Şimdi Ara

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017 (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.657
Cevap
48
Favori
168.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birisi bu fly me hesap oluşturma konusunda yardım bekliyorum vede bu fly me hesab ne işe yarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zemajestik -- 7 Ekim 2015; 0:57:05 >
  • Benim telefon da elime ulaştı. Alışamadım daha ama çok kullanışlı bir arayüz olmuş. Bir de bildirim çubuğu kısmı sanki biraz düşük fps ile çalışıyor gibi geldi dikkat eden var mı? Stok android arayüzüne dönme şansım var mı?
  • Ben n11 den aldım.
  • Rehber ile ilgili ara sıra sorunlar olabiliyor şuana kadar tek sorun yaşatan kısım rehber ve arama kayıtlarının kendi kendini kapaması, kayıt göstermemesi diyebilirim. Nadir olsa da sorun yaşıyorum.
  • Arkadaşlar aklıma takılan iki şey var.
    1 flayme update e girdiğim zaman atıyor bu güncelleme yok mu demek?
    2 telefon boşta %27 pil tüketmuş ekran 3. Sırada bu işte bir terslik var gibi. Neden telefon boşta bu kadar pil tüketiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • frt-_-ctn kullanıcısına yanıt
    Hocam güncellemeyi manuel yapmanız gerekiyor. 4.5.3i biraz fazla şarj tüketiyor. 4.5.4i bu konuda daha iyidir.
    Sms yazarken klavyede q,ü ve smile tuşlarına basarken dokunmatik arasıra algılamamazlık yapıyormu ?
  • Yok ben touchpal klavyeyi hiç kullanmadım sevmedim de. Kaldırıp google klavye kurdum bir sorun yok. Ama sayfalarda yavaş kaydırmalar yaparken atlamalar oluyor. Sanırım bir optimizasyon sorunu var o kısımda da.
    Bu arada manual olarak nasıl yüklerim güncellemeyi? Yüklemeyi buldum. 4.5.3A çıkmış en son. Türkçe ve Türkiye için sorun olmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frt-_-ctn -- 7 Ekim 2015; 14:26:08 >
    Hocam buradan 4.5.4i update.zip dosyasını indirin telefonun kendi hafızasına ana dizine atın, telefonu kapatın ve ses açma+güç tuşu ile telefonu açın karşınıza flyme system upgrade ekranı gelecek Start a basıp güncellemenizi yapın (temiz yükleme için clear data yı seçebilirsiniz)

*edit: telefonu Türkiye`den aldıysanız veya kullandığınız cihaz international version ise 4.5.4i olanı kurunuz.

Google klavyeyi bende yüklemiştim fakat q ile p tuşlarına basarken dokunmatiğin ekranın 3-5mm kadar sağ ve sol kısımlarından algılama yapmadığını farkettim. Yabancı forumlarda bu sorunu yaşayan çok kullanıcı var. Forumdan aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı diye merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabilgic -- 7 Ekim 2015; 14:40:16 >

• zemajestik Z kullanıcısına yanıt
    Flyme hesabı telefonun root erişim haklarını açmaya ve google hesabınızın benzeri gibi cihaz bilgilerinizi senkron tutmaya yarıyor.
  • Hocam şimdi denedim ben de. Dediğiniz gibi q ya basarken ekranın kenarını algılamıyor. Çözümü var mıymış rastladınız mi hiç?

Hocam official hindu forumda servisle görüşen biri touch guard ın değişmesi gerektiğini söylemiş. Xda da ise driver problemi olduğunu yazmışlar, china meizu forumda konu ile alakalı hiçbir post a rastlamadım.

Eğer yurtiçi yada yurtdışı cihaz sahibi forumdaşlar da denemesini yapıp bilgilendirme yaparlarsa, meizu china foruma konuyla ilgili geri bildirim yazmayı düşünüyorum. En azından yazılımsal bir problemse bir sonraki versionda sorun giderilsin.
  • Benim cihazda geldi. Daha önce hep 4.3 inç kullanmış biri olarak telefonu elime aldığımda gözüm korktu ama alışacağız heralde. Telefon elinizdeyken ilgi odağı olmanız kuvvetle muhtemel çünkü tasarım ve arayüz alışılmış telefonlara pek benzemiyor. Kamerasıda gayet iyi. Piston kulaklıkta aldımmı tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redunay -- 7 Ekim 2015; 16:21:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioner

Benim cihazda geldi. Daha önce hep 4.3 inç kullanmış biri olarak telefonu elime aldığımda gözüm korktu ama alışacağız heralde. Telefon elinizdeyken ilgi odağı olmanız kuvvetle muhtemel çünkü tasarım ve arayüz alışılmış telefonlara pek benzemiyor. Kamerasıda gayet iyi. Piston kulaklıkta aldımmı tamamdır.

Hocam hayırlısı olsun. Klavyede mesaj yazarken özellikle ekran kenarlarından q ve p tuşlarına bastığınızda yada ekranın 3-5mm sağ ve sol kısımlarına bastığınızda dokunmatik algılama güçlüğü yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeRed

quote:

Benim cihazda geldi. Daha önce hep 4.3 inç kullanmış biri olarak telefonu elime aldığımda gözüm korktu ama alışacağız heralde. Telefon elinizdeyken ilgi odağı olmanız kuvvetle muhtemel çünkü tasarım ve arayüz alışılmış telefonlara pek benzemiyor. Kamerasıda gayet iyi. Piston kulaklıkta aldımmı tamamdır.

Hocam hayırlısı olsun. Klavyede mesaj yazarken özellikle ekran kenarlarından q ve p tuşlarına bastığınızda yada ekranın 3-5mm sağ ve sol kısımlarına bastığınızda dokunmatik algılama güçlüğü yapıyor mu?

Hocam tempered cam varsa cıkarıp deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: CodeRed

quote:

Şimdi denedim kenardaki tuşlara basarken tam ortalamak gerekiyor galiba. Yani q tuşuna basarken tuşun sol yanına bastığım zaman algılamıyor ama tuşa tam orta yerinden bastığım zaman algılıyor. Benim açımdan sorun edilecek bir şey değil.

• TugraHan46 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam çıplak ekran. Engineering menuden test ederken ekranin ic kismindan iceriye dogru kaydirarak bastiginizda sorun yok cizim yapiyor fakat algilama dusuyor, point touch test yatiginizda ise ekran kenarliklarindaki dokunmayi algilamiyor. Cogu kiside ayni sorun var. Durum oyun oynarken dahada vahim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabilgic -- 7 Ekim 2015; 17:56:45 >
  • Ekranda kaydırmabyaparken de kenarlar çalışmıyor. Bu hiç hoş bir sorun değil umarım söyledikleri gibi driver sorunudur da yazılım güncellemesiyle çözülür.

• arkadaşlar pili çıkarıp takınca aşırı düşmeler oluyor atıyorum %50 den 20'ye kullanım aşamasında pil çabuk tükeniyor sorun ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

arkadaşlar pili çıkarıp takınca aşırı düşmeler oluyor atıyorum %50 den 20'ye kullanım aşamasında pil çabuk tükeniyor sorun ne olabilir?

Pili çıkarmayı nasıl başardın hocam

• Yanlış yere konu açtım
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.