Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.054.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ön sol cam açıp kaparken bende de ses geliyodu yağladılar sorun ortadan kalktı .aracım 2008 Megane II HB yine ön sol kapıdan fren yaptığımda veya kasisten yavaşça geçerken gacır gucur tıkır bilumum sesler geliyor camları yağladıkları gün camdan geldiğini söylediler ama sorun halen devam ediyor.
  • herkese selam. son 1-2 ay içinde 0km megane II sedan expression 1.6 1.6v benzinli paketsiz baz versiyon alan arkadaslar var mı acaba? Eğer varsa ne kadara aldılar öğrenebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • evet arkadaşlar 2004 megane aracımda bir sorun daha çıktı...
    malesef arabanın su deposu(silecek suyu) alttan damlatmaya başladı önümüz kış silecek suyu önemli sağ teker davlumbazını söküp olaya bakayım dedim depoya zor ulaştım depoyu sökemedim ama üzerindeki motorum depoya girdiği yerde lastik var oradan kaçırıyor sanırım kalitede burada kendini gene gösteriyor burada renonun kullandığı yöntem son derece arızaya müsait saçmasapan bir yönten bir elektrik motorunu su deposuna sadece lastik bir parça ile mekanik olarak bağlamış bu sorun başına gelen arkadaş varmi bilmiyorum ama o lastik zamanla sertleşesek ve sizinde başınızabı durum gelecek servise gideceğim umarım o lastikten vardır yoksa yüzük kadar bişey için muhtemelen koca depoyu değiştirelim diyecekler ama bu arabadaki bçyle saçma sapan arızalar beni çileden çıkarıyor tabi renoyada fazla savunma şansı bırakmıyor yıllardır renault kullanan biri olarak bundan sonraki aracımın renoult olmıyacağı sonucu hızla kuvvetleniyor.....

• selam 2004 1.6 megane dinamik aracım var 34 binde kasko yaptırmak istiyorum ne kadar full kasko...birde araç otomatik far sensörü yandığında iptal edememmi farı yakmak istemiyorum.direksiyonun solundaki auto düğmesi ne iş yapar..araç gördüğüm kadarı ile 1 viteste ağır kalkıyor..5. vitesten sonrada vites istiyor devir çünkü 4000 binleri bulabiliyor.....motor seside 140 dan sonra içeri çokta olmasa veriyor motor açılmadığından olabilirmi? araçta yağmur sensörü olup olmadığını nasıl anlarım...
  • Arkadaşlar, 2004 Dynamique aracım şu an 29.115 km de bulunuyor.Aracımı 30.000 km bakımına sokacağım.Serviste olaya yabancı kalmamak için nelerin değişmesinin gerektiği ve aşağı yukarı ne kadar ücretin tutacağını belirtebilirmisiniz.Rot-balans yaptırsam ne kadar para isterler.Benim bilmediğim veya aklıma gelmeyen başka bir tavsiye edeceğiniz konu varsa çok memnun olurum.
    İnşallah fazla kazık yemem.Dua edin bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

evet arkadaşlar 2004 megane aracımda bir sorun daha çıktı...
    malesef arabanın su deposu(silecek suyu) alttan damlatmaya başladı önümüz kış silecek suyu önemli sağ teker davlumbazını söküp olaya bakayım dedim depoya zor ulaştım depoyu sökemedim ama üzerindeki motorum depoya girdiği yerde lastik var oradan kaçırıyor sanırım kalitede burada kendini gene gösteriyor burada renonun kullandığı yöntem son derece arızaya müsait saçmasapan bir yönten bir elektrik motorunu su deposuna sadece lastik bir parça ile mekanik olarak bağlamış bu sorun başına gelen arkadaş varmi bilmiyorum ama o lastik zamanla sertleşesek ve sizinde başınızabı durum gelecek servise gideceğim umarım o lastikten vardır yoksa yüzük kadar bişey için muhtemelen koca depoyu değiştirelim diyecekler ama bu arabadaki bçyle saçma sapan arızalar beni çileden çıkarıyor tabi renoyada fazla savunma şansı bırakmıyor yıllardır renault kullanan biri olarak bundan sonraki aracımın renoult olmıyacağı sonucu hızla kuvvetleniyor.....

geçen şikayetlere bakıyordum ordada aynı sorun yazıyor dedim bu forumdaki pulpa da vardı bu sorun ve ismine baktım sizmişsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: ahmet1414

selam 2004 1.6 megane dinamik aracım var 34 binde kasko yaptırmak istiyorum ne kadar full kasko...birde araç otomatik far sensörü yandığında iptal edememmi farı yakmak istemiyorum.direksiyonun solundaki auto düğmesi ne iş yapar..araç gördüğüm kadarı ile 1 viteste ağır kalkıyor..5. vitesten sonrada vites istiyor devir çünkü 4000 binleri bulabiliyor.....motor seside 140 dan sonra içeri çokta olmasa veriyor motor açılmadığından olabilirmi? araçta yağmur sensörü olup olmadığını nasıl anlarım...

sol kolda bulunan auto düğmesine 5-6 saniye basılı tutun ekranda otomatik far kapalı yazar.ayrıca 1.viteste benim aracım çok hızlı kalkıyor ve 190 tan sonra motor sesi alıyor içine senin aracında sorun olabilir.yağmur sensörün büyük ihtimal vardır dikiz aynasının altında kutu gibi birşey varsa veya dışardan ön cama baktığında dikiz aynasının olduğu bölümde yuvarlak bişey var ordan da anlarsın

• evet arkadaşlar bugün öğleden sonra sukaçıran fıskiye deposunu söktüm malesef lastikten kaçırmıyor durum dahada vahim yaz ortasında bidon su motorunun takıldığı yerden yarılmış bidonun bulunduğu yer dış ortamdan izole ve arabaya ne darbe geldi nebişey bidonu sökmek ise tam bir işkence bidon sağ ön tekerin önünde tamponun içinde davlumbazı biraz açıp aradan çalıştım yeni bidonu sanayiden 18 ytl ye aldım ama ankaraya yağmur gelmeden silecek suyum çalışır hale geldi aşşağıda eski bidonun resimleri var yarılan kısmı net olarak görebilirsiniz yuvarlağın kenarı malesef renoya plastik kalitesinden dolayı diyorum çünkü hak ediyor durumu şikeyetimvar coma da yazdım ama pek sallayan olmadı belki ararlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 9 Eylül 2007; 20:39:10 >

• arlkadaşlar buda benim sıralı lpgnin resmi plastik kısma bağlamayın dedik ama anca bukadar becerebiliyorlar bende üstüne gitmedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 9 Eylül 2007; 20:22:35 >
  • İYİ Kİ BİRAN ÖNCE SATIP KURTULMUŞUM . BURADAN BİRÇOK YAŞADIĞIM AKSAKLIK TECRÜBESİNİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM AMA O KADAR ÇOK ARDI ARKASI KESİLMEZ ŞİKAYET VARKİ TOPİK MEGAN ARIZALARI TOPİĞİNE DÖNMÜŞ .

SATIN DİYE BAĞIRASI GELİYOR İNSANIN AMA KİME ,YİNE BU HALKA MI ? BENCE FRANSIZLARIN KAFASINA KAFASINA VURMAK GEREKİYOR BUNLARI . YAZIK HALA GİDEN 12 000 YTLME YANIYORUM . ARKADAŞLAR ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN ....
  • telenor neden öyle diyorsun ki her arabada sorunlar var burası zaten megane forumu başka markaların forumuna da gidersen aynı sorunları görürsün sonuçta kul yapısı değilmi insan bile arıza yapıyor bakmazsan makina neden yapmasınki kötülemenin bir anlamı yok burada amaç bir şeyler paylaşmak.iyi günler...
  • amacım kötülemek değil ki ,ama kötü bir ürüne de iyi demek doğru olur mu ?

ben ailemi de dahil komple ölümden döndüm defalarca.

ve bazen buraya da bakıyorum karşılaştığım ve çözdüğüm bir olay varsa yardımcı olmak adına ...ama bakıyorum da daha da çoğalmış şikayetler, o yüzden gördükçe içimden yazık diyorum insanların parasına,toros döneminden kalma reno sağlamdır iyidir sözleri artık sadece söylentiden ibaret kalmış görünen bu ...

başka araçlarda da sorunlar tabi ki var ,ama megane 2 apayrı başlı başına bir mühendislik faciası ....bambaşka birşey ,yaşayan bilir.....
  • pekala yaşadıklarını yazda bizde bilelim o zaman ... kazayı neden yapıyordun hızdanmı neden anlatta sakıncalarını bilelim...toyota alsan sorun çıkmıycakmı...honda yada wolsvagen alsan çıkmayacakmı..sorunsuzmu biniceksin arabaya..insanlar tercihini yapmış almış.bu saatten bırakta kararı insanların kendisi versin buraya gelipte insanları üzme ..zamanla alanda olur satanda ..bunu herkes tercihini kendisi belirler...iyi günler
  • volkswagen arabalarında da baskı balata çok çabuk bitiyormuş.toyota sorunsuzluğuyla bilinirdi fakat oda artık sorunlu araçlar çıkartmaya başladı önceki arabaların sorunsuz olmasının nedeni donanım az,konfor yok arabada can güvenliği yok şimdiki arabalarda ona göre nazik arabalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: pulpa

evet arkadaşlar bugün öğleden sonra sukaçıran fıskiye deposunu söktüm malesef lastikten kaçırmıyor durum dahada vahim yaz ortasında bidon su motorunun takıldığı yerden yarılmış bidonun bulunduğu yer dış ortamdan izole ve arabaya ne darbe geldi nebişey bidonu sökmek ise tam bir işkence bidon sağ ön tekerin önünde tamponun içinde davlumbazı biraz açıp aradan çalıştım yeni bidonu sanayiden 18 ytl ye aldım ama ankaraya yağmur gelmeden silecek suyum çalışır hale geldi aşşağıda eski bidonun resimleri var yarılan kısmı net olarak görebilirsiniz yuvarlağın kenarı malesef renoya plastik kalitesinden dolayı diyorum çünkü hak ediyor durumu şikeyetimvar coma da yazdım ama pek sallayan olmadı belki ararlar....

Kardeş biraz acele ile yenisini almışsın , japon yapıştırıcısı var bilirsin, sigara külünü catlayan yerin üzerine serecen 3 damla japon dökecen, japonda gelse fransızda gelse hatta çinlide gelse orası birdaha çatlamazdı. Tecrübeyle sabittir. Eski arabamda radyatör yedek su deposuna yapıldı aynı işlem o kadar sıcak su basıncına hala dayanıyordu. Burada basınçta yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz1 -- 10 Eylül 2007; 12:55:51 >

• bidonu bende tamir edebilirdim ama tamirle uğraşacak vaktim yoktu yoksa böyle bir çatlağın tamiri çok zor deildir ama dediğim gibi vakit yoktu yenisini aldım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 10 Eylül 2007; 13:11:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmet1414

pekala yaşadıklarını yazda bizde bilelim o zaman ... kazayı neden yapıyordun hızdanmı neden anlatta sakıncalarını bilelim...toyota alsan sorun çıkmıycakmı...honda yada wolsvagen alsan çıkmayacakmı..sorunsuzmu biniceksin arabaya..insanlar tercihini yapmış almış.bu saatten bırakta kararı insanların kendisi versin buraya gelipte insanları üzme ..zamanla alanda olur satanda ..bunu herkes tercihini kendisi belirler...iyi günler

eski yazılarımı bulup okursan bazı arkadaşlar bilir ,bulursun . zaten bu konudan fazlasıyla açık konuştuğum için uyarı almışım .9 köyden kovulma misali . o yüzden pek ayrıntıya girmeden yinede devam eden sıkıntılar nelerdir diye canım sıkıldıkça renonun topiklerine göz gezdiriyordum .tabi bu şekilde senin gibi tepki gösteren birileri daha çıkarsa ,herkes kaderine razı olsun der bidaha tek harf bile yazmam. megane 2 bana hatim ettirdi .mesleğim işim olmasaydı ,servisinde çalışma başvurusunda bulunurdum..

diyer markalarda önceden dediğim gibi allah yapısı değil ama megane 2 nin özellikle eski dinamique ve K4M motorlularının mühendislik hataları rakipsiz...

sende tercihini belirlemişsin işte ,ne demek istediğimi birgün serviste sana anlattıklarında beni hatırlarsın.

bu arada şikayetvar.com a da bi göz gezdir istersen daha fazla aydınlanacağını sanıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telenor -- 10 Eylül 2007; 14:39:47 >

• Arkadaşım şu an hangi araç kullanıyosun merak ettim doğrusu...
  • :::::::::::::::::: TSİ :::::::::::::::::

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telenor -- 10 Eylül 2007; 16:16:40 >
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.