Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6.384
Cevap
84
Favori
533.818
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8705 Mesaj
    Aracın sürtünme katsayısı 0.23cd gibi etkileyici bir değer.

Motorlar

CLA 180 : 1.6 litre 122 hp , 5.4 l/100 km ortalama tüketim. 0-100 9.3 sn, 210 km maksimum hız.

CLA 180 BlueEFFICIENCY Edition : 1.6 litre 122 hp, 5.0 l/100 km ortalama tüketim. 0-100 9.9 sn, 190 km maksimum hız.

CLA 200 : 1.6 litre 156 hp, 5.5 l/100 km ortalama tüketim. 0-100 8.6 sn, 230 km maksimum hız.

CLA 250 : 2.0 litre 211 hp, 6.1 ı/100 km ortalama tüketim. 0-100 6.7 sn, 240 km maksimum hız.

CLA 220 CDI : 2.1 litre 170 hp, 4.2 l/100 km ortalama tüketim. 0-100 8.2 sn, 230 km maksimum hız.

CLA 250 ve CLA 220 CDI da 7 kademeli 7G-DCT otomatik şanzıman var. Diğer modellerde 6 ileri manuel şanzıman var.

Almanya başlangıç fiyatı 29 bin euro civarı (CLA 180), en pahalı modelse 39 bin euro civarı (CLA 250)

CLA45 AMG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrostatic -- 20 Mart 2013; 1:55:52 >

|
    |

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    @sangokudbgt demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Hiç sevmediğim muhabbetlerdir bunlar ama Astra ile CLA(200)'yı tokatladığın gün yataktan kalkamayıp işe de geç kalmışsındır muhtemelen. Bir daha yavaş tokatla, ikincisinde kapının önüne koyar patron.

Ecotec(Astra) motoru 2 sene kullandım, ruhsattaki beygir gücünü alt takımlara ne kadar zorlanarak ilettiğini sadece yolcu koltuğuna oturan senden iyi bilirim.

Araca chip tuning yaptıracak kadar aklımı kaçırırsam günün birinde, yarı fiyatına araba alıp seninle aynı sınıfa inmek yerine CLA(200)'ya uygulatır 200 hp'yi zorlarım. Böylece kalkışta sana katlanma sürem 4 saniyeden, 2 saniyeye düşer. Sen de derdini Tuğba Ekinci'nin klibini izleyen piyade onbaşı gibi baktığın led stoplarıma anlatırsın.

Anladığın dilden konuşayım derken biraz hırpaladım ama kusura bakma.

Şu arsız fukara kompleksini de al uza şimdi.

İlk sorunuzu CLA yı bilen dostlara bırakarak 2. soruuzu cevaplayayım.
    30 yaşında E Class aldım, bu yaşta E Class olurmu dediler.
    35 yaşında C Class aldım, E den inip C Classa binilir mi, mercedes E den başlar (ne demekse, ben 20 yıldır öğrenemedim) dediler
    40 yaşında E AMG aldım, rally pilotu mu olucan dediler
    45 yaşında E 4matic aldım, ne gerek vardı dediler
    50 yaşındayım, E Class kullanıyorum, bugün niye değiştirmiyorsun diyorlar.
    Kısacası hep dediler, dediler, dediler....
    Ben de güldüm geçtim, keyfime baktım.
    Size naçizane tavsiyem kimseyi dinlemeyin keyfinize bakın. Sonuçta keyif de para da sizin.
    Eğer CLA yı beğendi iseniz konu kapanmıştır, gerisi boş.

Hepiniz çok şanslısınız, kazasız belasız güzel günlerde kullanın. umarım benim de bir CLA aracım olur ilerde. Görüntüsüne bayılıyorum.

Dünyada motor üreticilerinin sayısının sınırlı olduğunu tüm otomobil firmaları bir biri ile bu konuda ortaklığa gittiğini sanırım bilmiyorsunuz... 1.5 DCI motor 2000 li yılların başından beri var olan bir motor kendini ispatlamış sorunsuzluğu tescillenmiş bir motor bu yüzdendir NİSSAN, RENAULT, DACIA, MERCEDES bu motoru kullanıyor . Ayrıca bilmediğinizi düşündüğüm diğer husus motorun sadece ana blok kısmı alınıyor diğer şanzuman yakıt, hava vs. üniteleri her marka kendisi mühendisliğini yapıyor.

Peki BMW nin de peugeot motoru kullandığını biliyormusunuz ????

PSA gurup denilen motor üreticisi ( pejo-citroen ortak kuruluşu ) benzinli motorları pejo , citroen ve BMW de kullanılırken PSA gurubun dizel motorları ise pejo, citroen, VOLVO, FORD ve TOYOTA (verso modeli sadece ) da kullanılıyor

bu konuda size link de vereyimhttp://www.sekizsilindir.com/2015/03/hangi-marka-hangi-markann-motorunu.html

CLA, C , A, B, E serilerinde kullanılan 1,6 benzinli motor ise direk mercedes üretimi motordur. yani C200, CLA 200 deki 1,6 156 HP benzinli motor mercedes tir.

Son olarak da Şanzumanlardan bahsedelim yarı otomatik dediğiniz DCT çift kavramalı teknolojili bir şanzumandır. Akıllı yazılım ile sürücüsü aracı nasıl sürüyorsa bir süre sonra ona göre tepkiler verir bütün otomobil test editörleri en iyisinin 1 tık altında gayet tatminkar diye bahsettiği şanzumana kalkışları iğrenç demişsiniz sürücüsü nasıl sürüyorsa tepkisini ona göre veren bir şanzumandır araştırabilirsiniz.

Ben bu araçları övmüyorum mercedes bana parada vermiyor ancak piyasadaki araçlara bakarak teknolojilere bakarak atmadan destekli konuşmak gerektiğine inanıyorum...

Ben sevmediğim bir aracın forum bölümüne girip berbat yazmam sevmesem de yazmam .....

• Yarbay
    6512 Mesaj
    Süper olmuş. Böyle gelirse piyasayı siler süpürür heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bmw'nin compact ve mercedesin clc serileri bana göre markaların yüz karasıydı.

• Yüzbaşı
    932 Mesaj
    3. resim yakıyo valla...
    |
    |
    Yuh diyorum ya ,başkada bir şey demiyorum süper olmuş...
    |
    |
    YAhu mercedes bir rahat dur Allahını seversen. A serisi a serisi diye diye şirkette mercedesten soğuttum milleti.Şimdi a serisi clc serisi, a serisi clc serisi diyeceğim filistin askısına alacaklar.
    |
    |
    Şu ana kadar gordugum en guzel 2-3 tasarımdan biri. Mukemmel. Ozellikle beyazı kaza sebebi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DursunBey -- 18 Nisan 2012; 21:51:31 >
    |
    |
    mb,model gamını genişletmeye doymuyor.önceki clc faciasının telafisi niteliğinde olacak sanırım
    |
    |
  • Yüzbaşı
    696 Mesaj
    Tasarımda son nokta...
    |
    |
    Bir aracın tüm teknik özelliklerini biliyor da "herkes" yerine "herkez" yazıp,eşeklerin sırtına geçirilen eyeri "eğer" ile karıştırıyorsan seninle tartışacak hiçbir şeyim yok benim.Sen ister "beyen" ister beğenme.
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 10 saat 9 dakika kadarı kaldı.
    A Class'ın sedanı diyebiliriz. İçi zaten aynı olmuş. Ben beğendim başarılı.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Yeni izgara,direksiyon ve havalandirmalar beni benden aldi.

|
    |

|
    |
    |
    |
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: aanil

Aha adam etmişler gibi.

Bmw'nin compact ve mercedesin clc serileri bana göre markaların yüz karasıydı.

Eski clc ile bu clc aynı sınıfta mı olacak peki?
    |
    |

• Yarbay
    9465 Mesaj
    |
    |
Reklamlar
e-ticaret
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
izmir web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.