Şimdi Ara

MICHAEL JACKSON AMELYATLARLA BEYAZ OLMADI!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende amelyatlarla ve ilaçlarla beyazlaştırıldığını düşünüyodum taki dün mehmet barlasın yazısını okuyana kadar...

DÜZELTME
    Geçen hafta sonu "Siyah derili başkanın ülkesinde beyazlaşmaya çalışmak" başlığı altında yazdığım yazıda "tam beyaz olurken, ülkesinin her renkteki insanları siyah derili Obama'yı Başkan seçtiler" demiştim...
    Bu yazıma Michael Jackson hayranı sayın okurlarım "haklı olarak" tepki göstediler.
    Samed Ördek, Duygu Bakırdağ, Esra Jackson, Cumhur Gökmen, Mehmet Ülgen imzaları ile gelen e-maillerde Michael Jackson'un kendi isteğiyle değil, "Vitiligo" hastalığına yakalanması sonucu derisinin renk değiştirdiği anlatılıyordu.
    Michael Jackson'un Türk hayranlarının kurduğuwww.mjturkfan.com internet sitesinde de bu bilgilerin bulunduğu anlatılmaktaydı.
    Bu vesile ile "Vitiligo"nun ne olduğunu da öğrendim.
    -Vitiligo, normal deri görünümünde, pigment kaybı nedeniyle düzensiz beyaz alanların bulunduğu bir deri durumudur. Genelde edinilmiş bir durum olarak görülen vitiligo, herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir. Ancak, belirli genetik özelliklere sahip ailelerde hastalığa yatkınlık görülmektedir.
    Benim bu hataya düşmemin nedeni ise, herhalde 1986'da hastalığa yakalanan sanatçının bunu 1993'e kadar gizlemesidir. Oprah Winfrey'in sıkıştırması sonucu televizyon programında hastalığını açıklayana kadar, dünya medyasında Michael Jackson'un kendisini beyazlatmaya çalıştığı yazılmaktaydı.
    Demek ben de bunlardan etkilenmişim.
    Ayrıca sanatçıda "Vitiligo" dan daha tehlikeli bir hastalık olan "Lupus"un varlığı da teşhis edilmiş.
    Bu durumda ona sağlık, hayranlarından da özür dilemekten başka yapacak bir şey bulamıyorum.

bu arada michael jackson bu hastalığı da oprah winfrey programında çok sıkıştırınca doğrulamak zorunda kalmış yani amelyatlar sonucu beyazlayıp yüzünü gozunu gizlememiş ... hastalık güneşe çıkmasını yasaklıyormuş o yüzdenmiş tüm bu davranışları

• Yuh diyorum,ya arkadaş,Michael'in vitiligo hastası olduğunu öğrenmen için,Mehmet Barlas adlı şahsımı okuman gerekecekti.Biraz araştırma yapsan bunu pekala öğrenebilirdin.Komik gerçekten...

Michael Jackson 1983'ten bu yana maalesef vitiligo ile boğuşan bir insandı.
  • ben ağır hastalarından değilim dinlerim ama hayatını merak etmedim çünkü tarzımın dışında bi müzik türü... bence yeni ogrendiğim için değil kose yazısı okuyup bilgilendiğim için tebrik etmelisin sen biliyo olabilirsin ama bilmeyenler olabilir dh'nin küstahlığı ve nankörlüğü sana da bulaşmış ne yazıkki bende sana burda bi dünya ünlü ölümü yazarım ama eski gazteleri karıştırmadan bi cacık bulamazsın googleda yazana inanmaya devam etmelisin kose yazıları bize kalsın... konumu kirletme lütfen
  • Michael Joseph Jackson
    1-Uyuşturucu kullanmış
    2-Çocuk kendinin değilmiş
    3-Müslüman olmuş
    4-Normalde ölmedi kaçtı.
    5-Gerçek servetini saklamış
    .....vs

Bırakın adam rahat uyusun. Ahmet kayayada birşeyler uydurmuşlardı.
  • Bu yazı ne zaman yazıldı ki

Ayrıca sanatçıda "Vitiligo" dan daha tehlikeli bir hastalık olan "Lupus"un varlığı da teşhis edilmiş.
    Bu durumda ona sağlık, hayranlarından da özür dilemekten başka yapacak bir şey bulamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GanGstaStyLe

Bu yazı ne zaman yazıldı ki

asıl yazı ne zaman yazıldı tam olarak bilmiyorum fakat ozur yazısı dün yayınlanmıştı... bu arada arakdaşın da dediği gibi bizim ahmet bilmemne diye bi adam var ya müzikle uğraşan çıkmış michael olduğunde müslümandı bundan eminim diyo ulan sanane adamın inancından bide boyle boy gosteriyo heehee ben biliyodum ben der gibi adam neye inancaksa inanır hoş oldukten sonra müslüman olduğunu açıklasan ne yazaaar açıklamasan ne yazar getirip burda camiden mi kaldıracaklar naaşını bumu beklenti , ne kadar saçma

bu arada lupus hastalığı:

Lupus
    Uzun adıyla, Sistemik Lupus Eritomatosus (SLE) diye bilinen bu hastalık, bağışıklık sisteminin antikorlar üretip vücudun kendi yapılarına saldırması ile, diğer bir deyişle, otoimmün yolla oluşur. Eklemlerde ağrı yapabildiği halde, daha çok iç organlarımızı etkiler. Bunların başında, deri, böbrekler, sinir sistemi, akciğerler ve akciğer zarı, kalp ve kalp zarı, damar sistemimiz ve kan sistemimizi oluşturan organlar gelir.
    Lupus’un oluşma mekanizması tam olarak açığa çıkarılmamış olmakla birlikte, bir ölçüde genetik yapımızı oluşturan DNA yapılarının bir etkenle uyarılıp bağışıklık hücrelerinin hareket geçmesi ile, bu hücrelerin, antikor yapımını artırarak oluştuğu düşünülmektedir. Bildiğiniz gibi, normal insanda, bağışıklık sisteminin antikor denen bu protein moleküllere, vücudun dış etkenlere karşı kendini koruması açısından büyük gereksinim vardır. Ancak, Lupus’ta sistem, dış etkenlerle değil, sanki kendisi ile savaşmaktadır. Sorun, DNA’nın nasıl uyarılıp olaylar zincirinin başladığıdır. Dışarıdan bir virüs, bir bakteri ya da bilinmeyen başka bir etken, eğilimi olan kişilerde bu hastalığı başlatabilir. Üzerine, kitaplar yazılan bu hastalığın ayrıntıları bu kitapçığın kapsamı dışında kalmaktadır.
    Bu hastalığın sıklığı nedir?
    Kadınlarda, erkeklere oranla, bulundukları coğrafi yöreye göre, 5 ile 9 kat daha fazla görülür. Tüm dünya toplumlarında, çok genel olarak, ortalama 200 kişiden biri, Lupus’tan etkilenmektedir. Aileden geçiş, özellikle birinci derece yakınlarda olabilir.Bu olasılık, yüzde 5 dolaylarındadır.
    Lupus’un belirtileri nelerdir?
    Genel bir yorgunluk, hafif ateş, eklemlerde ağrı, deride, özellikle yüz cildinde yanaklarda kelebek tarzında kızarıklık, göğüste öksürük ve derin nefesle oluşan ağrı, ışığa duyarlı cilt, ellerde parmak uçlarında soğukta kalınınca ortaya çıkan kırmızılığın ardından morarma ve beyazlık, saç dökülmesi, baş ağrıları ve daha birçok karmaşık belirtiler bu hastalığa bağlı olabilir. Hastanın bu yakınmaları karşısında hekime düşen, derin bir bilgi, deneyim ve önsezidir. Birçok hastanın önce bir cilt uzmanına görünmesinin nedeni, derideki yakınmaların sık olmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cliff -Lee- Burton -- 30 Haziran 2009; 11:14:04 >

• türkan saylan'a da vakit gazetesi ergenekondan yırtmak için öldü demişti
  • iyide o hastalığa birçok estetik ameliatı geçirdikten sonra yakalandı diye biliyorum...
  • bendede var vitiligo.genelde stresten dolayı oluşan bi hastalık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lèon

bendede var vitiligo.genelde stresten dolayı oluşan bi hastalık.

cidden var mı? oyle çok fazla rahatsız eden bir hastalık değil sanırım yani rahatça yazmışsın da ondan dedim yanlış anlama
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cliff -Lee- Burton

quote:

Orjinalden alıntı: Lèon

bendede var vitiligo.genelde stresten dolayı oluşan bi hastalık.

cidden var mı? oyle çok fazla rahatsız eden bir hastalık değil sanırım yani rahatça yazmışsın da ondan dedim yanlış anlama

benim de sol dirseğimde var bembeyaz bölge 2 sene önce falan doktora gittim vitiligo demişti , yayılma falan olmadı çok şükür.
  • Hayır yani vitiligo komple vücudu beyaz yapmıyor... bende var göz kapağımda ama Jacksonun göğsünde ve bazı yerlerinde kocaman kocaman belirdiği ve sanatçı olduğu için kötü bir görünüme sahip olduğu için vücudunun geri kalan kısmınıda operasyonalral beyazlattı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirklyc -- 30 Haziran 2009; 13:00:33 >
  • geçen okan bayülgenin prorramına gitmiştim. orda m.j. fanlarından bir tanesi bu beyazlama olayını açıklamıştı
  • quote:

Orjinalden alıntı: emirk

Hayır be vitiligo komple beyaz yapmıyor... bende var göz kapağımda ama Jacksonungöğsünde de kocaman kocaman belirdiği ve sanatçı olduğu için kötü bir görünüme sahip olduğu için vücudunun geri kalan kısmınıda operasyonalral beyazlattı... Biyografisinde okudum bizzat...

kaynak goster bizde okuyalım

ne anlattı mj fanı bayülgenin programında
  • hiç vitiligo olan birisini gördün mü?
  • Bakın beyazlıkları farkedebilirseniz görürsünüz...

http://media.photobucket.com/image/michael%20jackson%20vitiligo/mitshu/vitiligo1.jpg
    http://media.photobucket.com/image/michael%20jackson%20vitiligo/marnifrances/Michael%20Jackson/Vitiligo5.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirklyc -- 30 Haziran 2009; 13:04:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Cliff -Lee- Burton

quote:

Orjinalden alıntı: emirk

Hayır be vitiligo komple beyaz yapmıyor... bende var göz kapağımda ama Jacksonungöğsünde de kocaman kocaman belirdiği ve sanatçı olduğu için kötü bir görünüme sahip olduğu için vücudunun geri kalan kısmınıda operasyonalral beyazlattı... Biyografisinde okudum bizzat...

kaynak goster bizde okuyalım

ne anlattı mj fanı bayülgenin programında

herkesin bildiği gibi kendi isteğiyle beyazlamadığı vitiligo hastalığı sebebiyle buna giriştiğini ve basının acımasızca m.j. üstüne gidildiği konuşuldu
  • Böyle bi Hastalık mı ?

• quote:

Orjinalden alıntı: _GökByRock_

Böyle bi Hastalık mı ?

sanırım

babam elektrikçidir 2 yıl once elinde trafo patlamıştı o olay yüzünden elinde beyaz lekeler kaldı stresli günlerdi onlarda bu hastalığın ürünü olabilir
  • Bende MJ'nin bu hastalık yüzünden beyazladığına inanıyorum. Ama 2. otopside, vücudunda birçok ameliyat izide bulunmuş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.