100 tl) ve
    ekstra turbo başlık ( 205 tl ) da aldım.
    Benim miele 8310 dan sınıf atlamış oldu.

Dediğim gibi maliyet philipse göre çok arttı.

Tek artısı ilk aşamada görünür malzeme kalitesi. (Halı süpürürken philips vakumlayıp takılırken miele yağ gibi aktı!)

Ayrıca hanım bu seçimden dolayı çok mutlu.

Psikolojiyi saymazsak bu kadar farka değmez aslında ama benim dururmumda mantıklı oldu.

Siz de paranıza göre bu iki modelden birini seçin derim. Diğerleri bu 2 modelin belli bir farkla gerisinde.

Nilfisk; miele varken anlamsız.(Nilfisk daha ağır ve Mielenin çekişi 1450 W Nilfiskleri ezdi.)
    Diğer hesaplı markalar da philips'in fiyat/performansının yanına bile yaklaşamıyor.

Ya ben tüm bunları fotoğraflayıp videoya çektim de bi ara buraya da atmam lazım....

Not: Miele alacaksanız 8310 dışında bir şey düşünmeyin bile, filtresini hepa yapsanız ve/veya üstüne turbo başlık alsanız otomatikman diğer modeller oluyor .
    Üstelik daha hesaplı olarak... Uniq modelinde ise Türk tüketiciye kazık atıyorlar.
    Yurt dışında bu model elektrikli başlık ve buna uygun ekipmanla ( hortum ve boru) satılıyor.
    Ama Türkiyede bunu alınca size standart hortum, boru ve başlık veriyorlar.
    Elektrikli başlık istersen sadece 400 tl lik başlığı değil elektrik kablolu hortumu da boruyu da alman gerekiyor ki ölme eşşeğim ölme...
    Bir süpürge parası da ona istiyorlar.

Ezcümle Miele alcaksanız baz modeli (8310) alın zaten motor hepsinde aynı.
    Yapabileceğiniz sadece 2 opsiyon; hepa filtre değişimi ve extra turbo başlığı ayrı almak daha hesaplı oluyor.

Turbo başlık; mielenin turbo başlığına bayıldık. Halıları çok iyi süpürdü. Elektrikli başlık aratmadı.
    (En zor kir olan Hayvan patisi çamurunu temizlemedik tabi, yurtdışında elektrikli başlıkları hep böyle durumlarda test ediyorlar.)
    Halıya patileriyle çamur, pislik v.s. gömen bir hayvanınız yoksa turbo başlık her şeye yeter bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 2 Eylül 2015; 23:14:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun

tek sıkıntı ses açıkçası

Ben rowenta da denemiştim ama başlığı çok zor hareket ediyodu yerde, tıpkı electrolux ultrasilencer gibi. Üstelik sessiz modellerin ses şiddetini azaltmak için ekstra yalıtımlar yapıldığı ,bunun da motor ömrünü kısalttığı duyumlarını aldım hem mağazadaki görevliden hem de makine mühendisi arkadaşımdan. O yüzden miele, nilfisk gibi köklü ve kimi sadece süpürge işinde yoğunlaşmış markalarda sesi azaltma takıntısı yokmuş.

Bunları düşününce de fiyat ve (beklenen) performans açısından en iyisi Philips 9194 geldi bana. Başlığı ergonomik, vakum gücü yüksek, turbo başlığı var, yedek parçası nispeten daha ucuz, sarf malzeme fiyatları oldukça uygun ve makinesi şirin Şikayetvar'da philips süpürgelerin başlıklarıyla ilgili bi kaç şikayet okudum sağlamlık açısından ama bu şikayetler nilfisk dışında çoğu markada var. Hepsi sert plastikten yapıyor artık, eskisi gibi metal tabanlı başlıklar yok. Umarım kırılmadan bozulmadan sıkıntısız kullanırız. Kullandıktan sonra yorum yapayım dicem ama düğünüm Ağustos'ta. O vakite kadar siz 1 torba bile değiştirirsiniz belki

valla bende kardeşime alıcam düğün için onun kullanmasıda ekim kasımı bulur

o zaman 9194 alıcaz artık

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhatas

Bence piyasada sadece 2 makina var; miele ve philips 9194.

İkisinin de çekişi diğer tüm torbalılardan bariz üstündü.

Kendi aralarındaki tenis topu testinde berabere kaldılar. (Tenis topu götürdüm yanımda)

Philips maliyet açısından çok çok avantajlı ama hanımın psikolojisini düşünüp miele aldım. En azından bi süre keyifle süpürür :)

Bu arada 4X4 lü toz paketi seti (içinde 4'er tane de motor öncesi filtre ve actif clean filtre-bildiğin ince filtre bezleri- var) (133 TL) ile garantiyi 5 yıla çıkarttım,
    actif clean filtreyi değiştirmek için hepa filtre (100 tl) ve
    ekstra turbo başlık ( 205 tl ) da aldım.
    Benim miele 8310 dan sınıf atlamış oldu.

Dediğim gibi maliyet philipse göre çok arttı.

Tek artısı ilk aşamada görünür malzeme kalitesi. (Halı süpürürken philips vakumlayıp takılırken miele yağ gibi aktı!)

Dediğim gibi hanım bu seçimden dolayı çok mutlu.

Psikolojiyi saymazsak bu kadar farka değmez aslında ama benim dururmumda mantıklı oldu.

Siz de paranıza göre bu iki modelden birini seçin derim. Diğerleri bu 2 modelin belli bir farkla gerisinde.

Nilfisk; miele varken anlamsız.(Nilfisk daha ağır ve Mielenin çekişi 1450 W Nilfiskleri ezdi.)
    Diğer hesaplı markalar da philips'in fiyat/performansının yanına bile yaklaşamıyor.

Ya ben tüm bunları fotoğraflayıp videoya çektim de bi ara buraya da atmam lazım....

Not: Miele alacaksanız 8310 dışında bir şey düşünmeyin bile, filtresini hepa yapsanız ve/veya üstüne turbo başlık alsanız otomatikman diğer modeller oluyor .
    Üstelik daha hesaplı olarak... Uniq modelinde ise Türk tüketiciye kazık atıyorlar.
    Yurt dışında bu model elektrikli başlık ve buna uygun ekipmanla ( hortum ve boru) satılıyor.
    Ama Türkiyede bunu alınca size standart hortum, boru ve başlık veriyorlar.
    Elektrikli başlık istersen sadece 400 tl lik başlığı değil elektrik kablolu hortumu da boruyu da alman gerekiyor ki ölme eşşeğim ölme...
    Bir süpürge parası da ona istiyorlar.

Ezcümle Miele alcaksanız baz modeli (8310) alın zaten motor hepsinde aynı.
    Yapabileceğiniz sadece 2 opsiyon; hepa filtre değişimi ve extra turbo başlığı ayrı almak daha hesaplı oluyor.

Turbo başlık; mielenin turbo başlığına bayıldık. Halıları çok iyi süpürdü. Elektrikli başlık aratmadı.
    (En zor kir olan Hayvan patisi çamurunu temizlemedik tabi, yurtdışında elektrikli başlıkları hep böyle durumlarda test ediyorlar.)
    Halıya patileriyle çamur, pislik v.s. gömen bir hayvanınız yoksa turbo başlık her şeye yeter bence.

Öncelikle makineniz hayırlı olsun. Uzun yıllar verimli ve sorunsuz bir şekilde kullanmak nasip olur inşallah. Uzun süre Nilfisk ürünü almaya karar vermişken, markanın Türkiye operasyonunun son zamanlarda satış sonrasında sorun yaşatması nedeniyle bu fikrimden vazgeçtim.

Tabloda kendine yer bulamamış S 8390 modeli 1200 W enerji sarfiyatına sahip. Miele'de karşılaştırdığınız modellerin tümü 2200W lık motorlara sahip. Ürün hakkında performansa yönelik bir veri bulamadım. S 8390 modeli ile ilgili de bilgi paylaşmanız mümkün müdür?

Selamlar,

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun

tek sıkıntı ses açıkçası

valla bende kardeşime alıcam düğün için onun kullanmasıda ekim kasımı bulur

o zaman 9194 alıcaz artık

Alıntıları Göster
    Ben sizin makineye tam karar kılmıştım 1 ay önce falan ama, forumda teleskopik borunun takıldığı plastik malzemenin çatladığı şikayetleri gördüm 2-3 yerde. Bunun üzerine mağazalara baktım. Teşhir ürünlerinin bi kaçında aynı yerden çatlak olduğunu görünce, bunun kronik sorun olduğunu düşünerek almaktan vazgeçtim. Yoksa sarı bi 8310 almak istiyodum. Oldukça şıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarick06 -- 6 Mayıs 2015; 15:04:32 >

• MytHoLoG kullanıcısına yanıt
    Hocam miele makinalarının verilerini devlet sırrı gibi saklıyor. Tablodaki değerleri bulmam 2 günümü almıştı :)
    Miele AB sınırlamaları yüzünden Nilfisk gibi büyük güç çeken motorların üretimini bırakıyor. O nedenle forumlarda da bu motorlar bitmeden alın diyorlar.
    Miele muhakkak 1200 W motorda verimli bir emiş sağlıyordur ama takdir edersin ki 1000 W azalan güçle çok şey kaybedecektir. (Sadece çekiş değil, motorun ömrü bile kısalabilir)

2012 model 2000+ W yüksek güçlü Nilfiskler bitince geriye premium sınıfta miele'nin 2200 W ları yalnız kaldı pazarda. Ben de elimi çabuk tuttum.(Mediamarkt'ın elindeki miele 8310 bitince piyasadaki min. fiyat 100 TL artıyor hemen)

Zaten bundan sonra gerek miele, gerek nilfisk 1500 W altında makine üretecekler sanırım. Bu durumda, 2000W motor üretip satabildiği sürece; philps krallığını ilan eder gibime geliyor. (Bknz philips 9194)

Bu arada elektrik tasarrufuna değinmedim; 18 yıllık elektrik mühendisi olarak süpürgenin çektiği elektrik; makinenin performansı, kullanışlılığı ve sağladığı hijyen yanında düşüneceğim son şey olur. Lakin AB Enerji komisyonu üyelerine saygı duyuyorum tabii... (Bu arada ben de dünya enerji konseyi üyesiyim:)

AB'nin bu güç sınırlaması, azıcık sıkıntılı bir süpürge motoru kuşağı oluşturabilir ilk etapta. Üreticiler açısından; yeni güç limitlerinde, eski performansları ve sağlamlığı sunabilmek zaman alabilir diye endişe ediyordum; o yüzden acele ettim.

Edit: Yeni AB regülasyonları gereği firmalar A, B, C gibi performans değerlerini verecekeler. Miele artık hayatta akış bilgisi vermez .
    Bu arada 8390 ın 1200 W lık motoruna sahip yurt dışındaki cat&dog modeli verileri:

Energy efficiency class D
    Annual energy consumption in kWh 43.9
    Dust emission class B
    Carpet cleaning class C
    Hard floor cleaning class B

Ayrıca bundan sonra daha sık karşılaşacağımız AB enerji etiketleri bilgilerinin anlamını da vereyim:

kaynak:http://www.ens.dk/sites/ens.dk/files/forbrug-besparelser/apparater-produkter/energikrav-produkter/husholdningsprodukter/stoevsugere/fact_sheet_vacuum_cleaners_ens.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 2 Eylül 2015; 23:17:40 >

• tarick06 kullanıcısına yanıt
    Ben de mediamarkttaki bir sürü süpürgeyi denediğimde çok da bilmeden, her makinenin orasını burasını ittirip kaktırdım ayarlamak için. Sanırım mielenin o parçası bu işe biraz bozuluyor.

Ümidim, makineyi sadece ! hanım kullanacağından; gereksiz bağlantı parçalarını zorlamayacaktır inş. :)

Şu ana kadar dikkat de etmemiştik ama bir şey olmadı. Eşimi uyaracağım yine de sağol.

Son tahlilde philps 9194 en rahat kullanılacak süpürge kalıyor :)

Ama ben yine de seçimimden memnunum.
  • Arkadaşlar merhaba, 400-600 bandında bir süpürge bakıyorum. Normalde sessizliği sebebi ile. Usorigindb düşünüyordum fakat halıya yapışma problemi annemi zorlar. Bu fiyat aralığında 9194 kalıyor fakat gördüğüm kadarı ile candoğan bey usorigindb'nin 9194'den çok daha iyi olduğunu savunuyor. Tam almaya gidecekken son yaptığı bu yorum yine Kafamı karıştırdı.
    Ne dersiniz sizler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.