Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (314. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.398
Cevap
82
Favori
566.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CLA ya sonradan orijinal koltuk ısıtması takılıyor mu?
  • Koltuk ısıtması sonradan cok zor olur ve pahalı olur tahminim en az 3000-5000 arası isterler hocam yinede cok gerekliyse senin için servisi bir ara istersen ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CLA 200 Comfort a sonradan AMG Gövde tasarımı yapılabilir mi? comfortta egzoz çıkışı alttan ama özellikle sadece görünüm olarak arkada iki yandan çıkışlı egzoz uçları takılabilir mi ?
  • Boeing737 kullanıcısına yanıt
    Bir üste arkadaşın biri ilan vermiş satlık diye o racı aç bak onda değiştirilmiş yani kısaca difüzör değişimiyle görsel olarakda ekzost olarak da yaptırabilmen mümkün
  • black-or-white B kullanıcısına yanıt
    merhaba
    ben amg versiyona cla 45 aksesuarları taktım. birebir uygun bağlantı tırnakları civata delikleri vs.
    arkadaşın bahsettiği araca uygun olmayabilir.yada komple tampon alırsa belki..
  • Arkadaşlar CLA konusunda neredeyse hiç bilgim yok. Size iki model soracağım.
    CLA 180 cdi ile CLA 180 d arasında ne fark var? Her ikisinin de AMG paketi mevcut. Cdi mi d mi olduğunu nasıl anlayabiliriz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanhirik

Arkadaşlar CLA konusunda neredeyse hiç bilgim yok. Size iki model soracağım.
    CLA 180 cdi ile CLA 180 d arasında ne fark var? Her ikisinin de AMG paketi mevcut. Cdi mi d mi olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Hocam ikisi de dizel ayni arac. Benim bildigim 2015 aralik ayindan itibaren 180cdi yerine 180d ismi kullanilmaya baslandi. 180d olanlarin ekrani ve direksiyonu guncel halidir yani ici makyajlidir. Ayni sekilde cdi olup son aylarda alinan araclarinda ici makyajlilari vardir. Benim bildigim sadece arkada isim degisikligi o kadar. Ikiside 1.5 dizel unite motorlu anlamina geliyor. 2016 dizellerin hepsinin isminin 180d olmasi lazim o yuzden kisaca isim guncellemesi diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: maho1907

quote:

Arkadaşlar CLA konusunda neredeyse hiç bilgim yok. Size iki model soracağım.

Hocam ikisi de dizel ayni arac. Benim bildigim 2015 aralik ayindan itibaren 180cdi yerine 180d ismi kullanilmaya baslandi. 180d olanlarin ekrani ve direksiyonu guncel halidir yani ici makyajlidir. Ayni sekilde cdi olup son aylarda alinan araclarinda ici makyajlilari vardir. Benim bildigim sadece arkada isim degisikligi o kadar. Ikiside 1.5 dizel unite motorlu anlamina geliyor. 2016 dizellerin hepsinin isminin 180d olmasi lazim o yuzden kisaca isim guncellemesi diyelim.

Çok açıklayıcı oldu. Teşekkür ederim.

• erkanhirik E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim aramiza katilmaniz dilegiyle.

• quote:

Bende 2013 model F30 320ied var. Açıkçası kararsızım. 1 çocuğum var. Yakıt anlamında mutlu eder ama çok mu dar gelir acaba? Konfor konusunda da şüphelerim var. Siz ne düşünürsünüz?

• quote:

quote:

Bende 2013 model F30 320ied var. Açıkçası kararsızım. 1 çocuğum var. Yakıt anlamında mutlu eder ama çok mu dar gelir acaba? Konfor konusunda da şüphelerim var. Siz ne düşünürsünüz?

Hocam durumlarimiz biraz benziyor bende 2014 116i vardi. 1 tane bebek var. Araba yetmemeye basladi. Ben de ya 2015 320ied sportline ya da 2015 Cla 200 amg alacaktim. Uzun suren kararsizlik sonucu mantik 320ied demesine ragmen tercihim cok yakisikli buldugum icin farkli bir arac olsun diye cla oldu. Cunku benim 1 serisi ile 3 serisi nerdeyse birebir ayni aracti ic mekan anlaminda. Yani ustune birusuru para verip aynisinin afedersin kici uzununu alacak gibi hissettim.

Fakat sizdeki degistirme sebebi anladigim kadariyla yakit. Yani dizele gecme istegi. Ben iki araci da benzinli dusunuyordum. Dizel Cla yakit anlaminda tabiki super tatmin eder. Ama 320ied 170 hp den sonra cok kotu hissedebilirsiniz:) Soyle bir denklem olur yakit alirken yuzunuz guler, surerken yuzunuz duser:) Cla200 156hp lik ise bmw ye cok yakin bir performans sundugu icin o konuda dizel kadar hayal kirikligi yasamazsiniz.

Arabayla ilgili soyleyebilecegim Amg si cok ilgi cekici ve gosterisli kabul edelim. Fakat amg alirken sert suspansiyonu benim gibi kabul edin bastan. 320i araciniz m sport olsa cok hissetmezdiniz ama normal bir 320i ye gore bariz sert gelecektir. Bu dedigimi en cok bozuk yollarda ve cukurlarda hissedersiniz. İci 320i den arka tavan basikligi coupe gorunum nedeniyle arkada tepeden dar. Yoksa diz mesafesi ve oturma alani yeterli. Boyu 180cm alti icin hicbir sikinti yok. Sadece bebegi oto koltuguna oturturken arka tavandan dolayi baya egiliyoruz ve biraz zorlaniyoruz kafasi ve kafamiz iceri sokarken carpmasin diye. Bagaji yeterli sizi uzmez. Ama size 320ied den sonra Cla alacagim derseniz herkes deli der. Bana da dediler ama kimseyi dinlemedim gonlumdeki araci aldim cok da mutluyum iyi ki bunu almisiz diyoruz. Sedan spor coupe baska alternatif bulamadim zaten. Soracaginiz baska bir sey olursa yardimci olmaya calisirim.

• quote:

quote:

quote:

Hocam durumlarimiz biraz benziyor bende 2014 116i vardi. 1 tane bebek var. Araba yetmemeye basladi. Ben de ya 2015 320ied sportline ya da 2015 Cla 200 amg alacaktim. Uzun suren kararsizlik sonucu mantik 320ied demesine ragmen tercihim cok yakisikli buldugum icin farkli bir arac olsun diye cla oldu. Cunku benim 1 serisi ile 3 serisi nerdeyse birebir ayni aracti ic mekan anlaminda. Yani ustune birusuru para verip aynisinin afedersin kici uzununu alacak gibi hissettim.

Fakat sizdeki degistirme sebebi anladigim kadariyla yakit. Yani dizele gecme istegi. Ben iki araci da benzinli dusunuyordum. Dizel Cla yakit anlaminda tabiki super tatmin eder. Ama 320ied 170 hp den sonra cok kotu hissedebilirsiniz:) Soyle bir denklem olur yakit alirken yuzunuz guler, surerken yuzunuz duser:) Cla200 156hp lik ise bmw ye cok yakin bir performans sundugu icin o konuda dizel kadar hayal kirikligi yasamazsiniz.

Arabayla ilgili soyleyebilecegim Amg si cok ilgi cekici ve gosterisli kabul edelim. Fakat amg alirken sert suspansiyonu benim gibi kabul edin bastan. 320i araciniz m sport olsa cok hissetmezdiniz ama normal bir 320i ye gore bariz sert gelecektir. Bu dedigimi en cok bozuk yollarda ve cukurlarda hissedersiniz. İci 320i den arka tavan basikligi coupe gorunum nedeniyle arkada tepeden dar. Yoksa diz mesafesi ve oturma alani yeterli. Boyu 180cm alti icin hicbir sikinti yok. Sadece bebegi oto koltuguna oturturken arka tavandan dolayi baya egiliyoruz ve biraz zorlaniyoruz kafasi ve kafamiz iceri sokarken carpmasin diye. Bagaji yeterli sizi uzmez. Ama size 320ied den sonra Cla alacagim derseniz herkes deli der. Bana da dediler ama kimseyi dinlemedim gonlumdeki araci aldim cok da mutluyum iyi ki bunu almisiz diyoruz. Sedan spor coupe baska alternatif bulamadim zaten. Soracaginiz baska bir sey olursa yardimci olmaya calisirim.

Son zamanlarda forumda doğru düzgün cevaplar bulmak zorlaşmıştı, öncelikle teşekkür ederim. Aslında yakıtımdan çok rahatsız değilim, aksine böylesi güçlü bir aracın şehir içi 7,5 lt şehir dışı 5 lt yakması oldukça iyi. Bu değerler zaten benim sakin araç kullandığımı da gösteriyor diye düşünüyorum. Dolayısı ile aşırı bir performans beklentim yok. CLA dizellerin de performansının yeterli olacağını düşünüyorum. Yılda 20 bin km yol yapan birisi olarak ister istemez dizel düşünüyorum, bu da belki biraz psikolojik... Bu kadar yol yapan birisine doğal olarak konfor da önemli oluyor. Arkadaşımda a180 benzinli amg var. Onu kullandım, dediğiniz gibi biraz sert bir araçtı. Konforla ilgili söyledikleriniz nedeniyle acaba yeni c180lere mi baksam? Fakat CLA o kadar yakışıklı ki aklımı çeliyor :)

• Eşime aldığım 2016model cla200 amg kırmızı ile aranıza katılmış bulunuyorum. Aracı 7bin km deyken mercedes yetkili servisten aldım. Eşim sırf görünüşü için istedi desem yalan olmaz, hatta araçda ne donanım var onu bile tam bilmiyorum. servis standart amg paket ekstra yok dedi. Keşke servisler araçların donanımlarını yazan bir çıktıda verselermiş dedim kitapçığını okurken, zira birsürü özellik yazıyor kitapçıkda ama muhtemelen bir çoğu yok. Mesela Mercedeste cruise control tempomat diye geçiyor anladığım kadarıyla, adaptif cc ise distronic plus diye. Aracımda düz cc varmış😬 Tempomatı açmaya çalışırken speedtronic devreye giriyo, biraz daha kurcalamam lazım heralde anlamak için. Bende volvo s60 var onunla virajlara girerken çok güvende girerdim, cla da böyle bir sıkıntım olur mu dedim ama volvomu aratmıyo, güven veriyo. Kapılar volvoda daha tok, cla da biraz daha hafif gibi. Ama motor şanzuman clada çok daha iyi. Amg paket ve runflatden olsa gerek konfor düşük cla da, volvoda 235/45/17 conti lastik var çok daha konforlu. Genel olarak araçtan memnun kaldık, heleki görüntü ve motor-şanzımandan. Eve ikinci araç olarak almıştık ama birinci araç olacak gibi😬 Kalın sağlıcakla

Birşeyde araç teslim edikten sonra fark ettim sağ ön ve arka lastikde balon var. 7bin kmde runflat nası balon olmuş hayret dedim. Ön lastiği kendi lastikcimde değiştirdim, arkadaki balon çok küçük lastikci arada bakalım büyürse değiştririz dedik.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Son zamanlarda forumda doğru düzgün cevaplar bulmak zorlaşmıştı, öncelikle teşekkür ederim. Aslında yakıtımdan çok rahatsız değilim, aksine böylesi güçlü bir aracın şehir içi 7,5 lt şehir dışı 5 lt yakması oldukça iyi. Bu değerler zaten benim sakin araç kullandığımı da gösteriyor diye düşünüyorum. Dolayısı ile aşırı bir performans beklentim yok. CLA dizellerin de performansının yeterli olacağını düşünüyorum. Yılda 20 bin km yol yapan birisi olarak ister istemez dizel düşünüyorum, bu da belki biraz psikolojik... Bu kadar yol yapan birisine doğal olarak konfor da önemli oluyor. Arkadaşımda a180 benzinli amg var. Onu kullandım, dediğiniz gibi biraz sert bir araçtı. Konforla ilgili söyledikleriniz nedeniyle acaba yeni c180lere mi baksam? Fakat CLA o kadar yakışıklı ki aklımı çeliyor :)

Rica ederim. Vallahi c180 i amg alacaksiniz emin olun o da sert. Fakat amg dusunmuyorsaniz bir sey diyemem. 20bin km gezdiginiz ve 320i ye 7.5 litre yaktirdiginiz icin dizel size mantikli. Dip gaz, kalkista sidik yarisi:) ve 120 ustu surat pek yapmadiginiz icin sizin icin beygir ve guc dediginiz gibi pek bir sey ifade etmiyor. Dizel sizi yakitiyla tatmin edecektir. Ben yeni c leri de begeniyorum. Ama cla bilincalti cls ye olan benzerligindenmidir nedir bende cok baska duygular uyandiriyor:)

• quote:

Orijinalden alıntı: gargicim

Eşime aldığım 2016model cla200 amg kırmızı ile aranıza katılmış bulunuyorum. Aracı 7bin km deyken mercedes yetkili servisten aldım. Eşim sırf görünüşü için istedi desem yalan olmaz, hatta araçda ne donanım var onu bile tam bilmiyorum. servis standart amg paket ekstra yok dedi. Keşke servisler araçların donanımlarını yazan bir çıktıda verselermiş dedim kitapçığını okurken, zira birsürü özellik yazıyor kitapçıkda ama muhtemelen bir çoğu yok. Mesela Mercedeste cruise control tempomat diye geçiyor anladığım kadarıyla, adaptif cc ise distronic plus diye. Aracımda düz cc varmış😬 Tempomatı açmaya çalışırken speedtronic devreye giriyo, biraz daha kurcalamam lazım heralde anlamak için. Bende volvo s60 var onunla virajlara girerken çok güvende girerdim, cla da böyle bir sıkıntım olur mu dedim ama volvomu aratmıyo, güven veriyo. Kapılar volvoda daha tok, cla da biraz daha hafif gibi. Ama motor şanzuman clada çok daha iyi. Amg paket ve runflatden olsa gerek konfor düşük cla da, volvoda 235/45/17 conti lastik var çok daha konforlu. Genel olarak araçtan memnun kaldık, heleki görüntü ve motor-şanzımandan. Eve ikinci araç olarak almıştık ama birinci araç olacak gibi😬 Kalın sağlıcakla

Birşeyde araç teslim edikten sonra fark ettim sağ ön ve arka lastikde balon var. 7bin kmde runflat nası balon olmuş hayret dedim. Ön lastiği kendi lastikcimde değiştirdim, arkadaki balon çok küçük lastikci arada bakalım büyürse değiştririz dedik.

Hayirli olsun kazasiz belasiz gunlerde kullanin. Araclarimiz donanim olarak gayet iyi. Benim olsa dediklerim hafizali koltuk, anahtarsiz giris ve elektrikli bagaj:) bunlar da olsa heralde omur boyu inmem bu aractan. Hiz sabitleyici ve limitleyiciyi azicik kurcalayinca cozersiniz. 18 jant runflat lastik ve amg suspansiyonu dusununce volvodan konfor olarak dusuk olmasi cok cok normal tabiki. Kirmizi renk de dag grisi gibi cok ilgi cekiyor. Sizin evde cla kavgasi yakindir:) Runflat in balon yapmasi tamamen sans isi. Benim aracim 20bin kmde. Bir sikinti yok. Sizinki 7bin de cok erken denk gelmis. Allah baska dert vermesin. Iyi surusler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho1907 -- 27 Haziran 2017; 13:37:49 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Rica ederim. Vallahi c180 i amg alacaksiniz emin olun o da sert. Fakat amg dusunmuyorsaniz bir sey diyemem. 20bin km gezdiginiz ve 320i ye 7.5 litre yaktirdiginiz icin dizel size mantikli. Dip gaz, kalkista sidik yarisi:) ve 120 ustu surat pek yapmadiginiz icin sizin icin beygir ve guc dediginiz gibi pek bir sey ifade etmiyor. Dizel sizi yakitiyla tatmin edecektir. Ben yeni c leri de begeniyorum. Ama cla bilincalti cls ye olan benzerligindenmidir nedir bende cok baska duygular uyandiriyor:)

Bakalım biraz daha zaman geçsin. Kısmet diyelim. Yine bir şey takılırsa aklıma, size danışırım. Selamlar.

• erkanhirik E kullanıcısına yanıt
    Hakkinizda hayirlisi olsun. Selamlar.

• Merhaba cla kullanicilari soyle bir konu actim

https://forum.donanimhaber.com/308-den-cla-200-e-gecis-cla-hakkinda-bilgisi-olanlar-iceri--127952387-3#127995363

Okuyup yorum yazacak cla kullanicilarina simdiden cok tesekkurler

Genel olarak cla hakkinda herseyi ogrenmek istiyorum

125 bin bandinda ikinci el dusunuyorum

Konu basliginda ve altindaki yorumlarda uzun uzun yazdim beklentilerimi

• Cla 45 amg alacagim Allah nasip ederse. Aman alma diyen yada mutlaka al diyen var mi ?

Yakit tuketimi cokmu afaki ?

Aşiri sertmi şehir ici kullanimlarda rahatsiz eder mi ?

• 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.