Şimdi Ara

Megane 3 1.5 DCI - 15.ooo Km'lik hava filtresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15.000 kilometre sonrası hava filtresinin hali ortada. Bir daha ki bakım için bu kadar kilometre olmasına izin vermeyeceğim. 20.000 bakım aralığı hikaye gibi geliyor.

Megane 3 1.5 DCI - 15.ooo Km'lik hava filtresi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam naptınız siz. Türkiye şartlarında 20 bin km de hava filtresi değiştirmek turbo,enjektörleri tez zamanda yolda bırakmaktır. 20 bin'de yağ bakımı yaptırın, mazot - polen filtresi değiştirin ama hava filtresini 5 bin km'de bir değiştirmeye özen gösterin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@sToR -- 6 Nisan 2017; 8:32:51 >
  • Standart 8-9 bin km de bakımı yaptırırım. İnternetten takip ederim kampanya o bu bulur Bosch filtre seti + Yağ alırım, ustama 25-30 tl verir değiştiririm. Diesel bakımı şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

hocam naptınız siz. Türkiye şartlarında 20 bin km de hava filtresi değiştirmek turbo,enjektörleri tez zamanda yolda bırakmaktır. 20 bin'de yağ bakımı yaptırın, mazot - polen filtresi değiştirin ama hava filtresini 5 bin km'de bir değiştirmeye özen gösterin.

Artık öyle yapacağım. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

hocam naptınız siz. Türkiye şartlarında 20 bin km de hava filtresi değiştirmek turbo,enjektörleri tez zamanda yolda bırakmaktır. 20 bin'de yağ bakımı yaptırın, mazot - polen filtresi değiştirin ama hava filtresini 5 bin km'de bir değiştirmeye özen gösterin.

turboyu anladikta enjektore ne oluyor ?

• hyundai de kullanım klavuzunda diyor ki ağır sürüş şartları olduğunda erken bakım yaptırın. Trafikte dur kalk yapıyorsanız, şehir içinde kullanıyorsanız, kumlu tozlu yollarda kullanıyorsanız diye bir sürü saymış. Bu nedenle içindeki yağ ve filtrelerde kurtarmıyor çabuk kirleniyor. 5-7 bin kmde yada 8 ayda bir bakım daha iyi olacak bu şartlar altında. İlla km dolmasını beklemeyin erken değiştirmekte faydalı .
  • Hocam senin ulken pislik icindeyse Renault napsin? Zaten onun temiz kalmasini beklemek hata.

• çok trafiğe giriyorsanız normaldir
    broadwayde 5000 km de bir bakıma girerdi tertemiz çıkardı hava filtresi araba hiç trafiğe girmiyordu çünkü
  • 20 bin diyorsa.fabrika.20 bindir. 10 binde bir elinizle.temizleyin

• dCi motorun 20k bakım aralığı banada saçma geliyor.Son bakımda yağ zift gibi çıktı.Bundan sonra 10k da bir.
  • Adamlar arabayi yapanlardan daha iyi biliyorlar helal olsun. Cok tozlu yerde araba suruyosaniz normal. Boyle durumlarda erken değiştirin gitsin.

• Ayrıca orijinal parça şart

• Ben 30000 km değiştirmedim, son bakımda değiştirdim usta tıkanmış dedi. Değiştirmeyince araç daha çabuk ısınıyor geç soğuyor vs. Değiştirin sanki pahalı bir şey mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Self Control

dCi motorun 20k bakım aralığı banada saçma geliyor.Son bakımda yağ zift gibi çıktı.Bundan sonra 10k da bir.

Dizelde 1000 km de degistir yagi gene zift gibi çikar.

Hava filtresi 5 bin km 6 ay

Mazot 30 bin 2 yil

Yag 15 bin 1 yil ideal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bütün araçlarımda 2 bakım ortasında sadece hava filtresini değiştiririm
  • Senede bir değiştiriyorum bakım aralığı 20.000 km aracım dizel Avrupa'da bakım aralıkları çok daha uzun 30000 km lerde arabanın üreticisi 20.000 km veya senede bir diyor forumda nedense üreticisinden daha iyi bilenler var ne diyeyim paranız çoksa gidin isterseniz herkes ay bakım yaptırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakbay06 -- 7 Nisan 2017; 0:33:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Experimentation

ben bütün araçlarımda 2 bakım ortasında sadece hava filtresini değiştiririm

Ben de artık öyle yapacağım, en iyisi

• Ben mazotu 30 binde değiştiriyorum, geri kalanları 15 binde yeterli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fascism

quote:

dCi motorun 20k bakım aralığı banada saçma geliyor.Son bakımda yağ zift gibi çıktı.Bundan sonra 10k da bir.

Mazot 30 bin 2 yil

Yag 15 bin 1 yil ideal

Ziftten kastım rengi değildi anlatamamışım.
    Vizkozitesiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Self Control -- 3 Mayıs 2017; 2:18:27 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fascism

quote:

Mazot 30 bin 2 yil

Yag 15 bin 1 yil ideal

Ziftten kastım rengi değildi anlatamamışım.
    Vizkozitesiydi.

Tamam kardeş sen 5 binde bir periyodik bakıma sok aracını.

Bu kadar abartmaya gerek yok 15 bin kilometre idealdir araçlar için.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.