Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
578.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet kesin bilgi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diştabibi

Bn de diş hekimliğinde okuyorum merkezi yatay geçiş düşünüyorum senn puanın geçeceğin yerden kaç puan fazla
    2 3 puan kadar fazla aşırı değil ama birden fazla yere başvuracağım

• Yökteki maddede programa ilişkin derslerin verilmeyr başlandığı dönemden itibaren 4 senelik fakülte 7,5 senelik 8, 6senelik 9 sene yazıyor ama mantıken programa ilişkin dersler yatay geçiş yaptıktan sonra verilmiyor mu bu açıklamaya göre bir itiraz yapsak sonuç vermesi gerekmez mi?
    Bir de mesela 2014 2015 senesinden öncesini saymadıkları gibi bir af vb gelme ihtimali var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim_nalbant -- 4 Nisan 2019; 10:33:20 >
  • Kontenjan ne kadar açılacak bnmki de 10 puan fazla kontenjan da 24 kişi açılacak ama içimde korku var ya olmazsa diye olur mu acaba tek yere başvuru yapacağım

• Diştabibi D kullanıcısına yanıt
    Birden fazla yere başvurman sorun yaratmıyor diye biliyorum garantiye alabilirsin ama çok fazla kontenjan sorunu olcağını sanmıyorum 10 puan fazla ile

• Evet birden fazla yere başvuru sıkıntı olmuyor ama bn memlekete geçmek istiyorum ondan

• Tutcağını varsayıyorum yüksek puanın çünkü

• ibrahim_nalbant İ kullanıcısına yanıt
    Yatay geçiş yapınca azami öğrenim süresi sıfırlanmıyor malesef ama senin 7 sene daha süren var atılmazsın 7 . Senenin sonunda son sınıf derslerini almış olup alttan derslerin kalmışsa atıyorum 12 dersten kaldın sana 2 tane sınav hakkı veriyorlar 5 derse indirirsen 3 dönem daha hak veriyorlar sana 5 derse indiremezsen kaydın siliniyor

• Deatharrow D kullanıcısına yanıt
    Geçmek istediğim fakülte tıp fakültesi olduğundan alttan ders alma olanağım yok maalesef ya seneyi geçiyorsun ya seneyi tekrar ediyorsun

• Yatay geçiş en son hangi sınıfta yapılıyor ? 2017 girişliyim bir sene hazırlık okudum.Hazırlık eğitim süresine dahil ediliyor mu ?

• AppleFB kullanıcısına yanıt
    Myp istediğin sınıfta yapabilirsin hazırlık eğitim süresine dahil değil.

• Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler peki bir kere mi yapılıyor puan ile ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AppleFB

Teşekkürler peki bir kere mi yapılıyor puan ile ?
    Evet bir kez yapabilirsin sadece
  • Merhaba arkadaşlar, 2019-20 idari takvim ne zaman yayınlanır acaba bilgisi olan var mı?

• Diyelim ki ben Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim'e girdim ayrıca eşit ağırlıktan da İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümüne girebiliyordum. BOUN'da ilk senemin sonunda Boğaziçi İktisat'a geçiş yapabiliyor muyum ? Ben alttakinden onu anladım çünkü;

"MADDE 6 – (1) Üniversitenin aynı düzeyde fakat farklı merkezi yerleştirme puan türü ile öğrenci kabul eden diploma programları arasında yatay geçiş başvurusu yapılabilmesi için, adayın merkezi sınava girdiği yıl itibarıyla geçmek istediği diploma programı için geçerli olan puan türünde aldığı merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programına eşdeğer yurt içindeki diğer üniversitelerin diploma programlarının en düşük taban puanından az olmaması gerekir. "

http://dhbr.co/bs6c

• arkadaşlar merhaba, belki daha önce sorulmuştur bilmiyorum ama akdeniz üniversitesine yatay geçiş(myp) zor oluyor mu? özellikle ders saydırmak vs mesela ben istatistik dersi aldım fakat orada dersi istatistik 1 ve 2 olmak üzere ikiye ayırmışlar ikisini de baştan mı aldırırlar yok sa sayarlar mı? teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuna dair herşey

Diyelim ki ben Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim'e girdim ayrıca eşit ağırlıktan da İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümüne girebiliyordum. BOUN'da ilk senemin sonunda Boğaziçi İktisat'a geçiş yapabiliyor muyum ? Ben alttakinden onu anladım çünkü;

"MADDE 6 – (1) Üniversitenin aynı düzeyde fakat farklı merkezi yerleştirme puan türü ile öğrenci kabul eden diploma programları arasında yatay geçiş başvurusu yapılabilmesi için, adayın merkezi sınava girdiği yıl itibarıyla geçmek istediği diploma programı için geçerli olan puan türünde aldığı merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programına eşdeğer yurt içindeki diğer üniversitelerin diploma programlarının en düşük taban puanından az olmaması gerekir. "

http://dhbr.co/bs6c
    Soruyu daha açık yazın puanınızın tuttuğu butün üniversitelere başvuru yaparsınız hangisinden kabul alırsanız ona kayıt yaptırırsınız istediğinize yani.

• Merhabalar.Ankara üniversitesi Siyasal bilgiler fakültesi Maliye 1.sınıf öğrencisiyim.Okula girdiğimden dolayı pişmanım.okuldan değil de bölümün geleceğinden dolayı.ne yapmamı onerirsiniz merkezi yatay geçişle nerelere geçebilirim yardımlarınızı bekliyorum. 2018 girişliyim tm 60k

• sayın ilgili siz kendiniz ilgili yıl ki ösym klavuzundan puanınızın yettiği ve istediğiniz yerleri bulucaksınız
  • irontakerr kullanıcısına yanıt
    okul ile ilişiğiniz kesilmeden yapmanız lazım bu merkezi ek 1 hakkınızı eğer ilişiğiinz kesilirse geri dönüş ancak öğrenci affı ile olur öğrenci aff yeni çıktı tbmm den.
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.