Şimdi Ara

Mersin Adliyesi Zabıt Katipliği TORPİL SKANDALI 2019 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
8
Favori
30.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
240 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akp islamcı değil, dini kullanarak nüfus elde eden bir rant partisidir. Çevresindekiler bu pastadan nemalananlar, oy veren kitlenin büyük bir kesimi de bu bir ucundan belki ben de nemalanırım diye umut güden şark kurnazı türk halkıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşteyim kısa yazıcam izninizle

Tokatliyim. Uni 1 sınıftayım İst`te.

Yaz tatili geri döndüm babam esnaf yine oturuyoruz caminin önünde .

Hilmi abi diye biri vardı. Cubbeyle gezer Mahmut efendi denilen tarikattan. Namaz vakti bekleniyor konu açıldı dedi ki İstanbul da belediyede sanırım iş kadrosu varmış bı telefonla hallettik sınava bile girmedi bizim damat dedi. Bunu derken anlarsınız ki kendinin ne derece iş bitirici olduğunu anlatmaya çalışıyor. E bende de kafa da , beyinde biraz Üniden kaynaklı elektiriklenme var tam ölmemiş hücreler.

Dedim ki ; abi kul hakkı değil mi yaptığın. Bı an buz kesti.

Dedi ki bana : Benim gibiler benim damat gibiler girmese de dinsizler girse daha mı iyi dedi.

Giremeyen , hakkını yediğin kişinin , yeri soktuğun kişinin kalbini yarıp baktın mı dedim senin damat dinli, yerine soktuğun, giremeyen kişi dinsiz diye.

Dediği aynen şu. Babama dönüp olm sen bunu Üniye dinsiz olsun diye mi gönderiyor ben olsam göndermem dedi..

Ornekler örnekler örnekler. Maalesef ülkenin düzelme gibi bir ihtimali yok ben size söyleyin. Yani bana ümitsizlik aşılama diyeceksiniz de ben ümitsiz değilim durum bu arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasatka -- 10 Ocak 2019; 22:1:9 >
  • maalesef yağmalanan bir ülke....
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 17:5:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunların cezası öbür dünyaya kalmamalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayır buna neden bu kadar şaşırdın! Hatta üstüne gidip konu açtın ki? Yeni mi öğreniyosun torpilin varlığını?Bu ülkede senelerdir devletin tüm birimlerinde torpil olayı oluyor.Bizler artık bildiğimiz için senin kadar şaşırmıyoruz.Olur öyle şeyler.Çünkü onlar konuşur Ak Parti yapar.

• Siz de bu ülke için canınızı vermeye devam edin. Sizler öleceksiniz, birileri kaymağı yemeye devam edecek.

Haksızlıklara karşı susuyorsanız başınıza gelen herşeyi haketmişsinizdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi torpil, adam kayırma, bunların fıtratında var da, bu sisteme uyup o kadar kişinin hakkını yiyip işe giren o şahsın vicdanı nasıl rahat edecek acaba, nasıl içi rahat bir şekilde gidip çekecek maaşını !!

• Ileride insallah adaletli bir hukumet gelirde torpille girenleri isten cikartir.

• Torpil işleri bitsin diye ecevit zamanı kpss icat edilmişti. Akp kpss'ye mülakatı ekleyerek torpili tekrar soktu.
  • BENİM İLÇEMDE ve yapanları tanıyorum Allah sizi bildiği gibi yapsın gün yüzüne çıkamayın inşallah. Ben evden dışarıya çıkamıyorum işim yok diye. Psikolojim bozuldu kendimi tanıyamıyorum artık. Beni bu hale koyanların allah bin türlü belasını versin

• Bu ulkede liyakat olmadigi surece bir bok olamayacak bu ulkeden.

Ben yoluma bakarim sonra da aglarlar neden egittiklerimiz gidiyor diye

• alayını

• Hiç istememe rağmen aile baskısıyla kısa bir süre devlete girmeyi denemiştim. Saf bir şekilde sadece sınavlardan yüksek alıyor ve mülakatlarda eleniyordum. İstatiksel olarak şansımın çok yüksek olduğu durumlarda bile elendim. Sonlara doğru, işin içine girince baktım ki torpil şahane gerisi bahane. Yani bu o kadar normal hale gelmiş ki herkes kendince kılıfını uydurmuş. Sadece ekran önünde doğruluk nutku atılıyor ve aklınıza gelebilecek her kesim torpil yapıyor. Herkes Networkünü kurmuş. Gücünce kendi elemanlarını yerleştiriyor. Dolayısıyla onun bunun adamı olmadan devlete girmek çok zor maalesef ve daha da kötüsü bu çok ama çok normalleşmiş. Ekranda atılan nutuklara bakmayın her kesim bunu yapıyor!
  • Eğer bu doğruysa ki doğru olduğuna inanıyorum, böyle bir rezillik olamaz! Derhal o dilekçeleri yazanın ve mülakatı yapan savcıların istifa etmeleri gerekiyor. Ayrıca sınavı torpil ile kazanan o kişilerinde görevlerine son verilmeleri, maaş aldılarsa aldıkları maaşı tekrardan iade etmeleri yönünde bir karar çıkması gerekiyor. Ama nerde adalettt???

• Son 2 senedir tüm kamu kurum kuruluslara giriş tamamen torpil ile oluyor

Şu döneme denk geldiğim için lanet olsun diyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liyakat var, ısıtayım mı bir tabak yer misin?

• 3 kez sınava girip mülakatta elenenlerden biri olarak ,hepsi doğrudur ve daha fazlası bile yapılıyor diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

Bu mesaj silindi.
    İşte bunlar müslüman bunlar kul hakkı yemeyen.Dini kitaplarında yazana bakıyorum ediyorum denilenlere bakıyorum.Allah ne ille telkin etmiş diyorum partiye bakıyorum savunduklarına bakıyorum ama alet olduklarını icraatlerini görüncede diyorum ki hadi muhalefet açık saçık o bu görüşü yahu sen muhafazakarsın din diyorsun müslüman kardeşim diyorsun Allah peygamber diyorsun Kur'an diyorsun e hak yiyorsun suç ediyorsun mal kaçırıyorsun.Ben neye güveneyim bu ülkede misal yani ülkede ateist deist sayısının artmasının sebebide dini duyguları istismar etmek dini ön plana çıkarıp artık dinin her işte bir meze hata ve suçu örten bir alet olması insanların bazı şeylerden uzaklaşmasına vesile oldu.Her yere cami dikmek heryere imam koymak senin ülkeni daha fazla müslüman veya imanlı yapmaz.Dış güçler dış güçler diyorlarda iç güçlerin hali ne durumda onlar daha zararlı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 8 Ocak 2019; 18:9:26 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.