Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ilkay1244 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
7.042
Cevap
184
Favori
350.056
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Devlet Üniversiteleri >> MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş

Birden fazla yere başvurman sorun yaratmıyor diye biliyorum garantiye alabilirsin ama çok fazla kontenjan sorunu olcağını sanmıyorum 10 puan fazla ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Diştabibi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      0 Mesaj
      04 Nisan 2019 11:54:08
      Evet birden fazla yere başvuru sıkıntı olmuyor ama bn memlekete geçmek istiyorum ondan

|
      |

• 04 Nisan 2019 16:57:09
      Tutcağını varsayıyorum yüksek puanın çünkü

|
      |

• Er
      0 Mesaj
      05 Nisan 2019 00:16:05

Yatay geçiş yapınca azami öğrenim süresi sıfırlanmıyor malesef ama senin 7 sene daha süren var atılmazsın 7 . Senenin sonunda son sınıf derslerini almış olup alttan derslerin kalmışsa atıyorum 12 dersten kaldın sana 2 tane sınav hakkı veriyorlar 5 derse indirirsen 3 dönem daha hak veriyorlar sana 5 derse indiremezsen kaydın siliniyor

|
      |
      ibrahim_nalbant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 05 Nisan 2019 11:48:18

Geçmek istediğim fakülte tıp fakültesi olduğundan alttan ders alma olanağım yok maalesef ya seneyi geçiyorsun ya seneyi tekrar ediyorsun

|
      |
      Deatharrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1344 Mesaj
      11 Nisan 2019 09:12:12
      Yatay geçiş en son hangi sınıfta yapılıyor ? 2017 girişliyim bir sene hazırlık okudum.Hazırlık eğitim süresine dahil ediliyor mu ?

• Er
      8 Mesaj
      11 Nisan 2019 13:43:47

Myp istediğin sınıfta yapabilirsin hazırlık eğitim süresine dahil değil.

|
      |
      AppleFB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1344 Mesaj
      11 Nisan 2019 15:11:58

Teşekkürler peki bir kere mi yapılıyor puan ile ?

|
      |
      Ilkay1244 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      8 Mesaj
      11 Nisan 2019 18:12:13
      quote:

Orijinalden alıntı: AppleFB Teşekkürler peki bir kere mi yapılıyor puan ile ? Alıntıları Göster
      Evet bir kez yapabilirsin sadece
      |
      |

• Çavuş
      97 Mesaj
      13 Nisan 2019 15:07:39
      Merhaba arkadaşlar, 2019-20 idari takvim ne zaman yayınlanır acaba bilgisi olan var mı?

• Teğmen
      112 Mesaj
      14 Nisan 2019 20:10:25
      Diyelim ki ben Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim'e girdim ayrıca eşit ağırlıktan da İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümüne girebiliyordum. BOUN'da ilk senemin sonunda Boğaziçi İktisat'a geçiş yapabiliyor muyum ? Ben alttakinden onu anladım çünkü;

"MADDE 6 – (1) Üniversitenin aynı düzeyde fakat farklı merkezi yerleştirme puan türü ile öğrenci kabul eden diploma programları arasında yatay geçiş başvurusu yapılabilmesi için, adayın merkezi sınava girdiği yıl itibarıyla geçmek istediği diploma programı için geçerli olan puan türünde aldığı merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programına eşdeğer yurt içindeki diğer üniversitelerin diploma programlarının en düşük taban puanından az olmaması gerekir. "

http://dhbr.co/bs6c

• Teğmen
      150 Mesaj
      14 Nisan 2019 21:16:13
      arkadaşlar merhaba, belki daha önce sorulmuştur bilmiyorum ama akdeniz üniversitesine yatay geçiş(myp) zor oluyor mu? özellikle ders saydırmak vs mesela ben istatistik dersi aldım fakat orada dersi istatistik 1 ve 2 olmak üzere ikiye ayırmışlar ikisini de baştan mı aldırırlar yok sa sayarlar mı? teşekkür ederim.

• Er
      8 Mesaj
      15 Nisan 2019 00:25:05
      quote:

Orijinalden alıntı: oyuna dair herşey Diyelim ki ben Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim'e girdim ayrıca eşit ağırlıktan da İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümüne girebiliyordum. BOUN'da ilk senemin sonunda Boğaziçi İktisat'a geçiş yapabiliyor muyum ? Ben alttakinden onu anladım çünkü;

"MADDE 6 – (1) Üniversitenin aynı düzeyde fakat farklı merkezi yerleştirme puan türü ile öğrenci kabul eden diploma programları arasında yatay geçiş başvurusu yapılabilmesi için, adayın merkezi sınava girdiği yıl itibarıyla geçmek istediği diploma programı için geçerli olan puan türünde aldığı merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programına eşdeğer yurt içindeki diğer üniversitelerin diploma programlarının en düşük taban puanından az olmaması gerekir. "

http://dhbr.co/bs6c
      Soruyu daha açık yazın puanınızın tuttuğu butün üniversitelere başvuru yaparsınız hangisinden kabul alırsanız ona kayıt yaptırırsınız istediğinize yani.
      |
      |

• Er
      0 Mesaj
      17 Nisan 2019 11:11:12
      Merhabalar.Ankara üniversitesi Siyasal bilgiler fakültesi Maliye 1.sınıf öğrencisiyim.Okula girdiğimden dolayı pişmanım.okuldan değil de bölümün geleceğinden dolayı.ne yapmamı onerirsiniz merkezi yatay geçişle nerelere geçebilirim yardımlarınızı bekliyorum. 2018 girişliyim tm 60k

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      17 Nisan 2019 12:47:37

sayın ilgili siz kendiniz ilgili yıl ki ösym klavuzundan puanınızın yettiği ve istediğiniz yerleri bulucaksınız
      |
      |
      ozil1138 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      17 Nisan 2019 12:50:14

okul ile ilişiğiniz kesilmeden yapmanız lazım bu merkezi ek 1 hakkınızı eğer ilişiğiinz kesilirse geri dönüş ancak öğrenci affı ile olur öğrenci aff yeni çıktı tbmm den.
      |
      |
      irontakerr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      17 Nisan 2019 12:52:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Emin misiniz hocam ? Tam aşağıdaki mesajı yazacaktım sizin mesajı gördüm:

Merkezi yatay geçiş yaparsak eğitim süresi hakkımız sıfırlanır mı ?

Okuldan atılma 2014/2'de geri geldi 2021/2'de mezun olunması lazım atıyorum birinin.

Merkezi yatay geçiş hakkını kullanırsa bu 7 senelik hak sıfırlanır mı ?

NOT: Aynı okulda bölüm değiştireceğim ama merkezi yatay geçiş hakkını kullanacağım. Alıntıları Göster
      eğitim süresi yanlız ca açıköğretim de sıfırlanıyor.
      örgünde sıfırlanmıyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      17 Nisan 2019 12:55:55
      quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_nalbant Yökteki maddede programa ilişkin derslerin verilmeyr başlandığı dönemden itibaren 4 senelik fakülte 7,5 senelik 8, 6senelik 9 sene yazıyor ama mantıken programa ilişkin dersler yatay geçiş yaptıktan sonra verilmiyor mu bu açıklamaya göre bir itiraz yapsak sonuç vermesi gerekmez mi?

Bir de mesela 2014 2015 senesinden öncesini saymadıkları gibi bir af vb gelme ihtimali var mıdır?
      tbmm den öğrenci affı yeni çıktı birdaha af zor bu ülke koşullarında
      sizin kayıt olduğunuz yıldan başlayarak 2015 mesela 7 eğitim dönemi sayıcaksınız.yaklaşık 2020 yılı sonu yapıyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      17 Nisan 2019 12:58:42

birden fazla yere başvuru da kayıtlı olduğunuz ün.öğrenci işleri personeli sıkıntı çıkabilir sonuçta onun tek işi siz değilsiniz daha birçok öğrenci var.
      3-4 takım aynı evrak hazırlanacak mühürlenicek
      |
      |
      ibrahim_nalbant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      288 Mesaj
      17 Nisan 2019 13:01:16

tıp fakültesi son sınıfta bazı üniversiteler merkezi ek 1 kabul etmiyor bazıları da sorun yapmıyor alıyor.

hazırlık eğitim süresine dahil bitiremeyince okuldan atıyorlar.
      |
      |
      AppleFB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Paykasa
Ankara Web Tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.