Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cotech

Arkadaşım slikon uygulaması doğrudur ama çözüm kesinlikle sonuca ulaşmaz.Açarsak sizin aracınız megane ve özellikle direksiyon seslerini kesmenin hiç bir yolu yok.Bu şekilde kabullenip kendinizle barışık olmalısınız

Eğer hiçbir faydası olmayacaksa boşuna yaptırmayayım mı? Eğer tek sorun ses ise ve ilerde problem büyüyüp başka problemlere yol açmayacaksa dursun ben razıyım. Çünkü zaten sadece bozuk yollarda, sokak aralarında filan oluşuyor bu ses.

Araç sanki bazen yolda gezeliyor gibime geliyor. Bunla ilgisi olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WebZeng -- 5 Eylül 2007; 8:59:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: navoski

2004 model megan 2 dinamiq vardı 1 ay önce sattım.yerine 2004 model opel vectra comfort aldım onuda 2 gün önce müşterisi çıktı sattım .fakat opelin konfor tadı damağımda kaldı.gerek ses sistemi gerek iç donanım ve görüntü ne bileyim bayağı farklı bir aracmış şimdi ne alacağıma karar kılamadım. bir yerde opelin göşterişli kasa ve donanamı rahatlığı diğer yerde ise megan 2 1.5 dcı tasaruflu bir arac sizce ne yapmalıyım.tşkl en fazla 26 milyar param var.tşkl

Hocam doya doya gezmek istiyorsan 1.5 dci inanılmaz tasarruflu bir araç. Ben Ankara'da şehiriçinde Konya yolu, Eskişehir yolu, İstanbul yolu gibi ana yolları kullanıyorum ve yakıt ortalamam 4 lt / 100 km. İçerde motor sesi filan yok. Konfor da kullandığım birçok araca göre gayet iyi.

• Sizin bahsetmiş olduğunuz eller serbest özelliği olan araçların özelliğidir ne yazıkki TR de piyasaya çıkan araçların böyle bir özelliği yok sadece görüntü olarak varlar
    quote:

Orjinalden alıntı: bimel34

Selam arkadaşlar,
    Uzun zamandır forumu takip ediyorum. Güzel bilgiler için hepinize teşekkürler. 2005 Auth.1,4 16V HB Megane-II arabam var. Sıfır olarak almıştım şu anda 25.000 km.de. Sadece 1 er yıl ara ile bakıma götürdüm, başka da bir sorun çıkarmadı şimdilik. Sadece 6 ay önce mıcırlı yolda ön cama taş geldiği için çatlamıştı kaskodan değiştirttim. Fakat eskiden dikkat etmemiştim ama şimdi klimayı açıp ön cama doğru üfletince orta sol ve sağda buzlanma gibi iki tane yuvarlak leke oluyor, nedenini bilen arkadaş var mı? Bir de kapı kollarının içinde siyah metalimsi küçük birer parça var ama şimdiye kadar kimsenin bu parça konusunda bişey sorduğunu duymadım. Arabanın kataloğunda bazı modeller için kart cebinizdeyken sadece kapı koluna dokunarak açılacağı gibi bişey yazıyodu sanki ama hiçbir modelde bu özelliğe rastlamadım bu konu hakkında da bilgisi olan bir arkadaş var mı? cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• eğer direksiyonu çevirirken bozuk yola girersen eline doğru ayaklarından altından gelen bir vurma sesi duyuyosan bu normaldir direksiyonun kolonunun sesidir ama hari
    ci birşeyse baktırman lazım yani parkede ilerlerken direksiyonu çeyrek tur sağa veya sola çevir eğer vurma sesi artarsa olay normaldir
    quote:

Orjinalden alıntı: WebZeng

quote:

Arkadaşım slikon uygulaması doğrudur ama çözüm kesinlikle sonuca ulaşmaz.Açarsak sizin aracınız megane ve özellikle direksiyon seslerini kesmenin hiç bir yolu yok.Bu şekilde kabullenip kendinizle barışık olmalısınız

Eğer hiçbir faydası olmayacaksa boşuna yaptırmayayım mı? Eğer tek sorun ses ise ve ilerde problem büyüyüp başka problemlere yol açmayacaksa dursun ben razıyım. Çünkü zaten sadece bozuk yollarda, sokak aralarında filan oluşuyor bu ses.

• 2004 1.6 megan2 dinamik sunroof yok hız sabitleyici yok ...aracıma en ucuz kaskoyu hangi sigortacıya yaptırabilirim bilgiisi olan varmı ne kadar kasgo bedeli...yedek anahtarı yok arabanın düşürüp kırmış aldığım vatandaş yedek anahtar ne kadar bilgisi olan varmı ? yağ değişimi servisde ne kadar yapıyorlar...30 bin bakımında neler yapıyolar bilgisi olan varmı?
  • merhaba Arkadaşlar.
    1,4 Hb otantik 21 000 km.deki arabamı satmak zorundayım.23 300 ytl. istiyorum.Hatasız bakımlı problemsiz yardımcı olursanız sevinirim.
  • cumartesi günü aracımı (2006 Model Megane II 80bg Dci Makyajlı) 20bin bakımı için servise bıraktım. Sabah bıraktım akşam 5 te aldım. 296 YTL tuttu, servise bırakırken polen filtresini değiştirmemelerini söylememe rağmen mecbur muş değiştirmeye ayağına onuda fiyata eklemişler. Ftr. yı verirlerken değiştirilen parçaları bir poşet içinde geri verdiler. Birde polen filtresini , neyse eve gittim bir baktım polen filtresi sıfır bembeyaz duruyor hiç değiştirmemişler, aynen öyle vermişler. Oda yetmezmişki bırakerken rot balans ayarının yapılmasını direksiyonun titrediğini, ayriyeten daha önceki yazılarımda belirtiiğim frene basınca direksiyon titriyor, disk sorunu var sebebiyle onada bakılmasını söylememe rağmen hiçbirini yapmamışlar, sebep kendileri test etmişler gerek görmemişler. Bu nasıl zihniyet anlamış değilim, bağırıp çağırdım, sinirlendiğimi görünce hafta içine randevu verdiler, tamam gelin o işleride yapalım. Yalnız bakımdan sonra motor resmen değişti, sessizleşti , çekişi düzeldi bunuda belirteyim ayriyeten.

• quote:

Orjinalden alıntı: bimel34

Bir de kapı kollarının içinde siyah metalimsi küçük birer parça var ama şimdiye kadar kimsenin bu parça konusunda bişey sorduğunu duymadım. Arabanın kataloğunda bazı modeller için kart cebinizdeyken sadece kapı koluna dokunarak açılacağı gibi bişey yazıyodu sanki ama hiçbir modelde bu özelliğe rastlamadım bu konu hakkında da bilgisi olan bir arkadaş var mı? cevaplar için şimdiden teşekkürler.

o siyah parça oranın çizilmemesi için konulmuştur türkiyedeki meganelarda eller serbest özelliği yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: navoski

2004 model megan 2 dinamiq vardı 1 ay önce sattım.yerine 2004 model opel vectra comfort aldım onuda 2 gün önce müşterisi çıktı sattım .fakat opelin konfor tadı damağımda kaldı.gerek ses sistemi gerek iç donanım ve görüntü ne bileyim bayağı farklı bir aracmış şimdi ne alacağıma karar kılamadım. bir yerde opelin göşterişli kasa ve donanamı rahatlığı diğer yerde ise megan 2 1.5 dcı tasaruflu bir arac sizce ne yapmalıyım.tşkl en fazla 26 milyar param var.tşkl

ben olsam en fulunden temiz bir megane çekerim altıma(alırsan gümüş,bej tarzı renkler alma çok banal duruyor)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmet1414

2004 1.6 megan2 dinamik sunroof yok hız sabitleyici yok ...aracıma en ucuz kaskoyu hangi sigortacıya yaptırabilirim bilgiisi olan varmı ne kadar kasgo bedeli...yedek anahtarı yok arabanın düşürüp kırmış aldığım vatandaş yedek anahtar ne kadar bilgisi olan varmı ? yağ değişimi servisde ne kadar yapıyorlar...30 bin bakımında neler yapıyolar bilgisi olan varmı?

1.000 ytl civarında tutar(hepsi içinde) tüm sigorta şirketlerini araştır hepsinin değişik oluyor fiyatları.yedek anahtarı hemen yaptırın eğer aracınız çalınırsa iki anahtarıda isterler yoksa ödeme yapmazlar anahtar 500 ytl civarında olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: acora

merhaba Arkadaşlar.
    1,4 Hb otantik 21 000 km.deki arabamı satmak zorundayım.23 300 ytl. istiyorum.Hatasız bakımlı problemsiz yardımcı olursanız sevinirim.

ilk önce modelini belirtseydin.ayrıca bu bölüme yazınız
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_444/tt.htm
  • Bende'de 2004 model Hb. 130 binde (Kullandım biraz :) ) dynamik pktek+pkexe limon yeşili sunroof+6lı cd+ cruise+ 2 aylık kasko felan filan full.
    22ye felan vereceğim, Dizele geçeceğim, çok memnun kaldım aracımdan yanlız benzin parası hesaplıyorum artık.
  • ikinci anahtarı kaybettim desem kaskodan sonra olmazmı yine
    kasko yapılırken anahtar kontrolumu yapıyolar..
  • selam arkadaşlar bende aldığım megane 2 arabamla aranıza katıldım arabamın özellikleri 2003 model Renault Megane 1.6i Privilege 16v 115pk Hatchback full aldım (park sensörü yok) arabayı alıncaya kadar golf 4 ve megane arasında kararsız kaldım aynı özelliklerde golf bulsam onu alacaktım ama bulamadım şu ana kadar kullandığım kadarıyla çok doğru bi karar vermişim megane almakla çok konforlu bir araç insana sürüş zevki veriyor şu an için tek sorunum motor soğukken stop ediyor onuda garanti olduğu için gelecek hafta yaptıracağım bide debriyaja alışmakta zorluk çekiyorum aracı kaldırırken 2000 devirin üstünde gaz veriyorum ama alışacağım onada aracı alırken ana özelliklerine bakmıştım ama tanımaya başladıkça çok daha farklı güzel özellikler keşfettim (mesela yağmur vede ışık sensörü) yeni araç almak isteyen arkadaşlara tavsiye edrim megane yi.
  • Arkadaş ben foruma yeni üye oldum. ve size bi sorum olacak. Bu aralar bi araba düşünüyorum ve bu %99 megane hb 1.6 olacak. Sizce artıları eksileri nelerdir. ve Ankarada ne kadar a bulabilirim. Şuan için 20 civarı bişşi almayı düşünüyorum. Forumu baştan aşağı okudum resmen.Megane ile ilgili bir sürü araştırma yaptım. Sedanları bana çok büyük geliyor sanki yola sığmıyacakmış gibi. Aynı zamanda eşimde kullanacak arabayı biraz etrafa sığacak bişi arıyorum sizin anlayacağınz. Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılarımla....
  • Günaydın..Benim aracım megane II sedan 2007 aracımı alalı daha 5 ay oldu.Araç sağ direksiyon bunuda belirteyim.Kıbrıstan forumunuza katılıyorum.Benim sorunum üç tane.İlk olanı sağ arka kapının üst tarafındaki fitilden içeriye su damlatıyor.Tam cam açma kapama düğmesinin oraya geliyor.Bazen damlatıyor bazen damlatmıyor.Servise gittiğimde damlatmadı serviste neden olduğunu anlayamadı.Diğer sorunum sürücü tarafındaki cam kapatırken ses yapıyor.Nasıl bir ses derseniz, kıtır kutur gibi bir ses, sanki bilyeler dağılmış gibi.En önemli sorunum ise, arabayı sabahları çalıştırdığım zaman araba sarsılıyor ve stop edecekmiş gibi oluyor ve bu sabah stop etti.Servise gittim benzinden olabileceğini söyledi kalitesiz yakıtttanmış.Servise gireli 10 gün olmuştu.Yakıtı daha sonra başka yerden aldım sorun hala devam ediyor.Acana başka nedeni olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozhamarat

Günaydın..Benim aracım megane II sedan 2007 aracımı alalı daha 5 ay oldu.Araç sağ direksiyon bunuda belirteyim.Kıbrıstan forumunuza katılıyorum.Benim sorunum üç tane.İlk olanı sağ arka kapının üst tarafındaki fitilden içeriye su damlatıyor.Tam cam açma kapama düğmesinin oraya geliyor.Bazen damlatıyor bazen damlatmıyor.Servise gittiğimde damlatmadı serviste neden olduğunu anlayamadı.Diğer sorunum sürücü tarafındaki cam kapatırken ses yapıyor.Nasıl bir ses derseniz, kıtır kutur gibi bir ses, sanki bilyeler dağılmış gibi.En önemli sorunum ise, arabayı sabahları çalıştırdığım zaman araba sarsılıyor ve stop edecekmiş gibi oluyor ve bu sabah stop etti.Servise gittim benzinden olabileceğini söyledi kalitesiz yakıtttanmış.Servise gireli 10 gün olmuştu.Yakıtı daha sonra başka yerden aldım sorun hala devam ediyor.Acana başka nedeni olabilir mi?

benim aracımda çok sarsıntılı çalışıyor ama benimki hem çekişten düştü hemde çok yakıyor sorunum ateşleme bobinlerindenmiş

• meganlar da her motorunda 250 ibre var nekar saçmalık 1.4 araba 250 yapcakmı göz boyama siz basınca ibre 250 geliodur ama arabanın yaptığı hız 250 değilmiş öle diyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: WebZeng

quote:

bence bu tür sorunları servis deilde sanayide keşfedilmemiş ustalarımız halleder çünkü çok yaratıcı pratik zeka cevherler yatıyo o sanayilerde. benim bundan önce peugeot 307 vardı kasislerden geçerken çapraz olarak arabada bi gıcırtı sesi oluyodu servise her gittiğimde yağlayıp sağını solunu yolluyorlardı taki sanayiye yolum düşünceya kadar.orada bi ustaya söyledim durumu adam arabanın altına bi parça gibi bişeyler taktım dedi bidaha öyle bi ses duymadım hiç...borcumuz dedim (5 kaat yeter) dedi. .

• Arkadaşlar benim de bir kaç sorum olacak.
    Geçen gün servise gidip 45000 bakımı hakkında bilgi aldım servis bana 130 civarı bir fiyat verdi ama bu fiyat bana çok az geldi.Bende neden ucuz diye sorduğumda 60000 bakımından korkun o daha masraflı dedi.
    Bu arada 45000 bakımında balatalrında değiştiğini hesaplarsak 230 civarı bir fiyat verdi.Bu fiyatlar gerçekten böylemi.
    Büyük olasılıkla 45 binde benim balatlar değişecek ne kadar masraf çıkarırı bana?
    45000 bakımı yaptıran bir arkadaş varmı aramızda?
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.