Şimdi Ara

MerkürNet - 100 Mbps 150TL / 12 Ay Taahhüt ## Taahhütsüz / 140TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
29
Favori
38.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eyvallah, şimdilik Türknet ile devam ediyorum ama belki ilerde bakarız bilemem. İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patates Süvarisi kullanıcısına yanıt

millenicom dan memnun muydun hocam. ben şuan poyraznetteyim ve bağlantıda sıkıntı yaşıyorum 3 aydır. ondan önce netspeed kullandım 4 sene hiç sorun yaşamamıştım. 3 gün önce milleniye başvurdum ama olumsuz yorumları görünce evrakları göndermedim şuan askıda bekliyor. öyle böyle derken merkürü gördüm. şimdi ona başvurdum. aynı şekilde evrak gönderim aşamasındayım. yeni olduğu için pek kullanıcı yorumlarına da denk gelemedim. velhasıl milleni ile merkür arasındayım şuan.

merküre taahhüt verince fiyat milleniye göre makul oluyor ama dediğim gibi poyrazdaki benzer sorunu merkürde de yaşarım diye şuanlık taahhüt düşünmüyorum. 1-2 ay kullanıp sorun yaşamazsam o zaman taahhüt verebilirim.

• simos35 kullanıcısına yanıt

Denizli'de yaşıyorum ve VDSL kullanıyorum. Bu CMD üzerinden yaptığımız şey tam olarak neyi ifade ediyor acaba?

• Qonrul kullanıcısına yanıt

Millenicom kullanırken 1 kez 22 saat falan internet gitti. Ama o da altyapıyla alâkalıymış. Aynı mahallede yaşayan bir tanıdığım Türk Telekom kullanıyo'du. İkimiz de eş zamanlı olarak internetten mahrum kaldık. Merkür Net'i, Millenicom'u ve Türknet'i nPerf testleri yaptığımda aşağı yukarı benzer sonuçlar almıştım. Hatta aralarında en kötüsü Türknet'ti. Az farkla tabii. Dediğim DNS sorunu dışında Merkür Net'ten bir sıkıntı yaşamadım. Sürekli yüksek veri tüketen birisiyim ve de. Millenicom'dan da 104,90₺'den direkt 149,90₺'ye çıkardığı ve haber verme nezaketinde bulunmadığı için ayrıldım. Faturalara bakarken kullanıma geçtiğim ücretin arttığını gördüm. Davet kampanyam olduğu için ücret yansımadan ayrıldım ama insan bir sms, mail falan atar.

Bu arada kod vermediyseniz başvuruda benim kodumu paylaşabilirsiniz:)

WKIJ3NSY3W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patates Süvarisi -- 5 Ekim 2022; 20:40:10 >
  • Patates Süvarisi kullanıcısına yanıt

Bu yolladığım Amazon Frankfurt sunucularına alınan değer. Bunu yaparak hangi yollardan Frankfurt sunucusuna ulaşmış onu görüyorsunuz. Hatta daha detaylı bir şekilde görebilmek için ping plotter adlı programı kurup onu oradan izleyebilirsiniz.

Şuan internet kutusu kullanıyorum. PlayStation üzerinden Battlefield 1 oynuyorum. Anlık ping yükseliyor. Önümüzdeki ay 3.ay dolacak. Bakalım ben de yeni bir firma arıyorum.

• an itibariyle merkürnete geçiş yaptım. dün evrakların fotosunu çekip göndermiştim bu saatlerde. 24 saat içinde geçişim sağlanmış oldu. az önce modemden bilgileri girdim kullanıyorum. şimdilik bir sorun yok gibi. uzun kullanım sonrasında deneyimimi paylaşacam yine. inşallah sorunsuz kopmadan hız düşmeden kullanırız.

Hayırlı olsun sizden de bir "52.28.63.252" adresine tracert sonucu alabilir miyiz MerkürNet - 100 Mbps 150TL / 12 Ay Taahhüt ## Taahhütsüz / 140TL 

bilgisayardan mı yapılıyor hocam o. öyleyse eğer pc yok bizde maalesef. telefonla giriyoruz

Evet bilgisayardan veya bazı modemlerin arayüzünden sağlık olsun.

tarif ederseniz modemin arayüzünden bakabilirim isterseniz. asus n16u marka modemim.

Tam hatırlamıyorum ama sol altta ağ araçlarına girince orada ağ analizi gibi bir menü olacaktı. Ping kısmını tracert olarak çevirip deneyebilirsiniz.

• Router DNS değiştirerek interneti yasaksız kullanma serüveninin sonuna Merkür Net ile ulaşılmış oluyor ne yazık ki. BTK ve Türk Telekom tarafından yapılan kısıtlamalara kendileri tarafından değişiklik yapılamayacağı söyleniyor ancak Türknet ve Millenicom aynı altyapıyı kullanırken bu durumun nasıl yaşandığına bir cevapları yok. Ben de bu soruna internette hafif dolaşarak bulduğum bir programla son verdim. PC'ye de telefona da kurulabilen bir uygulama. Çoğunuz duymuşsunuzdur zatenn. İndirme ve yükleme hızı neredeyse değişmezken(73-77 arası indirme alırken programla 70 üstü almaya devam ediyorum, 7.3-7.7 yükleme alırken de 7 üstü yükleme almaya devam ediyorum) ping ise probleme dönüşüyo'. En azından benim deneyimime göre. 25-35 olan ping 125-135 arasına çıkıyo'. Oyun oynayacağınız zaman kapatmanızı tavsiye ederim.

Linki vermeyi unutmuşum. İsterseniz Google'a ''1.1.1.1 VPN'' yazarak da bulabilirsiniz.

1.1.1.1 — The free app that makes your Internet faster.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patates Süvarisi -- 8 Ekim 2022; 18:58:4 >

sağa doğru uzadığı için 2 parça halinde atıyorum hocam. nasıl değerler istediğiniz gibi mi.

MerkürNet - 100 Mbps 150TL / 12 Ay Taahhüt ## Taahhütsüz / 140TL

Google yazısını silip yerine " 52.28.63.252 " bu adresi girmeniz gerekiyor.

Yine de Google değeri biraz yüksek çıkmış gözüküyor.

Gayet iyi sonuçlar

ben bu sonuçlardan anlamıyorum hocam da dün geçtim daha yeni. bugün sürekli kopma yaşadım mesela. 16 mbps kullanıyorum altyapı çok iyi olmadığı için. netspeed adsl kullandım 5 sene sıfır sorun. sonra poyraznet vdsle geçtim aynı şekilde kopmalar hız düşüklüğü yaşayınca adsl 16 ya düşürdüler ama yine sorun yaşadım. şimdi ise merküre geçtim ama yine aynı problemi yaşıyorum. hepsi de Telekom altyapısını kullandığı halde neden böyle fark var anlamadım. netspeed deki sorunsuzluğu özledim doğrusu.

Muhtemelen portunuzla veya iç tesisatla alakalı bir sorun vardır. Netspeed'te sorun olmaması tesadüfte olmuş olabilir. Sistem günlüğü, dsl günlüğü kısmını buraya atarsanız duruma bakabiliriz.

telekom ekipleri adresime gelmişti kablolarda bir sorun görmediler. geriye port kalıyor. merkürde vdsle geçiş talep etsem mecbur port değişimi olacak sanırım, belki o zaman bir umut düzelebilir diye düşünüyorum.

dsl günlüğü şu şekilde

Değerlerde bir sorun gözükmüyor bence VDSL seçeneği varsa kesinlikle geçin farkı göreceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.