Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: red_power

Arkadaşlar benim de bir kaç sorum olacak.
    Geçen gün servise gidip 45000 bakımı hakkında bilgi aldım servis bana 130 civarı bir fiyat verdi ama bu fiyat bana çok az geldi.Bende neden ucuz diye sorduğumda 60000 bakımından korkun o daha masraflı dedi.
    Bu arada 45000 bakımında balatalrında değiştiğini hesaplarsak 230 civarı bir fiyat verdi.Bu fiyatlar gerçekten böylemi.
    Büyük olasılıkla 45 binde benim balatlar değişecek ne kadar masraf çıkarırı bana?
    45000 bakımı yaptıran bir arkadaş varmı aramızda?

Benim araç geçen gün uyarı verdi (servis ışığı ve STOP ışığı beraber yandı ve frene basıldığında bir ötme olayı) balatalar değişmeliymiş. 192YTL ye değiştirttik. Artık zırlamıyor. Şimdi 30.000 bakımına götüreceğim balataların değiştiğinden haberleri yok aradım randevu almak için ve tahmini fiyat sordum 250YTL dediler. Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: Coğrafyacı

quote:

Geçen gün servise gidip 45000 bakımı hakkında bilgi aldım servis bana 130 civarı bir fiyat verdi ama bu fiyat bana çok az geldi.Bende neden ucuz diye sorduğumda 60000 bakımından korkun o daha masraflı dedi.
    Bu arada 45000 bakımında balatalrında değiştiğini hesaplarsak 230 civarı bir fiyat verdi.Bu fiyatlar gerçekten böylemi.
    Büyük olasılıkla 45 binde benim balatlar değişecek ne kadar masraf çıkarırı bana?

Benim araç geçen gün uyarı verdi (servis ışığı ve STOP ışığı beraber yandı ve frene basıldığında bir ötme olayı) balatalar değişmeliymiş. 192YTL ye değiştirttik. Artık zırlamıyor. Şimdi 30.000 bakımına götüreceğim balataların değiştiğinden haberleri yok aradım randevu almak için ve tahmini fiyat sordum 250YTL dediler. Saygılar

Teşekkürler dostum

• quote:

hocam ben iki ay önce yaptırdım banada az gelmişti 45000 bakım masrafları 130 civarıydı ben arka balatalarıda değiştirdim 190 falan gelmişti ozaman %15 indirimli fiyatı haziran kampanyası.

60000 bakımına hazırlıyorlar galiba bu az 15000km sonra gel canın yanacak

• benim aracımın farları mercekli park lambalarını beyaz yapıyım diyorum kendim sökebilir miyim yoksa servise mi yaptırsam?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Coğrafyacı

quote:

Teşekkürler dostum

Rica ederim

• Arkadaşlar bana yardımcı olacak biri yok mu aranızda.... Megane 1.6 Hb. arıyorum. Netteki ilanları hatim ettim resmen ama güven olmuyor ki. Bütün forumu okudum resmen... Artıları eksilerine baktım... İş sadece araç bulmaya kaldı.... Yardımlarınızı bekliyorum. (Bu arada min.2004 model araç arıyorum. Bebekte yolda uygun bişi olursa sevinirim. Malum bebeğede para ayırmak lazım.) Hepinize iyi forumlar....)
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaHa1980

Arkadaşlar bana yardımcı olacak biri yok mu aranızda.... Megane 1.6 Hb. arıyorum. Netteki ilanları hatim ettim resmen ama güven olmuyor ki. Bütün forumu okudum resmen... Artıları eksilerine baktım... İş sadece araç bulmaya kaldı.... Yardımlarınızı bekliyorum. (Bu arada min.2004 model araç arıyorum. Bebekte yolda uygun bişi olursa sevinirim. Malum bebeğede para ayırmak lazım.) Hepinize iyi forumlar....)

Ben 2 ay once aldim. 2004 model megane II dinamik otamatik. uzun pazarliklar sonucu 21 bin ytl sahibinden aldim. araba 57 binde, boyasiz temiz.. arac alirken mutlaka servise gotur, ayrica tanidik bir sigortacidan aracin trafik sigorta sicilini arastir..

• quote:

Orjinalden alıntı: abusser

quote:

hocam ben iki ay önce yaptırdım banada az gelmişti 45000 bakım masrafları 130 civarıydı ben arka balatalarıda değiştirdim 190 falan gelmişti ozaman %15 indirimli fiyatı haziran kampanyası.

60000 bakımına hazırlıyorlar galiba bu az 15000km sonra gel canın yanacak

benim arabanin da 60 bin bakimi geldi. arabayi aldigim kişi 60 bin bakimini yaptirdim dedi. Ozel bir serviste yaptirmis, triger kayisini da degistirmis. ama guvenemiyorum. sonucta triger kayisi bu. triger kayisinin degisip degismedigini anlamanin yolu var midir?

• Bende 2004 hb full var. 130 binde full servis bakımlı Bayrampaşadayım gel bir bak anlaşırsak vereyim :)
  • 130000de çok kardeş ya.... Valla bende suan babamın r19 var. 95 model o bile 150 bini daha yeni devirdi.... Yinede ilgi ve alakana teşekkür ederim...
  • Arkadaşlar, henüz araç sahibi değilim, hala inceliyorum. Bu Megane II'lerde ESP – ( Electronic stabilty program ) Elektronik denge programı olan bir model var mı? Reno'nun sitesindeki teknik özelliklerde ABS+EBV diye bir ifade var, EBV buna mı denk geliyor acaba? Ne olduğunu anlayamadım. Konu hakkında bilgisi olan varsa, aydınlatırsa sevinirim.
  • @tarrega:

türkiye'de satılan megane II'lerde esp yok. en azından makyajdan önceki üretimlerde. sonrakilerde de olduğunu sanmam. ama yurtdışında isteğe bağlı olarak temin edilebiliyor.

ebv; electronic brakeforce variable denen fren basıncını lastiklere elektronik olarak dağıtan sistemdir. kısaca anlatmak gerekirse ani frende üzerindeki ağırlık azaldığı için tutunma kabiliyeti azalan arka lastiklere daha çok fren gücü uygulamaktan tutun da değişik yol yüzeylerinde her lastiğe farklı basınç uygulanabilmesini sağlamaya kadar bir çok işe yarar.

bu sonuncusuna örnek olarak sağ iki lastiği stabilize yolda diğerleri asfaltta olacak şekilde ani fren yapan absli bir otomobil düşünün. yüzeyler arasındaki sürtünme farklılıklarından dolayı sağdaki lastiklerin daha çabuk, ya da başka deyişle daha az fren gücüyle kilitleneceğini bilirsiniz. böylece abs devreye girecektir. ancak bu kadar fren gücü asfaltta kalan lastiklerin kilitlenmesini sağlamaz. daha etkili fren yapabilecekken daha azıyla yetinmek zorunda kalınır.

işte ebv(ya da ebd:electronic breakeforce distribution), burada devreye girerek asfaltta kalan lastiklere daha çok fren gücü uygular ve otomobil daha kısa mesafede durur.

• arkadaşlar megane I sahibi olarak birşey sormak istiyorum... az öncewww.renault.com.tr ye girerek megane sedanın teknik özelliklerine baktım ve 110 bg yazdığını gördüm... 115 değil miydi?

Maksimum Güç kw (bg.)---------->82(110)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 8 Eylül 2007; 2:02:43 >
  • BlaCKwiDoW, Detaylı açıklama için çok teşekkür ederim

quote:

Orjinalden alıntı: BlaCKwiDoW

@tarrega:

türkiye'de satılan megane II'lerde esp yok. en azından makyajdan önceki üretimlerde. sonrakilerde de olduğunu sanmam. ama yurtdışında isteğe bağlı olarak temin edilebiliyor.

ebv; electronic brakeforce variable denen fren basıncını lastiklere elektronik olarak dağıtan sistemdir. kısaca anlatmak gerekirse ani frende üzerindeki ağırlık azaldığı için tutunma kabiliyeti azalan arka lastiklere daha çok fren gücü uygulamaktan tutun da değişik yol yüzeylerinde her lastiğe farklı basınç uygulanabilmesini sağlamaya kadar bir çok işe yarar.

bu sonuncusuna örnek olarak sağ iki lastiği stabilize yolda diğerleri asfaltta olacak şekilde ani fren yapan absli bir otomobil düşünün. yüzeyler arasındaki sürtünme farklılıklarından dolayı sağdaki lastiklerin daha çabuk, ya da başka deyişle daha az fren gücüyle kilitleneceğini bilirsiniz. böylece abs devreye girecektir. ancak bu kadar fren gücü asfaltta kalan lastiklerin kilitlenmesini sağlamaz. daha etkili fren yapabilecekken daha azıyla yetinmek zorunda kalınır.

işte ebv(ya da ebd:electronic breakeforce distribution), burada devreye girerek asfaltta kalan lastiklere daha çok fren gücü uygular ve otomobil daha kısa mesafede durur.

• renault ne yazıkki en çok satan megane-2 ye ESP (yada toyota'da VSC yada honda'da VSA) yi opsiyonel bile yapmamıştır. mesela corolla ve honda da ESP opsiyonel olarak sunulmaktadır. bence yeni araç alcaksanız KESİNLİKLE ESP li araç tercih edin.

http://forum.donanimhaber.com/m_16910094/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: tarrega

Arkadaşlar, henüz araç sahibi değilim, hala inceliyorum. Bu Megane II'lerde ESP – ( Electronic stabilty program ) Elektronik denge programı olan bir model var mı? Reno'nun sitesindeki teknik özelliklerde ABS+EBV diye bir ifade var, EBV buna mı denk geliyor acaba? Ne olduğunu anlayamadım. Konu hakkında bilgisi olan varsa, aydınlatırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 8 Eylül 2007; 11:46:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

megane-1 2001-2003 yılları arasındakiler 1.6 16v olanlar 110 beygirdir. bende vardı. kafa tutacak çok az araç vardır. otobanda 235 hıza kadar çıkabiliyor. megane-2 hız ve performans olarak yanına bile yaklaşamaz.

alınabilcek en iyi donanımlı megane-1

dymanique

ve

rxi

diğerlerinin çoğu eksik donanımlıdır.

quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

arkadaşlar megane I sahibi olarak birşey sormak istiyorum... az öncewww.renault.com.tr ye girerek megane sedanın teknik özelliklerine baktım ve 110 bg yazdığını gördüm... 115 değil miydi?

Maksimum Güç kw (bg.)---------->82(110)

walla acu_men bizde de expression var dynamique'ten pek bir farkı yok açıkçası megané I forumunda açıkladım zaten...

benim sorduğum soruyu yanlış anlamışsın sen... benim sorum megané II ile ilgili... az önce siteye girdim baktım 110bg yazdığını gördüm ben megané II'leri -en azından ilk çıkanları- 115 bg biliyordum. acaba renault gücü düşürdü mü?

• evet yeni çıkan megane II' ler 110 BG
    115 BG olanların periyodik bakımı 15 binde, yeni çıkanların 10 binde
  • quote:

Orjinalden alıntı: selimiye

evet yeni çıkan megane II' ler 110 BG

neden böyle bişey yapma gereği duydu ki renault? performansı nasıl peki var mı 110bg'lik megané II kullanan?
  • Slm arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum bende sizin gibi meganını sevipte başına gelenlerden dert yanan biriyim. Benim başıma gelen en önemli olayı paylaşmak istedim sizinle. Bu başlığı baştan sona okudum benim yaşadığımı yaşayan olmamış sanırım. Bende 2004 dynamic var xenon farlı. ocak şubat 2007 gibi benim sol far seyirmeye (göz kırpmaya) başladı sonra tamamen söndü. Servise gittik far beynine su girmiş değişmesi gerekiyomuş. Değiştirttik fatura 550 YTL. Ama ne varki benim far yanıyo ama hala seyiriyo. servise bu sebepten dolayı gittiğimin sayısını bende bilmiyorum söküyolar takıyolar onu değiştirdik bununu değiştirdik diyip gönderilar ama hala aynı. (Bu arada serviste tanıdık elemanlarda var onlarda ilgileniyo.) Bu olay genelde arabayı çalıştırdıktan sonra 5 dakika falan seyirme yapıyo sonra ısınıyomu noluyo ondan sonra kesiliyo. Düzeldikten sonra durup terkrar arabayı calıştırıp yürmeye devam etsem gene oluyo. Ha bazı arkadaşlar yoldan kaynaklanabilir diye düşünebilirler bu olay araç durukende yaşanıyo. En son servis fabrikaya fink mi ne atacaklarmış 1 hafta oldu cevap yok. Belki yüzümüz yumuşak ondan bi sonuç alamıyoruz.
    İlerki mesajlarımda diğer yaşadığım sorunları ve güzellikleri paşlaşırız arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dindarizm -- 9 Eylül 2007; 15:19:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orjinalden alıntı: selimiye

evet yeni çıkan megane II' ler 110 BG

neden böyle bişey yapma gereği duydu ki renault? performansı nasıl peki var mı 110bg'lik megané II kullanan?

tork olarak fark yok
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.