Şimdi Ara

Memento (2000) | Akıl Defteri | Christopher Nolan (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
3
Favori
17.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AK_47

filmi malesef hasta olma arefesinde başım ağrırken ve alkol alarak izledim ve harcadığımı anladım biter bitmez..

daha sonra bu yazıyı okudum ve vaov diyerek filmin aslında bir sanat eseri olduğunu anladım ve filme de bir anlam kazandırdım...

hayatımda izlediğim mükemmel diyebileceğim ender filmlerdendi...
  • ilk izlemede anlayan varsa ayakta alkışlarım.. Şimdi izledim filmi... kurgusundan olsa gerek anlamadım. Anlayamadığım içinde beğenmedim.. Yorumları okudum herkes en az 2 -3 kere izlemiş. Anlaşılması çok zor.. Belki ilerde tekrar izlerim...
  • Dün akşam izledim tekrardan gerçekten güzel bir film ama öyle hayatımda izlediğim en iyi filmde değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmi sonuna kadar hiç izleyemedim hep aynı yerde sıkılıp kapattım sanırım sorun bende sorduğum herkes çok beyenmiş.
  • Güzel film..

• Geçen filmi açtım izliyorum sürekli aynı sahne falan sıkıldım kapattım
  • Az önce izledim. Beynim durdu resmen . Hicbirsey anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

Az önce izledim. Beynim durdu resmen . Hicbirsey anlamadım

http://www.sinemafanatik.com/memento/mementoexp.html

Oku hocam, anlarsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

Az önce izledim. Beynim durdu resmen . Hicbirsey anlamadım

Filmi sondan başa sar.
  • Filmi izleyenlere Following filmini de tavsiye ederim. Nolan'ın ilk uzun metrajlı filmidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draugnar

Memento bayağı enteresan bir filmdi.
    Adamın birinin esas oğlanı koşturduğu sahne güzeldi. Hani şu, adamın "Hayda ben niye bu herifi kovalıyorum" derken birden uyanıp "ulan herif beni kovalıyormuş!" diyerek kaçmaya başlaması.

orayı ben de beğenmiştim :D
  • İlk izlediğimden beri 5 yıl geçmesine rağmen, büyük bir keyifle izlediğim mükemmel ötesi bir film diyebilirim.
  • Mükemmel ötesiydi gerçekten .

Edit: İlk izleyişte anladım hikayeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bertrand Russell -- 1 Şubat 2013; 2:09:47 >
  • bi ara tekrar izleyeyim yonetmene zaten laf yok bomba gibi.bu tür filmleri gerçekten çok seviyorum.
  • 148 iq'um var. Anlamadım.
  • 2-3 senedir izlemiyorum unuttum sanırım
    Tekrardan izleyeyim.
  • Christopher Nolan kalitesine yakışır bir film.
  • mantık hatalarıyla dolu bir film. çok saçma olmuş. adamın kafa 15 dk da bir reset atıyor ama adam hiç "hiçbir şey hatırlamıyorum. hemen doktora gitmeliyim." falan filan diye bir telaşa girmiyor. bu kadar ileri düzey bir vakayı hemen kabullenip işe koyuluyor.
    zaten bu nolan filmlerinin hep senaryolarında eksiklikler oluyor. sadece insomnia filminin senaryoda bir sorun yoktu. zaten onu da nolan yazmamıştı.
  • Anlamayanlar neyi anlamadı?

Filmin sondan başa sarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pick&Roll

Anlamayanlar neyi anlamadı?

Filmin sondan başa sarıyor.

filmin görüntülerinin renkli olduğu kısımlar sondan başa sarıyor. onun haricindeki siyah beyaz görüntüler ise düzgün bir şekilde ilerliyor yani baştan sonra
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.