Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1/2mv2

2015 tm3 puani 416 istedigim yer

benim puanim 418

Yer marmara iö hukuk

Sizce olur mu

Yil 2019 yazi basvuracagim
    sizin puan geçmek istediğiniz yerden yüksek başvuru yapabilirsiniz. ama marmara azami eğitim sürelerine çok dikkat eder başka üniversitelere de bakın. sağlamcı olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

sizin puan geçmek istediğiniz yerden yüksek başvuru yapabilirsiniz. ama marmara azami eğitim sürelerine çok dikkat eder başka üniversitelere de bakın. sağlamcı olun.

Alıntıları Göster
    Azami sureden kastiniz 7 yil olayi mi hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1/2mv2

Azami sureden kastiniz 7 yil olayi mi hocam.

Alıntıları Göster
    7.öğretim dönemi sonunda kayıt siliniyor.marmara bu konuda hassas okullardan
  • Merhaba arkadaşlar ben 1 tane üniversite bitirdim 4 yıllık ama bölümümü çok sevmiyordum geçen sene sınava girip tyt ayt ye yani yeni bir bölüm kazandım ama bölümüm 2 yıllık ve 2. öğretim. Alternatif enerji kaynaklarını kazandım hacettepe de ama bunu istemiyordum puanım da çok yüksek değildi bu geldi ama 2. dönemin parasını yatırmadım ve gitmedim okula şuan pasif öğrenci görünüyorum. Üstteki yorumlarda pasif öğrenci olmak merkezi yerleştirme ile geçiş için sorun değil yazıyor.

Soracaklarım:

1) Pasif öğrenci olmak sorun değil diye okudum ama yinede sorayim. Pasif öğrenci olsam da geçiş yapabilir miyim?

2) Geçmek istediğim bölüm İzmir'de Astronomi ve uzay bilimleri ama ben tyt ile yerleştim bazı söylenenlere göre tyt ile yerleşince ayt ye girmemiş sayılıyorsun falan dediler böyle bir durum var mı? Yani ben astronomi ve uzay bilimlerine gidebilir miyim ayt yede girmiştim ve ayt ile astronomi tutuyor benim. Sayılmıyorsa yeniden mi sınava girmem gerekli?

3) Bu bölümde türkçe,tarih,ingilizce ve matematik derslerini saydırmıştım 1 tane üniversite bitirdiğim için yeni bölümde bunları yine saydırabilir miyim yoksa süresi geçti bunların bir daha alacaksın gibi bir durumla karşılaşır mıyım?

4) Birde yüksek lisans yapma düşüncem var, yatay geçiş yapıp astronomiye ilk bitirdiğim bölümden adli bilişim alanına yüksek lisans veriyor o alanda yüksek lisans yapabilir miyim bir sorun teşkil eder mi? Ederse tezsiz yüksek lisans yapsam yine etki eder mi?

Teşekkür ediyor yanıtlarınızı bekliyorum :) iyi forumlar.

• quote:

7.öğretim dönemi sonunda kayıt siliniyor.marmara bu konuda hassas okullardan

Alıntıları Göster
    Kayıt silmeyen okul var mı? Üniversitelerin insiyatifinde mi bu azami öğrenim sonunda kayıtların silinmesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARHALL

Merhaba arkadaşlar ben 1 tane üniversite bitirdim 4 yıllık ama bölümümü çok sevmiyordum geçen sene sınava girip tyt ayt ye yani yeni bir bölüm kazandım ama bölümüm 2 yıllık ve 2. öğretim. Alternatif enerji kaynaklarını kazandım hacettepe de ama bunu istemiyordum puanım da çok yüksek değildi bu geldi ama 2. dönemin parasını yatırmadım ve gitmedim okula şuan pasif öğrenci görünüyorum. Üstteki yorumlarda pasif öğrenci olmak merkezi yerleştirme ile geçiş için sorun değil yazıyor.

Soracaklarım:

1) Pasif öğrenci olmak sorun değil diye okudum ama yinede sorayim. Pasif öğrenci olsam da geçiş yapabilir miyim?

2) Geçmek istediğim bölüm İzmir'de Astronomi ve uzay bilimleri ama ben tyt ile yerleştim bazı söylenenlere göre tyt ile yerleşince ayt ye girmemiş sayılıyorsun falan dediler böyle bir durum var mı? Yani ben astronomi ve uzay bilimlerine gidebilir miyim ayt yede girmiştim ve ayt ile astronomi tutuyor benim. Sayılmıyorsa yeniden mi sınava girmem gerekli?

3) Bu bölümde türkçe,tarih,ingilizce ve matematik derslerini saydırmıştım 1 tane üniversite bitirdiğim için yeni bölümde bunları yine saydırabilir miyim yoksa süresi geçti bunların bir daha alacaksın gibi bir durumla karşılaşır mıyım?

4) Birde yüksek lisans yapma düşüncem var, yatay geçiş yapıp astronomiye ilk bitirdiğim bölümden adli bilişim alanına yüksek lisans veriyor o alanda yüksek lisans yapabilir miyim bir sorun teşkil eder mi? Ederse tezsiz yüksek lisans yapsam yine etki eder mi?

1. sorunuz sıkıntı değil evet

2. sorunuzu anlamadım

3. eski okulda kaydınız silindiği için ders içeriği alamazsınız

4. soruyu da bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

1. sorunuz sıkıntı değil evet

2. sorunuzu anlamadım

3. eski okulda kaydınız silindiği için ders içeriği alamazsınız

4. soruyu da bilmiyorum

Alıntıları Göster
    2. Soru için ben 2 yıllık bir bölüme yerleştim geçmek istediğim bölüm 4 yıllık. 2 yıllık yerleştiğim bölüm tyt ile alıyor ilk basamak sınavıyla geçmek istediğim bölüm ayt ile alıyor. Tyt ile yerleşmiş olmam ayt sınavındaki puanımı yok sayıyormuş duyduğuma göre yeni sistemde. Yeni istediğim bölüm ayt ile aldığı için ve tyt ile yerleştiğim için şuanki bölümüme geçiş yapabilir miyim yinede? Ayt sınavına girdim orada da puanım var.

3. Şuanki okuldan alsam peki burada saydırmıştım alabilir miyim buradan? Birde eski okuldan kaydım silinmiş durumda ama yeni okula geçerken ders saydırmak için bana transkript ve onaylı ders içeriği vermişlerdi. Bunu verebiliyorlar diye biliyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum :)

• quote:

2. Soru için ben 2 yıllık bir bölüme yerleştim geçmek istediğim bölüm 4 yıllık. 2 yıllık yerleştiğim bölüm tyt ile alıyor ilk basamak sınavıyla geçmek istediğim bölüm ayt ile alıyor. Tyt ile yerleşmiş olmam ayt sınavındaki puanımı yok sayıyormuş duyduğuma göre yeni sistemde. Yeni istediğim bölüm ayt ile aldığı için ve tyt ile yerleştiğim için şuanki bölümüme geçiş yapabilir miyim yinede? Ayt sınavına girdim orada da puanım var.

3. Şuanki okuldan alsam peki burada saydırmıştım alabilir miyim buradan? Birde eski okuldan kaydım silinmiş durumda ama yeni okula geçerken ders saydırmak için bana transkript ve onaylı ders içeriği vermişlerdi. Bunu verebiliyorlar diye biliyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum :)

Alıntıları Göster
    O aldığınız ders içeriğinin süresi geçtiği için kullanamazsınızz MYP'de 2 yıldan 4 yıllığa 4 yıldan 2 yıllığa geçebilirsiniz.

• Deatharrow D kullanıcısına yanıt
    anadolu aöf silmiyor sınava girme hakkınz var

üniversite kayıt silemiyor direkt azami süreleri dolanları yök e gönderiyor yök onaylarsa üniversite kayıt siliyor.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar ben 1 tane üniversite bitirdim 4 yıllık ama bölümümü çok sevmiyordum geçen sene sınava girip tyt ayt ye yani yeni bir bölüm kazandım ama bölümüm 2 yıllık ve 2. öğretim. Alternatif enerji kaynaklarını kazandım hacettepe de ama bunu istemiyordum puanım da çok yüksek değildi bu geldi ama 2. dönemin parasını yatırmadım ve gitmedim okula şuan pasif öğrenci görünüyorum. Üstteki yorumlarda pasif öğrenci olmak merkezi yerleştirme ile geçiş için sorun değil yazıyor.

Soracaklarım:

hacettepe odtü istanbul ankara marmara gibi okullar aktif ve pasif öğrenci yazmasına çok dikkat ediyorlar
    bu arada istediğiniz okul astronomi gibi bir bölüm olunca ben bildiklerimi unutup temkinli olmayı tercih ederim.
    inkilap inglizce türk dili derslerine muafiyet alabilirsiniz ama araştrmanız lazım o astronomi.bölümü.belki vermeyebilir.muafiyeti.
    4.sorunuza gözüm yandı.

• quote:

hacettepe odtü istanbul ankara marmara gibi okullar aktif ve pasif öğrenci yazmasına çok dikkat ediyorlar
    bu arada istediğiniz okul astronomi gibi bir bölüm olunca ben bildiklerimi unutup temkinli olmayı tercih ederim.
    inkilap inglizce türk dili derslerine muafiyet alabilirsiniz ama araştrmanız lazım o astronomi.bölümü.belki vermeyebilir.muafiyeti.
    4.sorunuza gözüm yandı.

Alıntıları Göster
    Öncelikle yanıtınız için teşekkür ediyorum,

EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) düşünüyorum astronomi için, Ankara Üniversitesi Böte mezunuyum. 4 yıllık üniversite bitirdiğim için yeni bir 4 yıllıkta dönem içi askere gitmem gerekecek okulu yarıda bırakmam gerekicek yani, bunu yapmamak içinde bir yandan yüksek lisansa kaydolup okula devam etmek istiyorum. Yüksek lisansıda adli bilişim alanında yapabiliyorum böte mezunu alıyorlarmış. 4. soru bununla ilgili birazda okulu yarıda bırakmamak için.

Şuanki üniversiteden ve ankara üniversitesinden onaylı ders içeriği ve transkript alayim o zaman ben ağustosa gelmeden. Hep içimde kaldı astronomi 4 yıl öncede okumak istemiştim ama Türkiye de pek iş imkanı yok diye ailem izin vermemişti o zamanlar.

Bu tyt ayt olayı karıştırıyor sadece kafamı onla ilgili bir şey bulamadım ne yazık ki. Çevremdeki bir kaç kişiye ve eski danışmanıma sordum oda tyt ile yerleştiğin için ayt puanın sayılmaz ösys deki gibi ikisine de girmiş olarak o yüzden böyle bir geçiş yapamazsın dedi. Ama tek bir görüşe göre hareket etmek istemediğim için foruma soruyorum bunu.

• Deatharrow D kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, sanırım biri sayılacak diğerini de tekrar alacağım gibi görünüyor. benim aldığım istatistik 6 akts orada ise her biri 5 akts, ikisi birlikte 10 akts ediyor. umarım denk olanları da sayarlar yokuş yapmazlar 2 senem çöp olacak yoksa. cevap için de teşekkürler ayrıca.
  • Merhaba arkadaşlar gerçekten hayatımın çıkmaza girdiği bir noktadayım. Zaman zaman hayatıma son vermeyi düşündüğüm dahi oldu. Ben 2013 senesi girişli halen okuduğu üniversitede topu topu 10 ders anca verebilmiş tembel herifin tekiyim. Gerçekten o kadar çıkmaza girdim ki ailemin yanına dönüp ölene kadar yatıp kalkmayı planlamaya başladım. Ardından bu merkezi geçiş muhabbeti aklıma geldi. Bildiğiniz üzere 7 yılda tamamlama yasası 2014 te yürürlüğe girdi ve benim en geç 2021 de okulu bitirmem gerekiyor. Şu psikolojide yalnız başıma bunu başarabileceğimi düşünmüyorum. Sormak istediğim sorular şunlar:

1-) Ben şuan 2013 senesindeki MF-3 türünden sahip olduğum yerleştirme puanıyla ailemin yanında bir üniversitenin puanımın yettiği herhangi bir bölümüne geçiş yapabilirmiyim; devam, not ortalaması vs şartları aranmadan ?

2-) 1. sorunun cevabı evetse eğer. Diyelim ki geçiş yaptım ve hiçbir dersim sayılmadı 1. sınıfım. Ben hala 2014+7 = 2021 yılında mezun olma şartını yerine getiriyor olmam mı gerekiyor çünkü ilk üniversiteme 2013 yılında kayıt oldum. Eğer 2021 de mezun olmam gerekiyorsa böyle birşey mümkün olmayacağı için benim kalan tek umudum da suya düşmüş olucak.

Bu sorularıma cevap veren arkadaşlara çok minnettar olacağım cevaplarken alıntı yada etiketle yanıt verirseniz çok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stravious

Merhaba arkadaşlar gerçekten hayatımın çıkmaza girdiği bir noktadayım. Zaman zaman hayatıma son vermeyi düşündüğüm dahi oldu. Ben 2013 senesi girişli halen okuduğu üniversitede topu topu 10 ders anca verebilmiş tembel herifin tekiyim. Gerçekten o kadar çıkmaza girdim ki ailemin yanına dönüp ölene kadar yatıp kalkmayı planlamaya başladım. Ardından bu merkezi geçiş muhabbeti aklıma geldi. Bildiğiniz üzere 7 yılda tamamlama yasası 2014 te yürürlüğe girdi ve benim en geç 2021 de okulu bitirmem gerekiyor. Şu psikolojide yalnız başıma bunu başarabileceğimi düşünmüyorum. Sormak istediğim sorular şunlar:

1-) Ben şuan 2013 senesindeki MF-3 türünden sahip olduğum yerleştirme puanıyla ailemin yanında bir üniversitenin puanımın yettiği herhangi bir bölümüne geçiş yapabilirmiyim; devam, not ortalaması vs şartları aranmadan ?

2-) 1. sorunun cevabı evetse eğer. Diyelim ki geçiş yaptım ve hiçbir dersim sayılmadı 1. sınıfım. Ben hala 2014+7 = 2021 yılında mezun olma şartını yerine getiriyor olmam mı gerekiyor çünkü ilk üniversiteme 2013 yılında kayıt oldum. Eğer 2021 de mezun olmam gerekiyorsa böyle birşey mümkün olmayacağı için benim kalan tek umudum da suya düşmüş olucak.

Bu sorularıma cevap veren arkadaşlara çok minnettar olacağım cevaplarken alıntı yada etiketle yanıt verirseniz çok memnun olurum.
    Geçebilirsin myp ile başarı şartı not devamsızlık sıkıntı değil öğretim süresi yasası sizdne sonra çıktıysa sizi etkilemiyor.

• Arkadaşlar ben ek madde 1'le yatay geçiş yapmak istiyorum ama merak ettiğim bir konu var. Eğer geçişi yaparsam bütünlemeye kaldığım dersleri alttan almak zorunda mıyım? Kendş okulumda girsem kabul ederler mi veya onların sınavına girebiliyor muyum?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar gerçekten hayatımın çıkmaza girdiği bir noktadayım. Zaman zaman hayatıma son vermeyi düşündüğüm dahi oldu. Ben 2013 senesi girişli halen okuduğu üniversitede topu topu 10 ders anca verebilmiş tembel herifin tekiyim. Gerçekten o kadar çıkmaza girdim ki ailemin yanına dönüp ölene kadar yatıp kalkmayı planlamaya başladım. Ardından bu merkezi geçiş muhabbeti aklıma geldi. Bildiğiniz üzere 7 yılda tamamlama yasası 2014 te yürürlüğe girdi ve benim en geç 2021 de okulu bitirmem gerekiyor. Şu psikolojide yalnız başıma bunu başarabileceğimi düşünmüyorum. Sormak istediğim sorular şunlar:

SİZE BÖLÜM DEĞİŞTİRMENİZİ TAVSİYE EDEBİLİRİM AZAMİ EĞİTİM SÜRESİ BİRTEK AÖF TE BİTMİYOR SINAVA GİRDİĞİNİZ YILKİ ÖSYM KLAVUZUNA BAKIN SİZE UYGUN BÖLÜMLERİ BULUP PUANINIZ YETİYORMU BAKIP BAŞVURU İÇİN OKULUNUZ ÖĞRENCİ İŞLERİNE EVRAK HAZIRLATTIRMA İÇİN HABER VERMEK .
    BEN DE SİZİN GİBİYDİM AÖF YE GEÇTİM VE RAHAT ETTİM

• AYRICA AÖF YE GEÇME KONUSUNU ESKİ SAYFALARDA DETAYLI OLARAK ANLATTIM.
    KONUYLA İLGİLİ YOU TUBE VİDEOM DA VAR. BURAYA YOUTUBE VİDEOSU KONAMIYOR CEZA ALIYORUM NEDENSE
    REKLAMA GİRİYORMUŞ.
  • Arkadaşlar biraz tuhaf bir soru olacak ama aklıma takılan bir mesele var.Hali hazırda Uludağ Üniversitesinde okuyorum ve Eskişehir Anadolu'ya merkezi yatay geçişle geçmek istiyorum.Sıralamam,puanım vs tutuyor.Yalnız iki tane sıkıntı var.Bu sırada 2.sınıf öğrencisiyim bunu da belirtmiş olayım.Birinci sıkıntı hem 1.sınıfın derslerinden hem de 2.sınıfın derslerinden içerik ve isim olarak aynı olan bazı derslerin kredisi +1 daha yüksek.Örneğin her şey aynı isim içerik ama aynı ders bizde 4 kredi orada 5 kredi.Bu derslerin muaf olma şansı zayıf mı?Diğer sıkıntı ise benim bu dönemde 2 dersim zayıf gelebilir ben bunları devamsızlık da olduğu için bütünlemede veremeyeceğim mecburen yaz okulunda alacağım.Bu dersleri Eskişehir'e taşımak istemiyorum o nedenle Bursa'da yaz okulunda alıp Eskişehir'e geçtiğimde dönem başında o dersleri saydırabilmiş göstermek istiyorum.Uludağ'da yaz okulu yaparken kaydımı aldırıp yaz okulu sırasında Eskişehir'e yatay geçiş yapabilmek mümkün oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sickle Hammer -- 24 Mayıs 2019; 1:6:18 >

• quote:

Bende 2013 girişliyim bu dönem farklı bir bölüme yatay geçiş yaptım ve 1. Sınıftan başlatttılar temel derslerden muaf olabilirsin inkilap tarihi ingilizce türk dili gibi dersleri geçtiysen akts tutarsa bunlardan muaf ederler

Azami öğrenim konusunda gene 2021 de bitirmen lazım yatay geçiş yapınca öğrenci numaran 2013 ile başlıyor gene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.