Şimdi Ara

★ Meizu MX5 - ANA KONU/KULLANICILAR KULÜBÜ★ (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.776
Cevap
39
Favori
87.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AArkadaşlar merhaba, bugün google play ayarlarına göz atıyordum gözüme 'telefonunuzun sertifikası yok' yazısı takıldı. Tıklayıp sertifikalı markalar listesine baktım Meizu markasını göremedim. Oneplus, Xiaomi, Zuk dahil bütün markalar var ama Meizu yok. Konu hakkında bilgisi olan varmı???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meizu google play ile gelmedigi ve flyme nin icinde hot apps diye google playe alternatif cakma bir store oldugu icin google la aralari bozuk. Bu nedenlede sertifika alamiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başıma gelen ilginç bir durumu anlatmak istiyorum.

Cuma akşamı telefonu elime aldığımda ekranı uyandırmaya çalıştım, hiçbir tepki alamadım. Ekran koruyucu veya normal ekran hiçbiri çıkmıyordu, bildirim ışığı da yanmıyordu. Önce şarjı bitti zannedip bir süre taktım, baktım yine bir hareket yok..

Eşimin telefonundan kendimi aradım, telefon çaldı, ama ekran yine karanlık. Sonra eşimden aramayı sonlandırdım ama telefon bir süre çalmaya devam etti. Gece gece korkmadım desem yalan olur .

Bu arada devamlı açma tuşuna uzun kısa basıp açmaya çalışıyorum, açılmıyor.

Sonra tekrar kendimi aradım, bu sefer ses gelmedi, eşimin telefonundan iki dıt sesi duyuyorum, kapanıyor.

Dedim acaba birisi benim telefonu mu ele geçirdi, telefon açık ama ben müdahale edemiyorum, göremiyorum diye aklımda birçok soru...

Sim kartı çıkartmak aklıma geldi, çıkarttım. Tekrar açmaya çalıştım, bu sefer açıldı ama güncelleme ekranı geldi.

Şimdi sorunsuz çalışıyor. Yine de her an gider mi acaba diye tırsıyorum doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heavy1

Başıma gelen ilginç bir durumu anlatmak istiyorum.

Cuma akşamı telefonu elime aldığımda ekranı uyandırmaya çalıştım, hiçbir tepki alamadım. Ekran koruyucu veya normal ekran hiçbiri çıkmıyordu, bildirim ışığı da yanmıyordu. Önce şarjı bitti zannedip bir süre taktım, baktım yine bir hareket yok..

Eşimin telefonundan kendimi aradım, telefon çaldı, ama ekran yine karanlık. Sonra eşimden aramayı sonlandırdım ama telefon bir süre çalmaya devam etti. Gece gece korkmadım desem yalan olur .

Bu arada devamlı açma tuşuna uzun kısa basıp açmaya çalışıyorum, açılmıyor.

Sonra tekrar kendimi aradım, bu sefer ses gelmedi, eşimin telefonundan iki dıt sesi duyuyorum, kapanıyor.

Dedim acaba birisi benim telefonu mu ele geçirdi, telefon açık ama ben müdahale edemiyorum, göremiyorum diye aklımda birçok soru...

Sim kartı çıkartmak aklıma geldi, çıkarttım. Tekrar açmaya çalıştım, bu sefer açıldı ama güncelleme ekranı geldi.

Şimdi sorunsuz çalışıyor. Yine de her an gider mi acaba diye tırsıyorum doğrusu.

telefonum meizu pro5 aylardir benzer problemle karsi karsiyayim..telefon beklemede veya sarj olurken kendi kendine asiri isinip donuyor..ekran yok ama bildirimler geliyor(yani sadece ekran karariyor)acma tusuna 25 saniye kadar basili tutunca aciliyor..sorun basina gelip halleden varmidir acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar 6 ay önce 2.el mx5 aldım flyme hesabı açık kalmış aldığım kişiye ulaşamadım.

Telefon yavaşladı aldığımdan beri telefonu hiç sıfırlamadım.

telefonu sıfırlasam sorun çıkar mı?

sıfırlayı mı ?

• bozo42 kullanıcısına yanıt
    Benim o günden sonra bir daha olmadı ancak bu aralar sanki daha fazla ısınıyor. Bir de facebook açınca kendi kendine uygulama kapanıyor arada. Cache'sini temizledim, çıkıp tekrar girdim falan işe yaramadı. Hala bazen kapanıyor.
  • Arkadaşlar sonunda flyme 6.1.0.0G Stabil sürüm yayınlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artyom25

Arkadaşlar sonunda flyme 6.1.0.0G Stabil sürüm yayınlandı.

Kuran arkadaşlar root konusunda bilgi verebilir mi?

• Aynen root ve imei konusuna açıklık gelirse guncelleyelim.

Ayrıca android sürümü kaç aceba ?

• Ben epeydir flyme 6 kullanıyorum, öyle başınız göğe ermiyor, pek bir değişiklik yok ama telefondan acaip menmunum

• Kıvan Ç kullanıcısına yanıt
    Ben de bugün 6g ye güncelledim. Root imei olayı klasik yöntemle yapılıyor. Ayarlar kısmından root'u aktive ediyorsunuz. Imei 'yi de chamelephon ile halledebilirsiniz. Bu arada 5.1.12 ile arada pek bir fark yok. Android 5.1 kullanıyoruz halen. Animasyonları pek hoşuma gitmedi, biraz ağır gibi. Bunun hızını nerden ayarlayabiliriz ben bulamadım.

• artyom25 kullanıcısına yanıt
    Hoaydaa :) Ben hala 5.1.10G sürümündeyim. Üşendiğimden 11 ve 12 yi yüklememiştim. Hala android 5.1 se bunuda yüklemem olur biter.En azından şimdilik üşeniyorum bi numarası varsa güncellerim.
    Hem güncelleme için 5.1.12G sürümünden geçmeyi tavsiye ediyor flyme. İki iş olacak bana biraz daha bekleme taraftarıyım ben.
  • 5.1.12G yi tavsiye ederim. En kararlı sürüm o şuan. 6 ya geçmek için acele etmenizi gerektirecek bir durum yok. Ufak tefek değişikler var. Millet android 8 hazırlanırken meizu aralık 2016 da duyurduğu 6'yı malesef 5.1 ile yayınladı. Bence biraz daha çalışıp android 7 tabanlı yayınlasalardı şu flyme 6'yı. Zaten beklemeye alıştık :)

• Dün akşam flyme 6 ya güncelledim. Akşamdan beri kullanıyorum diyebilirim ki;

şarj süresi aynı gibi

5.1.12 ye göre görünüm ve yeni uygulamalar anlamında öyle büyük bir fark yok oyun modu hariç yeni birşey görmedim ben daha.

en büyük fark flyme 6 daha kararlı, stabil.

Uygulamalar daha seri,daha az hatalı.

network hem wifi hem mobil ağ bağlantı kalite daha iyi geldi bana.

başka aklıma birşey gelmiyor, flyme 6 yı beğendim genel manada.. android 5.1 üzerine yapılmış flyme 6 bu haliyle android 6 ya ihtiyaç duymuyor mx5 cihaz bana göre..

flyme yazılımı miu kadar iyi değil belki ama Birçok telefondaki samsung, lg, huawei,asus un kendi arayüzlerine göre Kat be kat daha iyi..

• quote:

Orijinalden alıntı: artyom25

Ben de bugün 6g ye güncelledim. Root imei olayı klasik yöntemle yapılıyor. Ayarlar kısmından root'u aktive ediyorsunuz. Imei 'yi de chamelephon ile halledebilirsiniz. Bu arada 5.1.12 ile arada pek bir fark yok. Android 5.1 kullanıyoruz halen. Animasyonları pek hoşuma gitmedi, biraz ağır gibi. Bunun hızını nerden ayarlayabiliriz ben bulamadım.

Önce geliştirici seçeneklerini açmanız gerekiyor. Sonra da AYARLAR > ERİŞİLEBİLİRLİK > GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ altında ÇİZİM bölümü var. O bölümde hızları istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

• jny20 J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • bozo42 kullanıcısına yanıt
    benim telefonda öyle oldu sonra tamamen gitti istanbul eminönünde xiaomi teknik servis diye bir firma var hem meizu hemde mi nin orjinal parçaları var ve tamiratını yapıyor ben oradan ekran aldım 340 tl kendileride 350 tl ye takıyor aklınızda bulunsun
  • Arkadaşlar bi talihsizliktir oldu ekranı kırdım.
    Burdaki tamir piyasası hakkında bilgisi olan var mı ? Çinde 190-200 civarı ekranlar var onlardan sipariş etsem ne gibi sorunlar yaşarım ? Bu şekilde halleden arkadaşlar var heralde bilgi verirlerse sevinirim.
  • empiss E kullanıcısına yanıt
    Hocam benim ekranda kırık biran önce sipariş geçeyim diyorum.
    Takma işlemi ne kadar zor ? Telefoncu bi tanıdık var ona götürmeyi düşünüyorum takma işlemi için.
    Birde test etmeye çalıştım benim dokunmatikte çalışmıyor. Ekranla beraber oda gitmiş. Normal midr ?
  • Kıvan Ç kullanıcısına yanıt
    Benim dokunmatik çalışıyordu, zaten dokunmatik ekranla cam birleşik geliyor.
    telefon tamircileri takar, çok dikkat etmeleri lazım parça çok ince , bir daha kırılırsa kasa ile beraber alırım.
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.