Şimdi Ara

''Michelin Cross Climate '' Kış Lastiği Gibi Davranan Yaz Lastiği (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.919
Cevap
65
Favori
260.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aciliyet yoksa contiyi beklemek lazim. en iyi yaz lastigi cpc5 su anda. belki guzel bi 4 mevsim de cikarirlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arcın başının veya kıçının kaymasının 500hp lik araçlarda olduğu sanılması büyük hata. hele kesin bilgi gibi her yerde beyan etmek te bence doğru değil ama herkes istediğini yazıyor bişey denmiyor. Şuan aracımda 2013 goodyear eff. grip var. Işıklardan çıkıp 20km hızla aracı hafif ıslak zeminde döndürürken araç kafadan kısa süreli bıraktı. Ne aracım 500 beygir ne de ben deli gibi fırladım. Sıkışık trafikte hemen yanda araç olsa temas olurdu. Al sana kafadan bir takım lastik parası boşa gidecekti. Yolun durumu ve lastiklerden kaynaklı araç kayması sanıldığının aksine çok kolay olabiliyor. ABS ve ESp bunu kısmen telafi edebiliyor. Tabi şoförlükte önemli.

yurt dışı kaynaklarda conti sport 5 baya iyi puanlar almış. Ama neticede yazlık. Kara kış harici eminim işini yapacaktır ama kışın aracımı yatırmıyorum. Sök tak olayı da insanı bezdiriyor. Yaz kış ayrı takım düşünsem, kışa petlas alsam yaza iyi bir takım alsam gene dünya para. Mevcut lastikler iyi olsa belki direk lanet olsun diyip kışlık bakardım ama şuan cidden kararsız kaldım. Conti'nin dört mevsimini ben de merak ettim.

Son olarak burada ciddi anlamda insanlar deneyimlerini paylaşarak fikir sahibi olmaya çalışıyor. Yok bıktım usandım vs gibi serzeniş yapılacak yer değil. Forum üstü bilgiye sahipseniz ve yazılanlar size basit geliyorsa bence foruma girmeyerek herkesi mutlu edebilirsiniz.

• mesajı değiştiriyorum ,çünkü kimsenin umursadığı yok
    şimdi birisi gelip sataşır ve boşuna moralimiz bozulur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 9 Kasım 2017; 23:44:35 >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    İyi, güzel ve doğru söylemişsin ama çok yoğun kış koşulları için doğru söylediklerin. Buradaki çoğunluk kışın sadece 1 bilemedin 2 hafta kar yağdığı hafif kış koşulları için bu 4 mevsim lastikleri düşünüyor.
  • Ankarada yaşıyorum. Hergün aracımı kullanma zorunluluğum yok ancak arada kışın da olsa uzun yola gitme durumum olur. Kışın çok sert koşullarda aracımı zaten kullanmam. Kış lastiği alıp da kışın 2000-3000 km kullanıp 1 yıl bekletmek yerine bana soğuk hava koşullarında taş gibi olmayan idare edecek lastiği seçtim. Crossclimate'da bunun için en doğru lastik şu anda.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    (mesajı değiştiriyorum)

gerisi sizin bileceğiniz iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 9 Kasım 2017; 23:42:39 >
  • 205/55/16 ebatlarındaki crossclimate lastikleri 2016 kasım ayında aldım. 1 yıl 14000km kullandım. kendi deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

1. kış mevsimi çok karlı buzlu havada kullanmamakla beraber, kışın yaz lastiğine göre çok daha fazla güven veriyor. kışın hafif rampa buz kaplı yoldan indim temkinli bir şekilde araç hiç kaymadı. benim anladığım -10 dereceye kadar bu lastikler kolay kolay yolda bırakmaz insanı.

1. yaz 40 derece ağustos ayında antalyaya tatile gittim. çok sıcak havada bile güvenlik sıkıntısı olacak bir durum olmadı, fakat önceki sportcontact 2 lere göre virajlarda araç limitlerine ulaşmak bu lastikle çok kolay. sportcontact ların viraj limitlerine hiç ulaşmadım ama bu lastiğin limitlerine çok kez ulaştım. ama dediğim gibi normal kullanımda sıkıntı yok bu lastikleri çok zorlamamak lazım.

olumlu yanları:
    1. sessiz
    2. konforlu
    3. yaz/kış kullanım

olumsuz yanları:
    1. kalkışlarda patinaj
    2. düşük hızlı panik frenlemede uzun fren mesafesi (<60km/h)

1 yıl sonrası bu lastiği almama sebebi benim için kalkışlardaki patinaj ve düşük hızlı panik frenlemede uzun fren mesafesi olur.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-All-Season-Tyre-Test.htm

linkteki testte continental in yeni 4 mevsim lastiği var allseasoncontact. aşınma hariç güzel sonuçlar vermiş

• Neo.The.One N kullanıcısına yanıt
    Linkini verdiğin testlerde en çok dikkatimi "BFGoodrich G Grip All Season 2" çekti, fiyatına göre güzel sonuçlar almış ve oldukça uzun ömürlü görünüyor.
  • Neo.The.One N kullanıcısına yanıt
    millete iyilik yapmaya kalktığımda, hep kötü cevaplar aldığım için mesajımı değiştiriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 9 Kasım 2017; 23:40:22 >
  • arkadaşlar burada kaçırılan bir nokta var.

kar lastiği mi? kış lastiği mi?

evet istanbul da kar 3-5 gün yağıyor o zaman kimse özel aracıyla çıkmasa (mecburi olanları ayrı tutuyorum) sorun olmaz.

fakat ne diyor uzmanlar?

+7 derecenin altında havalarda kış lastiği kullanılmalı.

yani kar yagmasa bile +7 derece altında kış lastiği kullanmalıyız.

istanbul da öyle dengesiz bir hava var ki benim çok başıma geldi gündüz +13 dereceyken gittiğim bir yerden gece geç saatlerde -3 derecede döndüğüm biliyorum.

işte bu gibi durumlarda cc+ gibi lastikler benim için harika bir konfor ve güvenlik sağlar.

ama gel gelelim yazın +40 larda bu lastik ne olur?

bence dayanamaz ve patatese bağlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adana da yasıyorum ve kışın Kayseri Erciyes’e kaymaya gidiyorum bu sebeple sadece haftasonları ihtiyacım olacak lastik seçeneklerinden cc suv işimi görür mü bilmiyorum burada okuduklarımdan benim icin uygun değilmiş gibi geliyor çünkü yazın sıcağın göbeğinde kışında karin soğuğun göbeğinde kullanacağım kararsızım ikinci el çıkma lastiklere bakıyım bi yandan

• zaten 4 mevsim farkını burada ortaya koyuyor.
    kış lastiği -30 ile +7 derece arası
    4 mevsim lastik -10 ile +35 derece arası
    yaz lastiği +7 üzeri iyi performans gösteriyor.
    dolayısıyla istanbul gibi ılıman iklim için 4 mevsim daha uygun.
    istanbulda kış aylarında bile hava genellikle geceleri 0-7 derece, gündüzleri 7-14 derece oluyor. çok kar yağmadığı sürece 4 mevsim, kış lastiğinden daha güvenli bence, ama 4 mevsimler biraz daha geliştirilmeli. yazın yaz, kışın kış lastiği kullanılmalı gibi kesin yargılı olmamak lazım. kullanılacak iklime göre 4 mevsim daha iyi bir tercih olabilir.
  • Merhaba, 2 senedir konuyu takip etmemiştim,

1,5 senedir Michelin crossclimate kullanıyoruz, tek kelime ile mükemmele yakın diyebilirim.

İstanbul gibi deniz kenarlarına yakın, senede max 4 gün kar yağan, 15 gün buzlanma olan iklimlerde yaşayan ve yaz-kış lastik değişimi için uğraşmak istemeyen önden çekiş araçlar için kesinlikle tavsiye ederim.

Bugüne kadar okuduğum testlerde de, benim gördüğüm kadarı ile, "yaz lastiği performansından en az ödün veren 4 mevsim lastik"dir... %90 yaz, %80 kış lastiği diyebiliriz.

Ancak, herhangi bir performans koşulunuz varsa, tabi ki yaz ve ayrı kış lastiği mecburidir. (Performans koşulu ne olabilir : tork ve hp değeri yüksek otomobiller, kışın kayak yapılacak seviyede olan iklimler vb)
  • n11'de alacaktım 11 kasım'da indirimlerle, fiyatları uçurmuş işgüzarlar
  • şu an tam geçiş dönemi ve bu lastiği almak için çok kötü bir zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

şu an tam geçiş dönemi ve bu lastiği almak için çok kötü bir zaman

maddi açıdan mı
  • evet

• quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

evet

yazın almak daha mı mantıklı size göre
  • aciliyetiniz yoksa bekleyin. kampanya vs. illaki olacaktır.

şubat-mart gibi firmalar ellerinde kalan malları çıkarmak için indirim yaparlar diye düşünüyorum. tabi kur bu seviyelerde kalırsa

• Yahu bu forumda kiler cidden ilginç,dünyadan bir haber yaşıyorlar internete bağlanmalarına rağmen,
    Ne alacaksan hiç bekleme hemen al kurun artış trendi durmaz bu vakitden sonra.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.