Şimdi Ara

Micro Hair - Saç Simülasyonu- Saç Gölgelendirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
11
Favori
110.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saç problemi yaşayan Arkadaşlar Micro hair diye bir uygulama gördüm, sanırım kafa derisine dövme tarzı bir uygulama ama emin değilim bilen arkadaşlar var ise bilgilendirirlerse sevinirim. birde DermMatch diye bir ürün çıkmış toppik tarzı sanırım kullanan varmı var ise memnunmusunuz ? şimdiden teşekkür ederim.

Micro hair
    https://www.youtube.com/watch?v=-COVS2yztKA

dermmatch

https://www.youtube.com/watch?v=JuO2TcVGgEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poweredTKM -- 20 Temmuz 2015; 17:16:52 >

• Acele etmeyin arkadaşlar :) Tecrübe paylaşacağım :) Önce yaşayayım sonra paylaşayım değil mi? :)

Ama bildiğim kadarı ile sorularınızı yanıtlayayım.

Serkan Bozkurt'un iddiası boya asla yeşil renge dönmez. Zamanla renk açılması değil, kafadan silinme yaparmış. Nedeni de su ve güneşle temas ettikçe yok olması imiş. Söylediği "boyalarım bakanlık onaylı, kendim üretiyorum" minvalinde. Kına gibi düşünün diyor. Elinize yakarsınız, bir müddet sonra geçer. Bu da aynen öyle diyor. Kalitesiz boyalar renk değiştirirmiş.

Ortalama dayanma süresi 3-5 yıl arasıymış. 6 yıldır hiç rötuş yapmadan kullanan müşterisi de varmış. Ama bu istisna bir durummuş. Her sene rötuş yapmak gerekebilirmiş. 2 yıl garantili imiş.

Alttan beyazlar çıkınca renk ne olur sorusu güzel soru :) Bak onu ben de sormadım :) Bugün telefonla arar sorarım. Aldığım cevabı da buraya yazarım.

Biraz sabrederseniz arkadaşlar bir kadınla tanıştım. O simülasyon için randevu aldı. Seanslara başlayacak. Telefonlarımızı verdik karşılıklı. O'na yapılacak işlemin sonucunu bekliyorum. Net kararımı o zaman vereceğim :) Size de sonuçları yazacağım.
    son durum nedir? fiyat bilgisi var mı?

ben 3 şeyi merak ediyorum.

1- belli bir süre sonra rengi yeşil vb oluyormuş bu konuda garanti var mı?
    2- bazıları her 6 ayda bir yenilemek gerek öyle 2 yıl falan gitmez diyorlar acaba ortalama ne kadar süre dayanıyor.
    3- yaş ilerledikçe saçlar beyazlıyor alttan beyaz saçlar çogaldıkça dipler siyah tuhaf bir görüntü olmaz mı
  • ilkini zaten biliyorum efsane bir teknik ; saç dövmesi, mikro pigmentasyon diye de geçiyor,dışarıda oldukça yaygın türkiyede ise fatih serdaroğlu yapıyor, eğer yaptıran biri varsa çok iyi olur burada görmek . İkincisini ise ilk kez gördüm zahmetli geldi bana makyaj yapıyor gibi nedir o öyle !!
  • çok temiz bir çözüm ilki , fiyatları ekim gibi olmaz ekimde olduğu gibi bekleme süreci yaşamazsın bunu düşünürüm kesinlikle içime sinerse , o yüzden yaptıran arkadaşlar varsa onlardan geri bildirim almak gerek
  • yok mu la kimse bu konu hakkında konuşmak isteyen
  • saç dövmesi yaptıran var mı gençler aranızda ya da düşünen ?
  • ekleme yapalım dinçer bektaş da yapıyor saç dövmesiniwww.hairkadikoy.com youtube'da videoları da var
  • ekleme yapalim dinçer bektas da yapiyor saç dövmesini youtube'da videolari var

www.hairkadikoy.com
  • iki kez estetik operasyonu geçiren biri olarak şunu söyleyebilirim, yapılan kalıcı uygulamaların hiç biri demeyeyim ama büyük çoğunluğu sizin üzerinizde izlediğiniz videolardaki gibi olmuyor.

ben kepçe kulak ve saç ekim operasyonlar geçirdim.

eğer kendinizi işinin ehli kişilere teslim etmezseniz sonuç fiyaskodan oteye gitmez.

dermmatch hakkında bilgi vermek gerekirse. bence başarılı bir ürün. fiyatı biraz pahalı ama uzun süreli kullanılabildiği için toppik gibi ürünlerden daha ucuza geliyor..100 liraya aldığınız toppik her gün kullanırsanız en fazla 1.5-2 ay gidecekken 180 liraya alacağınız dermmatch 7 8 ay gidecektir..

dermmatch ürününü fontoten gibi düşünün. deriyi boyuyor ve saça yapışıyor..ama kalınlaştırması toppik kadar başarılı değil toppik daha dolgun gösteriyor..ben ikisini beraber kullanıyorum sonuç harika..

avantaj-dezavantaj olarak bakarsak

toppik = saçı dermmatch'a oranla çok daha dolgun gösterir fakat yağurda vs sorun yaratır ayrıca havuza ve denize giremezsiniz suyu gördümü anında çözülür. spreyle kullanılırsa iyi sonuç alınır

dermmatch = saçı toppik kadar dolgun göstermez ama havuza ve denize girseniz dahi çıkmaz.fontodenin saç için uygulanmış bir versiyonu diyebiliriz. şampuanla ve suyla iyice ovalarsanız çıkıyor.

dermmatch ve toppik -ikisi birlikte- harika çözüm. ben tavsiye ederim.

toppik 100 lira civarı..hsr marka bir toppik daha var onun fiyatı neredeyse yarı yarıya ucuz..45-50 lira civarında bir hsr 10 gram toppikten ucuz diye biliyorum yanlış yönlendirmeyeyim internetten bir bakın derim.

hsr mi orjinal toppik mi derseniz orjinali çok daha doğal. hsr topaklanma yapıyor 3 numara gibi kısa saçta çok belli oluyor uzun saçta ise ikisi de hemen hemen aynı diyebilirim ama maddi problem yoksa toppik öneririm.

dermatch made in usa..yani amerikan yapımı. eczanede satılmıyor diye biliyorum internetten sipariş veriyorum.

• Herkeze iyi aksamlar.ben 7 senedir aleapesi ariata hastasiyim yani halk arasinda bilinen ismi sackiran.tedavisi icin capa tip fakultesinne tam 1 sene gidip geldim fakat doktorlar birdaha sacimin cikmayacagini soyledi, solugu dogruca sac ekim merkezinde aldim.tam 2 defa sac ektirdim sackiran olan yerler once tuttu ama sonradan tekrar dokuldu ve daha beteri yanlarda sacim inanilmaz azaldi erkek tipi dokulmede olunca berbat bir goruntu olustu.psikolojisini siz dusunun careler dusunurken.sac dovmesini arastirdim.ve fatih serderoglu ile tanistim. adamin mizaci gereyi iddali ve buyuk konusmuyor, gayet sakin ilimli konusuyor basta acaba mi ya istedigim gibi olmazsa dedim ama baska carem kalmamisti.kafamin durumu sokaga cikilmayacak kadar kotuydu bu sac dovmesi islemini yapali tam 4 ay oldu inanin kendime rldim harika bi goruntu oldu daha bu gune kadar 1 kisi islemi anlamadi tereddutu olan fatih bey in burosuna gitsin muhtemelen bu islemi yapiyordur o an .yerinde ne kaar hakli oldugumu gorurler .ben bu forum u acikcasi once tum aleapesi hastalari,sonra kelligi kafasina takanlar sonrada fatih bey e tesekkur niyetinde yazdim .isteyen olursa once ve sonra resmimi atabilirim siteye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: atilgan_83

Herkeze iyi aksamlar.ben 7 senedir aleapesi ariata hastasiyim yani halk arasinda bilinen ismi sackiran.tedavisi icin capa tip fakultesinne tam 1 sene gidip geldim fakat doktorlar birdaha sacimin cikmayacagini soyledi, solugu dogruca sac ekim merkezinde aldim.tam 2 defa sac ektirdim sackiran olan yerler once tuttu ama sonradan tekrar dokuldu ve daha beteri yanlarda sacim inanilmaz azaldi erkek tipi dokulmede olunca berbat bir goruntu olustu.psikolojisini siz dusunun careler dusunurken.sac dovmesini arastirdim.ve fatih serderoglu ile tanistim. adamin mizaci gereyi iddali ve buyuk konusmuyor, gayet sakin ilimli konusuyor basta acaba mi ya istedigim gibi olmazsa dedim ama baska carem kalmamisti.kafamin durumu sokaga cikilmayacak kadar kotuydu bu sac dovmesi islemini yapali tam 4 ay oldu inanin kendime rldim harika bi goruntu oldu daha bu gune kadar 1 kisi islemi anlamadi tereddutu olan fatih bey in burosuna gitsin muhtemelen bu islemi yapiyordur o an .yerinde ne kaar hakli oldugumu gorurler .ben bu forum u acikcasi once tum aleapesi hastalari,sonra kelligi kafasina takanlar sonrada fatih bey e tesekkur niyetinde yazdim .isteyen olursa once ve sonra resmimi atabilirim siteye

Bende saç dövmesi yaptırmayı düşünüyorum.Mümkünse fotoraflarınızı yüklermisiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardesim telefondan denedim resim yuklenemiyor numarani yazarsan watsapp tan yollarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Bu dövme işi kafama takıldı. Mantıken en pratik çözüm olarak gözüküyor ama bir soru işareti var kafamda. Bu dövmeyi yaptırıcaz tamam ama peki ihtiyarlayınca ne olacak? Kalan saçlar, sakallar bembeyaz. Kafa derimiz ise simsiyah dövme yüzünden. Çok çirkin bir görüntü çıkacak ortaya. Bunu düşünen, çözüm önerisi olan var mı? Mesela sürekli takke ile mi dolaşılır hacı dedeler gibi ama o zamanda niye yaptırdık biz bu dövmeyi?
  • Güncel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilgan_83

Herkeze iyi aksamlar.ben 7 senedir aleapesi ariata hastasiyim yani halk arasinda bilinen ismi sackiran.tedavisi icin capa tip fakultesinne tam 1 sene gidip geldim fakat doktorlar birdaha sacimin cikmayacagini soyledi, solugu dogruca sac ekim merkezinde aldim.tam 2 defa sac ektirdim sackiran olan yerler once tuttu ama sonradan tekrar dokuldu ve daha beteri yanlarda sacim inanilmaz azaldi erkek tipi dokulmede olunca berbat bir goruntu olustu.psikolojisini siz dusunun careler dusunurken.sac dovmesini arastirdim.ve fatih serderoglu ile tanistim. adamin mizaci gereyi iddali ve buyuk konusmuyor, gayet sakin ilimli konusuyor basta acaba mi ya istedigim gibi olmazsa dedim ama baska carem kalmamisti.kafamin durumu sokaga cikilmayacak kadar kotuydu bu sac dovmesi islemini yapali tam 4 ay oldu inanin kendime rldim harika bi goruntu oldu daha bu gune kadar 1 kisi islemi anlamadi tereddutu olan fatih bey in burosuna gitsin muhtemelen bu islemi yapiyordur o an .yerinde ne kaar hakli oldugumu gorurler .ben bu forum u acikcasi once tum aleapesi hastalari,sonra kelligi kafasina takanlar sonrada fatih bey e tesekkur niyetinde yazdim .isteyen olursa once ve sonra resmimi atabilirim siteye

buraya yüklersen harika olur dostum

• takip
  • atilgan_83 A kullanıcısına yanıt
    İlk mesajınız hayırlı olsun sizin adınıza sevindim, Lakin fatih Serdaroğlu beyle görüşmemizde ısrarla canlı örnek göstermekten sakınması yüz yüze bile görüşme fırsatı vermeden sadece karar verdiğiniz zaman paranızı cebinize koyun gelin demesi
    Israrla yaptıranla yaptıracakları karşılaştırmama çabaları acaba işin fotoğraflardaki kadar orijinal olmadığımı acaba kuşkusuna düşürüyor insanı

Şu ana kadar saç sistemlerini yurt içi ve yurt dışı olmak üzere araştırmış biriyim genelde yurt dışında saç sistemlerinin inciği boncuğuna varana kadar araştıran tartışılan forumlar vardır her saç sisteminin artısı ve eksisi olduğunun farkındayım
    Ama dediğim gibi bu kafaya yapılacak bir dövme işlemi fotoğraflardan kakar ver koy milyarları cebine gel yapalım diye bilenecek bir iş değil yaptıranlara cesaretlerinden dolayı tebrik ederim,

Fakat yaptığım araştırmalar neticesinde bu işi şu an profesyonel tarzı yapan yine fatih bey gözüküyor, kullandığı ekipmanlar tek tek pigmentleri işlemesi 8-10 saat süren işlemler

üzerinde bir sürü iğne olan kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapılan işlemlerden kaçarak uzaklaşın ...

Genel sıkıntılara bakarsak renklerin dönmesi yeşile yada maviye Google da (bad scalp micropigmentation) diye arattırırsanız çıkar artı olarak yurt dışı kaynaklar bile bunun ömrünü 4-6 sene olarak nitelendirirken fatih beyin en az 10 sene demesi ama işlemin geçmişinin fatih bey tarafından bile 3 seneyi geçtiğini sanmıyorum nasıl 10 sene garanti veriyor şüpheli

Konu saç olunca araştırmadığım sistem kalmadı diye bilirim saç ektirdim toppik kullanıyorum saç protezinin kapısından döndüm eğer bu sistem anlatılan kadar varsa bırak 10 seneyi 4 sene götürsün işlem harika olur saç sistemlerinde en büyük sıkıntı pratikliktir yani istediğiniz zaman istediğiniz gibi ıslanmak duş almak terlemek gibi bu sistemde mümkün ...tek tek sistemlerin eksilerini ve arıtıları sonra yazarım soran olursa anlatırım

Konu özeti olarak bu işi yaptıran arkadaşların fikirlerini almak isteriz...

• Herkese Selamlar Arkadaşlar...

Öncelikle bu konu ile ilgili hemen hemen bu işi yapan tüm firmalar ile görüştüm. ben bu konuyu açtığımda tr de bu işi yapan yoktu, lakin şimdi birçok yer açılmış. öncelikle aradığınızda sizden foto istiyorlar. whatsapp ile gönderiyorsunuz. Buraya kadar herşey normal, sonra randevu almanız isteniyor e buda normal amma fiyata gelelim en önemlisi hepimiz için. 4000 diyen 3000 diyen hani en iyi şartlarda 2000 diyen fiyat 2000 tl -5000 tl arası değişiyor ne tuttururlarsa şuanda trde yeni olduğundan bence erken fiyatlar uçuk. bu işi yaptıranlar genelde zamanında saç ektirip memnun olmayanki saç ekiminden memnun olanıda görmedim :) 5000 tl saç ekim 4000 de bu desek 1000 tl de ıvırı bakımı zartı zurtu desek 10.000 tl para. yani bu sektör bizi iyi yoluyo arkadaşlar.
  • poweredTKM kullanıcısına yanıt
    Ben hafif gölgelenme yaptırmayı dusunuordum sonra sac ektirme isini arastırdım sac cizgim bozulmadı ancak tepe de sac ıncelmelerı baslamıştı özel bir hastane ile sac ekimi icin gorustum 4200 tl fiyat verdiler ancak
    saç ektirdikten yani parayı verdikten ve 3-4 yıl sonra sorun yaşayıp verdiğinin karşılığını alamayınca sinir daha cok bozuluyor bunu daha önce estetik ameliyat gecirmis ancak istediğini
    alamamış arkadaşlar daha iyi bilir uzun lafın kısası ektrip hüsrana uğrayacagıma ektirmem daha iyi dokulme artınca kazıtmayı dusunuyorum onun karizması da ayrı oluyor haaa
    derdi karı kız diye tabir ettiğimiz işler için kafaya takan varsa saçı kafaya takacağına cebini doldursun onun kapatamıyacağı açık yoktur herkese iyi forumlar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.