Şimdi Ara

Metro 2033 (2010) [ANA KONU] (141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.869
Cevap
4
Favori
175.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

Oyunu bir süredir oynuyorum. Birkaç sorum olacak

1) Volt silahı belli bir süre atış yaptıktan sonra şarjörü dolu olsa bile atmıyor, tık tık yapıyor. Ne yapmak lazım?
    2) Sabit makineli silahlar var hani, insanların olduğu yerde. Onlar da bir süre ateş edince çabucak mermisi bitiyor. Acaba neyi yanlış yapıyorum?
    3) Gece görüş gözlüğü, şarjım az diyor takınca. Nasıl şarj edeceğiz bu mereti.
    4) Birkaç yerde zırh muhabbeti edilmiş. Nedir bu zırh? Nerden alacağız? Bayadır oynuyorum , nazilerin olduğu bölüme geldim hala zırha denk gelmedim.
    5) Bir bölümde, hani istasyonun içinde tahta barikatlar, bir sürü adam vuruyoruz . Bölümün sonuna k

volt silahına hava basman gerekiyor. tuşunu hatırlamıyorum. üstünde pompa gibi bir sistem var.
    şarj doldurmak için yanında taşıdığın el kontrollü dinamo yu kullancaksın. bu ekipman sayesinde elektriğini kendin üretiyorsun.
    zırhlar 3 çesit: standart zırh, stealth zırh ve heavy zırh. shoptan alıyorsun bunları. oynayış tarzına göre ikisinden birini seç.
    mermi oyunda sıkıntı zaten. idareli kullanmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Banzai! -- 21 Ağustos 2014; 22:37:27 >

• @Banzai! cevabın için teşekkür ederim.

Forumdaki aptal sıkıntı yüzünden 5. sorum eksik kalmış. Gönder tuşuna bastım yarım saat bekledim. Parası neyse verelim adam gibi bir servera geçsin bu donanımhaber, dünya kadar reklam alıyorlar, ne yapıyorlar parasıyla bilmiyorum.

Neyse beşinci sorum şöyle idi:

Bir bölüm var, hani tahta barakalar arasında adam vuruyoruz, En sonuna doğru raylardan makineli tüfekli bir araç geliyor. Ondan kurtulmak için sağda bir kapıya atıyorum kendimi. Oradan dinamitle adamların işini bitiyorum neyse. İşte o girilen kısımda aaşağı inen bir delik ve sonunda bir tünel var. O tünele inince en alttaki yeşil suların olduğu kanala indim ama orada hemen ölüyor karakter.

Normalde bölüm o aracın geldiği tünelden devam ediyor ama aşağı kısımı da merak ettim. Hiç oraya inip ölmeyen var mı?
  • dediğin yeri hatırlıyorum galiba. ama aşağı inen bir tünele girdiğimi hatırlamıyorum. mekanın sonunda kuytu bir yerde miydi tünelin girişi? ekran görüntüsü atarmısın?
  • Ekran videosu almak için eski bölümleri açıp tekrar oynayayım dedim ama güncel kaydettiğim aşamanın silineceği uyarısı aldım. O riski de göze alamadım.

Zaten belli bir yere kadar Normal modda oynadım. O çocuk parkında çocukların sesi duyuluyor, çocukların hayaletleri gözüküyor falan, o aşamadan sonra 3 tane canavar atlıyor üzerine, aşamadım, Easy moda çevirdim mecbur.

Neyse, bu oyunda cephane azlığından dolayı , oyun akışından çok sağda solda tırnakçı gibi cephane aramaya odaklanıyorsun ister istemez. Ölü soyucu gibi oldum resmen. Yerde ceset görünce, çocuk gibi seviniyor yanına koşuyorum. İlginç bir oyun vesselam.

@Banzai!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

Ekran videosu almak için eski bölümleri açıp tekrar oynayayım dedim ama güncel kaydettiğim aşamanın silineceği uyarısı aldım. O riski de göze alamadım.

Zaten belli bir yere kadar Normal modda oynadım. O çocuk parkında çocukların sesi duyuluyor, çocukların hayaletleri gözüküyor falan, o aşamadan sonra 3 tane canavar atlıyor üzerine, aşamadım, Easy moda çevirdim mecbur.

Neyse, bu oyunda cephane azlığından dolayı , oyun akışından çok sağda solda tırnakçı gibi cephane aramaya odaklanıyorsun ister istemez. Ölü soyucu gibi oldum resmen. Yerde ceset görünce, çocuk gibi seviniyor yanına koşuyorum. İlginç bir oyun vesselam.

@Banzai!

Gaz maskesi takman gerekebilir yerde radyasyonlu su varsa ona basarsan ölürsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gaz maskesi vardi ama kurtarmadi demek ki o yesil suya basinca mefta oldum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Last Light nasıl başlıyor? Yani az önce 2033'ü mutlu son ile bitirdim fakat başka bir son daha varmış. Oyun tek oyun olsa anlarım ama madem 2 oyun, diğeri hangi son ile başlıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ua_atacan

Last Light nasıl başlıyor? Yani az önce 2033'ü mutlu son ile bitirdim fakat başka bir son daha varmış. Oyun tek oyun olsa anlarım ama madem 2 oyun, diğeri hangi son ile başlıyor?

Karaderili dostlarımızın kafasına fuze yağdırdığımız sonla başlıyor

• Last Light'ta da iki son var ama iyi sonu görmek çok zor heralde

Moral pointslerden bayağı yapmama rağmen kötü sona ulaştım.Gerçi bu da fena değil kahraman bir şekilde ölüyoruz.
  • Redux ile beraber bende başlayayım diyorum şu seriye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leopard

quote:

Orijinalden alıntı: ua_atacan

Last Light nasıl başlıyor? Yani az önce 2033'ü mutlu son ile bitirdim fakat başka bir son daha varmış. Oyun tek oyun olsa anlarım ama madem 2 oyun, diğeri hangi son ile başlıyor?

Karaderili dostlarımızın kafasına fuze yağdırdığımız sonla başlıyor

Hızlı cevap için çok teşekkür ederim hocam, bugün başlayacağım oynayama.

Bu arada arkadaşlar Humble Bundle Store bayağı sağlam bir indirim de, bitmesine yaklaşık 9 saat kaldı.

Metro: Last Light - Complete Edition 4.99$

Metro: Last Light Season Pass 2.49$

Steam'deki indirimleri kaçıranlar için güzel bir fırsat.

• Kütüphane bolumune geldim. Saglam cephanem var. 100 kusur tufek fisegi 900 küsür mermi. Kütüphanecilere vereyim mi kurşunu yoksa hic satasmadan kenardan kenardan gideyim mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Metro 2033 'de D6 bölümünde takılan var mı?

Daha doğrusu yanımdaki adamların kapıyı açması gerekiyor ama açmıyorlar , oyunda bir problem var herhalde.

Var mı böyle bir şey ile karşılaşan?

• Ne zamandan beri niyetleniyordum bugüne nasipmiş bitirdim oyuna fakat aklıma takılan birşey var

Son sahnelerde bize " If it's hostile, you kill it." diyipte silahı verene eleman kimdi ?
  • Arkadaşlar bu oyunda bir Rus olarak neden Rus vs Nazi olayında Rus askerlerini öldürüyoruz?
  • başlık ve ilk mesaj standart hale getirildi
  • Jiraiya kullanıcısına yanıt
    Oynayali cok oldu, dolayisiyla hatirladigim kadariyla oyunda
    herkes Rus, istasyonlar yonetim bicimlerine ayrilmis, bir kismi Nazi gibi yonetiliyor bir kismi koy gibi vs

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

quote:

Orijinalden alıntı: azsussan

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

vuruş hissi nedeniyle oyunu bırakmıştım.bir oyunda sıfırmı olur vuruş hissi.bu kadar olumlu yorum ve türkçe yama nedeniyle tekrar başlamayı düşünüyorum.geçenlerde test amacıyla yükledim ve 2 patch ide kurdum.oyuna girerken hata verdi.her türlü kürek ve ilaç mevcut.

Vuruş hissi derken? Silahın geri tepme gerçekçiliğinden mi bahsediyorsunuz?

Arkadaş büyük ihtimalle sanki yaratıklara değil de duvara ateş ediyormuşuz hissinden dolayı öyle demiş ki haklı bence.İlk oyunu biraz oynayıp bu sebeple bırakmıştım ben de ama hem 2. oyun daha iyi yorumlar aldığı hem de serinin hikayesi çok beğenildiği için Redux da çıktıktan sonra ilk oyundan başlayacağım yine fırsat olunca

Sonunda serinin Redux versiyonunu edinip 2033'ü Survival Hardcore zorluğunda bitirdim.Çok beğendim oyunu.Atmosfer kusursuz olmuş tek kelimeyle.Mermi kıtlığı (gerçi 1-2 yer dışında sıkıntısını o kadar çekmedim),fener şarj edebilme,gaz maskesi gibi gerçekçi unsurlar da atmosferi oldukça güçlendirmiş.Vuruş hissini de düzeltmişler neyse ki.Oyunun tek sıkıntısı yapay zekanın kötü olması ve gizliliği de olumsuz anlamda etkilemesiydi.Bakalım yarın Last Light'a başlarım büyük ihtimalle

• Oyunun flim duyruldu sabırsızlıkda bekliyorum

http://tr.ign.com/metro-2033/95154/news/metro-2033un-filmi-cekilecek
  • Oyunu biraz oynadım ama sıktı, sizce devam etmeli miyim buna değer mi?
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.