Şimdi Ara

Megane 1.3 tce 140 bg mi yoksa fiat egea 1.3 mj mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 0.69 faizden yararlanarak araç almayı düşünüyorum. renault megane 1.3 tce 140 bg ile fiat egea 1.3 multijet arasında kaldım.Megane dan çekincem araba kasasının motora ağır gelebileceği ve motorun yeni olması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Yepyeni Mercedes motoru mu yoksa +10 senelik Fiat motoru mu? Taksicilik yapmayacaksanız Megane alın, varsın 2 lt fazla yaksın.
    Multijet 1 - 75 hp ve 10 yıllık efsane motor
    Multijet 2 - 95 hp ve 3 yıllık efsane motor

ezbere konuşmak yanlış yönlendirmelere sebep olabilir.
  • Egeanin kasasi 1.3 95hp ye agir gelmiyor da megane in kasasi mi 1.3 140hp ye agir gelecek ?

• Bu 0.69 faizi nasıl kullanıyoz ? 0 araçlardamı sadece yoksa 2.elde oluyor mu ?

• az km yapacaksan megane al. çok keyifli bir motor
  • Çarpanlara bak bence.
    Dizel 6.5 yakar.
    Benzin 8 yakar.
    MTV farkı
    Yıllık tahmini km.

Birde iki araç aynı değil
    Megane çeyrek porsiyon daha büyük

• into007 İ kullanıcısına yanıt
    Markaların kendi belirlediği standartlar var reno 36 ay en fazla 50 bin tl veriyor fiat 24 ay en fazla 50000 tl veriyor honda ve hyundai de var fakat onlardakini bilemiyorum

• arada yıllık 1000 ₺ civarı mtv (biri 1248, biri 1333 cc) ve 15.000 km için konuşacak olursak 2500 ₺ civarı yakıt farkı var (her 100 km de 2 lt fazla yaktığını varsayıyorum). Kalite farkı yılda 3500 ₺'y değecek kadar var mı onu aktif kullanan arkadaşlara sormak lazım.

• Megane
  • bu 2 secenek arasında kaldıysan kesinlikle egea almalısın !
  • Egea'nın tek artısı yakıt olur diğer her yönden Megane

Tabi aralarındaki fiyat farkını bilmiyorum o da önemli hangi paket ne kadar a alınıyor mesela

• Yepyeni Mercedes motoru mu yoksa +10 senelik Fiat motoru mu? Taksicilik yapmayacaksanız Megane alın, varsın 2 lt fazla yaksın.

• Yürütme maliyeti önemli bu devirde, egea hem 2-2.5 litre az yakar hem de vergisi daha az

Benim için bunlar önemli değil derseniz 1.3 turbo megane performansıyla daha keyifli tabi.

Araçlar için fiyat aldınız mı, kaça bırakıyorlar ?

• Egea'da donanım ne? Bakın burası çok önemli, Easy filansa easy easy tmm tmm diyerek Megane'ı alın.

Urban Plus ve üst paket Egea alınabilir. Megane HB kasa ise daha kaliteli.

1.3 Multijet'in Egea gibi bir otomobilde son derece yavaş kalacağını söyleyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea'nın tek artısı yakıt ve mtv olacaktır.

Ne yazık ki Megane üst dilime giriyor.
  • Hocam iyi akşamlar, sizce 100-120 bine otomatik sorunsuz hangi araç alınabilir? Sıfır önceliğimiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam iyi akşamlar, sizce 100-120 bine otomatik sorunsuz hangi araç alınabilir? Sıfır önceliğimiz.
    Yüzü eski gelmezse Opel Astra Sedan 1.4 Turbo otomatik design yada sport paket.

121.000 ile 126.000 liste fiyatları var. Benzin otomatik olarak bence 0 km C sınıfı olarak tam f/p aracı.

Astra olmazsa stok kaldıysa Egea HB 1.6 atmosferik + otomatik Sport paket kırmızı gövde + siyah tavan bi-color'u 135.000'e bırakıyorlardı. Etorq bulunursa o da f/p modeli tam.

Toyota Corolla'ya da bakılabilir ama diğer modeller baya kazık. Ederinin çok üzerinde satılıyorlar.

• Hocam teşekkür ederim cevap için. Bu soruyu da arkadaşım için soruyorum.

80 bin civarina egea otomatik almak mantıklı mı? 40 bin kmde 2017 model tüplü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Yepyeni Mercedes motoru mu yoksa +10 senelik Fiat motoru mu? Taksicilik yapmayacaksanız Megane alın, varsın 2 lt fazla yaksın.
    Multijet 1 - 75 hp ve 10 yıllık efsane motor
    Multijet 2 - 95 hp ve 3 yıllık efsane motor

ezbere konuşmak yanlış yönlendirmelere sebep olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.