Şimdi Ara

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017 (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.657
Cevap
48
Favori
168.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hocam can sıkıcı bir durum söz konusu root explorer scroll çuğunu hızlı kaydırma yaparken tutamıyorsunuz. Meizu ya konu ile alakalı mail attım. Gelecek cevabı paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabilgic -- 8 Ekim 2015; 0:46:59 >
  • Arkadaşlar bence siz çerçevelere basmaya çalışıyorsunuz. biraz daha ekrana doğru dokunmaya çalışın. En başta bende ekranın köşelerinde sorun olduğunu sandım ama dokunma testlerinde ekranda sorun olmadığını gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihazı almayı düşünüyorum ama 4G ile ilgili kafamda sorular var bazı yerlerde sadece 1800/2600 MHZ bazı yerlerde ise 1800/2100/2600 MHZ desteklediği yazıyor ihale sürecinde takip ettiğim bilgilere göre bizde 4G 800/1800/2100/2600 Mhz üzerinden verilecek, bu cihazda ya 1 yada 2 frekans eksik gibi duruyor 4G için bu konuda net bilgisi olan var mı? yada o frekanslardan bir tanesi bile 4G bağlantısı için yeterli olacak mı?
  • frt-_-ctn kullanıcısına yanıt
    Telefonu kac gundur kullaniyorsunuz ?
    Ilk zamanlarda ben de ayni sorunu yasiyordum, 4-5 defa tam sarj edince sorun duzeldi gibi geldi.
    Yada son surume guncelleyiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasanandnexus kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten sorun ekran kenarlarının çerçeve yaklaşık 3 ila 5 mm oranında baş gösteriyor. Ekran iç veya orta kısımlarından kenarlara doğru kaydırarak bastığınızda problem yok gibi fakat bariz bir şekilde algılama oranı düşüyor. Engineering menu altında donanım kısmında dokunmatik çizme ve basma testleri mevcut. Çizme testinde aşağıdaki gibi sonuçlar veriyor. Basma testinde ekranın duyarsız kısmına basamıyorsunuz.

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017 ★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabilgic -- 8 Ekim 2015; 12:40:57 >

• S.McManaman kullanıcısına yanıt
    Dün gece manuel olarak güncelleme yaptım. Ne değişti anlamadım ama bugün belli olur. Daha 3.günümdeyim. Şu ekran kenarlarındaki duyarlılık çözülse iyi olur. Meizu türkiyeye mail atmak çözmez gibi geliyor. Global kısmına da ingilizce yazılsa anlarlar mı emin değilim.

• Evet aynı testi kendi telefonumda da denedim. Sonuç aynı. Direkt olarak ekranın en ucuna dokununca algilamiyor, ama kaydırma işlemlerinde vs sorunsuz çalışmakta. Büyük ihtimalle yazılımsal bir kusur.

• quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Dün gece manuel olarak güncelleme yaptım. Ne değişti anlamadım ama bugün belli olur. Daha 3.günümdeyim. Şu ekran kenarlarındaki duyarlılık çözülse iyi olur. Meizu türkiyeye mail atmak çözmez gibi geliyor. Global kısmına da ingilizce yazılsa anlarlar mı emin değilim.

Evet meizu global müşteri destek: mzcs@meizu.com adresine lütfen sizde sorununuzu ingilizce olarak mail yazın ve ekran jelatini/cam kullanmadığınızı belirtin. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyorlar. Talep fazla olursa çözüm erken olur. Meizu facebook sayfasına yazdığım post a yorum yapan mx4 kullanıcısı kitkat da sorun olmadığını fakat flyme lollipop güncellemesinden sonra aynı sorunu yaşadığını yazmış.

• hasanandnexus kullanıcısına yanıt
    Evet büyük ihtimalle display driver dan kaynaklanan bir sorun olmalı diye düşünüyorum. Bu tarz durumlarda meizu/xiaomi/oppo gibi firmalar kullanıcıların geri bildirimlerini dikkate alıyorlar.
  • Dear customer
    Thanks for supporting MEIZU
    We are deeply sorry for the inconvenience caused
    Please try to tear the protective film away if you have , since the protective film affect the sensitivity of touching screen
    As you firmware is the latest , have you tried to update your firmware again to see if the problem can be solved ?
    Have a nice day.
    ----------------------------------------------
    Dear Customer Support,
    I don`t have protective film or glass. I tried firmware update (4.5.3i - 4.5.4i) the problem could not be solved.
    Many users have this problem on flyme lollipop.
    Br.

Umarım bu sorun servis/yazılım departmanına iletilir ve havada kalmaz.
  • Atacağım mail. Ben telefonu kutusundan çıkardığım gibi temperli koruyucu taktım. Sorun koruyucudan olamaz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Atacağım mail. Ben telefonu kutusundan çıkardığım gibi temperli koruyucu taktım. Sorun koruyucudan olamaz değil mi?

Sorun kırılmaz camda değil. Ha eğer kırılmaz cam 0.3 mm den kalınsa dokunmatik hassasiyeti düşebilir. Forumdaki arkadaşlardan duymuştum.

Sanmıyorum hocam ben ekran koruyucu kullanmıyorum.
  • O zaman koruyucudan değil. Akşam mail atacağım kullanıcıların şikâyet ettiği topicleri de koyacağım maile.

• Evet sorunun koruyucudan olmadığına emin olabiliriz. Pazartesi gününden beri kullanıyorum telefonu bazen kenarlardaki harfe basmıyordu acaba bendemi sorun var diyordum çünkü daha önceki telefonum LG G2 ydi. ince kenarlı olduğu için ben basamıyorum heralde diyordum fakat şimdi görüyorum forumda da benim gibi hissedenler olmuş.
    Gariptir çerçeveye yakın bastığınızda almıyor fakat parmağınızın orta kısmı biraz içeriye doğru bastımı alıyor.
    İnşallah yazılımsal bir durumdur. 4.5.3I kurulu bende baktım flyme dowload ta 4.5.4I gözüküyor. Kuran arkadaşlar tavsiye ederler mi yeni sürümü?

Birde bu dokunmatik sorun ile ilgili ingilizce bir şablon hazırlarsanız seri numaralarımızla birlikte mail atalım meizu merkeze. yazılım sorunu ise düzeltirler heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isomania -- 8 Ekim 2015; 16:15:29 >

• Telefonumu satmaya karar verdim arkadaslar, dusunen varsa ozel mesaj atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.McManaman -- 8 Ekim 2015; 18:02:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildirim ledi var mı m2 note da?

Var hocam fakat bildirim geldiği gibi devreye girmiyor yaklaşık 30 sn sonra devreye giriyor. Unutulan bildirim mantığı şeklinde çalışıyor.
  • Bir göremedim. Neyse varmış.
    Bir de bu işlemciyi overclock edebiliyor muyuz? 1.3ghz octa olacağına 2ghz quad olsun çoklu çekirdek kullanan program yok piyasada. Çekirdekleri yönetebilsek süper olur.
  • Bu sorun ilk aldigimda bendede vardi ama suan herhangi bi sorunum yok zamanla elim alisti heralde

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.