Şimdi Ara

MERCEDES CLK HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
28.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar geçende bi arkadaşımda gördüm çift kapı dış görünüşü süper sunrooflu bir mercedes öğrendim ki 98 clk ymış ve 35 e almış araba bu özellikleriyle donanımıyla ve görünümüyle piyasada sıfır diye dolaşan bir çok arabadan güzel gözüküyor.
    Acaba bu arabanın fiyatı neden ucuz yada bana mı öle geldi yani alınır mı bu araba ciddi ciddi düşünüyorum bilen varsa lütfen yazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi entropy -- 8 Ağustos 2008; 2:19:55 >

• şimdi 98 CLK 35 e ucuz bi fiyat yanlız bunlar

Elegance
    Avantgarde ve Elegance kompressor
    Avantgarde kompressor

birde sade olan sport modeli var araç eğer özellikli değilse yani sport sa normal bi fiyat.

ama 98 clk 200 avantgarde kompressorler 40 dan aşağı deil hatta 42-43

bunların CLK 200, 230 ve 430 ları Türkiyede olan modellerdir.
  • Arkadaşım 98-2001 CLK 200 serisi inan bana şuan yeni çıkan mercedeslerden daha sağlam. Tek kelimeyle sorunsuz kusursuz bir araç. Ama tabi almadan önce mutlaka servise göster genede. Bide mümkünse 150 binin altında olsun. Satmak istediğinde kolay satasın diye. Bu arada alacağın aracın kilometresinin orjinalliğinede dikkat et. Piyasada km siyle oynanmış çok CLK var.

quote:

Orjinalden alıntı: entropy

arkadaşlar geçende bi arkadaşımda gördüm çift kapı dış görünüşü süper sunrooflu bir mercedes öğrendim ki 98 clk ymış ve 35 e almış araba bu özellikleriyle donanımıyla ve görünümüyle piyasada sıfır diye dolaşan bir çok arabadan güzel gözüküyor.
    Acaba bu arabanın fiyatı neden ucuz yada bana mı öle geldi yani alınır mı bu araba ciddi ciddi düşünüyorum bilen varsa lütfen yazsın

• quote:

Orjinalden alıntı: entropy

arkadaşlar geçende bi arkadaşımda gördüm çift kapı dış görünüşü süper sunrooflu bir mercedes öğrendim ki 98 clk ymış ve 35 e almış araba bu özellikleriyle donanımıyla ve görünümüyle piyasada sıfır diye dolaşan bir çok arabadan güzel gözüküyor.

Arkadaşım 35.000 lira hiç ucuz değil. TR dışındaki 212 ülkede ortalama fiyatı 7000-10000 lira arası...

Ama illa alıcaksan 2004 CLK 55 AMG çok çok nezih bir araç... Yabancı ülkelerden temizini 30-40 bin liraya alabilirisn.... Ama tabi TR'ye geçici olarak sokabilirisn...

İşte sana bir tane CLK 500 seçtim. Fiyat tuzlu ama araç 35.000'de. AMG diil ama olsun. Utandırmaz seni araç, şanını ve gururunu yukarılara taşır, at avrat silah dedirtir...

CLK'lar çok çok sağlam, konforlu, estetik, süratli ve şanlı araçlardır...

http://www.cars.com/go/search/detail.jsp;?tracktype=usedcc&searchType=21&pageNumber=8&numResultsPerPage=50&largeNumResultsPerPage=0&sortorder=descending&sortfield=PRICE+descending&certifiedOnly=false&criteria=K-%7cE-%7cM-_31_%7cD-_286_%7cN-N%7cR-10000%7cI-1%2c7%7cP-PRICE+descending%7cQ-descending%7cZ-75202&aff=national&paId=287867492&recnum=436&leadExists=true

About This CLK-Class
    Mileage: 36,479 Body Style: Convertible Exterior Color: White Interior Color: Tan Stock #: 1903CB VIN: WDBTK75JX5F120876 Engine: 5.0L V8 Transmission: AUTO 7SPD Doors: 2 Wheelbase: 107" CARFAX 1-Owner Vehicle
    View Free Report

Features: Auto-Dimming Mirrors, Rollover Protection System, Rain Sensing Wipers, Air Conditioning, Power Seat, 2WD, Power Steering, Power Door Locks, Power Windows, Tilt Steering Wheel, Power Passenger Seat, Power Convertible Top, Trip Computer, Anti-Theft Stereo, Traction Control System, Memory Seating, Daytime Running Lights, Anti-Theft Device(S), Auto Express Down Window, Adjustable Lumbar Seat(S), Chrome Front Grill, Auto Adjust Day/Night Mirror, Scv - Speed Compensated Volume, Power Mirrors, Steering Wheel Audio Controls, Power Rear Hatch Release, Rear Window Defroster, Reading Light(S), Dual Climate Control, Anti Theft/Security System, Leather Upholstery, Dual Air Bags, Intermittent Wipers
    Standard Equipment: Fuel Economy EPA Highway (Mpg): 25 And EPA City (Mpg): 17, Remote Power Locks Includes Trunk/Hatch And Includes Power Windows, Front Power Windows With Two One-Touch, Rear Power Windows, Cruise Control, Four-Wheel ABS, Four Disc Brakes Including Four Ventilated Discs, Driver Front Airbag With Multi-Stage Deployment, Passenger Front Airbag With Occupant Sensors And Multi-Stage Deployment, Front Side Airbag With Occupant Sensors, Rear Side Airbag, Electric Softtop Convertible Roof With Glass Rear Window, Front And Trunk/Hatch Spoiler, Harman/Kardon Audio System With AM/FM And CD Player, Electronic Traction Control Via ABS & Engine Management, Stability Control, Tinted Glass On Cabin, Front Alloy Wheels With 17 Inch Rim Diam And 7.5 Inch Rim Width, Rear Alloy Wheels With 17 Inch Rim Diam And 8.5 Inch Rim Width, Complex Surface Lens Halogen Bulb Headlights, Front Fog Lights, Rear Fog Lights, Luxury Trim Alloy & Leather On Gearknob, Wood & Leather On Doors And Wood/Woodgrain On Dashboard, Wind Deflector Behind Seats, External Temperature, Tachometer, Performance: Maximum Speed (Mph): 130 And Acceleration 0-60 MPH (Secs): 6, Driver Power Heated Body Color Door Mirrors With Automatic Operation Indicator Lights, Passenger Power Heated Body Color Door Mirrors With Automatic Indicator Lights, Day Time Running Lights, Heated Washer, Fixed Rear Window With Defogger, Twelve Speaker(S), Computer With Average Speed, Average Fuel Consumption And Range For Remaining Fuel, Remote Audio Controls, Brake Assist System, Remote Control Remote Trunk/Hatch Release, Front Reading Lights, Service Interval Indicator, Peripheral Anti-Theft Protection, Concealed System Convertible Rollover Protection, Leather Seat Upholstery With Additional Leather, Bucket Electrically Adjustable Driver And Passenger Seat With Height Adjustment, Five Adjustments And Tilt Adjustment, Two Fixed Bucket Front Facing Rear Seats With Zero Adjustments, Clock
    Hide Additional Features

• Dimi arkadaş abd ye gidip arabayı alsın.
  • Gerçekten o paralara binilebilecek en güzel araba. 190 BG bir araç parçalarıda uçuk değil.Bende var istediğin bir bilgi varsa yardımcı olayım sana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: liarda

Dimi arkadaş abd ye gidip arabayı alsın.

Sözkonusu Mercedes olursa, çekinmeyip diğer gezegenlere bile gideceksin. Gidiş dönüş 1000 lira, KOnteynırla 800 dolara getiriler aracı. En az 180.000 lira kar edilir yukardaki araçta...

Merak etmeyin davamız sürüyor pek yakında kullanılmış otomobil getirmek tamamen serbest ve vergisiz olacak TR'de...
  • quote:

Orjinalden alıntı: LAST_DRIVER

quote:

Sözkonusu Mercedes olursa, çekinmeyip diğer gezegenlere bile gideceksin. Gidiş dönüş 1000 lira, KOnteynırla 800 dolara getiriler aracı. En az 180.000 lira kar edilir yukardaki araçta...

Merak etmeyin davamız sürüyor pek yakında kullanılmış otomobil getirmek tamamen serbest ve vergisiz olacak TR'de...

OHA.. vergisiz ikinci el araç gelsin bu ülkeye ben klavyemle mouse umu yerim.. akıllı ve mantıklı konuşun ya arabadan mı anlamıyorsunuz ekonomiden mi anlamıyorsunuz, türkiyeden mi bihabersiniz çok merak ediyorum..

okuyun ve öğrenin:

Bedelsiz ithalat tebliğinden ilgili maddeler aşağıdaki gibidir.

Madde 3-
    a) Yurtta bir takvim yılında 6 aydan fazla kalmamış olmaları kaydıyla Türkiye gümrük bölgesi dışında en az 24 ay (Türkiye’de bir takvim yılında 45 güne kadar kalışlar yurt dışındaki ikamet süresinden sayılır) ikamet ettikten sonra kanuni ikametgahlarını kesin olarak Türkiye’ye nakledenler,
    b) Kararname ile yurt dışındaki milli veya milletlerarası kadrolara atanıp da bu görevlerinden dönen kamu görevlileri (Bunlar için Türkiye gümrük bölgesi dışında en az 24 ay ikamet şartı aranmaz),

İkametgahlarını naklettikleri son giriş tarihinden en az 6 ay öncesinden beri yurt dışında bulundukları ülkede adlarına kayıtlı ve adlarına kaydının yapıldığı yıl itibariyle (kayıt ve model yılı dahil) 3 yıldan eski olmayan kullanılmış motorlu veya motorsuz özel kara nakil vasıtaları gümrük vergilerinden muaf olarak ithal edebilirler.

Madde 4-
    Türk vatandaşlığına geçmek suretiyle kanuni ikametgahını yabancı bir ülkeden Türkiye gümrük bölgesine kesin olarak nakleden kişilerin (evlilik suretiyle Türk vatandaşlığına geçenler hariç) ikametgahlarının naklinden önceki Türkiye’ye son giriş tarihinden en az 6 ay öncesinden beri yurt dışında bulundukları ülkede adlarına kayıtlı ve adlarına kaydının yapıldığı yıl itibariyle (kayıt ve model yılı dahil) 3 yıldan eski olmayan kullanılmış motorlu veya motorsuz özel kara nakil vasıtalarının ithalinde gümrük vergileri aranmaz. Bunların Türkiye gümrük bölgesi dışında 24 ay ikamet etmeleri şart değildir.

Madde 5-

a) Motorlu veya motorsuz özel kara nakil vasıtası ithali aile ünitesine tanınır.
    b) Verilen hak şahsın taşıması gereken şartlara bağlı olduğundan, otomobil ithal başvurusu hak sahibi tarafından bizzat yapılır ve eşlerden biri, diğeri adına kayıtlı aracı ithal edemez.

Madde 7- Muafen ithal edilmiş olan motorlu veya motorsuz özel kara nakil vasıtaları, serbest dolaşıma girdiği tarihten itibaren 12 ay geçmedikçe, gümrük idaresine bildirilmeden belli bir para karşılığı veya karşılıksız olarak ödünç verilemez, teminat olarak gösterilemez, kiralanamaz, devredilemez veya satılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroX -- 9 Aralık 2008; 17:58:38 >

• quote:

Orjinalden alıntı: NitroX

quote:

quote:

Sözkonusu Mercedes olursa, çekinmeyip diğer gezegenlere bile gideceksin.
    davamız sürüyor pek yakında kullanılmış otomobil getirmek tamamen serbest ve vergisiz olacak TR'de...

OHA.. vergisiz ikinci el araç gelsin bu ülkeye ben klavyemle mouse umu yerim.. akıllı ve mantıklı konuşun ya arabadan mı anlamıyorsunuz ekonomiden mi anlamıyorsunuz, türkiyeden mi bihabersiniz çok merak ediyorum..

Bunları yapmana gerek yok. TC ile AB arasında 1995 yılında imzalanan sözleşme ile 10 yıl içinde oto sektörü gerekli reformları yapacak ve 2005 yılından itibaren (2006 1 ocak) kullanılmış eşyanın ithali serbest olacaktı. Ama yerli oto satıcıları 1 tane bile otomobil satamayacaklarını, vergilerin düşürülmesi gerektiğini söylediler. Maliyeciler de para lazım - denk bütçe ayağına yatıp, kanunun üstüne yattılar.

Benim tahminim bu reformu yaparsak TR'ye ilk 3 sene içinde en az 10.000.000 araç gireceği. Yani zaten yol yok ülkemizde, o zaman hiç işin içinden çıkılamayacak. (AB'de 1996 Broadway 300 lira, 1997 Tipolar 1.000 Lira. 1998 325İ cabrio BMW'ler 4.000 lira. Gerisini sen hesapla.

Forumdaki bazı arkadaşlarımız bu reforma çok karşı olsalarda, İlk Lambolarını, CLS'leri, 550 BMW'lerini satın aldıkları gün sakinleşeceklerine inanıyorum. Dava en fazla 3 yılda biter, (AİHM süreci dahil)...

• @last_driver senin hayranın oldum ben de abdnin bu durumuna hastayım çok ucuz arabalar.ama dediklerin çok zor vergiler olmadan batar bu ülke üretim 0 çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stonegiant

@last_driver senin hayranın oldum ben de abdnin bu durumuna hastayım çok ucuz arabalar.ama dediklerin çok zor vergiler olmadan batar bu ülke üretim 0 çünkü.

ebay.com'dan ilan copy/paste etmeyi marifet sanan, sürekli mantıksız konuşup, kimseye zerre faydası olmayan mesajlarla forumu kirleten, Beşiktaş'tan Kadıköy'e geçer gibi gemi konteynırlarında top-end Mercedes ve BMW'leri TR'ye getirmekten bahseden bir şahsa(!) hayran oldun demek?
  • Gümrükten 2 tel geçiricez diye anamız ağlıyor. Adam mercedes geçiricek.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: NitroX

quote:

quote:

Sözkonusu Mercedes olursa, çekinmeyip diğer gezegenlere bile gideceksin.
    davamız sürüyor pek yakında kullanılmış otomobil getirmek tamamen serbest ve vergisiz olacak TR'de...

Bunları yapmana gerek yok. TC ile AB arasında 1995 yılında imzalanan sözleşme ile 10 yıl içinde oto sektörü gerekli reformları yapacak ve 2005 yılından itibaren (2006 1 ocak) kullanılmış eşyanın ithali serbest olacaktı. Ama yerli oto satıcıları 1 tane bile otomobil satamayacaklarını, vergilerin düşürülmesi gerektiğini söylediler. Maliyeciler de para lazım - denk bütçe ayağına yatıp, kanunun üstüne yattılar.

Benim tahminim bu reformu yaparsak TR'ye ilk 3 sene içinde en az 10.000.000 araç gireceği. Yani zaten yol yok ülkemizde, o zaman hiç işin içinden çıkılamayacak. (AB'de 1996 Broadway 300 lira, 1997 Tipolar 1.000 Lira. 1998 325İ cabrio BMW'ler 4.000 lira. Gerisini sen hesapla.

Forumdaki bazı arkadaşlarımız bu reforma çok karşı olsalarda, İlk Lambolarını, CLS'leri, 550 BMW'lerini satın aldıkları gün sakinleşeceklerine inanıyorum. Dava en fazla 3 yılda biter, (AİHM süreci dahil)...

Bana bu sözleşmenin bi linkini yollayabilir misin? Ayrıca 70 milyonluk ülkede şu anda 13 milyon araç var iken, 3 yılda 10 milyon araç girer bu ülkeye diyen bi insanın dediklerinin ne kadar gerçekçi olabilir bilmiyorum..

Kardeşim yurtdışında yaşadığı için, yurtdışında o 4000 liralık bmw lerin ne durumda olduğunu çok iyi biliyorum. Yurtdışında da orta kalite az km de ikinci el araçlar da 10000 euro civarında satılıyor. Zaten ikinci el araçların türkiyeye girmemesi herkesin iyiliğine olacaktır, en azından bu sayede avrupanın çöplerine dünyanın parasını harcamayız. Eğer ne alakası var diyorsanız, bedelsiz ithalata geçip de AB HURDALIĞINA DÖNEN bulgaristanın halini şu yazılardan bir okuyun:

http://www.abhaber.com/haber.php?id=16452

http://bulthink.com/otomobil-pazari-ve-trafik-cehennemi

yani durum öyle 5000 euroya passat, 20000 euroya ferrari alıncak bir durum değil.. önce biraz okuyun, sonra konuşun..

ha bu arada bmw 550 diye bi araç yok, en fazla 535d üretiliyor 5 serisinde, m5 diyorsan onun adı 550 değil, hatırlatayım dedim..

• bmw 550 var arkadaşım yanılmışsın sen önce biraz oku bence sonra yaz:) web sitesine falan bi göz at denk gelirsin
  • hakkaten 1998-2000 modelleri fln 35bine satılıyor, hakkaten karizması çok yüksek bir alet, mesela

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/1673235?MarkaModel=2000-MERCEDES-CLK-200

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/1671580?MarkaModel=1998-MERCEDES-CLK-200-Kmp.Avan.Cab

hele 2.sinin rengine hasta oldum(jantları iğrenç gerçi)

35bine alacağın harhangi bir sıfır araban çok çok daha donanımlı ve prestijli olacaktır ama tabi birde kullanana sormak lazım, bende düşünmüştüm bir aralar, hala düşünüyorum gerçi:)

• Bende bunlara bakıyorum.
  • Konu açılalı epeyi olmuş ama en azından bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşım varsa zevkle yardımcı olmak isterim. Benim 2001 model CLK 200 Komp. cabrio aracım var. Her türlü sorunuzu edindiğim tecrübeler doğrultusunda yanıtlamaktan mutluluk duyarım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker2154

Konu açılalı epeyi olmuş ama en azından bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşım varsa zevkle yardımcı olmak isterim. Benim 2001 model CLK 200 Komp. cabrio aracım var. Her türlü sorunuzu edindiğim tecrübeler doğrultusunda yanıtlamaktan mutluluk duyarım....

yakıt ve parça fiyatları nasıl peki? yılda en fazla 8000km yapan biri için abartılı düzeylerde bir yakıt masrafı olur mu?
  • Drak-md arkadaşım öncelikle şunu bilmelisinki Mercedes CLK bir zevk arabasıdır. Bu araç oldukça konforlu ve kaliteli bir spor araba. Tabiki bu araca binip ekonomi yapmayı düşünmemelesin ancak korkunu anlıyorum. Bende almadan önce bu tür çekincelere sahiptim fakat daha sonra şu düşünce hakim oldu: Bana neye mal olursa olsun bu arabayı alıcam... Şuan aracımdan çok memnunum, iyiki almışım. Yakıt konusuna gelirsek normal kullanımda ş.içi 10-11 lt yakıt tüketirsin. ben accık agresif kullanıyorum 12 lt yi buluyor. LPG dönüşümü ile bu sorunu aşabilirsin. Çok güzel ve kaliteli LPG kitleri var performans açısından hiç bir fark anlamazsın. bence yılda 8000 oldukça az ve seni üzeceğini zannetmiyorum. Yedek parça olarakta tabiki orjinal parçaları tuzlu.. :) ancak şuan hangi arabanın orjinal parçası tuzlu değilki? FIAT ın bile fahiş fiyatlarla parça sattığı bi ülkedeyiz ki mercedesin parça kalitesini tartışmaya gerek bile yok... bende daha önce opel vardı, baya mercedes ayarında fiyat istiyolardı. Benim parça konusunda yaşadığım sıkıntı aksesuar konusunda oldu. sol farın yıkama motorunun kapağını çalmış hıyarın biri, servise sordum herşey dahil 80 tl dedi. cep telefonu kadar bi dandik kapak. Bu parçayı ankarada ki koca yıldız sanayide bulamadım. mecbur servisten aldım. boyama ve takmayada 20 tl verdim al sana dandik bi kapağa 100 tl. ancak böyle incik boncuk haricinde diğer bütün ana parçalarını çıkmacılardan da temin edebilirsin. Şu da varki bindiğin araba Mercedes ona baktığın sürece seni asla üzmez... Uzattım sonuç olarak yakıt sarfiyatı yüksek mi? evet yüksek.. ne yapabiliriz? LPG dönüşümü ile yarı yarıya indirebiliriz... Parça pahalımı? evet pahalı... ne yapabiliriz? çok can alıcı olmayan parçaların bi çoğunu çıkmacılardan temin edebiliriz... e diğer parçalar? eeee gülü seven dikenine katlanır :D Umarım yardımcı olabilmişimdir...

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker2154

Drak-md arkadaşım öncelikle şunu bilmelisinki Mercedes CLK bir zevk arabasıdır. Bu araç oldukça konforlu ve kaliteli bir spor araba. Tabiki bu araca binip ekonomi yapmayı düşünmemelesin ancak korkunu anlıyorum. Bende almadan önce bu tür çekincelere sahiptim fakat daha sonra şu düşünce hakim oldu: Bana neye mal olursa olsun bu arabayı alıcam... Şuan aracımdan çok memnunum, iyiki almışım. Yakıt konusuna gelirsek normal kullanımda ş.içi 10-11 lt yakıt tüketirsin. ben accık agresif kullanıyorum 12 lt yi buluyor. LPG dönüşümü ile bu sorunu aşabilirsin. Çok güzel ve kaliteli LPG kitleri var performans açısından hiç bir fark anlamazsın. bence yılda 8000 oldukça az ve seni üzeceğini zannetmiyorum. Yedek parça olarakta tabiki orjinal parçaları tuzlu.. :) ancak şuan hangi arabanın orjinal parçası tuzlu değilki? FIAT ın bile fahiş fiyatlarla parça sattığı bi ülkedeyiz ki mercedesin parça kalitesini tartışmaya gerek bile yok... bende daha önce opel vardı, baya mercedes ayarında fiyat istiyolardı. Benim parça konusunda yaşadığım sıkıntı aksesuar konusunda oldu. sol farın yıkama motorunun kapağını çalmış hıyarın biri, servise sordum herşey dahil 80 tl dedi. cep telefonu kadar bi dandik kapak. Bu parçayı ankarada ki koca yıldız sanayide bulamadım. mecbur servisten aldım. boyama ve takmayada 20 tl verdim al sana dandik bi kapağa 100 tl. ancak böyle incik boncuk haricinde diğer bütün ana parçalarını çıkmacılardan da temin edebilirsin. Şu da varki bindiğin araba Mercedes ona baktığın sürece seni asla üzmez... Uzattım sonuç olarak yakıt sarfiyatı yüksek mi? evet yüksek.. ne yapabiliriz? LPG dönüşümü ile yarı yarıya indirebiliriz... Parça pahalımı? evet pahalı... ne yapabiliriz? çok can alıcı olmayan parçaların bi çoğunu çıkmacılardan temin edebiliriz... e diğer parçalar? eeee gülü seven dikenine katlanır :D Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Peki dostum 2002-2003 model C serisinin coupe modelleri hakkında ne düşünüyorsun?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.