Şimdi Ara

Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş(bahar dönemi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.624
Cevap
34
Favori
164.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler kız arkadaşım için soruyorum bu soruyu. Şu an dokuz eylül üniversitesinde hukuk okuyor. Ben antalyadayım tıp okuyorum. Yanıma gelmesini istiyorum ki zaten kendisi de antalyalı o da istiyor. zamanında gelmez diye yazdı ve bi şekilde geldi deu hukuk. Neyse konuya gelelim, bu sene merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş diye bişey çıkmış ben bunu bugün öğrendim ve kız arkadaşıma anlattım. Fakat başvuru süreleri geçmiş. Kanunda şöyle bir madde var:

"Her dönem her program ve her sınıf için, o yıl için ÖSYM Kılavuzunda yayımlanan kontenjanın %10’unu kadar adayın başvurusu olması halinde başvurusunun kabul edilerek kayıtları yapılacaktır."

maddeye bakarsanız "her dönem" diye bi ifade var ama öğrenci işlerine sorduğumuzda sadece sene başında başvuru yapabilir diyor. Sizin bi bilginiz var mı bu konuda? öğrenci işlerine pek güvenemiyorum bu konuda. Yani bahar döneminde başvuru yapabilir mi kız arkadaşım?

• Takip bende merak ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarıyla o üniversiteninn keyfine kalmış bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı şeyi ben de çok merak ediyorum ve bende kaçırdım dönem ortasında geçmeye çok ihtiyacım var,
    Yök ü aradığımda da senede başında diye belirtiyor.
    Çalışmalar hala bunun üzerinde devam ediyor belirli arayla arayın yine diyorlar.

Toplaşıp yazı falan mı yazsak , nasıl yapsak gençler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLz

Aynı şeyi ben de çok merak ediyorum ve bende kaçırdım dönem ortasında geçmeye çok ihtiyacım var,
    Çalışmalar hala bunun üzerinde devam ediyor belirli arayla arayın yine diyorlar.

ben de aradım şu an görüşülüyor, ocak gibi tekrar arayın dediler. bi kaç dilekçe yazsak etkisi olur mu ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

quote:

Aynı şeyi ben de çok merak ediyorum ve bende kaçırdım dönem ortasında geçmeye çok ihtiyacım var,

ben de aradım şu an görüşülüyor, ocak gibi tekrar arayın dediler. bi kaç dilekçe yazsak etkisi olur mu ki?

Bence dilekçe imza gibi bir şeyler yapalım şansımızı deneyelim

• Beyler kesinlikle bir dilekçe hazırlayalım , işe yarasın yaramasın hiç değilse bir şeyler yapmış olalım

ve mağduriyetimizi bunun açıklanma tarihinin geç olmasını hiç haberimizin olmayışını belirtelim.

özel okullara burslu geçiş konusunuda belirtelim nihayetinde yetiyorsa puanımız neden olmasın.
  • Hazırlık okunuyorken, yarı dönemde bırakılıp; yatay geçişle başka bir üniversiteye geçip, ikinci dönem hazırlık orda okunabiliyor mu? Veyahut hazırlık muafiyet sınavına ikinci dönem girip, yaz döneminde bölümden üstten ders alınabiliyor mu?
  • quote:

Beyler kesinlikle bir dilekçe hazırlayalım , işe yarasın yaramasın hiç değilse bir şeyler yapmış olalım

ve mağduriyetimizi bunun açıklanma tarihinin geç olmasını hiç haberimizin olmayışını belirtelim.

özel okullara burslu geçiş konusunuda belirtelim nihayetinde yetiyorsa puanımız neden olmasın.

Yapalım kardeşim ben varım ne gerekiyorsa yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zedge08 -- 26 Kasım 2013; 21:19:06 >
  • Su vizeler bitsin eger olursa cok bomba olur ama zor biraz boyle birsey. Bende varim birseyler yapacaksak cagirun benide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de yök'e sordum okumakta olduğunuz bölüme bağlı dediler. Mesela ben izmirde tıp okuyorum bu sene başvuruları kaçırdım seneye başvuru yapıp memleketime gitme niyetindeyim inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: fck93

Arkadaşlar ben de yök'e sordum okumakta olduğunuz bölüme bağlı dediler. Mesela ben izmirde tıp okuyorum bu sene başvuruları kaçırdım seneye başvuru yapıp memleketime gitme niyetindeyim inşallah.

Ben merkezi yerleştirme puanı ile başka bir bölüme geçmek istiyorum.yine okuduğum bölüme mi bağlı yoksa geçeceğim bölüme mi bağlı?bilgisayar mühendisliği okuyorum

• nasıl bir şeyler yapılabilir ki gençler dilekçe mi yazsak , telefon yağmuruna mı tutsak ?

aklınıza neler geliyor ?
  • quote:

Arkadaşlar ben de yök'e sordum okumakta olduğunuz bölüme bağlı dediler. Mesela ben izmirde tıp okuyorum bu sene başvuruları kaçırdım seneye başvuru yapıp memleketime gitme niyetindeyim inşallah.

bölüm bağlı derken ne demek istediler? tıp dönem dönem değil de bütün bi sene olarak düşünülür genelde o yüzden tıpta olmayabilir ama diğer bölümlerde yatay geçiş yapılabiliyor mu o zaman?
  • bence dilekçe yazmak en mantıklısı. ıslak imzalı bi dilekçe yazılıp postalanabilir yöke.
  • ayrıca biçok kişinin haberi olmamış bu çıkan kanunda. ilk çıktığı dün bi kaç gazetede haber olmuş o kadar. okullar bile duyurmamış böyle bişey olduğunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

quote:

bölüm bağlı derken ne demek istediler? tıp dönem dönem değil de bütün bi sene olarak düşünülür genelde o yüzden tıpta olmayabilir ama diğer bölümlerde yatay geçiş yapılabiliyor mu o zaman?

Evet tıpta aynen öyle oluyor. Diğer bolumlerde ara donemde gecis yapilabilir.

• Beyler dilekçe konusunda deneyimli varsa yazsın olmadı ben de yazacağım buraya da koyar güzelce düzenleriz.

Üzerine düşelim lütfen , çevrenizle de görüşün aynı durumda olanlar varsa ne kadar çok kişi olursak o kadar iyi .

ptt'den de yollarız yök'e güzel olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuLz -- 28 Kasım 2013; 12:28:15 >
  • quote:

Beyler dilekçe konusunda deneyimli varsa yazsın olmadı ben de yazacağım buraya da koyar güzelce düzenleriz.

Üzerine düşelim lütfen , çevrenizle de görüşün aynı durumda olanlar varsa ne kadar çok kişi olursak o kadar iyi .

Hocam bence ortaklaşa bir dilekçe yazalım herkes göndersin yök'ü dilekçe yağmuruna tutalım.Benim dilekçe konusunda pek tecrübem yok

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zedge08 -- 28 Kasım 2013; 14:13:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zedge08

quote:

Beyler dilekçe konusunda deneyimli varsa yazsın olmadı ben de yazacağım buraya da koyar güzelce düzenleriz.

Hocam bence ortaklaşa bir dilekçe yazalım herkes göndersin yök'ü dilekçe yağmuruna tutalım.Benim dilekçe konusunda pek tecrübem yok

Edit:imla

aynı fikirdeyim hocam zaten ben de :) hazırlamak lazım ama bir an evvel.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.