Şimdi Ara

Meizu 16th Klubü - Yeniden Satışa Sunuldu (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
17
Favori
45.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m.ayan52

Dahili hoparlör ile ses çıkışı gayet iyi ve yeterli birçok telefondan üstün ve kaliteli tabiki stero çift hoparlör var diye müzik seti ğibi ses beklerseniz hayel kırıklığı olur biraz tiz ağırlıklı üst ahizedeki çıkış güçlü değil derinden ve tiz ses veriyor tekil kulağa yaklaştırınca anlaşılır kendi müzik çalarından ve kendi donanımın dan dinlerken eko ayarı yapılmıyor kulaklık takınca aktif oluyor eko ayarları istediğin ayarı bası tizi farklı senaryoları kendine göre ayarlaya bilirsin kişisel zevkine uygun sesi ala bilirsin ben redmi airdos ile süper ses alıyorum kendimce.şarjı yetecektir ama always on açık olunca saatte ortalama %2'ye yakın şarj harcıyor yüz tanıma çok hızlı ortam karanlık değilse parmak izi okuyucu yeterli seviyede.müzik konusunda pişman olmazsın çok büyük beklentilerin yoksa.kamera konusunda bazıları çok övmüş benim yorumum o kadar da iyi değil bundan çok kötü ğibi bir sonuç çıkartmamak lazım ama beklentiye oranla ben beğenmedim bazı arkadaşlar bu paraya daha ne istiyorsun diyor ama onlar için az olan para başkası için büyük ola biliyor burada f/p oranı yüksek olan bir cihaz için kişisel yorum yapıyoruz en az paraya en yüksek verim almaya çalışıyoruz.sar değeri konusunda bilğim yok diğer telefon üreticilerinin verdiği değerler de bence doğruyu yansıtmıyor telefon görüşmesini kulaklık ile yapıyorum gecede işim bitince de telefonu uzağa koyarak kendimce önlem alıyorum
    Merhabalar, ben bu cihazı almayı düşünüyorum. Özellikle dış ve iç ses için. Cihazın çift stereo hoparlörlerine ek olarak Dolby Atmos ve 3D surround gibi yazılımlar var mı? Şimdilik Axon 7 kullanıyorum , belki bilirsiniz bu cihazın ön yüzünde üst ve altta olmak üzere çift hoparlör ızgarası var, donanımsal olarakda AK marka özel çift DAC'a sahip ve bunlara yazılımsal olarak Dolby Atmos 3D sorround ses sistemi eşlik ediyor. Inanır mısınız hoparlörleri çok gür ve canlı. Gerçekten müzik oynatırken veya doğa efektleri veren bir medyayı oynattığınızda gerçeğe yakın bir ses veriyordu. İyiki almışim dedim fakat hoparlörü ve bataryası arızalandı servise vermem gerekiyor. Bu yüzden yeni bir cihaz almayı düşündüm. Alacağım cihaz ses yönünden Axon 7'den hiçbir şekilde eksik olmaması gerekiyor, zaten diğer özellikleri hepsinden üstün. Belki siz daha önce kıyaslamış olabilirsiniz diye sordum. Ses konusunda bu cihazlara alternatif ve f/p olarak Asus Zenfone 5Z vardı ama üretimi durmuş veya stoklarda yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tachyon kullanıcısına yanıt
    Hocam Siz bu telefonu severek kullanıyor sunuz sanırım memnunsunuz da daha öncede zaten paylaşımlarda bulundunuz birşey sormak istiyorum ya benim telde bir sorun var yada alışkanlık farkı telefonun dokunmatik hassasiyeti nasıl sizce özellikle ekranın en sağ ve sol çerçevelere yakın yerlerinde sorun yaşıyorum orta kısımlarda promlem yok ğibi alğılamıyor cihaz yada geç alğılıyor sizde veya diğer kullanan arkadaşlarda durum nedir acaba

• panorama_ömer16 P kullanıcısına yanıt
    Merhaba ilk çıktığında bende axson almak istemiştim ama nasip olmadı o zamanlar iki cihazı aynı anda denemek lazım ki arada ki benzerlik ve farkları alğılaya bilelim ama axon dan aşağı olacagını düşünmüyorum bunda ki sistemde aynı zaten bir ahizede birde altta çift hoparlör var kendi stok müzik çalarında donanımsal yani hoparlörden dinlerken ayar yapılmıyor eko ayarı uygulanmıyor yani neyse o çalıyor farklı uygulamalarla yada müzik çalar ile belki yapılıyordur.kulaklık tarafına gelince bütün ayarlar aktif oluyor istediğin ğibi ayarlara biliyorsun.tavsiyem çevrenizde eş dost yada sokak da görürseniz rica edip bir göz atmanız burada ne desek boş.

• quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

Stok kamera, gece tripod modu
    Bence stok kamera mükemmel iş çıkarmış

• jackhammer kullanıcısına yanıt
    Flyme 8 de biraz daha güzelleştirilmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • m.ayan52 M kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Benim önceki telefonum da Meizu idi ve Çin rom'u ile beraber kullanıyordum. O telefonda hiç bir problemim yoktu hala sorunsuz bir şekilde çalışıyor ama 2 gb ram günümüz ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyordu 16th fiyatı düşünce hiç düşünmeden aldım. Ancak global rom'dan kaynaklanan bir çok eksik ve arayüz kasmalarına rastladım. Flyme 8 çıkınca da ilk işim güncellemek oldu. Global rom bence ciddi manada sorunlu çünkü böyle canavar bir donanımın hiç bir şekilde lag yapmaması gerekiyor arayüz geçişlerinde takılma olmaması lazım. Ancak ne yazık ki global rom hem fonksiyonellik olarak hem de performans olarak Çin rom'u ile kıyaslanmayacak seviyede.

Bahsettiğiniz sorunların ben global romdan kaynaklandığını düşünüyorum. 2020 de Flyme 8'in global rom'u çıkacak diyorlar. Bence uzun bir zaman,hangi tarih olacağı ve sorunlarınızı çözeceği de belli değil. Eğer sistem yüklemede bilginiz varsa ve ingilizce kullanabiliyorsanız Flyme 8'i bir deneyin.

Benim bu telefonda şu anda tek sorunum henüz root olmaması. Çünkü öteki telefonumda sorunsuz bir şekilde hemen root olurken bu telefon için web'den form doldurdum izin bekliyorum. Root olup olmayacağı da belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

Selamlar,
    Benim önceki telefonum da Meizu idi ve Çin rom'u ile beraber kullanıyordum. O telefonda hiç bir problemim yoktu hala sorunsuz bir şekilde çalışıyor ama 2 gb ram günümüz ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyordu 16th fiyatı düşünce hiç düşünmeden aldım. Ancak global rom'dan kaynaklanan bir çok eksik ve arayüz kasmalarına rastladım. Flyme 8 çıkınca da ilk işim güncellemek oldu. Global rom bence ciddi manada sorunlu çünkü böyle canavar bir donanımın hiç bir şekilde lag yapmaması gerekiyor arayüz geçişlerinde takılma olmaması lazım. Ancak ne yazık ki global rom hem fonksiyonellik olarak hem de performans olarak Çin rom'u ile kıyaslanmayacak seviyede.

Bahsettiğiniz sorunların ben global romdan kaynaklandığını düşünüyorum. 2020 de Flyme 8'in global rom'u çıkacak diyorlar. Bence uzun bir zaman,hangi tarih olacağı ve sorunlarınızı çözeceği de belli değil. Eğer sistem yüklemede bilginiz varsa ve ingilizce kullanabiliyorsanız Flyme 8'i bir deneyin.

Benim bu telefonda şu anda tek sorunum henüz root olmaması. Çünkü öteki telefonumda sorunsuz bir şekilde hemen root olurken bu telefon için web'den form doldurdum izin bekliyorum. Root olup olmayacağı da belli değil.
    Çin romu ile cihaz içinden root yapılıyor hocam, form doldurduktan sonra 2-3 gün içinde root yapılıyor, magiskmis, süpersu falan yuklemiyorsunuz, geliştirici yada erişilebilirlikte root ile ilgili bir ayarı var ordan açılıyor,

• pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki olmuyor. Önceki telefonumda Security menüsünde bulunan root uygulamasından sadece kullanıcı girişi yaparak root yapabiliyordum. Ama o telefonun global versiyonu yoktu. Bu telefon global telefon olduğu için Çin rom'u bile yükleseniz root olmuyor.

Aşağıda linkini verdiğim sayfadan roottool programını indirip programı çalıştırdıktan sonra ekrana gelen bilgileri sitedeki forma girmeniz gerek. Bu işlemleri yaptıktan sonra söz konusu programın root butonu aktif oluyor. Ancak bir hafta geçmesine rağmen hala aktif olmadı. Meizu Forumundan arkadaşlar da artık kolay root olunmadığını söylediler. Telefon Çin telefonu olsaydı bence sorunsuzca olurdu.
    https://mroot.flyme.cn/index.html

• quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

Ne yazık ki olmuyor. Önceki telefonumda Security menüsünde bulunan root uygulamasından sadece kullanıcı girişi yaparak root yapabiliyordum. Ama o telefonun global versiyonu yoktu. Bu telefon global telefon olduğu için Çin rom'u bile yükleseniz root olmuyor.

Aşağıda linkini verdiğim sayfadan roottool programını indirip programı çalıştırdıktan sonra ekrana gelen bilgileri sitedeki forma girmeniz gerek. Bu işlemleri yaptıktan sonra söz konusu programın root butonu aktif oluyor. Ancak bir hafta geçmesine rağmen hala aktif olmadı. Meizu Forumundan arkadaşlar da artık kolay root olunmadığını söylediler. Telefon Çin telefonu olsaydı bence sorunsuzca olurdu.
    https://mroot.flyme.cn/index.html
    Hocam ben 16th mi 2 ay kadar rootlu kullandım

• Arkadaşlar bu Meizu 16th bu kadar sıkıntı bir telefon mu? Arkadaşlar telefonun sürekli takıldığından şiştiğinden dert yanmışlar?
    Alanlar pişman mı bu telefonu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Arkadaşlar bu Meizu 16th bu kadar sıkıntı bir telefon mu? Arkadaşlar telefonun sürekli takıldığından şiştiğinden dert yanmışlar?
    Alanlar pişman mı bu telefonu?
    Hocam ben Nisan ayından beridir kullanıyorum, kim ne sıkıntılar yaşıyor çok bilmem, beğenen beğenmeyen var, fiyatı çok düştü diyen var, güncelleme almıyor diyen var,
    Ben xiaomi mi6 dan geçtim bu cihaza, ondan her türlü iyi bir cihaz,güncelleme konusunu bilerek, root olmayacağını bilerek aldım, güncelleme de aldım, root da yaptım, sunmuş olduğu donanımsal ozellikler, piyasada muadil olan sd845 li cihazlara göre 500-1000 TL pahaliydi,
    Cihazi aldığımda bana premium bir his verdi, hala da veriyor, ben ne takılma ne şişme yaşamadım, bir takım yazılımsal eksiklikler varsa da göz ardı edilebilir, cunku ne kadar ekmek o kadar köfte, benim bir cihaza verebileceğim 3bin ve üstü param yoktu o dönem, hala da 2300 bandında daha iyisi varsa onu alsınlar diyecem ama yok

• quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

Hocam ben Nisan ayından beridir kullanıyorum, kim ne sıkıntılar yaşıyor çok bilmem, beğenen beğenmeyen var, fiyatı çok düştü diyen var, güncelleme almıyor diyen var,
    Ben xiaomi mi6 dan geçtim bu cihaza, ondan her türlü iyi bir cihaz,güncelleme konusunu bilerek, root olmayacağını bilerek aldım, güncelleme de aldım, root da yaptım, sunmuş olduğu donanımsal ozellikler, piyasada muadil olan sd845 li cihazlara göre 500-1000 TL pahaliydi,
    Cihazi aldığımda bana premium bir his verdi, hala da veriyor, ben ne takılma ne şişme yaşamadım, bir takım yazılımsal eksiklikler varsa da göz ardı edilebilir, cunku ne kadar ekmek o kadar köfte, benim bir cihaza verebileceğim 3bin ve üstü param yoktu o dönem, hala da 2300 bandında daha iyisi varsa onu alsınlar diyecem ama yok

Alıntıları Göster
    Yani güncelleme de aldınız root da yapabildiniz? Çin romunun daha stabil olduğunu söylüyorlar?
    Şu andaki romunuz telefonda şişmeye takılmaya donmaya yol açıyor mu?
    Birde telefon ile konuşur iken yakınlık sensörünün çalışmadığını ekranın sürekli açıldığını söylüyorlar sizde öyle bir şey oluyor mu?
    Batarya 3010 Mah yeterli geliyor mu?
    Xiaomi Redmi Note 8 Pro ile bunun arasında kaldım.
    Meizu nun artıları amoled ekran ve işlemcisinin daha güçlü olması.
    Meizu da always on display var mı? Yani ekran kapalı iken de saate bakabiliyor musunuz?
    Redmi note 8 in bataryası 4500 mah
    Meizu nun bataryası 3010 mAh biraz düşük geldi bana.

• m.ayan52 M kullanıcısına yanıt
    Tamam, teşekkür ederim. Sanırım "Dolby Atmos" veya "DTS XSurround" gibi yazılımlar yok. Axon 7'de Dolby Atmos'un, açılan medyanın türüne göre kendini otomatik ayarlaması özelliği var, mesela müzik açarsan müzik moduna, film açarsan film moduna, oyun açarsan oyun moduna girmesi gibi ses dinamiklerini otomatik ayarlama özelliği var. Umarım Meizu 16'dada buna benzer bir özellik vardır ve umarım standart kalitede bir ses kalitesi yoktur. Ben araştırıyorum, 2016 dan beri en iyi iç ve dış sese sahip olan telefonlar:
    1. HTC 10 - HTC One M9 - HTC U12
    2. ZTE Axon 7
    3. Asus Zenfone 5Z
    4. Vivo Razer Phone'un birer modelleri olarak gösteriliyor. Diğer markaların ya hoparlör, ya da kulaklık performansı düşük oluyor genelde.

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi yaklaşık 8 aydır kullanıyorum cihazi, Globalde 1 kez güncelleme aldı, 7.3 oldu, sonra f8 çalışmaları başlayınca global için 4 ayda bir olan güncelleme işi sarktı biraz meizu Android sürüme pek önem vermiyor, yenilikleri flyme ile veriyor.
    Ben cihazi 2 ay kadar globalde kullandım, sonra china rom yükleyerek cihazi rootladim ve volteyi aktif ettim, volte ile görüntülü görüşme dahi yaptım, ne zaman ki f8 beta çıktı o zaman rootu daha aktif etmedim, yakınlık sensoru sol kulakta sensorun konumu itibarıyla alışkın olmayınca acilabiliyor, ama alışınca sorun olmuyor, sağda ise hiç sıkıntı yok, aod tabi ki mevcut, amoledde olmayacakta kimse olacak
    3010 evet kağıt üstünde düşük, ama kullanıma bağlı olarak 4-8 saat aralarında ekran süreleri alıyorum, oyunlu Oyunsuz değişiyor

• Dostlar selam, an itibariyle telefonun ekranı açılmıyor. Ve telefon aşırı ısındı. Yeniden başlat yapıyorum ekran kapkaranlık, Kapat tuşuna basıyorum açıyorum gene aynı. Ne olduysa açılmadı. Daha 10 gün oldu hemen hemen, ilk defa böyle bir sorun oldu. Sim kartı çıkardım, gene ekran açılmadı. Ne yaptımsa beceremedim. Şimdiden pişman etti beni. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba? Ekşi sözlükte de en son sayfada aynı sorundan bahsetmiş biri, hatta şikayetvarda da bu sorundan bahseden birkaç kişi olmuş. Hem de alalı daha ilk zamanlarda oluyormuş.
  • Son şarj performansım

Meizu 16th Klubü - Yeniden Satışa Sunuldu

• miyagi41 M kullanıcısına yanıt
    Ben 6-7 aydır meizu forumunda takılıyorum ilk defa duydum. Varsa çözümü de açıkcası bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 saat kadar uğraştım sabah yeniden başlat - Kapat aç şeklinde, kendi kendine açıldı. Ayrıca ekran açıldıktan sonra parmak izi ve yüz tanıma çalışmadı, güvenlik ayarlarını sıfırlayarak yeniden tanımladım. Ve telefonun açılmadığı sıralarda telefon aşırı ısındı. Bahsettim sorunu yaşayan birkaç örnek buldum üstelik sorunu yaşayanlar yeni sayılır. Belki de telefnun bu son serisinde sıkıntılar mevcut. Meizu 16th Klubü - Yeniden Satışa SunulduMeizu 16th Klubü - Yeniden Satışa Sunuldu

• 1 saat kadar uğraştım sabah yeniden başlat - Kapat aç şeklinde, kendi kendine açıldı. Ayrıca ekran açıldıktan sonra parmak izi ve yüz tanıma çalışmadı, güvenlik ayarlarını sıfırlayarak yeniden tanımladım. Ve telefonun açılmadığı sıralarda telefon aşırı ısındı. Bahsettim sorunu yaşayan birkaç örnek buldum üstelik sorunu yaşayanlar yeni sayılır. Belki de telefnun bu son serisinde sıkıntılar mevcut. Meizu 16th Klubü - Yeniden Satışa SunulduMeizu 16th Klubü - Yeniden Satışa Sunuldu

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.