Şimdi Ara

MHL Kablo Nasıl Kullanılıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
49.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dealextremeden aldığım mhl kablo bugün geldi. ancak bir türlü çalıştıramadım. hdmi çıkışı olan bir monitöre takıyorum görüntü falan gelmiyor. telefondan bir ayar falan mı yapıcaz acaba?

• Telefondan ayar yapman gerekiyor olabilir.

Ama şu var. Galaxys 2 de HDMI bağlantı sırasında Telefona bağlı olan HDMI kabloya şarj aletinin de takılması gerekmekte. Galaxys 2 orjinal HDMI kablosunda usb girişi vardır ve oraya şarj aleti bağlanır.

Telefon şarjını yani pilini harcamasın diye HDMI bağlantıdan elektrik alabilme özelliği konmuş. Şayet yeni nesil HDMI bağlantıdan MHL desteği veren televizyon yada monitör kullanıyorsan HDMI kabloya o durumda ayrıca şarj aleti takmak gerekmemekte.
  • sarj aletini takdım zaten. şimdi kullandığım romdan kaynaklanabilir diye başka bir rom kurucam.
  • O zaman bir ayar vardır mutlaka. Bir de olanağın varsa monitör değil de bir TV bağlamayı dene istersen. Belki monitör de sıkıntı vardır.
  • Monitöründe MHL desteği var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GHLDMR

Monitöründe MHL desteği var mı ?

Arkadaşın monitör de MHL desteği olması şart değil. Normal HDM girişi ile de çalışır telefon. Samsung Galaxy S 2'nin HDMI kablosunun üzerine bağlanacak monitör yada tv de MHL desteği olmayabilir diye şarj aleti için USB girişi konmuş durumda.

MHL olayı cihaz kendi pili bitirmesin diye konmuş bir özellik telefona.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

Arkadaşın monitör de MHL desteği olması şart değil. Normal HDM girişi ile de çalışır telefon. Samsung Galaxy S 2'nin HDMI kablosunun üzerine bağlanacak monitör yada tv de MHL desteği olmayabilir diye şarj aleti için USB girişi konmuş durumda.

Ben MHL desteğinin olması gerekiyor diye biliyorum. Tabi sende haklı olabilirsin kafama takıldı şimdi bir kabloda ben alıp Galaxy S2 ile deneyeceğim.
  • quote:

quote:

quote:

Ben MHL desteğinin olması gerekiyor diye biliyorum. Tabi sende haklı olabilirsin kafama takıldı şimdi bir kabloda ben alıp Galaxy S2 ile deneyeceğim.

MHL destekli çok fazla monitör ve TV yok. MHL desteği gerekse HDMI kablo üzerinde usb girişi olmazdı çünkü MHL destekli TV den direk elektrik alıyor telefon. MHL özelliği Galaxy S 2 de TV bağlı iken TV bağlı olduğu için fazladan şarj yemesin ve TV bağlıyken şarjı az ise TV yardımı ile şarj olabilsin diye var.

MHL destekli cihazlar şarj ile çalışan MHL destekli diğer ürünleri bu sistem üzerinden şarj edebilmekte.

• quote:

quote:

quote:

quote:

MHL destekli çok fazla monitör ve TV yok. MHL desteği gerekse HDMI kablo üzerinde usb girişi olmazdı çünkü MHL destekli TV den direk elektrik alıyor telefon. MHL özelliği Galaxy S 2 de TV bağlı iken TV bağlı olduğu için fazladan şarj yemesin ve TV bağlıyken şarjı az ise TV yardımı ile şarj olabilsin diye var.

MHL destekli cihazlar şarj ile çalışan MHL destekli diğer ürünleri bu sistem üzerinden şarj edebilmekte.

Sağol bilgilendirme için

• Sizin durumla direkt ilgili değil ama genel bilgilendirme amaçlı yazıyorum. 2 tip MHL pin standardı varmış, 5 pin ve 11 pin. Galaxy S3 (ve muhtemelen Note 2) daha az yaygın olan (ama galiba daha yetkin) 11 pini kullanıyor. Dolayısıyla S3'ten hdmi çıkışı alacaksanız standart 5 pin mhl kablo çalışmayacaktır, 11 pin mhl kablo almanız gerekiyor. Ve bu 11 pin mhl kablo da S2 veya Note 1'de çalışmayacaktır haberiniz olsun...

ilk videoda anlatıyor:
    www.clove.co.uk/samsung-galaxy-s3-mhlhdmi-adaptor
    Video da ayrıca S3'ün mhl adaptörünün TV'nin 1080p olmasını istediğini, denedikleri 720p bir TV'de sorun yaşadıklarını anlatıyor. Ayrıca şarj adaptörünü de takmazsanız kesinlikle çalışmayacağı da yazıyor...

Burada da anlatıyor:
    en.wikipedia.org/wiki/Mobile_High-Definition_Link#5-pin_MHL-USB_Connector

• ben bir türlü çalıştıramadım, acaba mhl kablodamı sıkıntı var, orjinal almıştım çok oldu alalı daha yeni test ettim :) tv lg47lm660s, ne yaptıysam olmuyor sinyal yok demiyor simsiyah ekranda kalıyor tv, telefonda ekranı kapanmadan saatlerce bekliyor
  • ankara teknoworld de var. denedim çalıştı. bi problem yok. 1080p filmleri çok rahat izliyorum.
  • Note 2 icin ayri olarak uretilmedi saniyorum. bu urun n2 de duzgun calisiyor mu? ve ankara da teknoworld disinda bulabilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu samsung nexus la samsung s3 lerin micro girişleri farkılı mı
  • okuyan olur diye yazıyorum.
    GALAXY s3 için şarj kablosunu MHL'ye takmadan ÇALIŞMIYOR.
  • arkadaslar linktekı urunu alıp s 3 ile lcd ye baglanıp,s3 uzerınden netten film ızlerken tv den goruntu ve ses alabilr mıyım ?

tv yi telefon ekranı gibi kullanmak ıstıyorum
  • arkadaslar bende samsung galaxy s3 için MHL kırmızı (200 cm) micro usb to hdmi &usb kablo var. satmak istiyorum ,ilgilenen varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trofe06

arkadaslar bende samsung galaxy s3 için MHL kırmızı (200 cm) micro usb to hdmi &usb kablo var. satmak istiyorum ,ilgilenen varsa.

bahsettiğin kablolar hala duruyor mu?
  • GHLDMR kullanıcısına yanıt
    Evet MHL Desteği olmak zorunda. Hatta monitorde bunun girişi normal HDMI dan ayrıdır.
    HDMI ve MHL-HDMI olarak iki farklı giriş bulunur.
  • Merhaba arkadaşlar. Galaxy s2 kullanıcısıyım ve hdmi mhl kablo aldım şu 2m.lik kırmızı olanlardan. Kablonun 3 girişi var biri tvye biri telefona micro usb şeklinde bir de güç alabilmesi için normal usb. Hem tvnin hdmi girişine hemde bilgisayarımın hdmi girişine bağladım ama tv hiç tepki vermiyor, telefonun ekranı dokunmatiği falan donuyor kapatıp açarak düzeltebiliyorum. Acaba kabloyu görmemesinin nedeni ne olabilir. Ha bir de bi forumda custom romlarda mhl kullanılamadığını okumuştum. Sırf bu yüzden orjinal roma döndüm ama nafile. Birşey değişmedi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Teşekkürler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.