Şimdi Ara

Megane II ENJEKSİYON SORUNU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87
Cevap
6
Favori
218.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-F0A69B028

Bu mesaj silindi.
    Yukarıda da STOP yazısını görene kadar devam edin, görseniz dahi yolda bırakmaz demiştim. Enjektörleri takım olarak değiştireceksin sorun düzelir. Zaten bilgisayara bağlayınca direk hata gösterir enjeksiyon. Belçikada daha uygundur diye düşünüyorum Fransaya yakınlığından..
  • 2009 Megane 2 1.5Dci sahibiyim. Uzun zamandır enjeksiyon hatası ışığı yanıp sönüyordu. Pek önemsemedim. 2 haftadır araç özellikle düşük devirlerde gaz kesmeye,teklemeye ve gaz yememeye başladı ve enjeksiyon hatası verip servis ışığı yanmaya başladı. Enjektör temizleyici filan kullandımsada bir faydasın görmedim. Neyse bu sabah tekleme iyice artınca reno yetkili servisindeki arkadaşın yanına götürdüm aracı. Makinaya bağladılar. Ben enjektörler veya yakıt pompası arızalı diyeceğini düşünürken , "fren müşürü" ve "gaz pedalı" arızalı göründü cihazda. Usta fren müşürünü değiştir enjektörlerinde yakıt pompanda sorun yok dedi. Yine yaparsa gaz pedalı değiştirilebilir dedi. 50 tlye fren müşürünü değiştirttim.

Bakalım deneyeceğim hata tekrar çıkacakmı sonucu yazarım buraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanmm

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu notu ŞUBAT 2015 te yazdım....

Gardaşlar : )) Bende de 2005 model renault megan 2 / 1.4 motor benzinli + lpg li araç var. Hepimizin malum problemi enjeksiyon arızası yazısının yanması. Bende problem şu şekilde tezahür ediyordu. Uzun yolda sabit hıza bağlamışım 110-120 gidiyorum arabaya bir titreme geliyor sonrasında ise enjesksiyon arıza lambasını yakıp, gaz almıyor, arabanın hızı 90 ını geçmiyor, sesi değişiyordu. Arabayı uzun yolda sağa çekip stop edip çalıştırdıktan sonra canavar gibi çalışmasına devam ediyordu. Haaa bir de mesela ayağım gazdayken ayağımı yavas kaldırdıgımda titreme geliyordu. En son ankara ya gelirken gazla alakalı olabileceğini düşünmüştüm.

Konya’ da çalışıyorum. Konyada göstermediğim usta kalmadı desem yeri. Sanayiye götürdüm bilemediler. Renault orjinal servisine gösterdim sallamadılar. Orjinal servis katalitik konventorden olacağını ve masrafı 3-4 bin TL olacağını söylüyerek hiç bir işlem yapmadan beni geri gönderdi. Hatta bi ara katalitik konventoru sokturmek için araştırdım, 750 TL ye yenisini takıyolarmış, içinin boşaltılması birşey tutmuyordu ama boşalttırmak için biraz bekledim. Gel gör ki işin aslı öyle değilmiş. Katalitik konventorden değilmiş gardaşlar. Konya da çalışmama karşın Hamdolsun doğma büyüme Ankaralıyız. İzine ankara ya geldiğimde aracımı ivedik oto sanayisinde tanıdığımın önerdiği bi motor ustasına gösterdim. Usta arabayı bilgisayara bağladıktan sonra gaz kelebeginden olabileceğini söyledi. Bu araçlarda genel olan bi problem dedi. Arabayı bir gün bıraktım ertesi gün öğlen gidip aldım. İşçilik dahil 400 TL sıkısmıs motora. Ustanın yaptığı işlem ise boğaz kelebegini orjinal çıkması ile değiştirmek. Uygun olması için çıkma taktırdım. Orjinali ne kadar bilmiyom gardaş.

Velhasıl gardaslarım. Her yer de ozellikle küçük sehirlerde usta bulmak zor. Benim tavsiyem büyük sehirlerde aracınızı bildiğiniz ustalara gösterin.

Ben size kendi ustamın adresini ve telefon numarasını vereceğim gardaslar... iletişime geçebilirsiniz.. ankara da iseniz bi uğrayın derim..(ALKAN OTO) ADRES: İVEDİK ORGANİZE MERKEZ SAN. SİT. 21. CADDE 1345 SOK. NO: 11 (ÜNLÜ OTO KARŞISI) İVEDİK ANKARA // KAPORTACI ERBİL USTA : 0542 744 26 28 // ELEKTRİKÇİ HALİL USTA: 0543 594 85 59

Hepinize geçmiş olsun gardaşlar... Benim aracın arızası hakkında internet sitelerinde çok zaman harcadım. Siteye de sadece bu konuda yorum yapmak için uye oldum. Çogu insan da bilmeden sallıyo. Şu olabilir bu olabilir. Bende aynı problemi yasadım ve bu şekilde çözdüm. Yararlı olması dileğiyle gardaslar...

Arızalı parcanın motordaki yeri ve arızalı parcanın kendisini de ekledim gardaslar... umarım faydası olur. ben çok aradım yaa laaa... bosuna canımı sıktım. bilmeyen usta bozuntularının anlattıklarını 4 kulakla dinledim. neyse gardaslar...
     Megane II ENJEKSİYON SORUNU Megane II ENJEKSİYON SORUNU
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanmm

Bu notu ŞUBAT 2015 te yazdım....

Gardaşlar : )) Bende de 2005 model renault megan 2 / 1.4 motor benzinli + lpg li araç var. Hepimizin malum problemi enjeksiyon arızası yazısının yanması. Bende problem şu şekilde tezahür ediyordu. Uzun yolda sabit hıza bağlamışım 110-120 gidiyorum arabaya bir titreme geliyor sonrasında ise enjesksiyon arıza lambasını yakıp, gaz almıyor, arabanın hızı 90 ını geçmiyor, sesi değişiyordu. Arabayı uzun yolda sağa çekip stop edip çalıştırdıktan sonra canavar gibi çalışmasına devam ediyordu. Haaa bir de mesela ayağım gazdayken ayağımı yavas kaldırdıgımda titreme geliyordu. En son ankara ya gelirken gazla alakalı olabileceğini düşünmüştüm.

Konya’ da çalışıyorum. Konyada göstermediğim usta kalmadı desem yeri. Sanayiye götürdüm bilemediler. Renault orjinal servisine gösterdim sallamadılar. Orjinal servis katalitik konventorden olacağını ve masrafı 3-4 bin TL olacağını söylüyerek hiç bir işlem yapmadan beni geri gönderdi. Hatta bi ara katalitik konventoru sokturmek için araştırdım, 750 TL ye yenisini takıyolarmış, içinin boşaltılması birşey tutmuyordu ama boşalttırmak için biraz bekledim. Gel gör ki işin aslı öyle değilmiş. Katalitik konventorden değilmiş gardaşlar. Konya da çalışmama karşın Hamdolsun doğma büyüme Ankaralıyız. İzine ankara ya geldiğimde aracımı ivedik oto sanayisinde tanıdığımın önerdiği bi motor ustasına gösterdim. Usta arabayı bilgisayara bağladıktan sonra gaz kelebeginden olabileceğini söyledi. Bu araçlarda genel olan bi problem dedi. Arabayı bir gün bıraktım ertesi gün öğlen gidip aldım. İşçilik dahil 400 TL sıkısmıs motora. Ustanın yaptığı işlem ise boğaz kelebegini orjinal çıkması ile değiştirmek. Uygun olması için çıkma taktırdım. Orjinali ne kadar bilmiyom gardaş.

Velhasıl gardaslarım. Her yer de ozellikle küçük sehirlerde usta bulmak zor. Benim tavsiyem büyük sehirlerde aracınızı bildiğiniz ustalara gösterin.

Ben size kendi ustamın adresini ve telefon numarasını vereceğim gardaslar... iletişime geçebilirsiniz.. ankara da iseniz bi uğrayın derim..(ALKAN OTO) ADRES: İVEDİK ORGANİZE MERKEZ SAN. SİT. 21. CADDE 1345 SOK. NO: 11 (ÜNLÜ OTO KARŞISI) İVEDİK ANKARA // KAPORTACI ERBİL USTA : 0542 744 26 28 // ELEKTRİKÇİ HALİL USTA: 0543 594 85 59

Hepinize geçmiş olsun gardaşlar... Benim aracın arızası hakkında internet sitelerinde çok zaman harcadım. Siteye de sadece bu konuda yorum yapmak için uye oldum. Çogu insan da bilmeden sallıyo. Şu olabilir bu olabilir. Bende aynı problemi yasadım ve bu şekilde çözdüm. Yararlı olması dileğiyle gardaslar...

Arızalı parcanın motordaki yeri ve arızalı parcanın kendisini de ekledim gardaslar... umarım faydası olur. ben çok aradım yaa laaa... bosuna canımı sıktım. bilmeyen usta bozuntularının anlattıklarını 4 kulakla dinledim. neyse gardaslar...
     Megane II ENJEKSİYON SORUNU Megane II ENJEKSİYON SORUNU

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba. 2008 megan 2 1.5 dci 100 lük kullanıcısıyım istanbuldan yazıyorum.yukarıda anlatılanların aynısı benimde başıma geldi.enjeksiyon kontrol ettir diye bir yazı çıkmaya başladı araçta sonrasında araç sesli ve düşük devirde çalışmaya başladı.kadosan oto sana sitesinde bir ustam vardı direk ona gittim.aracı bilgisayara bağladı ve 4. enjektörde sıkıntı olduğunu söyledi ve ardından mazot pompasının arkasındaki reel basınl sensörüde arızalı dedi.sonrasınde 4.enjektörü ve basınç sensörünü değiştirdik sorun çözüldü.arabamda hiçbir problem kalmadı.sorunu geçmeyen dizel araç kullanıcısı arkadaşlara tavsiyem birde bunu deneyin.bugün bir enjektör seti almaya kalksak 2000 tl altında fiyat yok bizim usta sıfır delphi enjektör buldu ve taktı arabada en ufak bir sıkıntı kalmadı çok şükür.iyi günler dilerim..
  • arkadaşlar merhaba.BENDE 2008 megan 2 1.5 dci 100 lük kullanıcısıyım .

ARACIM SÜREKLİ ENJEKSİYON ARIZA HATASI VERİYORDU. SABAHLARI RAHAT ÇALIŞIYOR SONRA 500 MT GİDİNCE HATAVERİP STOP EDİYORDU. BAKTIMKİ MAZOT GELMİYOR. YANİ SABAHLARI VEYA UZUN SÜRELİ PARK HALİNDEYKEN YAKIT GERİ ÇEKİLİYOR ÇALIŞINCADA GELMİYORDU. POMPACIYA GİTTİM 4 ENJEKTÖR ARIZALI DEDİ. AMA FORUM YAZILARINDAN BİR ARKADAŞIN YAZISI DİKKATİMİ ÇEKTİ '' MEGAN 2 DİZELLERDE MAZOT FİLTRESİ BOSCH MARKA ŞİŞME YAPIYOR O YÜZDEN ORJİNALİ DELPHI İLE DEĞİŞTİRİN''. BENDE MOTORA HİÇ DOKUNDURMADAN BAŞKA SERVİSE GİTTİM SADECE 60 TL FİLTRE PARASI VE 20 TL İŞÇİLİKLE BU SORUNDAN KURTULDUM. ENJEKTÖR DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE BENCE MAZOT FİLTRENİZİ ORJİNELİ İLE DEĞİŞTİRİN BENCE.
  • Merhaba arkadaslar . megane 2 1,5 DCI sahibiyim.

Sizin verdiğiniz bilgiler ışığında Enjektör kontrolü sorunundan kurtuldum. Bende yakıt filterisi değiştirerek bu sorunu cozdum. Simdi size tavsiyem yakıt fiktresinden başlayın. Sonra soketlerini temizleyin. orijinali mi bilmem, ama ben mann marka ile değiştirdim. Sorununu buradan çözen arkadaşlar da nasıl cozduklerini yazarlarsa, diğer arkadaşlara da yardımcı olurlar. Kısa lafin uzunu, Bilgi paylaştıkca guzeldir.
  • Bugün bu olay benim de başına geldi yolda giderken birden araba stop etti enjektör arızası yazdı sonra tekrar çalıştırdım gitti bakalım bi göstereceğim
  • bilal1907 B kullanıcısına yanıt
    kardesım bendede aynı sorun cıktı aracım dıesel megane 2 bu aracta bu problemı ankarada en masrafsız sekılde nasıl cozebılırım
  • Aynı sorun bende de var. Benim araba benzinli . benzinde daha çok yapıyor lpgde ise ara ara .
  • quote:

Orijinalden alıntı: biz

enjeksiyon bobinlerinin birisi tam çalışmıyor genelde rölantide yapar. gaza bastığında sorun yokmuş gibidir. bendeki benzinli aynı sorun vardı ancak bilgisayara bağlandıktan sonra hemen serviste sorun varmı yokmu anlarlar.benzinlide bobin 80 ytl dizelde olsun 2 katı...acil değil ama kısa zamanda servise uğramanı tavsiye ederim.

Aynen hocamın dediği gibi oldu gerçi bendeki çalışıyor ve sıfır ama araç kabul etmiyor işte.

2004 1.6 benzinli megane 2 aracım var ve bu arızanın sebebi beni deli etti 2 gündür.
    Aracım tekleme yapmaya başladı gittim 1 adet mga marka yansanayi bobin aldım ve taktım motor çalışması düzeldi ancak 5-6 km gittim bu uyarıyı vermeye başladı.Soketleri yağladım bobinlerin yerini değiştirdim ve en sonunda yan sanayi aldığım bobini parçacıya götürüp orjinal istedim üstüne biraz daha verdim.Şu an saat gibi çalışıyor.Eğer yakın zamanda yansanayi bobin değişikliği yaptı iseniz valeo(yeşilbaşlı)bobin ile değiştirin.Tabi bu bende böyleydi sizlerde farklı olabilir.
  • Su an bende benzer sikintilar yasiyorum 1.6 benzinli arac gostergesinde enjeksiyonu kontrol et yaziyor ve arac gaz yemiyor. Bunu sıklıkla yapiyor arada bi duzgun calisiyor. Bujiler kablolar ve bobin degisti sorun cozulmedi bilgisayara baglandiginda sorunun gaz kelebeginden oldugunu soylediler onu da degistim yine duzelmedi allahtan iade ettik parcayi simdi arac beyni diyorlar ama bi ustanin dedigi daha cok mantigima yatti elektrik aksamda sorun var dedi sigorta taplasina bakilmasi gerekiyormus. Henuz gidemedim ancak gidince sizinle sonucu paylisirim.
  • Cihan226 C kullanıcısına yanıt
    Düzenlenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orod-Dain -- 24 Haziran 2016; 17:32:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

Düzenlenecek.
    benim aracımda arkadaşlar 1.5 dci 100 hp megane 2 araçta dip ga yapıp 15 saniye kadar gazda bekletince ayağı dip şekilde stop+enjeksiyon hatası yazıyor araç gidiyor ivmelenmede bir problemde yok gibi neden yapıyor olabilir daha önce 2 kutu würth enjektör temizleyici kullandım 20 bin km oluyor kullanalı
  • enjektör bobini değişecek aynısı benim başıma gelmişti 150 tl civarında
  • Arkadaşlar bende 10 gün önce 2006 dizel megan II Sahibi oldum. Ancak daha ilk hafta enjeksiyon sorun var uyarisi verdi ve araç calismadi. Akü başını söktüm taktim, soketleri zimpara ile temizledim, calistirirken reset yaptim yine olmadi. En sonunda cekici ile sanayideki ustama götürdüm bilgisayara takti bişey cikmadi. Kaputu açıp bakti ki mazot hava yapmış. Havasini aldi calisti. Daha sonra araci kapsamli bir bakima soktum. Iki gun sanayide kaldi. Yaptigim masraf 1300 tl yi gecti. Mazot filtresini de Delphi marka almistim. Bütün bakim bitti Arac liftten indi marsa basicaz aracta bu sefer tik yok. Yine enjeksiyon hatasi veriyordu. Usta dur bi dakika dedi. Hemen akunun yaninda bulunan aracin beynine giren soketleri söktü tekrar takti bütün sorun halloldu. Araç simdi saat gibi çalışıyor. sesi falan acayip degisti. Once kamyon gibi calisiyordu ama simdi cok daha sessiz calisiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orod-Dain

Düzenlenecek.
    Düzenlenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orod-Dain -- 24 Haziran 2016; 17:33:16 >
  • Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    Benim arac 2005 1.5 dci ayni sorun vardi enjektorcuye gittim sorun enjektorun biri arizali 4 enjektorunde tamir takim seti değişti iscilik hepsi 900 milyonu buldu.Sorun duzeldi fakat su aralar gec calisma sorunu yasiyorum
  • Karakimseli K kullanıcısına yanıt
    2 kutu daha enjektör temizleyici kullanayım en iyisi çok pahalıya patlıcak yoksa hocam halbuki mazotuda shel den alıyorum sürekli aynı istasyon değiştirdim şimdi istasyonuda benimkide geç kontak alıyor diğer arabalara oranla arada da gaza basınca ışıklar yanıp sönüyor gibi oluyor iç aydınlatma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

2 kutu daha enjektör temizleyici kullanayım en iyisi çok pahalıya patlıcak yoksa hocam halbuki mazotuda shel den alıyorum sürekli aynı istasyon değiştirdim şimdi istasyonuda benimkide geç kontak alıyor diğer arabalara oranla arada da gaza basınca ışıklar yanıp sönüyor gibi oluyor iç aydınlatma
    bu arabanım temizini bulamadım hala
  • Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    Bu geç kontak alma sorunu çok sinir bozucu. Otoparkta aracı çalıştırdığımda herkes dönüp bakıyor. İnsanın morali bozuluyor. Yıl sonu iş yoğunluğundan hala baktıramadım. Araç değiştirmeyi düşünüyorum ama bu sorunları çözmeden satamam. Umarım çok masraf çıkaracak bir şey değildir. Sizin sorununuz temizleyici ile çözülürse ben de deneyeyim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.