Şimdi Ara

Mersin Adliyesi Zabıt Katipliği TORPİL SKANDALI 2019 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
8
Favori
30.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
240 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Stranger.

Neymis onceden de yapiliyor mus mus

heç unutmam
    1996 senesinde akraba infaz koruma memurluğu sınavını kazanmış atama beklerken hökümet değişti ve tüm sınavlar iptal edildi ise başlayamadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyKalDa -- 8 Ocak 2019; 19:11:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Yanlis anladin galiba,dogru olmayan bir seyin onceden yapilmasi su an yapilmasini mesru kilmiyor

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 8 Ocak 2019; 19:25:47 >
  • Hak yiyen bok yesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Illusive Man kullanıcısına yanıt
    Dilekçelerin altına selam ve dua ile yazmamışlar, olmadı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 8 Ocak 2019; 20:27:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yıllardır nasıl doldurdular her yeri. Eskiden saklı gizliydi şuan açık açık yapabiliyorlar.
  • Bunlara gerek yokki.Feto-Akp döneminde fetocular ağırlık kadrolardaydı şimdi feto gitti tüm pasta akp de.Feto gitti derken üsttekiler hala duruyor tabii alttaki leveli düşükler gitti.Ülkemizin tarihinde böyle bir güç hiçbir partinin eline geçmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Torpil bu ülkenin sıradan bir olgusu olarak algılanıyor Dün akparti yokken de vardı, bugün akparti ile var, yarin x parti iktidar da olsa yine torpil olgusu varolacak. Torpile ciddi anlamda karşi çıkan hakka hukuka önemseyen cok az kisi olduguna inanıyorum. Bugun itiraz edenler siyasi sebeplerle , yada torpil imkanı bulamadığindan karşi çıkıyor. İşsiz bir adama şu milletvekili referans olacak de kac işsiz bunu reddeder. Yada şoyle ornek vereyim hadi iktidari gectik, torpil dönmeyen bir muhalif belediye var mı? Burda bir samimiyet sorgusu yapmak lazım.
    İşinize gelince "bizim eski Türkiye ile alakımız yok, yeni Türkiyeyiz, o yüzden iktidar oluyoruz" diye dolaşıyorsunuz, işinize gelmeyince "eskiden de vardı". Tabi sizin "biz çok dindarız" laflarıyla oy toplamanızı saymıyorum. Mesela senin çok kez başkalarına din konusunda laf ettiğini, akpnin çok dindar olduğunu söylediğini biliyorum. Ama şimdi ne oldu da dinde en büyük günahlardan birini "ama yapmayan yok ki" diye savunmaya geçtin? Samimiyet sorgusu yapmak lazım değil mi?

• Akrabalarımdan da bunu yapıp hak yemediklerini iddaa edenler olduğu için şaşırtmıyor.İşe girer girmez kredi çekip 100k lık arabayı alıp hava atmaları yok mu birde beni benden alıyor
  • Aralarında fısır fısır konuşanları duymuyorum. Bunlar nasıl kul hakkı yiyorlar, kul hakkı denen birşey yokmu diyorlar.

Evet kul hakkı diye bir kavram var. Fakat bu yandaşlara tanınan bir haktır. Eğer yandaş degilseniz bu kul hakkına girmez. Şimdi soruyorum size; ahval böyleyken yandaşını meslek sahibi yapmassan nasıl ödersin kul hakkını, oturduğun koltuğun hakkını. Onlarda gerekeni yapıyor.

Sınavdan güzel not alanlara Allah çok daha iyi kismetler nasip etsin. Umarım birgün herkez hak ettiği yerde olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rezillik

• Çaycı bile torpille alınıyor. Ciddi ciddi böyle. En basit işlerde dahi torpil dönüyor. Bunlar ülkenin gerçekleri.

İnsanlar torpili utanılacak değil övünülecek bir konu gibi görüyor. Korpil yapan da yaptıran da övünüyor. Torpil yaptıran diyor ki benim çevrem geniş şunu bunu ayarladim girdim diyor. Torpil yapan ben bu kadar kişiyi aldım şöyle böyle diye övünüyor. Ne hallere kaldık.

• Besmele cekip haram yiyenler sürüsü
    Akapeliler herzamanki gibi nerede haram sofra var hemen otururlar.
    Şimdi de 3 5 parti yalamasi gelip bahane üretirler.
    Yok öyle bu işin Allah kati var.
    Yok referans miş yok biz tavsiye ettik laflariyla ancak kendinizi avutursunuz.
    Müslümanlik öyle seyinizin keyfine göre yorumladiginiz bir din degil.
    Bunlarin hepsinin hesabi tane tane görülecek.
    Sanmayin ki calisip aldiginiz para helal sanmayin ki atm den cektiginiz maaş helal
    Sanmayin ki kariniza kiziniza çocuk colugunuza yedirdikleriniz helal.
    Bogazinizdan gecen her lokma bir baskasinin rizki bir baskasinin gelecegi iken bir başkasinin helali iken harama ceviriyorlar.
    Sonra cuma namazina git selfie cek face de paylaş Allahim ben buradaydim kramen katibin melekleri sahitsiniz falan filan hayatiniz dümen olmuş.
    Besmele çkeip günde üç öğün haram yiyenler dedigimde kimse gocunmasin.

• abim de 10 yıldır defalarca girdi katiplik sınavlarına ama hiç bir şekilde almadılar. son sınavda 48 kişilik kontenjan vardı. sonuçlar bir açıklandı ki 38 kişi alınmış, abim 39. sırada.. 10 kişilik kontenjan ise kayıp..

bu yukarda bahsettiğim sonuçları inceledim 88 kpss puanına sahip birisine çok düşük bir puan verip elemişler..bunun gibi göze batan bir kaç kişi daha vardı.bariz torpil dönüyor ..

bu torpil işinin partisi yok, sağı solu yok gençler.. bir benzerini bende yaşıyorum şu sıralar..

hiç torpilim yok,olmadığı için bir kuruma giremiyorum..açıkca olmasada torpilin olacak diyorlar kısaca...
  • Çünki müslüman olmak bunu gerektirir

Önceden kapesese şeysine girerdim artık girmiyorum sonuç belli zaten o sınava ne vakit yatırırım ne nakit

• Yazıklar olsun . Hangi partili veya kim yapıyorsa a partisi b partisi değil mevzu . O elenen çocukların anne babaları nasılda bekliyor garibanlar , kızımız oğlumuz ise girecek diye . Eğer hakkı yenen varsa , hakkını yiyenler Allah'ından bulsunlar.

Küfür edesim geliyor , edemeyince yazdığım cumlelerde devrik ,anlamsız oluyor neyse . Bu konuda parti bir açıklama yapmazsa yazıklar olsun .

• Bu konuyu da öne çıkartalım lütfen . Bir haksızlık varsa göze batsın ,yapılan ahlâksizliklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

İşteyim kısa yazıcam izninizle

Tokatliyim. Uni 1 sınıftayım İst`te.

Yaz tatili geri döndüm babam esnaf yine oturuyoruz caminin önünde .

Hilmi abi diye biri vardı. Cubbeyle gezer Mahmut efendi denilen tarikattan. Namaz vakti bekleniyor konu açıldı dedi ki İstanbul da belediyede sanırım iş kadrosu varmış bı telefonla hallettik sınava bile girmedi bizim damat dedi. Bunu derken anlarsınız ki kendinin ne derece iş bitirici olduğunu anlatmaya çalışıyor. E bende de kafa da , beyinde biraz Üniden kaynaklı elektiriklenme var tam ölmemiş hücreler.

Dedim ki ; abi kul hakkı değil mi yaptığın. Bı an buz kesti.

Dedi ki bana : Benim gibiler benim damat gibiler girmese de dinsizler girse daha mı iyi dedi.

Giremeyen , hakkını yediğin kişinin , yeri soktuğun kişinin kalbini yarıp baktın mı dedim senin damat dinli, yerine soktuğun, giremeyen kişi dinsiz diye.

Dediği aynen şu. Babama dönüp olm sen bunu Üniye dinsiz olsun diye mi gönderiyor ben olsam göndermem dedi..

Ornekler örnekler örnekler. Maalesef ülkenin düzelme gibi bir ihtimali yok ben size söyleyin. Yani bana ümitsizlik aşılama diyeceksiniz de ben ümitsiz değilim durum bu arkadaşlar.
    Kardeşim bir insan cübbe giyiyor diye en iyi müslüman olmuyor. Zaten islamı bilse, ayetten haberi olsa sana öyle cevap vermez. Dinsiz mi gelsin demiş, Allah işi ehline verin demiş. Icinizden birine verin dememiş. Sen Allah'ın nizamına karşı mı geliyorsun deseydin, hemen uzaklaşırdı. Şeytan Kuran kelamı duyunca hızlıca uzaklaşır . Al bu ayeti ve tercümesini o insana göster .

Allah size, emanetleri, kamu görevlerini, devlet işlerini, sorumluluk gerektiren meseleleri mutlaka ehline, kabiliyetli, liyâkatli, bilgili, dürüst ve güvenilir kimselere vermenizi, insanlar arasında hakem-hâkim, idareci olduğunuz zaman, adâletle icraat yapmanızı, hüküm vermenizi emrediyor. Allah size ne güzel öğütler veriyor, sorumluluklarınız konusunda sizi uyarıyor. Allah her şeyi işitir, her şeyi bilir, görür; doğru olanı duyurur, doğruları gösterir. (NİSA 58)

• Tamamen kişinin karakteriyle alakalı;

Daire Başkanlığına(Birimi söylemek istemiyorum) girecektim.Ailemde akpli falan yok lakin babamın yakın arkadaşları arasında var(Çoğuda zorunlulukdan oldular) Neyse lafı fazla uzatmayalım, beni daire başkanlığına aldırmak istediler sözleşmeli olarak sonrasında zaman geçtikcede otomatik memurluğa geçiyormuşum herhalde.Ben akpyi bu kadar eleştiriyorken bunların sayesinde işe girmek istemiyorum diyip teklifi geri çevirdim.Babam bana bakıp “bu kafada gidersen ileride açlıktan ölürsün, tavırlarında haklısın ama artık işler böyle yürüyor” dedi.Genede kabul edemem karakterime ters dedim, babamsa kızıp ne halin varsa gör dedi.Son cümlemi şöyle tamamladım;

İnanmadığım bir yolda milyonlarla yürüyeceğime inandığım yolda yalnız başıma yürürüm.

Ben şahsi olarak söylüyorum torpille bir yere girmeyi kendime yediremem, kul hakkında falanda değilim sadece kendime yakıştırmam.İyi forumlar dilerim...

• Böyle gelmiş böyle gidecek kendinizi sıkmayın boşuna :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.