Şimdi Ara

Merida Kullanıcıları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
12
Favori
41.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bisikleti bir ara düşürdü kadroda noktasal bir de çizik oldu onu zaten geçtim. Olur taş seker falan engel olunmaz, bunun gibi küçük şeyleri tolere edebilmek de gerek. Şu an sorun gördüğüm jant ve ön fren kolunun kablo girişindeki vidanın montajını 2 saat yapamadılar pense ile, izler oluştu.
  • Ayrıca sorun giderilse bile mutlaka o servis hakkında detaylı bir yazı yazın ve gönderin. En azından artık Merida'ya bakmasınlar da biz de markamızın adının lekelenmesini engelleyelim. Biz markamızın iyi şekilde anılmasını istiyoruz. Örneğin ekteki gibi, Giro D'Italia 2013 Genel Klasman dördüncüsü Scarponi ile Lampre-Merida...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur NET -- 25 Mayıs 2013; 23:56:12 >
  •  Merida Kullanıcıları

Merida Kullanıcıları

Merida Kullanıcıları

Merida Kullanıcıları

Merida Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur NET -- 25 Mayıs 2013; 23:58:38 >
  • Haklısınız sadece o servisin yapmış olduğu yanlış tamamen Merida servisi olarak markaya ait oluyor. O yanlıştan sonra alışveriş yaptığım yer ve bir başka merida servisi telefon yağmuruna tuttu her sn ilgilendiler bisikletin durumu ile. Açıkçası bu beni çok memnun etti. Bisikleti geri alırız bile dediler.

Göz ardı edilmemesi gereken bir şey var ki o servis hakkında meridatürkiye' ye mail atmak. Şu an güzel bir mail oluşturup, şikayetimi yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Haklısınız sadece o servisin yapmış olduğu yanlış tamamen Merida servisi olarak markaya ait oluyor. O yanlıştan sonra alışveriş yaptığım yer ve bir başka merida servisi telefon yağmuruna tuttu her sn ilgilendiler bisikletin durumu ile. Açıkçası bu beni çok memnun etti. Bisikleti geri alırız bile dediler.

Göz ardı edilmemesi gereken bir şey var ki o servis hakkında meridatürkiye' ye mail atmak. Şu an güzel bir mail oluşturup, şikayetimi yapacağım.

"Merida Türkiye" zaten Aslı Bisiklet oluyor. Distribütör firma yani. Atacağınız mailde problemin çözülmediği takdirde Merida.com'a da bilgi vereceğinizi belirtin, gerekirse yazarız İngilizce bir mail. Emin olun yurtdışı firmalar sorunlarınızla Türklerden daha çok ilgileniyorlar.
  • Aslı bisiklete bütün durumu anlatan bir mail yazdım bakalım cevapları ne şekilde olacak.
  • İyi yapmışsınız, gelen yanıta göre ilerlersiniz artık.
  • Selam arkadaşlar, uzun süredir araştırma yapıyorum en son olarak iki bisiklet arasında kaldım.
    2012 model Merida tfs 300 (1500 TL) ve 2012 model Sedona 341 (1150 TL).
    Arada 350 TL fiyat farkı var. Objektif olarak bakarsanız bu aradaki fiyat farkını vermeye değermi?
  • Bahsettiğiniz model Merida'yı aldım ben, o yüzden objektif olamayacağım :)

Merida Kullanıcıları
  • Merida Crossway 40-d bisikletimi 1-2 ay once aldim. Cok uzun yollara cikamadim ancak 200 km kadar yol yapabildim. 2 kez kaza gecirdim sadece on catal da cizik olustu. Nazardir cikar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun, ciddi değildir kazalar umarım.
  • bende 1 ay önce crossway 300 aldım. memnunum bisikletten

bu arada bu lastiklere nekadar hava basmak gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

bende 1 ay önce crossway 300 aldım. memnunum bisikletten

bu arada bu lastiklere nekadar hava basmak gerekiyor ?

Benim bisikletimle (Matts TFS 300) birçok özelliği aynı Güle güle kullanın.

Bildiğim kadarıyla lastiklerin üzerinde bar cinsinden basılması gereken hava miktarı yazıyor.
  • Teşekürler @Onur NET

50-75 psi yaziyor... el pompasıyla basabilirmiyim bilmiyorum. presta tipi oldugu için benzinlikte basamam.
    Adaptörler var aslında ebay'de filan satılıyor.

Gerçi bugun bi arkadaşla tanıştım onunda presta tipi vardı sonra jantı 8lik matkap ucuyla bisikletçi delip araba sibop tarzı iç lastik kullanmaya başladı.
    Aslında söyledigi mantıklı geldi... belki ilerde yaparım ama şuan böyle kullanmam gerekir...

Siz bu lastiklere havayı nereden basiyorsunuz ? veya ne şekilde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade_omen

Selam arkadaşlar, uzun süredir araştırma yapıyorum en son olarak iki bisiklet arasında kaldım.
    Arada 350 TL fiyat farkı var. Objektif olarak bakarsanız bu aradaki fiyat farkını vermeye değermi?

Hocam biri mtb diğeri şehir bisikleti. Önce ne amaçta kullanacağınıza karar vermelisiniz.
  • Öyle ilkel yöntemlerle jantı falan elletmeyin :) El pompası yeterli olur size, zaten aralık şeklinde veriliyor tam o değeri yakalamanıza gerek yok.
  • Merida 2013/2014 modelleri ile ilgili güzel bir yazı:http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=1397
  • Birinde karsidan gelen ve onune bakmayan bir esmer vatandas ile carpistim. 2 arkadas bisiklet yolunu tamamen isgal ettigi icin kacabilme gibi bi sansim olmadi. Kalca kemigim de ezilme olmus. 2-3 hafta oturup kalkmam aksadi ama gecti neyseki rahatim artik :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

quote:

Orijinalden alıntı: blade_omen

Selam arkadaşlar, uzun süredir araştırma yapıyorum en son olarak iki bisiklet arasında kaldım.

Hocam biri mtb diğeri şehir bisikleti. Önce ne amaçta kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Haklısınız şehir bisikleti olan Merida crossway 300 bakıyordum aslında Merida matts tfs 300 ile karıştırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade_omen -- 27 Mayıs 2013; 9:55:07 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.