Şimdi Ara

Mercedes CLA C200 - Honda Yeni CR-V

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. 110.000 lira gibi bütçe mevcut. Mercedes CLA C200 1600cc AMG donanım paketi ile birlikte olan modeli 110.000tl gibi. Yakıt tüketimi olsun, mercedes kalitesi olsun ön plana çıkıyor gibi. Diğer tarafta jip var yani, ekstra güvenlik paketi ile birlikte Honda Yeni CR-V 2000cc de 112.000tl. Hem yüksek, hem güvende hissettiriyor. Mercedese göre biraz büyük ve yakıt tüketimi biraz fazla. Pek birbirine eş bir karşılaştırma değil ama siz ne dersiniz bu konuda?

• Bana kalsa o paraya spor paket makyajlı w211 alırım.
    Seçenekler arasından ise CLA.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amaç nedir ne için kullanacaksiniz? Aile mi bekar mi? Coluk cocuk var mi? Genelde ne tarz yerlerde yillik kac km yapilir. Bira daha bilgi verirseniz ona gore biz de daha mantikli yardimci olmaya calisiriz.

• ikiside ayrı araçlar tercih meselesi
    ben olsam clayı tercih ederim
  • Cla çok güzel araç ancak KESİNLİKLE 110 bin tl verilmez. e180 çok daha donanımlı ve 2 sınıf üst, 140 bin tl. C serisi bitmek üzere olduğu için fırsattan istifade c sınıfı ( civic, golf seviyesi cla yı) d sınıfı parasına satıyorlar.

Ek aynı araç aynı donanım (cla 200 amg tam 100 bin tl idi 10 bin tl zam gelmiş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 13 Temmuz 2013; 23:29:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Bana kalsa o paraya spor paket makyajlı w211 alırım.

Yapma bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiSpice

quote:

Yapma bunu

Yaptım bile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yapma bunu

Yaptım bile.

O arabanın ederi 90 bin, taş çatlasa 95 bin.

O bütçeye gidilir mis gibi C180 veya 3.16i bakılır.CLA da neymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 13 Temmuz 2013; 23:44:17 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yapma bunu

Yaptım bile.

O arabanın ederi 90 bin, taş çatlasa 95 bin.

O bütçeye gidilir mis gibi C180 veya 3.16i bakılır.CLA da neymiş

E konu sahibi sormuş ben ne yapiyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fikrim kesinlikle CLA dan yana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bone_slayer

Merhabalar. 110.000 lira gibi bütçe mevcut. Mercedes CLA C200 1600cc AMG donanım paketi ile birlikte olan modeli 110.000tl gibi. Yakıt tüketimi olsun, mercedes kalitesi olsun ön plana çıkıyor gibi. Diğer tarafta jip var yani, ekstra güvenlik paketi ile birlikte Honda Yeni CR-V 2000cc de 112.000tl. Hem yüksek, hem güvende hissettiriyor. Mercedese göre biraz büyük ve yakıt tüketimi biraz fazla. Pek birbirine eş bir karşılaştırma değil ama siz ne dersiniz bu konuda?

Simdi ne hedefli kullanacaksiniz konfor mu spor surus mu hiz mi ancak butceyi zorlarim 140-145 e kadar cikarim diyorsan e180 panoramik cam tavan bej artico deri ile rahat 140-145 civarina alirsiniz simdi crv guzel arac fakat karsilastirdiginiz arac cok farkli araclar biri 4.4 suv biri cla onden cekisli cla yi onerir miyim hangi acidan bakdiginiza bagli ben cla yi tasarim adina begeniyorum fakat bana uygun bir arac degil pek fazla birde cla yi subat mart a kadar beklemeyide goze almalisin e180 de ozel siparis vermedigin surece yani geri gorus kamerasi vb gibi yani agustos da gelir

• Evliyim, çocuk yok henüz ama alacağım arabayı en az 7-8 yıl kullanmayı düşünüyorum, yani ne olacağı bilinmez. Yıllık 15000km yaparım. Öncelikli olarak güvenlik ve konfor, sonrasında tasarım, spor sürüş önemli. Güvenlik ve konfor deyince 4x4 daha akla yatıyor, ancak mercedes de bu konuda çok kaliteli, tasarım ve sürüş açısından da mercedes daha aklıma yatıyor. Aslında c serisi düşünmüştüm ama görünüş ve tasarım olarak cla daha hoş görünüyor. açıkcası c serisi ve cla arasındaki teknik farkları çok iyi bilmiyorum. fiyat olarak da bütçenin zorlanmış hali ne yazık ki, 110.000 maksimum gibi. c 180 amg paket 120.000tl, biraz aşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bone_slayer -- 14 Temmuz 2013; 0:24:50 >
  • bir haftadır CLA kullanıyorum, sürüü keyifli çok şık bir araç çok yeni olduğundan yolda kendine çok sık baktırıyor. performansa biey yazamayacağım emanet araç tıngır mıngır gidiyorum.
  • bone_slayer B kullanıcısına yanıt
    CLAya bindiniz mi bilmiyorum ama içine bindiğinizde aile için uygun olmadığını görüceksiniz, arkası geniş bir araç değil. sizin aracınız kesinlikle C serisi. çok az km'de ikinci el bulabilirsiniz. hondayı düşünmeyin bile.
  • CR-V güzel ama pahalı. CLA değil de C serisi öneririm.

• Bu iki araç içinden kesinlikle Cr-v tercih edilmeli. Ama 110 binlik bütçe ile bir de Bmw bayisine uğrar, ne var ne yok diye bakardım işin gerçeği (:
  • bmw 320i ed bir bakin hocam fayda var yani
  • Vermeyin şu paraları cla'ya. Para çoksa işte o zaman cla alınır. Yoksa o fiyatlara makyajlı c180 amg için çabalamak en ama en mantıklısı. Ufak dokunuşlarla daha sportifte olacaktır. Daha fazla para ile de e180 tercih edilmeli.
  • CLA görünüş dışında bir şey vaat etmeyen bir araç bence. Özellikle geniş bir araç aramıyorsanız 3.20iED çok güzel bir seçenek olabilir. Üzerine biraz daha koyup daha konforlu ancak daha düşük motorlu, M paketli 316i alabilirsiniz. (şu tarz birşeyhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-mmm-paket-yenii-316-ia-borusan-plus8ileri-plusic-plusdis-plusmmm-plusbeyazzz-131087902/detay)

İlla spor araç bakıyorsanız da gidip bir VW CC alırsınız ve 20bin TL cebinize kalır. Şanzımanı 3 serisi kadar güven vermez tabi ama sonuçta garantide her türlü değişim oluyor.

• ikisi arasında kesinlikle mercedes cla. ama arkadaşların da dediği gibi cla'ya sahip olabilmek için herhalde uzun süre beklemek gerekiyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.