Şimdi Ara

Merida Kullanıcıları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
12
Favori
41.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Abime bisiklet bakıyoruz bir süredir. 2000 civarı. Bir kaç marka baktık ama abimin merida hoşuna gitti. Bugün bayide big nine 100 gördü 2016 kadro. 2200 e taksitle verecek. Mavi renk. Crossway yerine big nine alsak abim için kullandımda sorun yaratır mı. Tek hoşuna giden şu an bu görünüyor. Crossway 20v baktık o fiyatta ama rengi hoşuna gitmedi bu seferde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Big nine 100 aldık bugün. Üzerindeki lastikleri bisikletciye verip mitas stop turn 700*40 ile takas ettik. Umarım memnun kalır abim.

Merida Kullanıcıları

Merida Kullanıcıları

• quote:

Orijinalden alıntı: elbetbirgun

Big nine 100 aldık bugün. Üzerindeki lastikleri bisikletciye verip mitas stop turn 700*40 ile takas ettik. Umarım memnun kalır abim.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Fiziken görmedim hiç ama resimde çok farklı durmuyor sizin Crossway ile Big Nine. Sizin Crossway de oldukça güzel duruyor. Çok eğleneceğinize eminim, iyi sürüşler.

Not: Bahsettiğim bisikletin de resimlerini yükledim, şöyle bir göz atabilirsiniz :)

https://imgur.com/a/kzd4Y0g

https://hizliresim.com/a/wMEB6w

• quote:

Orijinalden alıntı: Miharbi

Hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Fiziken görmedim hiç ama resimde çok farklı durmuyor sizin Crossway ile Big Nine. Sizin Crossway de oldukça güzel duruyor. Çok eğleneceğinize eminim, iyi sürüşler.

Not: Bahsettiğim bisikletin de resimlerini yükledim, şöyle bir göz atabilirsiniz :)

https://imgur.com/a/kzd4Y0g

https://hizliresim.com/a/wMEB6w

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Bisikletinizin rengi gerçekten çok hoşmuş. ;)

Bugün biraz gezindik abimle. O alışkın değil tabi yıllardır kullanmıyor bisiklet. Ama bana eşlik etmede çok zorluk çekmedi. Ben vites alivio 27 vites filan olunca benimki ile aynı sanıyordum. Hafif eğimde aşağı doğru hızlanayım deyince yetişemedi pedal boşa dönüyor gibi dedi. Aynakol oranları farklı olduğunu öğrendim sonra. İkisinin de 27 olması aynı hızda gitmesi anlamına gelmiyormuş. Cahilliğim işte :)

Genel olarak memnun. Kullandıkça daha da çok seveceğini düşünüyorum.

İlginiz için çok teşekkür ederim.

İyi pedallamalar...

• quote:

Orijinalden alıntı: elbetbirgun

Teşekkür ederim. Bisikletinizin rengi gerçekten çok hoşmuş. ;)

Bugün biraz gezindik abimle. O alışkın değil tabi yıllardır kullanmıyor bisiklet. Ama bana eşlik etmede çok zorluk çekmedi. Ben vites alivio 27 vites filan olunca benimki ile aynı sanıyordum. Hafif eğimde aşağı doğru hızlanayım deyince yetişemedi pedal boşa dönüyor gibi dedi. Aynakol oranları farklı olduğunu öğrendim sonra. İkisinin de 27 olması aynı hızda gitmesi anlamına gelmiyormuş. Cahilliğim işte :)

Genel olarak memnun. Kullandıkça daha da çok seveceğini düşünüyorum.

İlginiz için çok teşekkür ederim.

İyi pedallamalar...

Alıntıları Göster
    Muhakkak sevecektir, bisiklet apayrı bir lezzet. Ben özellikle geceleri az trafik bol serinlikli turları seviyorum

Aynakol oranlarınıza baktım da Crossway 48-36-26 kullanırken Big Nine 40-30-22 kullanmış. Kasetler 11-34 ile aynı her iki bisiklet için de.
    Bayır tırmanırken Big Nine %15 civarı kolay ama yavaş çıkacaktır. Düz yolda ise siz 48-36 ile 40-30'a göre %20 kadar daha üst süratlara ulaşabilirsiniz her pedal başına. Tabi ki bu hesaplar aynı jant boyu kullanıldığı varsayılarak yapıldı, 26/28 farkı da varsa %7,5 kadar da oradan fark oluşacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: türbinbakım

Merida yerine maxxis veya michelin bak derim daha saglamdor ama fiyatlari yuksek meridanin fiyatuda yüksek benim onerim f/p olarak Rubena al derim
    Maxxis bilmiyorum da Michelin çok yol tutuyor diyenler var.

• Crossway 40d nin arka ve ön aktarıcıları orjinal de altus mu alivio mu? Yoksa bunlar üretim yılına göre mi değişiyor

• bisiklet almayı düşünüyorumda Merida sedona ve giant arasında hangi markayı tercih etmeliyim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim . ayrıca hem köyde hem asvalt yolda karışık kullanım olucak dolaysı ile hangi model uygun olur . merida da crossway serisini tavsiye etiler bi ara bilmiyorum katılırmısınız ?
  • Yıllar önce Merida daha ülkemizde yeni yeni yerleşiyorken alıp, bu başlığı açmıştım. Yıllar sonra çok iyi bir fiyata satma şansım oldu bu bisikleti. Şimdilerde aynısını Peugeot için yaptım. Bakalım birkaç yıl sonra onda da zarar etmeden satabilecek miyim :)

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.