Şimdi Ara

Mercedes B Kasa Ve Dct Şanzıman Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Saglikli gunler arkadaslar. Yeni kasa Mercedes B dizel otomatik almayi düşünüyorum. Su anki arabam 2017 model Bmw 2 active tourer dizel otomatik. Eat6 tam otomatik olan seriden. Sert altyapısı ve bunun doğurduğu konfor eksikliği haric oldukca memnunuz. Mpv'leri seven bir aileyiz. Bu nedenle B kasa ilgimi cekmeye başladı. Tasarımı, teknolojik özellikleri ve kalitesi ile hoşumuza gitti. Araci test etme şansımız olmadı. Bizim arabadan daha konforlu olduğunu tahmin ediyorum. Beni en çok dusunduren dct isimli 7 ileri cift kavrama sanzimani olmasi. Istanbul Kartal'da ikamet ediyorum. Bu tarafta birçok semte gore daha sakin bir trafik olsada zaman zaman yogun bölgelerde seyir yapmaktayım. Malum Istanbul'un yol şartları ve trafiği bu tür sanzimanlari çok zorlamakta. Daha önceden edc'li bir arabamiz vardi. Bazi teknik sikintilar yaşatarak üzmüştü bizi. O yuzden su anki arabamızın sanzimani cok tatmin ediyor bizi.Eski a ve b kasadan beri Mercedes'te bu sanziman kullanılmakta zannedersem. Internette biraz baktım ama üreticisini ve kuru/yagli tip olup olmadığı bilgisini bulamadım. Kullanan arkadaşlar konfor , motor uyumu vb.hususlarda bilgi verirse müteşekkir olurum.

• Hocam 2013model b200 kullandık yaklaşık 1 sene bugüne kadar kullandığım en konforlu şanzımandi.Herhangi bir kararsızlık yaşamadım o sürede.Sanirim aynı şanzımani kullanıyor o dönem araştırmalarıma göre 7gtronic nispeten sorunlu ama 7gdct(b serisindeki) sorunsuz idi yanıltmak istemem.İslak çift kavrama diye hatırımda kalmış.Ayrica ön park sensörü hareket halinde bile çok iyi tepki veriyordu aklıma geldi şimdi
  • Ftrhüseyin kullanıcısına yanıt

Tesekkurler bilgi için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.