Şimdi Ara

..::MICROSOFT SURFACE PRO::.. (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
6
Favori
38.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: imagoodman

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

Arkadaşlar merhaba,

Surface ofis ortamında pirize takılı mı kullanmalıyız yoksa sarjı bittikçe tekrar bağlayıp mı kullanmalıyız?

Selamlar.

Merhaba sevgili @imagoodman,

Şarj dolduktan sonra prizden çekmenize gerek yok.
    Kendisi zaten dolduğunu algılayıp pile zarar gelmesini önleyecek şekilde kendini koruyor ve sadece 220 V ile çalışmasına devam ediyor.

Şu anda kullandığım Surface Pro 3 için dock station da kullanıyorum ve sürekli geceleri masa üstü PC olarak bu şekilde kullanıyorum.
    Şayet pile zararı olsa böyle bir ürün çıkarıp, bunu da elektrik ile çalıştıracak şekilde dizayn etmezlerdi diye düşünüyorum :)

Saygılarımla...

Paylaşım ıcın cok teşekkürler.
    Selamlar.

Rica ederim.

İyi günlerde kullanın.

Saygılarımla...

• Yeni surfaceler cikti malum ve atom islemcinin performans olarak pro da verilen i3 un %30 u kadar performans verdigi soyleniyor. Yurtdisindan alma sansim var sizce surface 128gb 4gb ram modele bakmali miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

Yeni surfaceler cikti malum ve atom islemcinin performans olarak pro da verilen i3 un %30 u kadar performans verdigi soyleniyor. Yurtdisindan alma sansim var sizce surface 128gb 4gb ram modele bakmali miyim?

Birincil PC olarak kullanacak değilseniz günlük işleriniz için yeterli olacaktır, lakin her şeyi bu makine de yapacağım derseniz Surface Pro 3 veya biraz daha beklerseniz Surface Pro 4 ede bakın derim.

Ayrıca yurt dışından alma şansınızın yanında olası sorunlarda yine yurt dışına gönderme şansınız da var ise kesinlikle fiyat olarak çok daha iyi olduğu aşikar.

Lakin bu tarz ürünler maalesef ülkemizde tamir göremediği için ve yurt dışına da gönderme şansım yok derseniz buradan almanızı da şiddetle tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• Uzun bir aradan sonra Merhaba arkadaşŸlar,
    23 Kasım'da Houston'dan i5, 8gb ram, 512 gb ssd'li Surface Pro 4 aldım.
    Bu özellikleri tercih etmemin sebebi önceden kullandığım Surface PRO 2'nin i5 ve 8 GB olması idi.
    İ7 almayı düşünmedim çünlü bunun pil ömrünü kısaltacağı ve ısınmaya neden olacağı gibi bir kanaate sahiptim (doğru olduğundan emin değilim ancak microsoft market teki çalışan da bunu teyit etti ama bana pek bilgili biri gibi görünmedi).
    Birkaç günlük kullanımdan sonra;
    Ara sıra fotograflarla çalışırım ama hiç video işim olmaz, bu makina günlük ofis işlerimde oldukça yeterli.
    Özellikle yeni nesil i5 işlemcinin haswell i5'ten farkedilir bir performans farkı olduğunu deneyimlediğimi söyleyebilirim.
    Bildiğiniz gibi SP4 i3, i5 ve i7 li modeller fanlı. Ancak bütün gün kullanımda genelde bir yada iki kez fanın çalıştığını farkettim. Evet fanın çalışıtığını farkedebiliryorsunuz Önceki Surface Pro deneyimlerinden farklı olarak fan çalışınca hava akımının ya da fanın oluşturduğu sesi duyabiliyorsunuz.
    Tabii yeni klavye önceki type coverla kıyaslanınca muhteşem, yeni kalvyenin pad performansı gerçekten harici bir mouse'u aratmayacak nitelikte.
    Bunun yanında SP4 Dock'ta aldım ve SP4 e takılan bütün kablolar masanın altına gitti.
    Yeni dock eskisinden farklı olarak ekranı taşımak yerine (bir kutu şeklinde yapılmış) sadece kabloları ve bağlantıları içeriyor. Bütün çevre elemanlarını ona takabiliyorsunuz (printer, mouse, kablo internet, ilave monitör, harici hd, power vs) ve docktan gelen tek bir kabloyu SP4'e takıyorsunuz ve masa üstünde sadece bir tek kablo görünüyor.
    Bence bu çok kullanışlı bir alet olmuş

Özet olarak bence SP3'ten sonra yine bu sınıfın en iyisi olacağından eminim.
    Bu arada yarın Lumia 950 XL'yi kallanmaya başlayacağım, ilgilenen olursa onunla ilgili de kısa bir deneyim paylaşırım.
    Saygıyla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkus_62 -- 29 Kasım 2015; 21:42:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkus_62

Uzun bir aradan sonra Merhaba arkadaşŸlar,
    23 Kasım'da Houston'dan i5, 8gb ram, 512 gb ssd'li Surface Pro 4 aldım.
    Bu özellikleri tercih etmemin sebebi önceden kullandığım Surface PRO 2'nin i5 ve 8 GB olması idi.
    İ7 almayı düşünmedim çünlü bunun pil ömrünü kısaltacağı ve ısınmaya neden olacağı gibi bir kanaate sahiptim (doğru olduğundan emin değilim ancak microsoft market teki çalışan da bunu teyit etti ama bana pek bilgili biri gibi görünmedi).
    Birkaç günlük kullanımdan sonra;
    Ara sıra fotograflarla çalışırım ama hiç video işim olmaz, bu makina günlük ofis işlerimde oldukça yeterli.
    Özellikle yeni nesil i5 işlemcinin haswell i5'ten farkedilir bir performans farkı olduğunu deneyimlediğimi söyleyebilirim.
    Bildiğiniz gibi SP4 i3, i5 ve i7 li modeller fanlı. Ancak bütün gün kullanımda genelde bir yada iki kez fanın çalıştığını farkettim. Evet fanın çalışıtığını farkedebiliryorsunuz Önceki Surface Pro deneyimlerinden farklı olarak fan çalışınca hava akımının ya da fanın oluşturduğu sesi duyabiliyorsunuz.
    Tabii yeni klavye önceki type coverla kıyaslanınca muhteşem, yeni kalvyenin pad performansı gerçekten harici bir mouse'u aratmayacak nitelikte.
    Bunun yanında SP4 Dock'ta aldım ve SP4 e takılan bütün kablolar masanın altına gitti.
    Yeni dock eskisinden farklı olarak ekranı taşımak yerine (bir kutu şeklinde yapılmış) sadece kabloları ve bağlantıları içeriyor. Bütün çevre elemanlarını ona takabiliyorsunuz (printer, mouse, kablo internet, ilave monitör, harici hd, power vs) ve docktan gelen tek bir kabloyu SP4'e takıyorsunuz ve masa üstünde sadece bir tek kablo görünüyor.
    Bence bu çok kullanışlı bir alet olmuş

Özet olarak bence SP3'ten sonra yine bu sınıfın en iyisi olacağından eminim.
    Bu arada yarın Lumia 950 XL'yi kallanmaya başlayacağım, ilgilenen olursa onunla ilgili de kısa bir deneyim paylaşırım.
    Saygıyla,

Öncelikle güzel günlerde, sorunsuzca kullanın sevgili @hakkus_62

Artık daha sık bir birimize soru sorar, fikir alış verişinde bulunuruz gibime geliyor ki ben de Cumartesi günü
    bir önceki Surface Pro 3 deki gibi i5-256 SSD -8 GB ram li modeli tercih ederek Surface Pro 4 e geçiş yaptım.

Klavyeyi de güncelledim ama Surface Pro 3 de kullandığım dock station dan oldukça memnun iken değişmek yerine
    bir aparat ile SP4 uyumlusu haline gelmesini tercih etti ki o aparatsızda çalıştırabiliyorum ilginç bir şekilde o da ayrı :)

Microsoft bu parçayı ücretsiz veriyor ama kargo bedeli alıyor ki sadece Amerika ve Avrupa'ya gönderiyormuş ki bir arkadaşıma ulaştım ona teslim edecekler USA adresi olarak.
    Tabi Amerika'da ki store lara gidebilirseniz orada kargo bedeli de olmadan ücretsiz verdiklerini de belirttiler.

Ama bir yanımda yeni dock station'ı al da demiyor değil :)

İlk izlenimlerinize de A dan Z ye katılıyorum.

Kendi bir kaç günlük izlenimlerimde ;

Yeni klavyeye eklenen parmak izi ve yüz tanımanın da gayet keyifli ve iyi çalıştığını söyleyebilirim bende ama yüz tanıma ile ilgili çok pil tükettiğini okumuştum bir çok yerde.
    Bu nedenle parmak izi en azından şu anda daha mantıklı geliyor bana.

Ayrıca yeni klavyeye eklenen ses açma ve kapama tuşları ile print screen tuşu da ayrıca hoşuma giden durumlar oldu (insert te eklenmiş ama hayatımda bir kere bile kullanmamıştım oda ayrı :) )

ve yeni kalemin mıknatıslı olarak ekrana yapışabilmesi, klavyeye bir aparat ile bağlanabilmesinden kurtulması güzel olmuş.
    Kalem hassasiyeti de bir önceki SP3 e göre gayet artmış ve bu da kendini hissettiriyor bana göre.

Hem yeni SP4 ünüz hem de Lumia 950Xl iniz hayırlı olsun, güzel günlerde, sorunsuzca kullanın tekrar.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 30 Kasım 2015; 23:26:31 >

• @IRoN, @hakkus_62,

yeni cihazlarınızı güzel günlerde kullanmanız dileğimle...
    özellikle lumia 950XL benim de gündemimde olan ve merakla beklediğim bir telefon...
    deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crower74 -- 1 Aralık 2015; 21:36:12 >
  • Müsait bir zamanınızda iki cihazınız için deneyimlerinizi yazabilirseniz çok sevinirim. Güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stumaster -- 5 Aralık 2015; 13:19:14 >
  • surface pro (1.nesil) kullanan var mı? şarj ne kadar gidiyor acaba? pro 2 ile arasındak şarj çok mu farklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crower74

@IRoN, @hakkus_62,

yeni cihazlarınızı güzel günlerde kullanmanız dileğimle...
    özellikle lumia 950XL benim de gündemimde olan ve merakla beklediğim bir telefon...
    deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz...

Teşekkür ederim sevgili @crower74

Daha güzelleri sizlerin olsun :)

Saygılarımla...
  • Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle son paylaşımımdan sonra bazı sorulara bu kadar geç cevap verdiğim için kusuruma bakmayın.
    O günden sonra iki uzun seyahatim oldu.
    Surface Pro 4 ile ilgili olarak;
    Surface Pro ve Pro 2 kullanmış biri olarak (Pro 3 kullanmadım maalesef) elbette ki tecrübelerim beni bu iki eski ürünle kıyaslamaya zorluyor.
    Paylaşımımı böyle değerlendirin lütfen.
    Öncelikle daha büyük bir ekran ama ben hala Surface Pro 2 için kullandığım çantayı kullanıyorum, yani daha büyük bir ekran, çok daha yüksek çözünürlük ama boyut ve ağırlık hala oldukça kompakt.
    Akşamları klavyesiz tablet modunda kullandığımda elimde oluşan his daha büyük ekran ama hala bir tablet (bundan çok memnunum).
    Diğer Surface Pro 2'ye göre daha hafif, ısınma neredeyse hiç yok, daha önce belirttiğim gibi günde iki kez fan sesini duyuyorum. Performans olarak Surface Pro 2'nin çok çok ötesinde bir cihaz.
    Pro 2 cihazım 8 Gb Ram İ5 işlemcili, SP 4 ise 8 gb Ram yine I5 ancak Skylike işlemcili bir cihaz.
    Sp 4 benim günlük kullanımımda ki kullanımım genellikle office programları word, excel, Power point ancak outlook her an açık ve günlük 50 civarında mail trafiği, internet okumaları (genelde gün içinde video vs izlemiyorum) gibi aktiveler için 8 saate yakın pil ömrünü tecrübe ettiğimi söyleyebilirim.
    Kullanım şartlarına göre değişebilir ancak benim için 7 saatin altına hiç düşmeyeceğinden eminim.
    Yeni klavye harika, touch pad mükemmel, artık hiç extra mouse kullanmıyorum.

Daha önce office 2013 kullanıyordum bu ürün maalesef tablet modda çalışmıyor, örneğin tablet modunda iken outlook a bir mail geldiği zaman, cevap vs için desktop moda geçmeniz gerekiyordu.
    Ancak şimdi office 2016'ya geçtim bu da harika bir ürün, desktop modda iken bunun bir desktop uygulama olduğunu, tablet modda iken aynı ürünün bir tablet uygulaması olduğunu düşünüyorsunuz.
    Bunun için Mikrosoft'a teşekkür ederim.
    Sonuç olarak ilk Surface Pro bende mutluluk hissi uyandırmıştı. Surface Pro'lar bende hala aynı etkiye sahip..:)

"Bu arada şiddetli Microsoft savunucusu (fanı) değilim. İlk PC'im Apple macintosh'tu. Benim gibi biri için eminim Mac book air vs de yeterlidir. Bunu beni yanlış anlamamanız için yazdım."
    Telefon için ise;
    İlk dokunmatik akıllı telefonum HP marka bir telefondu 2005 te almıştım ve içinde Windows vardı (sanırım windows CE), kalemi vardı not alabilirdim, lit formatında ebook lar okurdum, gps'i vardı harita satın alıp navigasyon için kullanırdım vs.

Daha sonra hep bu tip telefonlar aldım tarihsel olarak o zaman ETEN markası vardı bu markanın pek çok modelini aldım. Internetten hala bulabilirsiniz..:)
    Bir ara bu ürünün gloofish modellerinin hepsini aldım..:) her altı ayda bir yeni ürün çıkarırdı.
    Sonra HTC benzer şeyler üretti ve HTC'lerden de kullandım.
    Bir gün iphone aldım, sonra ipad aldım ancak veri yükleme için ITunes zorunluluğuna ısınamadım (lütfen yanlış anlamayın bu benim kişisel sorunum, yoksa şu an dünyada ençok satan ürünler bunlardır sanıyorum).
    Ipad'imde Iphonumda iki farklı ppt oynatabilen program vardı, ppt uzantılı bir dosyayı itunes üzerinden bu ikisine ayrı ayrı tanıtmak zorunda kalınca bu markadan daha fazla ürün almadım.
    Sonra hep Samsung kullandım (note serileri).
    Ve microsoft üst seviye iki model duyurunca bunları denemeye karar verdim. Bu arada windows mobile/phone işletim sistemiyle epey yazı ve inceleme okudum. Genel olarak şikayetler marketle ilgiliydi ve markette yeterince program olmadığı söyleniyordu.
    Sık sık marketi ziyaret ettim, bugüne kadar akıllı telefonlarda sürekli kullandığım programların müadillerini aradım ve bunların yorumlarını okudum.
    Sonuçta microsoft markette benim ihtiyaçlarımı karşılayacak bütün programların olduğunu gördüm ve kesin kararımı verdim.

26 Kasım'da Huston'da Lumia 950 ve Lumia 950 XL aldım. Her iki telefon da o gün satışa çıktı microsoft markette ve tercihsiz olarak her ikisi de çift sim kartlı.
    O gün başka seçenek yoktu ve ben akşama ülkemize dönecektim bu nedenle fazla sorgulamadan aldım.
    Lumia 950 XL boyut olarak SAmsung note 3 ile hemen hemen aynı.
    Bu telefonların özelliklerini internette bulabilirsiniz.

Son iki haftadır Lumia 950 XL kullanıyorum.
    Daha önce kullandığım bütün programların hepsini ya aynı firmanın ürünü yada aynı kalite ve işleve sahip başka firmaların ürünleri olarak buldum.
    Yani microsoft market benim için yeterli.

Oğlum (17 yaşında) Lumia 950'yi kullanıyor, o da androidden windows a geçti (bunu isteyerek mi yaptı bilmiyorum, benden telefon istedi ben ona Lumia 950 aldım), bana bir kaç programı bulamadığını söyledi.
    Bu arada her şey yeterli derken bunun bana göre olduğunu bilmenizi isterim. Bu yazıya dayanarak karar vermeyin lütfen.
    Telefonda oyun oynamıyorum, facebook, whatsApp, Viber, Messenger, office, outlook, navigasyon, banka uygulamaları, e-book reader, note alma uygulaması (klavye, kalem ve sesli özellikleri olan),
    haber akışları vs gibi bildiğiniz programlar benim günlük kullandığım programlar.
    Birkaç programın dışında bütün programları SD karta kurabildim.
    Şu ana kadar benim için son derece yeterli bir telefon. Windows 10 Mobile/phone bence harika iş yapıyor. Bugün yarın başka bir telefon kullanmayı düşünmüyorum.
    Bu telefonun continuum özelliği aynen söylendiği yada videolarda izlediğiniz gibi. Kablolu yada kablosuz daha büyük bir ekrana bağladığınız anda bir PC gibi davranıyor. Bluetooth klavye ve mouse'a ihtiyaç var.
    Klavye ve mouse bağlamazsanız telefonun ekranı mouse gibi davranıyor.
    Bir pc gibi davranıyor derken elbette ben sadece office uygulamaları için denedim. Hız ve performans yeterli geldi bana.
    Isınma hiç olmadı şu ana kadar. Pil ömrü benim için 24 saatten fazla. Çok hızlı şarj olabiliyor.
    Ben tek sim kart kullanıyorum ama telefonun çift sim kartlı olmasının bir olumsuzluğunu görmedim.

Şimdilik paylaşabileceklerim bu kadar.

Hiçbir firmaya yada işletim sistemine karşı bir zaafiyetim veya ön yargım yok, bunlar benim kişisel tercihlerim ve kişisel tecrübelerim.

Bir karar verecekseniz lütfen daha fazla araştırın, bu yazıyı okuyan birini yanlış yönlendirmiş olursam gerçekten üzülürüm.
    Saygıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkus_62 -- 10 Aralık 2015; 13:43:49 >

• Bilgilendirmeniz için teşekkürler sevgili @hakkus_62

Ayrıca tüm ürünlerinizi güzel günlerde sorunsuzca kullanmanız dileklerimle.

Lumia 950XL için değil de genel anlamda windows market için bir kaç küçük deneyimimi de ben paylaşmak isterim izninizle.

Yaklaşık 1 ay kadar bir test için Lumia 1520 kullandım.

Kullandığım zaman içerisinde pil değerleri yönünden kesinlikle başarılı buldum.

Kullandığı işletim sistemi 8.1 idi ve markette benim için elzemlerden biri olan "bitaksi" yoktu mesela.

Ayrıca sosyal ağları aktif kullananlar için instagram'ın halen BETA olması ve bir çok eksiğinin bulunması da ilerleyen günlerde düzeleceğini düşündüğüm şeylerin başında geliyor.

Bir de kullandığım banka olarak Yapı Kredi'nin neredeyse yok sayılacak bir uygulaması da benim için kötü olmuştu.

Ziraat bankasının sahte uygulaması da bir çok kişiye sıkıntı yaratacak bir durum gibi gelmişti bana. ( hala markette mevcut mu bilmiyorum )

Evet, market diğer bilinen 2 büyük platforma göre çok zayıf ama bence de genel anlamda bilinen uygulamaları barındıran bir halde.

En azından Android aplikasyonlarının adaptasyon projesi iptal edildi denilsede IOS platformunun port edilmesi bir çok açığı kapatacaktır kısa zamanda market için.

Surface Pro 4 için söylediklerinize de ekleyeceğim bir şey olarak SP3 de iken hoparlör sesi bariz şekilde daha da iyi hale getirilmiş ve daha tok ve dolu bir ses vermekte bana göre :)

Saygılarımla...

• rusen_orhon kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum. Kullanım şekline göre; 2 ila 5 saat arasında batarya süresine sahip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft Surface Pro 4 bu cihazı trde görebilecegimiz biryer varmıdır acaba ankaradayım bitek satışını istanbul bilişim yapıyor gördüğüm kadarıyla alabilecegimiz başka yer varmıdır arkadaşlar

• ali coşkun kullanıcısına yanıt
    İstanbul Bilişim hariç, sadece Sahibinden'de yer alıyor.Teşhir de ürün olduğunu sanmıyorum, satış için bile zor yetiştiriyorlar,tükeniyor hemen stoklar.
  • internetten siparişte ürünü beğenmezseniz 7 gün içinde iade etme hakkınız var zaten

• SIFIR Microsoft Surface Pro 4 256GB / i7 / 8gb 5000TL

SIFIR Microsoft Surface Pro 4 256GB / i5 / 8gb 4250TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: mboyaci

SIFIR Microsoft Surface Pro 4 256GB / i7 / 8gb 5000TL

SIFIR Microsoft Surface Pro 4 256GB / i5 / 8gb 4250TL

fatura kesiyormusun ?
  • merhaba, 2. el almayı düşündüğüm bir cihaz var. surface pro 3 i5 işlemci 128 gb ssd li modellerin pil ömrü nedir?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.