Yüzbaşı
25 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Geçen sene bu zamanlarda aldığım focus 3 1.6 tdci 95 ps aracımı satıp w203 c200 kompressor almayı düşünüyorum daha öncelsinde c270 cdi vardı yani w203 kalite konusunda yeterince tecrubem var fakat kompressor motorları hakkında yeterli birikimim yok yakıtları nasıldır ? Hoş bu da sorumu diyeceksiniz ama ben yinede tecrubesi olanlara sormak istiyorum lpg li kullanıma uygunmu çünkü aldıktan sonra veya alırken lpg li sülünüyorum aydınlatırsanız sevinirim

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=135130827&rnd=9281

Saygılar...
Merhaba forum sakinleri.Bundan bir hafta once Almanya da mercedes de calisan kuzenim izine ayrılarak sıfır e200 cdi alıp buraya geldi sonra ki gün sabah arabaya kontak çevirdiğinde calışmıyordu yaklaşık 15 dk sonra çalışıyordu sorun şu ki araç uzun yolda hiç bir şekilde ne arıza veriyor ne de stop ediyor sadece 10-15 dk boyunca kontak çevirmek gerekiyor neyse 4 gün önce mengerler davutpaşa şubesine randevu alıp götürdük bilgisayara bağlasınlar diye oradaki yetkili arabayı bilgisayara bağlayıp programını falan yenileyeceğini söyledi sonra ki gün aradılar buyuk ihtimal arabanın beyni arızlı dediler ama %
100 emin olmam için yedek anahtarının kodu lazım dedi yetkili vatandaş kuzenim de yedek anahtarını almanya da unutmus neyse zor bela anahtarı getirtti servise uğradık daha yedek anahtarı adama vermeden adam senin arabanda %
100 beyin arızası var almanyadan sipariş vericem 2-3 haftaya gelir dedi kabul etmedik arabayı servisten aldık işin garip tarafı bırak programını yenilemeyi arabayı bilgisayara bile bağlamamış bakmamışlar bile oldugu yerde duruyordu kuzenim almanya ya gittiğinde stuttgart mercedes merkez ofisine mengerler firması için önce yazılı şikayet ve dava da bulunacak.

edit:3 hafta arabanın serviste kalması durumunda araç talep ettiğimizde türkiye için geçerli değil dediler bu nasıl saçmalıktır.
Yiğenime araba bakıyoruz ehliyeti yeni aldı daha önceden 1 bucuk yıllık tecrubesi var arabayı yatırmaya niyeti yok malum istanbul trafiği de işin içine girince otomatik vites ve ufak hb tarzı olması lpg ve dizel en önemli tercihler 20 bin tl bütçeyi az da olsa artırma imkanı var.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Japon üretici Mitsubishi, Asya pazarlarına yönelik tasarladığı yeni küçük sedan modelinin konsept halini Shangai otomobil fuarında tanıttı.

Mavi renkli aydınlatma grubu ve ön panjuru saymazsak seri üretim versiyonuna yakın bir tasarıma sahip olan araçta ön ve arka tamponların altında, yan eteklerde ve bagaj kapağı üzerinde aerodinamik kit parçaları dikkat çekiyor.

Henüz teknik detayları açıklanmayan otomobilde 1.2 litre hacimli benzinli motor ve sürekli değişken oranlı otomatik şanzıman (CVT) sunulmakta.

Arkadaslar yurtdısında ehliyeti olan turk vatandası birisi Turkiye ye geldiğinde ehliyetini kullanabilir mi ? Eger kullanamazsa ne gibi işlem yaptırmalı tekrar surucu kursuna sınava girmesi gerekiyor mu?
Land Rover gelen yeni teklifler üzerine ucuz suv piyasaya sürmeyi düşünüyor.Marka direktörü John Edwards piyasaya sunulacak küçük ve ucuz suv modelini üreteceklerini belirtti.Edwards,yeni modelin küçük suv sınıfında iyi bir performans yakalayacağını ve sınıfında Porsche macan,Bmw x1 ve Mini Countryman a karşı rakip olarak üretileceğini vurguluyor.Evoque çatısı altında üretilecek olan DC100 2.2 dizel motor ve 2.0 benzinli motor seçenekleriyle giriş seviyesinde Land Rover olarak nitelendiriliyor henüz piyasaya çıkacağı tarih net belirtilmezken,fiyat olarak İngiltere'de 18.000 paund,Amerika da 27.000 usd den satışa sunulması planlanıyor.

Rusya'nın ilk hibrid araçlarının seri üretimi 2014'ün ikinci yarısında başlıyor. Yo-Auto otomobil fabrikasının sahibi Mihail Prohorov, yıllık üretim kapasitelerinin 45 bin araç olacağını söyledi.

Yo-Auto, hibrid araçları çevre dostu ve enerji tasarruflu olarak tanımlıyor. Rusya'nın ilk elektrikli araçları eş zamanlı doğalgaz ve sıvılaştırılmış gaz kullanarak motor gücü artırılıyor.

St. Petersburg kentinde kurulan otomobil fabrikasının yıllık kapasitesi yaklaşık 45 bin araç olacak. Fabrikanın ikinci aşaması devreye alındığında ise kapasite iki katına çıkacak.

Prohorov test üretimi sonrası hatchback, normal ve çift kapılı üç ayrı modelin tanıtımını geçen yıl yapmıştı. İlk hibrit araçları kullanan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de araçları başarılı bulmuştu. Araçların fiyat aralığı ise 350-400 bin ruble (12-15 bin dolar) arasında planlanıyor.

Yo-Auto'ların maksimum hızı saatte 120 kilometre olacak. Ful yakıt dolumu ile 400 kilometre yol alabilecek araçlar, 1 litre benzinle 30 kilometre gidebilecek.

Yo-Auto otomobil fabrikası birkaç yıllık bir süre içinde araçların yüzde 90 parça üretimini Rusya'da yapabilecek. Elektronik donanım, panel kontrolü ve süspansiyon sistemi gibi bir kısım parçaları dışarıdan alacak fabrika, önceliği kaliteye veriyor.

Melez olarak tanımlanabilecek araçlar özellikle sıkışık trafikte benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanıyor. Emisyon salınımı bu süreçte sıfırlanırken, elektrik motoru benzin motorunun çalışması ile şarj oluyor. Aracın ayrıca şarj olmasına gerek kalmıyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde benzinli araçların yerini hibrid araçların alacağı öngörülüyor.

Arkadaslar yaklaşık 3 yıldır Autocad kullanıyorum yakın zamandır 3ds max'e basladım.Autocad'de çizip 3ds max'e ımport ediyorum ve modellemesini yapıyorum vray de en gerçekci,mükemmele yakın dış mekan render i nasıl alabilirim.Not:Alüminyum ve cam dış cephe giydirme üzerine modelleme yapıyorum bunlardan yola cıkarak neleri tavsiye edersiniz? Kullanılan programlar Autocad 2012 3ds max 2009 vray render 2.0
Bmw ve Mercedes-Benz gibi iki dev firma birlikte olsa eminim dünyayı silip süpürürlerdi.Evet arkadaslar bu konu hakkında ki görüsleriniz nelerdir?
Arkadaslar oyun icin pc toplamayi dusunuyorum butce 1500 tercihlerim intel islemci nvidia ekran karti evet fikirlerinizi bekliyorum.
Hakkında
Meslek: Ticaret
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 280
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 11.490 (Bu ay: 24)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.