Şimdi Ara

Meğerse biz zenginmişiz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
46
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15 yıl önce evlerde fırun,buzdolabı mı vardı? diyor.

bizim 20 yıl önce evde davul fırın vardı.
    vaybe bizim peder demek ki bizi yıllarca keklemiş fakirim param yok diye.
    yıllarca fakir aile çocukluğu ezikliği yaşamışım boş yere,meğer biz zenginmişiz. şuan özgüven patlaması yaşıyorum.
    https://mobile.twitter.com/tanriulu/status/1009506162201505795?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Biz Koç'lara komşuymuşuz, üstü ocaklı elektronik fırın vardı bizde
  • Biz de zengin sayılırmışız. Evlendiklerinden beri buzdolabı, fırın varmış. Fırın sonradan bozuldu uzun süre değiştirmedi babam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

Biz de zengin sayılırmışız. Evlendiklerinden beri buzdolabı, fırın varmış. Fırın sonradan bozuldu uzun süre değiştirmedi babam.
    siz zengin sayılmazsınız, multi zenginmişsiniz. baksana hem fırınınız varmış,hem buzdolabı.
    senin baban gömü falan mı bulmuş zamanında
  • lan bizde mikrodalga bile var baya zenginiz heralde.ayrica annemlerin evlenirken aldigi(1999) buzdolabi camasir makinesi firinimiz var.Reis sayesinde buyuk oyunu gordum babam benden yillarca zenginligini saklamis.99 yilinda ulkece tas yerken sen buzdolabi almissin ve oglundan servetini sakliyosun.Ayip ayip...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizimkiler Erzurum'da iken (76-80) gerek yok diye buzdolabı almamışlar çok ayıp etmişler. Demek alsalar o tarihlerde zengin olacaklarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

siz zengin sayılmazsınız, multi zenginmişsiniz. baksana hem fırınınız varmış,hem buzdolabı.
    senin baban gömü falan mı bulmuş zamanında

Alıntıları Göster
    Harbi ha. Bir de bizimkiler öyle 2001de falan da evlenmemiş. Ta 1988 yılında evlenmişler. 2001 yılında Türkiyede daha elektrik icat edilmemişti sağolsun reis icat etti. 1988 yılında Türkiye gaz ve toz bulutuydu. Reis belediye başkanı adaylığını koyarak Big Bangi başlattı sonradan bu hale geldik. Ondan önce buzdolabımız, fırınımız var. Gel sen hesap et bu zenginliği...

• Bir akrabamın çektirdiği fotoğraf geldi aklıma. 90larda (ya da 80) köyde ilk defa buzdolabı almışlar. Bunun da buzdolabına yaslanıp çekindiği fotoğrafı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 21 Haziran 2018; 0:6:58 >
  • Hamdolsun Reisimize

Eskiden fırın yoktu, mağara kovuğunda pişiriyorduk yemekleri

Eleştirenler hain fetöcü

• Reis 'ten önce iphone var miydi?Yoktu.Reyis geldi iphone 5 değil iphone x geldi.(!)

Şuan ekmek arası buzdolabı yiyoruz he birde ekmek banip iphone da yiyoruz. (!)

90li yillar da bizimde buzdolabı firinimiz vardı reyis geldi son teknoloji almaya başladık.

Babam ve Annem zenginmis demek.Hemen arayıp bunların kaynağını sorup benimde zengin olmam lazım.

• Yaşım 26 evimdeki anne ve babamdan kalan beyaz eşyalarım.
    Buzdolabı 2 Adet birisi Beko marka 25 yıllık diğeri Siemens 30+ yıllık
    Fırınlı ocak Beko 25 yıllık halen sararma ve eskime yok tertemiz taş gibi çalışıyor.
    Çamaşır makinesi 30 yıllık var halen çalışmakta geçenlerde yenisini aldım artık antika olsun diye kaldırdım :D
    Eski tüplü şofben 20 yıldan fazladır ve çalışıyordur hiç kullanmadım ama.

Ulan bizim maddi durum bunun hesabına göre imf ye borç verecek kadar iyiymiş ulan baba bana hep az para verirdin kandırdın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.