Şimdi Ara

MGA yedek parça kaliteli mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
10.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.aloparca.com/yedek-parca/mga/atesleme-bobin/30104/80189915

Su urunu almayi dusunuyorum. Baktim yerli uretim yerli firma. Fakat kalitesini bilemiyorum. Fiyat cok uygun, test yapacagim ve ariza bobindeyse kullanacagim yoksa geri gonderecegim. Sizce alinir mi ?

Bu bobinler basit mantik calisiyor akuden gelen gelirimi yukseltip atesleme elemanlarina dagitiyor. Hepsinin asagi yukari calisma araligi ayni, standart binek araba piste cikmiyorum duz mantik is gorur. Uzerindeki parca oyak renonun fabrikanin taktigi valeo cok pahali.

• Ben olsam yerli ürün tercih etmezdim
  • Çin malı

• Martaş Otomotiv'in kendi markası. İthal ürün Çin malı evet fakat zaten bu gün Bosch Valeo Lucas gibi firmalar da Çin'de üretim yaptırıyor. Özetle parçayı güvenerek alabilirsiniz. Sorun yaşama ihtimaliniz gerçekten çok düşük fakat olası bir problemde firma ürünün arkasında duracak çapta ve büyüklükte bir firma.

• Fren balatalarını kullanmıştım beğenmiştim.

• Mga fren balata iyi. Diğerleri hakkında bilgim yok.
  • Ben de fren balatasını aldım. Gayet iyi idi. Diğer ürünlerini bilmem.

• Podgoritsa kullanıcısına yanıt

n11.com'dan RENAULT CLIO BOBİN CRX224 seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/renault-clio-bobin-crx224-P449158013

Sunu alacam carex marka bu da yerli urunmus. 60 tl az para degil artan parayla 5 defa ekrem coskunda et doner yerim. 

• Fren balatalarini kullandim gayet yeterli.
  • MGA kullananlardan olumsuz geri dönüş yada şikayet duymadım, youtubedaki ustalarda aynı markayı kullanmakta

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

n11.com'dan RENAULT CLIO BOBİN CRX224 seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/renault-clio-bobin-crx224-P449158013

Sunu alacam carex marka bu da yerli urunmus. 60 tl az para degil artan parayla 5 defa ekrem coskunda et doner yerim. 

Hocam Carex markasını Nefes Otomotiv İthal ediyor, malumunuz olduğu üzere burada olduğu gibi Çin’de de kalite kalite ürün var. Firmanın belli bir kalite standartları olmadığı için baş ağrıtabilir bu ürün. Yani 60 TL kar edelim derken komple ürünü çöpe atıp zarar etmeyelim :)

• Fren balataları ve diskleri iyi. Diğer ürünlerini bilmiyorum.

Podcuğum araç 80.000 km de bobin patlamış olabilir mi ? Zannetmiyorum bence lpg sisteminde arıza var gibi. Önce nokta atışı sorunu bulmam lazım. Ben lpg enjektörlerinden şüpheleniyorum. 4.silindire giden lpg enjektörü değişti işiyormuş demişti usta. Sanırım taktığı çıkma enjektörde sıkıntılı çözemedim gitti. Sanayi ortamı çok kötü deneme yanılma yoluyla arızayı buluyorlar. Usta denen zat bana boşu boşuna buji değiştirdi. Piyasa kötü işsizim 90 tl den olduk.

Yetkili Oyak Mais Renault servisine gitsem onlarda der lpg li araç ondandır bilmem ne uğraş dur. Hastanelerde profesörler var mesela 150-200 tl veriyorsun muayene oluyorsun ya. Bana da öyle bir adam lazım parasını vereyim nokta atışı arıza tespiti yapsın. Koca prof ile düz doktor bir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Podcuğum araç 80.000 km de bobin patlamış olabilir mi ? Zannetmiyorum bence lpg sisteminde arıza var gibi. Önce nokta atışı sorunu bulmam lazım. Ben lpg enjektörlerinden şüpheleniyorum. 4.silindire giden lpg enjektörü değişti işiyormuş demişti usta. Sanırım taktığı çıkma enjektörde sıkıntılı çözemedim gitti. Sanayi ortamı çok kötü deneme yanılma yoluyla arızayı buluyorlar. Usta denen zat bana boşu boşuna buji değiştirdi. Piyasa kötü işsizim 90 tl den olduk.

Yetkili Oyak Mais Renault servisine gitsem onlarda der lpg li araç ondandır bilmem ne uğraş dur. Hastanelerde profesörler var mesela 150-200 tl veriyorsun muayene oluyorsun ya. Bana da öyle bir adam lazım parasını vereyim nokta atışı arıza tespiti yapsın. Koca prof ile düz doktor bir mi ?

80.000’de bobin patlatmış olabilir de LPG enjektorunu nasıl bozmuş onu anlayamadım. Araçta yaşadığın problem nedir?

Arac lpg de stop ediyor sogukken calistirinca motor asiri sallaniyor titresim oluyor motor yapildi bu sorunlar cikti. Ya lpg.enjektoru arizasi ya da bobin ama bobini olcturmek lazim 5.5kw vermesi gerekiyormus saglikli bir buji ateslemesi... mekanik ustasi desen o da saglam adam degil karaduzen yap gec yapiyor lpg enjektoru,bobin ya da subap hatasi baska ariza ihtimali gelmiyor ama bana enjektor gibi geldi. Araba lpg de calisirken bile gaz basiyor olabilir.

• Araç neydi tam olarak ? Renault'un benzinli motor grubunda böyle bir bobin hatırlayamadım. Ek olarak yine renault benzinli motor grubu yan sanayi bobini pek sevmez. Düzensiz çalışma ve kısa sürede patlama yapıyor. Tecrübe ile sabittir.

Bobin arızanız varsa bobinler takım halinde değişir. Tek tek değişmesi de çoğu zaman farklı sonuçlara yol açabiliyor. Eğer sorun ateşleme kaynaklıysa 4 buji 4 bobin değişimi en sağlıklısı olur.

MGA fren balatasında iyi fakat elektronikte nasıldır bilmiyorum. OE üretici olarak Valeo'yu kullanmanızı tavsiye ederim. Bütçe uygunsa orjinal daha iyi iş görecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.